EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Miskovsky
#1780598
Witam wszystkich serdecznie :)

Przed wczoraj zakupiłem taki secik:
RX200S + TFV8 Cloud Beast Tank + 3x Sony VTC5 + Nitecore Intellicharger I4
PS. Chciałem LG HG2 ze względu na pojemność lecz nie mieli na stanie w Edymie w Dąbrowie Górniczej :(

No i tutaj nasuwa się kilka moich pytań:
1. Jak najlepiej ładować te akumulatory w jakim momencie tzn. jeżeli BOX pokazuje mi 20% baterii mogę je naładować przez noc czy lepiej rozładować do końca i dopiero wrzucić do ładowarki ? Chodzi o to że nie jestem w stanie zużyć całej baterii przez cały dzień palenia, w instrukcji Nitecore I4 pisze że odcina ładowanie gdy stan naładowania danego akumulatora w kanale wyniesie 100%.
2. Jakieś porady co do dbania o akumulatory żeby wytrzymały jak najdłużej ?
3. Kilka informacji na temat tej ładowarki czy to dobry zakup czy kasa w błoto ?
4. Oryginalność akumulatorów, czytałem gdzieś że z tymi Soniakami jest taki problem że większość to podróby :/ Znalazłem temat no i porównując je z zdjęciami wyglądają na oryginalne lecz kilka rzeczy jest zrobiony jak w nieoryginalne np. znaczek przypominający moim zdaniem literki "RU" lub ten kod QR, w miejscu + i - zdają się być oryginalne minus bardziej odsłonięty jak w oryginalnych akumulatorach, czy można jeszcze jakoś poznać ich oryginalność ?
5. Cykle ładowania, czy mogę wyjąć z ładowarki nie do końca naładowane akumulatory czy lepiej zawsze ładować do 100% ? Jakie mogą być późniejsze problemy z akumulatorami które zostały użyte gdy nie były naładowane do 100% ?
6. Akumulatory mam 3 no i jak większość z was wie do RXa wchodzą 3 więc raczej nie ma miejsca taka sytuacja że jeden akus jest bardziej naładowany drugi mniej czytałem że to w jakiś sposób szkodzi na zasilanie gdy akumulatory są po różnych cyklach, czy to prawda ?

Mam nadzieję że pomożecie mi rozwiać moje wątpliwości i odpowiedzieć na te kilka moich pytań :D Tłumaczcie jak krowie na granicy bo pierwszy raz mam styczność z boxem na akumulatory zewnętrze, mój poprzednik EVIC VTwo miał wbudowane akumulatory więc nie było problemu :lol:

Pozdrawiam
Miskovsky :)
Awatar użytkownika
By pol
#1780600
Miałeś już styczność z EIN. eVic VTwo ma wbudowane ogniwo typu Li-ion, czyli już wiesz jak się go obsługuje.
Sony VTC5 to ogniwo Li-ion.
Czy kupiłeś oryginalne w edymie? Zapytaj w edymie czy to oryginał.

W modzie, który używa dwa czy trzy (lub więcej ogniw) należy używać identycznych ogniw o podobnym(identycznym) stopniu zużycia.

Jak ładować ogniwa Li-ion? Najbezpieczniej pod stałym nadzorem użytkownika. Zatem jeżeli nocami nie śpisz to możesz je nocą ładować.

Ogniwa Li-ion można w dowolnym momencie ładować lub doładowywać, co oznacza, że proces ładowania można zacząć nawet gdy ogniwa są nawet lekko rozładowane.

>> http://batteryuniversity.com/learn/arti ... _batteries

Li-ion Sony US18650VTC5
>> Karta katalogowa ogniwa VTC5
>> Sony US18650VTC5 2600mAh (Green)
Producent przewiduje 300 cykli ładowania.

Nitecore Intellicharger I4
http://lygte-info.dk/review/Review%20Ch ... %20UK.html
http://lygte-info.dk/review/Review%20Ch ... %20UK.html
Awatar użytkownika
By Miskovsky
#1780660
pol pisze:Miałeś już styczność z EIN. eVic VTwo ma wbudowane ogniwo typu Li-ion, czyli już wiesz jak się go obsługuje.
Sony VTC5 to ogniwo Li-ion.
Czy kupiłeś oryginalne w edymie? Zapytaj w edymie czy to oryginał.

W modzie, który używa dwa czy trzy (lub więcej ogniw) należy używać identycznych ogniw o podobnym(identycznym) stopniu zużycia.

Jak ładować ogniwa Li-ion? Najbezpieczniej pod stałym nadzorem użytkownika. Zatem jeżeli nocami nie śpisz to możesz je nocą ładować.

Ogniwa Li-ion można w dowolnym momencie ładować lub doładowywać, co oznacza, że proces ładowania można zacząć nawet gdy ogniwa są nawet lekko rozładowane.

>> http://batteryuniversity.com/learn/arti ... _batteries

Li-ion Sony US18650VTC5
>> Karta katalogowa ogniwa VTC5
>> Sony US18650VTC5 2600mAh (Green)
Producent przewiduje 300 cykli ładowania.

