EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By ecqalizer
#1776591
Witam, dostałem dzisiaj pacjenta jakim jest UD Balrog 70w tc, problem z nim jest taki, że nie działa poprawnie, dokładniej mówiąc uruchamia się i zawsze pokazuje rozładowaną baterie. Bateria jest na 100% dobra było sprawdzane na kilku, miedzy innymi na takich których używam osobiście. Znajomy który mi go podesłał, mówił, że kiedyś mu się zalał liquidem, ale potem działał normalnie i został porzucony na pewien czas. Druga sprawa to taka, że był cały czas ładowany przez usb. Co mogło się spieprzyć i czy jest sens naprawy go?
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
By pol
#1776646
Był zalany... rozbierz i delikatnie przemyj.
Wskazuje rozładowane ogniwo? Prawdopodobnie ktoś pomylił polaryzację ogniwa i po zamiatane.
By ecqalizer
#1776721
Rozebrać go już rozebrałem i bardziej zabrudzona była część koszyka na baterie, elektronika była praktycznie czysta. A pytałem się znajomego czy nie włożył czasami odwrotnie akumulatora i mówił, że jest taka możliwość. A to UD nie zastosowało zabezpieczenia przed odwrotną polaryzacją?
Awatar użytkownika
By pol
#1776726
Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją uwzględnione i prawdopodobnie zadziałało podobnie jak w innych modach.
Elektronika sygnalizuje błąd związany z odwrotną polaryzacją ogniwa. Użytkownik nie uwzględnia otrzymanej informacji, a wręcz błędnie ją interpretuje uznając, że napięcie na ogniwie jest za niskie i podłącza kabelek USB uruchamiając proces ładowania.
I to by było na tyle z elektroniką.

============
post1668589.html#p1668589
post1606266.html#p1606266
post1659642.html#p1659642
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2017, 15:09 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
By ecqalizer
#1776732
Czyli nie opłaca się go robić jak rozumiem i teraz ustawić go na półce i niech ładnie wygląda.
Awatar użytkownika
By pol
#1776733
"Check battery" miał? Miał. Doładował? Doładował.
Teraz jako przycisk do papieru.
By ecqalizer
#1776734
Bardzo możliwe, że było jak mówisz, ja go nie używałem dostałem go wczoraj, żeby sprawdzić "bo bateria nie działa", no wiec przekażę, że można go wykorzystać jako wystrój wnętrza, lub odkupię za symboliczne piwo na wykorzystanie części do czegoś innego.
Dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
By pol
#1776735
Pamiętaj, że to tylko i wyłącznie podpowiedź. Diagnozę na odległość bez badania pacjenta to tylko wróż Maciej może wystawić.
By ecqalizer
#1776738
Rozumiem, puki co nie będę go jeszcze rozbierał na części pierwsze i dam znajomemu niech zdecyduje co z nim dalej.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1776830
ecqalizer pisze:Bardzo możliwe, że było jak mówisz, ja go nie używałem dostałem go wczoraj, żeby sprawdzić "bo bateria nie działa", no wiec przekażę, że można go wykorzystać jako wystrój wnętrza, lub odkupię za symboliczne piwo na wykorzystanie części do czegoś innego.
Dzięki za pomoc :)


Jakbyś go odkupił, to z chęcią przygarnę obudowę :D
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.