EPF
Awatar użytkownika
By Szczepanx
#1761878
Hmm, u mnie jest tak jakby poluzował się tylko z jednej strony. Próbowałem po raz kolejny wcisnąć, ale nic z tego - wraca na swoje miejsce, jakby jakaś uszczelka go blokowała, a rozebrać to na części pierwsze trochę się boję - chyba, że ktoś już to robił i ma jakieś wskazówki ;)
Awatar użytkownika
By miclon
#1761882
Szczepanx pisze:Hmm, u mnie jest tak jakby poluzował się tylko z jednej strony. Próbowałem po raz kolejny wcisnąć, ale nic z tego - wraca na swoje miejsce, jakby jakaś uszczelka go blokowała, a rozebrać to na części pierwsze trochę się boję - chyba, że ktoś już to robił i ma jakieś wskazówki ;)


Mój też tylko z jednej strony był luźny ale po kilku próbach udało się go w końcu zacisnąć. Teraz nawet liquid control ciaśniej trochę chodźi.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1761886
Szczepanx pisze:Hmm, u mnie jest tak jakby poluzował się tylko z jednej strony. Próbowałem po raz kolejny wcisnąć, ale nic z tego - wraca na swoje miejsce, jakby jakaś uszczelka go blokowała, a rozebrać to na części pierwsze trochę się boję - chyba, że ktoś już to robił i ma jakieś wskazówki ;)

Wysłałem Tobie Link na PW, jak rozebrać bazę.
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1761892
@Gabriel wklej tu. Na pewno przyda się niejednej osobie
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1761899
Baza w Merlinie jest wprasowana. Aby ją rozebrać należy wykręcić śrubkę pinu plusowego. Potem po wykręceniu, włożyć w otwór pinu najlepiej wiertło i młotkiem delikatnie lecz stanowczo wybić bazę. Potem po sprawdzeniu spokojnie można ją wcisnąć z powrotem. Ja od nowości w Merlinie miałem przekrzywioną bazę i po tej operacji ( najpierw wybicia a potem wciśnięcia ) działał w porządku. Trochę zabawy z tym jest, ale warto najpierw spróbować w ten sposób zanim parownik chce się wyrzucić do koszalina.
Awatar użytkownika
By Szczepanx
#1761907
Dobra... po 2h kombinowania jak wbić ją na miejsce, udało się :D pierścień chodzi ciężko, jak na początku, generalnie nie powinno już lać.
Tylko 1 pytanko, bo już nie pamiętam jak to było - górna część, tzn szkiełko górny dolny cap od niego powinny być ruchome dookoła, czy zatrzymać się w pewnym momencie dokręcania? Pytam, bo wcześniej mogłem tym kręcić do woli w każdą stronę, a teraz jak za mocno dokręcę to ani rusz i trza kombinerek.
By FlashGordon
#1761909
Ja olałem to pocenie się, ale dobrze, że ktoś poruszył temat i znalazło się rozwiązanie.
Dzięki, spróbuję ;)
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1761913
To teraz pytanie czy merlin powinien okręcać się cały, czy do pewnego momentu jak większość z GB :mrgreen:
By kawda
#1761916
Dobre pytanie. Mój na początku też z GB obracal się do pewnego momentu ,a teraz mogę go kręcić cały czas

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By VRil
#1761931
Mam trzy Merlinki i wszystkie kręcą się od nowości w koło .

Wydaje mi się że nic się z tym nie da zrobić -taka konstrukcja .
Szukając informacji o tym problemie trafiłem na rosyjskie fora .
Jedni użytkownicy twierdzą że liquid dostaje się na dno bazy po przez szczelinę (patrz zdjęcie ) a drudzy twierdzą że to wynik kondensacji chmurki i tak ma być -fizyka .

