EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
By seba.nowak
#1774848
Jestem zainteresowany zakupem Tilemahos Armed. Chciałem zapytać jak wygląda kwestia klonów tego atomizera bo widzę, że oryginały są out of stock na ich stronie. Czy klon od Coppervape jest dobrej jakości?
Awatar użytkownika
By Waldip
#1774856
Jak dotąd nie narzekam - wszystko działa bez zarzutu... Parownik jest szczelny, wszystko ładnie się ze sobą skręca, regulacje LQ i AH działają płynnie. :)
Coppervape ma zresztą dobrą renomę w kloniarskim świecie.
Jedyną "niedogodnością" (na którą narzekali na forum FT) jest fakt, że na piny z redukcją przepływu powietrza oryginalnie założony jest tylko jeden oring izolacyjny.
Oringi są jednak dołożone do zestawu, trzeba je po prostu założyć we własnym zakresie.
By marti701
#1774863
seba.nowak pisze:Jestem zainteresowany zakupem Tilemahos Armed. Chciałem zapytać jak wygląda kwestia klonów tego atomizera bo widzę, że oryginały są out of stock na ich stronie. Czy klon od Coppervape jest dobrej jakości?

Czy kupiłeś już boxa, czy nadal na mechaniku?
Bo widzę, że wciąż szukasz świętego graala wsród parowników
Z każdego można wydobyć smaczek, ale odpowiedni setup i zasilanie to podstawa, a mechaniki to były dobre kilka lat temu.
By seba.nowak
#1774864
Czyli generalnie mógłbyś potwierdzić, że można ten klon śmiało wziąć z Fasttecha?
Awatar użytkownika
By Waldip
#1774866
seba.nowak pisze:Czyli generalnie mógłbyś potwierdzić, że można ten klon śmiało wziąć z Fasttecha?

Ja jestem zadowolony, ale wiesz - nie polecam.... :mrgreen:
By seba.nowak
#1774867
marti701 pisze:
seba.nowak pisze:Jestem zainteresowany zakupem Tilemahos Armed. Chciałem zapytać jak wygląda kwestia klonów tego atomizera bo widzę, że oryginały są out of stock na ich stronie. Czy klon od Coppervape jest dobrej jakości?

Czy kupiłeś już boxa, czy nadal na mechaniku?
Bo widzę, że wciąż szukasz świętego graala wsród parowników
Z każdego można wydobyć smaczek, ale odpowiedni setup i zasilanie to podstawa, a mechaniki to były dobre kilka lat temu.


No szukam, szukam :) Raczej eksperymentuje :) Nie wiem jak wy się na to zapatrujecie, ale w tym Tilemahosie podoba mi się kilka rzeczy:
- dość pancerna obudowa
- sposób montowania grzałki, tzn można założyć zarówno tę "sprężynkę" która jest w zestawie albo własną grzałkę przykręcaną na śrubkach
- napełnianie od góry
- niewielkie rozmiary
- airflow "niezatrzaskowy" tzn można chyba dość dokłądnie ustawić pożądane powietrze
- dwa dodatkowe przepusty airflow w zestawie
- stosunkowo prosta budowa

Pokusiłby się ktoś o własne wrażenia z porównania tego atomizera do Kajtka LIte?
By seba.nowak
#1776574
Zamówiłem dzisiaj klon. Zobaczymy co to będzie warte. Zdam relację jak dojdzie.
By seba.nowak
#1780583
Atomizer dotarł dzisiaj. Jeśli chodzi o wykonanie nie ma się do czego przyczepić, poza ostrymi krawędziami. Zamówiłem wersję wypolerowaną.

Co do oddania smaku, to jest o wiele bardziej intensywny niż w przypadku Kajtka Lite. Niestety jest to, przynajmniej dla mnie wada, bo do tytoniówek średnio się to nadaje. Wydobywa z liquidu tytoniowego taki smak, który jest fajnie w kajtku przytłumiony. Ale prawdopodobnie z owocówkami "więcej nut smakowych" będzie bardzo wskazane.

Zawiodłem się trochę na sposobie montowania sprężynki. Układa się nierówno, rozpala się niesymetrycznie.
By seba.nowak
#1780617
marti701 pisze:Przetestuj sprężynkę z drutu tytanowego 0.4


Masz Armed i testowałeś to u siebie?
By marti701
#1780624
Czekam na swojego. Widziałem w necie, że wiele osób używa tytanowego, bo cyrkonowy ciężki do zdobycia. Chyba że kupisz oryginalne sprężynki z cyrkonu. Armed zamawiałem tydzień po tobie, więc w przyszłym tygodniu będę testować, drut tytanowy mam w domu.

Krasnal45 pisze:Ale tytan tylko w trybie TC. Absolutnie nie na mechaniku.

Jeszcze nie kupił elektronika?
Jakie skutki mogą być przy stosowaniu drutu tytanowego na mechaniku?
By seba.nowak
#1780631
marti701 pisze:Jeszcze nie kupił elektronika?


Kupił i jest bardzo zadowolony! :)

Obrazek
By Krasnal45
#1780635
marti701 pisze:Jakie skutki mogą być przy stosowaniu drutu tytanowego na mechaniku?

Spróbuj :mrgreen:
By Krasnal45
#1780644
Myślałem, że Ty spróbujesz :lol:
Ja przetestowałem w głowie, w teorii i jakoś masakrycznie mi to wyszło. Nie widzę żeby to pożenić :wink:
By marti701
#1781699
seba.nowak pisze:Atomizer dotarł dzisiaj. Jeśli chodzi o wykonanie nie ma się do czego przyczepić, poza ostrymi krawędziami. Zamówiłem wersję wypolerowaną.

Co do oddania smaku, to jest o wiele bardziej intensywny niż w przypadku Kajtka Lite. Niestety jest to, przynajmniej dla mnie wada, bo do tytoniówek średnio się to nadaje. Wydobywa z liquidu tytoniowego taki smak, który jest fajnie w kajtku przytłumiony. Ale prawdopodobnie z owocówkami "więcej nut smakowych" będzie bardzo wskazane.

Zawiodłem się trochę na sposobie montowania sprężynki. Układa się nierówno, rozpala się niesymetrycznie.

U mnie symetrycznie. Testowałem na SS 316L 0,4mm, ale kop taki, że mało się nie udusiłem. Sprawdzę później tytan 0,3 i 0,4, bo chyba lepiej sprężynuje niż SS.
Armed mi jeszcze nie doszedł, ale dziś dotarły dwa oryginały, X1 i V2 plus
By seba.nowak
#1781833
Ktoś tu chyba się na łby pozamieniał... albo spadł z ....
Przyznano ostrzeżenie za nieregulaminową próbę sprzedaży.
M.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.