EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By lukiboss2
#1724946
Witam,
a więc od dłuższego czasu męczę się z suchymi/spierzchniętymi ustami właśnie przez e-papierosy, stosuję bazę 50/50, o mocy obecnie 3mg nikotyny, wcześniej moce były wyższe, ale wpadłem na pomysł, że jeśli nikotyny będzie mniej to i problem będzie mniejszy i owszem tak się działo. Przez jakiś czas po zmniejszeniu ilości nikotyny np. z 6 na 3mg problem nie występował lub pojawiał się bardzo rzadko, niestety ale działało to tylko na dłuższą chwilę. Obecnie jadąc na trójkach problem dalej jest, wygląda to tak, że rano wszystko jest ok, ale wraz z upływaniem dnia i chmurzeniem jest coraz gorzej, a od wieczora usta mam tak suche, że bez pomadki czy kremu bym nie wytrzymał.
Nie widzi mi się schodzenie z mocą nikotyny jeszcze bardziej, więc piszę tutaj, bo może odpowiedź drzemie w czymś innym.
Podpowie ktoś?
Awatar użytkownika
By lukiboss2
#1724996
Zauważyłem to po tym, że miałem dzień gdzie e-faji "nie było", więc w ramach uzależnienia przez 1 dzień trułem się śmierdziuchami = z ustami problemu nie było.
Awatar użytkownika
By xacax
#1725018
Na suchość jamy ustnej (drogą wykluczeń, też wyszło że to e-p) która u mnie pojawiła się jakieś półtora miesiąca temu, pomogło mi kilka % wody w liquidzie. Z perspektywy czasu obserwuję, że zdarza się mi to jesienią. Wody w płynie co prawda wcześniej z reguły unikałem jak ognia, ale przez tą modyfikację płynów śmierdziucha nie tknąłem. Mniejsze zło. Może i u Ciebie się sprawdzi.
Przy czym u mnie wyszło, że na FF w nieco większym stopniu łatwiej mi było spotkać się z suchością niż na tradycyjnej bawełnie. Podkreślam, że to reakcja mojego organizmu, może jednak pozwoli ci to poszerzyć ramy testów.
Awatar użytkownika
By xacax
#1725096
Fakt, zbyt duzo glikolu tez moze byc przyczyną. Spróbuj więcej gliceryny i nieco wody do upragnionej gęstosci. Sam musisz dojść jak reaguje Twój organizm.
Awatar użytkownika
By Deimond
#1725487
Pierwszy raz słyszę o takim problemie. Spierzchnięte usta są pierwszym i jednoznacznym objawem słabego nawodnienia organizmu(również zbyt duże ilości kawy która odwadnia) . I tu bym szukał przyczyny.
By kacperro1
#1725502
Moim zdaniem to nie wina e-papierosa, raczej cery/skóry (odwodniona) jak ktoś zwrócił uwagę. A może po prostu od pogody? U mnie zawsze na jesieni usta się robią suche i bolesne.
By tomeh
#1752690
Moje zdanie jest takie - odstaw na jakiś czas i zobacz czy tern problem występuje jeśli tak jak mówią to nie wina papierosa to będzie stały nadal a jeśli papierosa to problem zmniejszy się lub zniknie.
Awatar użytkownika
By mrQzi
#1767526
E-palacz powinien pić więcej płynów. U mnie niestety też występował ten problem, ale rozwiązałem go właśnie pijąc więcej dziennie o 0,5l wody.
Ustniki to też ważna rzecz :) preferuję dobry plastik lub szkło.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1776419
broma pisze:Przede wszystkim na suche usta najlepiej uzywac pomatki,...


Tia. Bo pomatka to podstawa.
Ale poojciec to już tylko dla wybranych.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.