Obrazek
Awatar użytkownika
By sikor370
#1761937
Mój kręci się wkoło i to tak ciężko, że tylko w jedną stronę trzeba kręcić bo inaczej odkręcam parownik. A po iluś tam obrotach tak się parownik dokręca, że go znowu odkęcić trudno :)
Awatar użytkownika
By VRil
#1761943
Ogólnie to ja z tym poceniem mogę żyć .
Za to jak pięknie oddaje smak mogę się poświęcić i go przetrzeć co 3-4 baniak :)
By FlashGordon
#1762346
Postanowiłem wbić mocniej bazę i co się okazało, mimo że nigdy nie wykręcałen pinu plusowego, śruba miała wytarty gwint przez co czasem miałem problem ze złapaniem rezystancji i TC.
Merlin jakością wykonania nie grzeszył od początku, ale coś takiego jest niedopuszczalne, nawet za to jak smaczy, a był i jest to mój podstawowy parownik. Szkoda, bo bym kupił drugiego, ale jak samo się psuje muszę szukać czegoś innego, bo stówka co dwa msc na sam parownik to przesada :(

Jednak mam uwagę co do wybijania bazy, mianowicie nie trzeba jej wybijać, wystarczy wykręcić pin, postawić na płaskim i uderzyć kilka razy w słupki młotkiem, nożem etc. przestał się pocić, LQ control chodzi ciężko.
Awatar użytkownika
By macieq03
#1765711
Mój Merlin stracił smak
A więc, skończył mi się chwilowo drut SS , na stanie mam kanthal d 0.4, 0.32, 0.25. Męczę się od wczoraj z różnymi grzałkami na średnicach 3, 2.5 ,i nie mogę nic dobrego ukręcić. Dopadło mnie kompletne zaćmienie, chmurka jest, kop odczuwam, a smak- jakbym miał watę w paszczy. Wziąłem Kayfuna , spróbowałem jest ok, czyli jestem zdrowy.
Szukałem inspiracji w odpowiednim dziale, zrobiłem skrętkę z drutu 0.3 szału nie ma.
Muji daje ile trzeba, zresztą z nośnikiem nie miałem w tym parowniku problemów, tu wszystko jest ok.
Doradzcie coś proszę .


Wysłane z mojego ASUS_Z00VD przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 18 mar 2017, 19:30 przez macieq03, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1765733
Mój śmiga jak ta lala..lq chodzi ciężkawo jednak nie mam problemu z odkręceniem od zasilania.
Faktem jest że troszkę sie poci ale to pewnie przypadłość większości parowników
Awatar użytkownika
By bulit73
#1765760
macieq03 pisze:Mój Merlin stracił smak
A więc, skończył mi się chwilowo drut SS , na stanie mam kanthal d 0.4, 0.32, 0.25. Męczę się od wczoraj z różnymi grzałkami na średnicach 3, 2.5 ,i nie mogę nic dobrego ukręcić.


Ja z Kanthala A1 0,32 kręcę 7wrap na 3mm i jest o.k.
Awatar użytkownika
By macieq03
#1765908
bulit73 dzięki za chęć pomocy.
Parownik moczył się całą noc, przed chwilą założyłem świeżą grzałkę i wszystko wróciło do normy.
Nie bardzo rozumiem , co było przyczyną, ale nie będę sobie zaprzątał tym głowy. Ważne że działa jak trzeba.


Wysłane z mojego ASUS_Z00VD przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
#1765915
macieq03 pisze:bulit73 dzięki za chęć pomocy.
Parownik moczył się całą noc, przed chwilą założyłem świeżą grzałkę i wszystko wróciło do normy.
Nie bardzo rozumiem , co było przyczyną, ale nie będę sobie zaprzątał tym głowy. Ważne że działa jak trzeba.


Wysłane z mojego ASUS_Z00VD przy użyciu Tapatalka


Może przyda się na przyszłość, gdyby znowu zabrakło Ci drutu SS :)
Awatar użytkownika
By toska
#1774246
Jestem w czarnej doopie , albo czarna rozpatrz mnie ogarnęła i przeżywam żałobę .
Dziś ma córka zabiła mojego czarodzieja *RYK*
Jak ja taka przywiązana do niego , wszystko smaczy do dupy , i cug nie taki i kop nie taki *RYK*
Awatar użytkownika
By Isia
#1774247
@toska napisz jeszcze raz co się stało,może coś Ci doradzimy.
Awatar użytkownika
By toska
#1774263
Isia nie wiem co się stało ale to co było na stałe już nie jest i lata , nie wiem co się zrypało :(

Tak to na zdjęciu wygląda .