Nitecore Intellicharger I4
http://lygte-info.dk/review/Review%20Ch ... %20UK.html
http://lygte-info.dk/review/Review%20Ch ... %20UK.html

Nie pytałem w edymie i zapytać nie mam za bardzo jak bo najbliższy w DG jest jakieś 40 km od mojego domu no i specjalnie nie pojadę pytać

Dziękuję Ci ślicznie za rozwianie wątpliwości mam jeszcze dwa pytanka bo zauważyłem coś dziwnego i nie wiem czy to normalne

1. Ładując wszystkie akusy ładują się normalnie lecz gdy je wyjme i włożę na nowo dwa od razu wskazują poziom pełnego naładowania A jeden z nich tak jak by analizował trochę dłużej po czym na ładowarce 2 diody świeca ostatnia miga tak jak by się doładowywał, co może być nie tak ?
2. Poziom bateri na RX spada po około 3/4/5% a nie stopniowo co jeden, tak powinno być ?

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pol
#1780699
Miskovsky pisze:....
Nie pytałem w edymie i zapytać nie mam za bardzo jak bo najbliższy w DG jest jakieś 40 km od mojego domu no i specjalnie nie pojadę pytać
.....

Czy posty na forum też zawozisz osobiście?
Komunikacja telefoniczna lub/i e-mail chyba funkcjonuje?
Awatar użytkownika
By Miskovsky
#1780700
pol pisze:
Miskovsky pisze:....
Nie pytałem w edymie i zapytać nie mam za bardzo jak bo najbliższy w DG jest jakieś 40 km od mojego domu no i specjalnie nie pojadę pytać
.....

Czy posty na forum też zawozisz osobiście?
Komunikacja telefoniczna lub/i e-mail chyba funkcjonuje?

Czytałem na forach że z edymu są oryginały :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Miskovsky
#1781132
Domansky pisze:Testowałeś je w jakimś mocnym modzie? Nie wiem czy warto ryzykować zakupem VTC5, he4/25r są jednak mniej podrabiane

To pierwszy mój box na akumulatory zewnętrzne :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
By Domansky
#1781154
Miskovsky pisze:
Domansky pisze:Testowałeś je w jakimś mocnym modzie? Nie wiem czy warto ryzykować zakupem VTC5, he4/25r są jednak mniej podrabiane

To pierwszy mój box na akumulatory zewnętrzne :)

Jeśli masz jakąś grzałe pod 200W lub przynajmniej okolice to możesz sprawdzić czy nie ma spadków i czy aku się za bardzo nie grzeją. Jeśli to oryginały to sam wezmę z 4 na zapas :p
Awatar użytkownika
By Miskovsky
#1781155
Domansky pisze:
Miskovsky pisze:
Domansky pisze:Testowałeś je w jakimś mocnym modzie? Nie wiem czy warto ryzykować zakupem VTC5, he4/25r są jednak mniej podrabiane

To pierwszy mój box na akumulatory zewnętrzne :)

Jeśli masz jakąś grzałe pod 200W lub przynajmniej okolice to możesz sprawdzić czy nie ma spadków i czy aku się za bardzo nie grzeją. Jeśli to oryginały to sam wezmę z 4 na zapas :p

TFV8 V8-T8 mam ona jest do 260W :) Po ilu buszkach będę widział jakieś spadki i jak to będzie odczuwalne ? :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
By Domansky
#1781218
Miskovsky pisze:
Domansky pisze:
Miskovsky pisze:To pierwszy mój box na akumulatory zewnętrzne :)

Jeśli masz jakąś grzałe pod 200W lub przynajmniej okolice to możesz sprawdzić czy nie ma spadków i czy aku się za bardzo nie grzeją. Jeśli to oryginały to sam wezmę z 4 na zapas :p

TFV8 V8-T8 mam ona jest do 260W :) Po ilu buszkach będę widział jakieś spadki i jak to będzie odczuwalne ? :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Jeśli to podróba to nawet na pełnej powinna mieć niższe napięcie niż nominalne 3.7 (czy ileś tam) i nie będzie trzymał ustawionych watów (aku zapoda mniejszy prąd) Po chwili wapowania będą też mocno ciepłe i ogólnie krótko trzymać. Nie jest to idealny sposób na sprawdzenie ogniw, ale jeśli nic niepokojącego nie zauważysz to powinny być oryginalne
Awatar użytkownika
By Miskovsky
#1781232
Domansky pisze:
Miskovsky pisze:
Domansky pisze:Jeśli masz jakąś grzałe pod 200W lub przynajmniej okolice to możesz sprawdzić czy nie ma spadków i czy aku się za bardzo nie grzeją. Jeśli to oryginały to sam wezmę z 4 na zapas :p

TFV8 V8-T8 mam ona jest do 260W :) Po ilu buszkach będę widział jakieś spadki i jak to będzie odczuwalne ? :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Jeśli to podróba to nawet na pełnej powinna mieć niższe napięcie niż nominalne 3.7 (czy ileś tam) i nie będzie trzymał ustawionych watów (aku zapoda mniejszy prąd) Po chwili wapowania będą też mocno ciepłe i ogólnie krótko trzymać. Nie jest to idealny sposób na sprawdzenie ogniw, ale jeśli nic niepokojącego nie zauważysz to powinny być oryginalne

Jutro to sprawdzę na naladowanych ogniwach to dam znać coś więcej ;) Aktualnie na nie nie narzekam poza tym że przy pełnym naładowaniu mają stopniowo 4.22 4.18 4.12 V no i ostrego palenia wystarczy do godziny 20 na 80W od 7 rano ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.