EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By taxiarz
#1781359
Witam,

Zakupiłem smoka h-priv i tfv4 parownik. Ustawiłem na "soft" i 20 Watów i 0,48 Ohma. Jednak nie wiem dlaczego dym dusi mnie.
Jak ustawić h-priva, żeby ten dym był łagodniejszy?

Proszę o wskazówki.
Awatar użytkownika
By bofh
#1781363
A czego używałeś do tej pory? Jeżeli tego mild mastera, którego masz w historii postów to tak może być. Przesiadłeś się prawdopodobnie na sprzęt o mocy wielokrotnie większej niż ten mild. Jeżeli nie zmniejszyłeś o podobny rząd mocy liquidu to zaciągasz się circa 4-krotnie większą chmurką niż poprzednio, a więc i odczucia są dużo silniejsze. Zmiana dotyczy również samego sposobu zaciągania. TVF4 wymaga dużo większego przeciągu, a to można praktycznie uzyskać zaciągając się bezpośrednio, lub chociaż częściowo do płuc. Przy braku odpowiedniego chłodzenia grzałki chmurka będzie właśnie gryząca, jak również mocno ciepła. TVF4 tak ma, to parownik wymagający większych mocy (w zależności od oporu używanej grzałki) i nastawy boxa tego raczej nie zmienią. Po ew. zmniejszeniu mocy efekt może być mocno niezadowalający...
Pozdrawiam

Edit: Widzę, że do zestawu h-priv i TVF4 są dodawane grzałki 0,3ohm o zalecanej mocy 30-60W. Tego sprzętu nie da się używać zaciągając się klasycznie, przy takich mocach koniecznej jest zaciąganie się bezpośrednio do płuc, a moc dotychczas używanego na mildzie liquidu na start bym zmniejszył 4-5-krotnie...
Awatar użytkownika
By bofh
#1781373
Czyli jakieś doświadczenie z wapowaniem dopłucnym posiadasz? Jak z ego-aio to i tak zastosuj co najmniej 2-krotnie słabszy liquid. Kupiłeś taką małą armatę, więc trza się nauczyć z niej strzelać, chociaż niekoniecznie musi ci to odpowiadać na grzałkach z zestawu, które, no... są ze dwa razy jak nic mocniejsze ;) TVF4 jest sympatycznym parownikiem, jeżeli nie dasz rady z zadymiarkami z zestawu spróbuj innych grzałek, albo kup grzałkę RBA i kręć grzałki samemu. Do tego parownika, z tego co wiem, dostępne są bazy na pojedyncze i podwójne własne grzałki :idea: Poniżej baza RBA do grzałki pojedynczej:


Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.