Obrazek
Awatar użytkownika
By Isia
#1774271
O rzesz w ......... :cry: rozebrała Ci go na części bez narzędzi,niestety tego ja naprawić nie potrafię,lecz są tu tacy co by mogli pomóc,bo go na części rozbierali.
Awatar użytkownika
By toska
#1774273
Najlepsze jest to że teraz to nawet jak go skladam to idzie lekko i przyjemnie i się nic nie trzyma , lata i się sam rozkłada :(

Więc jak ktoś chce rozłożyć swojego czarodzieja , to zapraszam , moja corka działa cuda , tylko rękoma i podłogom :(
Pomoc w naprawieniu szkód po corce potrzebna na gwałt ;)
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2017, 21:35 przez toska, łącznie zmieniany 1 raz.
By FlashGordon
#1774278
Niestety pomimo mistrzowskiego oddawania smaku, Merlin jest wykonany bardzo kiepsko, mi się wytarł gwint pinu plusowego, mimo że go nigdy nie rozbierałem. Zresztą już po wyjęciu z pudła sprawiał wrażenie chińskiego bubla.
Awatar użytkownika
By Timi
#1774279
@toska Powinno się dać go naprawić. Dwie deszczułki, imadło i delikatnie wprasowywać. Jak będą przeszkadzać słupki etc, to wywiercić w drewienkach otwory. Nie miałem Merlina, ale kilka innych tym sposobem uratowałem.
Awatar użytkownika
By toska
#1774283
Timi pisze:@toska Powinno się dać go naprawić. Dwie deszczułki, imadło i delikatnie wprasowywać. Jak będą przeszkadzać słupki etc, to wywiercić w drewienkach otwory. Nie miałem Merlina, ale kilka innych tym sposobem uratowałem.


Tylko on się sklada bez problemu , nie działa na wcisk , po prostu składa się jak trzeba i sobie loto . Nie trzeba do tego imadła , wystarczą rece , jak by luzów dostał .
Awatar użytkownika
By Timi
#1774286
Musiałbym to zobaczyć, bo coś mi się "niewierny Tomasz" odzywa :lol:
Awatar użytkownika
By toska
#1774288
No to proszę , tak sobie go mogę na luzie zlożyć :(
Jak go obrócę to po prostu dół sobie odpadnie :(

Obrazek
Awatar użytkownika
By Timi
#1774295
Wydaje mi się, że powinien wejść nieco głębiej. Jakieś 0,5 - 1 mm. Ale, jak już pisałem nie miałem nigdy Merlina. Może niech to oceni posiadacz.
Awatar użytkownika
By macieq03
#1774298
Mój też odstaje, więc tak ma zostać. Regulacja powietrza chodzi z lekkim oporem. Obrazek

Spróbuj go może dobić delikatnie z góry od strony bazy. Bardziej chyba nie zaszkodzisz.

Wysłane z mojego ASUS_Z00VD przy użyciu Tapa
By Krasnal45
#1774299
Oj tam, nie wiem jak to zbudowane, ale wygląda na pęknięty pin plus...
Awatar użytkownika
By Timi
#1774300
@Krasnal45 :idea: good idea. To może być przyczyna.
Awatar użytkownika
By toska
#1774316
Krasnal45 pisze:Oj tam, nie wiem jak to zbudowane, ale wygląda na pęknięty pin plus...


Tak mi się wydaje :(

No i co w takiej sytuacji ?
Awatar użytkownika
By Timi
#1774326
Szukać oryginału. Podpasowywać od innego. A w ostateczności starej daty zegarmistrz dorobi.
Awatar użytkownika
By toska
#1774355
Timi pisze:Szukać oryginału. Podpasowywać od innego. A w ostateczności starej daty zegarmistrz dorobi.


