EPF
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1684030
Są już zapowiedzi nowego boxa i atomizera od Aspire : EVO 75 KIT.
Ten wątek poświęćmy wyłącznie boxowi, czyli Aspire NX75 Box Mod

Pudełko występuje w 3 wersjach :
1. 75 Z - odlew ZnAl
2. 75 S - stal SS - obróbka CNC
3. 75 A - aluminium - obróbka CNC


Specyfikacja skróc.:
Battery Capacity:1*18650 (Not included)
Box Size: 75mm x 22mmx 35mm
Max Wattage:75W
Connection Threading: 510
USB - typ C (dowolnie wkładamy wtyk)
Możliwość upgreade softu
Silikon - ma być w komplecie

W urządzeniu zastosowano system 5 przycisków w celu łatwiejszego manipulowania nastawami oraz do modyfikowania krzywej mocy bez konieczności podłączania do kompa. CFBP - Customizable Firing Buttons Profile - tak się to w skrócie nazywa. Ponoć kilkoma kliknięciami będzie można sobie dostroić przebieg tej krzywej (np. Prehit, później w 2 i kolejnych sekundach sztacha - tak to rozumiem).

Oprócz CFBP moją uwagę przykuwają niewielkie gabaryty (wys. 75mm (!) - tylko ciut wyżej niż PICO z kapslem), ciekawy sposób aplikowania baterii i gniazdo USB umieszczone w bardzo wygodnym (dla praworęcznych :-) ) miejscu.
Może być hicior zważywszy na możliwość ustawiania różnych mocy w funkcji czasu zaciągnięcia. No i wykonanie w wersji CNC - może być ciekawie.


Ostatnio zmieniony 15 lip 2016, 03:59 przez Nałóg Totalny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By suvv
#1684105
Wydaje się ciekawą propozycją... obawiam się jedynie, iż graniczy to z cudem dostać tego boxa przed ustawą... :(
Awatar użytkownika
By kudlatyEOS
#1689054
Trochę ruchomych obrazków.

Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1689355
Na filmie znalazłem to co mnie interesowało najbardziej w tym boxie - czyli na jakiej zasadzie będziemy mogli wpływać na krzywą mocy.
Warto włączyć ok. 8:40 - jest wyjaśnienie. Będziemy mogli wpływać praktycznie dowolnie na kształt krzywej podczas sztacha. Myślałem, że ustawianie tych zmian to będzie jakiś kosmos, a tu proszę przemiła niespodzianka. Prościzna . Jak dla mnie - super to rozwiązali wykorzystując grafikę *GOOD*
Awatar użytkownika
By kudlatyEOS
#1691288
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1694666
Te współczynniki(krzywe) dla preheatu pod kanthal to delikatnie mówiąc wypasiona funkcja... Jedynie cena troszkę odstrasza. Nie pogardziłbym czymś podobnym w wersji 2x18650.
By grzes3974
#1716344
No w końcu mam :) ponad dwa tygodnie czekania-licząc od dnia złożenia zamówienia/dziś przyleciał + dwa parowniki (w zestawie 2ml/dodatkowo wziąłem 4ml), więc bawię się... ;)

...znalazłem to co mnie interesowało najbardziej w tym boxie - czyli na jakiej zasadzie będziemy mogli wpływać na krzywą mocy... / ...Będziemy mogli wpływać praktycznie dowolnie na kształt krzywej podczas sztacha. Myślałem, że ustawianie tych zmian to będzie jakiś kosmos, a tu proszę przemiła niespodzianka. Prościzna . Jak dla mnie - super to rozwiązali wykorzystując grafikę *GOOD*

Fakt-miło, łatwo, gładko i przyjemnie :)
I króciutko w paru słowach na "dzień dobry" - W ustawiamy co pół sekundy/począwszy od 00.0 do 10.0 sekundy, czyli do chwili, kiedy elektronika odcina nam prund... ;)
WAT'y ustawiamy od 0.1 do 75W; możemy ustawiać je jak żywnie nam się podoba... :)

Może jakieś kiepskawe foto, robione na szybko po ciemaku... 8)
Obrazek

Te współczynniki(krzywe) dla preheatu pod kanthal to delikatnie mówiąc wypasiona funkcja... Jedynie cena troszkę odstrasza...

Z parownikiem w zestawie - poniżej dwóch stówek, więc nie ma płaczu... ;)
Bez parownika - za jeszcze mniej do przytulenia... :D



I może jeszcze jakieś info na szybko - po zablokowaniu grzałki, blokujemy zarazem wszystkie cztery funkcyjne guziki, poza guzikiem power; także mamy z głowy kłopot/obawę o przypadkowe, niechciane przestawienie ustawionych wartości.