Więc jak dla mnie jest tylko jedno wyjście , zamówić nowego merlina , albo polubić to co mam a w sumie mam jakoś ze 7 parowników w tym jeszcze 2 niewypróbowane od pół roku . To też pokazuje jak byłam do Merlina przywiązana :(
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1774689
Nawet jeśli będziesz zadowolona z innych parowników, to i tak w końcu zatesknisz za nim (jak ja ;))
Awatar użytkownika
By VRil
#1774702
Podobno jest to śrubka 2,5x 10 mm .
Zdjęcie z radzieckiego forum .Zastosowana śrubka to SS z jakiegoś starego laptopa .Autor pisze że Merlinek znowu żyje i ma się dobrze :)

Obrazek
By Krasnal45
#1774704
Z radzieckiego to na pewno nie. Z rosyjskiego to owszem :mrgreen:
Jakby Cię chłopaki dorwali....... to Ci nie zazdroszczę :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Timi
#1774705
@VRil Jestem pod wrażeniem, że to znalazłeś !!!
*PIWKO*
A śrubka popularna, więc @toska głowa do góry *ISH*
Awatar użytkownika
By VRil
#1774734
Krasnal45 pisze:Z radzieckiego to na pewno nie. Z rosyjskiego to owszem :mrgreen:
Jakby Cię chłopaki dorwali....... to Ci nie zazdroszczę :mrgreen:


Oj tam oj tam .Oni nie wyrzekają się swojej radzieckości :D ale możesz mieć rację bo jak z jednym pisałem PW na forum do zaraz zszedł na politykę
i mi pogroził że jest ultra ,mega ,hipa ,specnaz ,supa ,major, commando ,Afganistan weteran i mam uważać co piszę :mrgreen:

Tu macie temat o Merlinku na tym forum .Sporo wiedzy i ciekawych pomysłów w tym też inne pomysły na śrubkę tylko trzeba pokopać w temacie :

http://www.ecigtalk.ru/forum/f73/t110515-p277.html
Awatar użytkownika
By toska
#1774737
Timi pisze:A śrubka popularna, więc @toska głowa do góry *ISH*


Dla Was popularna , dla mnie taka śrubka to czarna magia , skąd ja mam wiedzieć gdzie ją szukać *RYK*
By Krasnal45
#1774740
Jakbyś była facetem, to bym Ci powiedział, że w kieszeni :mrgreen: ale że jesteś kobietą, to Ci podpowiem, że w Castoramie, OBI, Leroy Merlin....
By Dżansjo
#1774807
No to tego...
to ja się tylko grzecznie zamelduję, jako świeżo upieczony(tydzień niecały) posiadacz Merlina, którego jako siglowiec od dawna chciałem wypróbować. Merlin zakupiony na bazarku w stanie idealnym.
Tydzień to zdecydowanie za mało, żeby powiedzieć cokolwiek, zwłaszcza że ten tydzień przeleciał na testowym setupie, więc jedyne co mogę napisać to że jest, działa a robienie setupu na nim jest wręcz nieprzyzwoicie łatwe, tak jak pisaliście - nie sposób go z tego powodu nikomu polecić.
Jedno co stwierdziłem - to że przy wapowaniu "pod smak" i na ograniczniku - dołączony drip jest bezużyteczny. Pewnie dobrze się sprawdza przy cloud chasingu na max przelocie i duzych mocach, ale przy umiarkowanym wapczeniu dla przyjemności i smaczku - zdecydowanie trzeba go wymienić.
Ale to kwestia uboczna.
Awatar użytkownika
By toska
#1774852
Krasnal45 pisze:Castoramie, OBI, Leroy Merlin....


Do każdego z tych sklepów mam bagatela 60km :(

Isia jak widac bardziej ogarnięta i techniczna niż ja i śrubkę wyczarowała :D

Oby to był problem tylko tej śrubki , zaczynam odprawiac modły :D
Awatar użytkownika
By toska
#1774932
Krasnal45 pisze:A, bo ja na alledrogo mam uczulenie :mrgreen:

Ja tam alledrogo nawet lubię patrząc na to że mam wszedzie daleko :evil:
Zresztą sama sprzedaje na alledrogo , to co mam go nie lubić :D
Awatar użytkownika
By Isia
#1776165
macieq03 pisze:W najgorszym wypadku
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6792591451

Wysłane z mojego ASUS_Z00VD przy użyciu Tapatalka


Jak by ktoś poszukiwał nowego pinu +to śmiało może kupić te śrubki, co prawda są troszkę za długie(trzeba przyciąć) , ale działają.

@toska śrubkę dostała lecz nie wiem nic, nie dała znać :(
Awatar użytkownika
By VRil
#1776197
Isia grunt że Ci śrubka działa a ja się cieszę że moim wykopaliskiem internetowym pomogłem reanimować Merlinka :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.