Obrazek




Nie pogardziłbym czymś podobnym w wersji 2x18650

Już jest/póki co w pre-order (dość grubo poniżej dwóch stówek :) ), młodszy brat bohatera tematu, na dwa akusy 18650 z maksymalną mocą 150W... :)
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1716396
Wreszcie ktoś ma :-)
Grzesiu, jak się pobawisz, to zdawaj relację jak się wapuje na tym sprzęcie z wykorzystaniem ustawień preheatu.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1719436
Ma ktoś wersję srebrną (nie SS) tego boxa ? Jak wygląda powłoka, lakierowana na gładko, czy "szczotkowana" ? Zbiera odciski paluszków ? :-) Od grzes3974 wiem, że wersja czarna zbiera odciski. Chcę jutro zamówić i waham się który kolor będzie praktyczniejszy w użytkowaniu. Nie na każdym boxie "srebro" jest zrobione tak samo.
By KANDOSKAN
#1721529
Mam 2 pytania
1 czym się różni Z od A i S
2 może ktoś mi wyjaśnić co to jest ten CNC i czy warto dopłacić za to 40 $
Awatar użytkownika
By mordek
#1721533
KANDOSKAN pisze:Mam 2 pytania
1 czym się różni Z od A i S
2 może ktoś mi wyjaśnić co to jest ten CNC i czy warto dopłacić za to 40 $


Kolega pisał wcześniej:
Nałóg Totalny pisze:Pudełko występuje w 3 wersjach :
1. 75 Z - odlew ZnAl
2. 75 S - stal SS - obróbka CNC
3. 75 A - aluminium - obróbka CNC


CNC -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Computeri ... al_Control
By wichura667
#1734547
Siema, czy ktoś może łopatologicznie wyjaśnić mi w jaki sposób ustwiać zakres mocy w czasie "sztacha"? Zwykle mam włączone igraniczenie mocy do 40W, ale nie rozgryzłem jeszcze możliwości sterowania ustawieniami C1/C2/C3.
Grzałka 0,37 tytan. Filmiku niestety nie mam jak uruchomić (internet w roamingu....)
Swoją zabawkę zakupiłem tydzień temu w eSW.
Pozdrawiam :)

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
By slaweuszek
#1734761
Czy ten Aspire NX75 jest lepszym wyborem niż Joyetech VTwo Mini ? Przymierzam się do zmiany boxa i zastanawiam się czy jest on warty uwagi. Używam parownika Cleito.
By Tigess
#1734767
Mam nx-a i polecam, mniejszy od vtc, elektronika wydaje się bardzo dobra, nie mam z nim żadnego problemu. Programowanie całego pufa to naprawdę fajna sprawa, w vtc jest chyba tylko preheat. Mod mimo swoich małych rozmiarów ma swoją wagę i jest bardzo solidnie wykonany, żadnych luzów.
By slaweuszek
#1734850
Wracając z pracy zaszedłem do ESW, aby obejrzeć tego boxa. Zastanawia mnie jednak to, dlaczego nie ma w komplecie silikonowego etui ? Czy to etui powinno być w każdej z trzech dostępnych wersji ?
By grzes3974
#1734926
Nie ma w żadnej wersji silikonu na NX75.
W wersji z parownikiem w zestawie, jest tylko silikonowy kapturek na cap parownika;
i podejrzewam, że własnie ten silikon ludzie mylili/patrząc na zagraniczne strony.
By slaweuszek
#1736456
Zakupiłem dziś tego BOXA. Czy może mi ktoś ŁOPATOLOGICZNIE napisać, w jaki sposób go zaktualizować ? Nigdy nie miałem sprzętu Z AKTUALIZACJAMI, więc nie bardzo wiem o co chodzi.
By Tenmen
#1777038
Ja dostałem tydzień temu tego boxa, wrażenia pozytywne trwała mocna konstrukcja, ale jakoś nie mogę się przyzwyczaić...jak by ktoś coś....
Awatar użytkownika
By Yamnick
#1824774
Odkopuje temat.

Uzywam NX75 Stainless Steel z Atlantisem EVO 4ml od miesiaca. So far so good.

Cewki dotychczas przepuszczone przez tank to (wszystko kanthal):
- Aspire EVO 0.5 ohm Clapton - bawelna
- Aspire EVO 0.4 ohm Clapton - bawelna
- Vaporesso CCell 0.9 ohm - ceramika
W kolejce czekaja inne Aspire i eLeafy, rowniez pod kontrole temperatury.

Ustawianie mocy pufa na przestrzeni 10 sek, krok co .5 sekundy i .1 watta - dla mnie bajka. Poki co najlepiej mi sie sprawdza z ceramikiem Vaporesso.
Obsluga prosta, intuicyjna, przejrzysta.

Trwalosc grzalek - 0.5 ohm Atlantis EVO pracowala dwa tyg bez wyraznej degradacji smaku/chmury (wyjalem, wygotowalem, wyczyscilem, wysuszylem, zalalem odrobina soku i schowalem do woreczka - zobaczymy czy cos z niej bedzie - ot, ciekawosc i zylka dusigrosza). Potem wskoczyla 0.4, siedziala dwa dni i oprocz wiekszej chmury nie widze przewagi nad 0.5 - smak taki sam jak nie odrobine gorszy, a szmocy chce wiecej :) Wiec po dwoch dniach zastapil ja CCell i... Poki co nie zamierzam nic zmieniac :) CCell robi robote - dymi, smaczy a na dodatek nie zre baterii jak 0.4 :) Wlasnie na Vaporesso pieknie sprawdza mi sie "krzywa mocy" - mam wrazenie ze ten ceramik potrzebuje chwilki na rozgrzanie sie i oddanie pelni smaku.

Wszystko testowane na wlasnym soku (~90% VG) - ani razu nie zlapalem bobra.

Jak macie jakies pytania - odpowiem w miare posiadanej wiedzy.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.