EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
By Dżansjo
#1770162
Recenzja Złoty liść i Bosman
Przede wszystkim, mam nieodparte wrażenie graniczące z pewnością - że wszystkie tytoniówki z nowej linii czyli złoty liść, bosman, tabakiera - bazują na tym samym smaku, który jest również bazą smaku "tytoń mocny". Wspólna baza smakowa, a różnią się, rzecz jasna intensywnością owej bazy i dodatkami nadającymi im indywidualny charakter. Najbardziej intensywny i sugestywnie, w przyjemny sposób papierosowy jest rzecz jasna tytoń mocny, wzbogacony o charakterystyczny zapach zadymionej, tonącej w siwej mgle knajpie z dawnych lat.

Złoty liść jest znacznie łagodniejszy, jak dla mnie jest to tytoń mocny w wersji light, pozbawiony tej knajpianej atmosfery. Zalecane 3% to dla mnie odrobinę za mało, nieco brakuje mi zdecydowania w tym aromacie. Za to, można go spokojnie określić jako delikatny, nienachalny tytoń, do całodziennego wapowania, bez specjalnych uniesień czy delektowania się drugimi i trzecimi planami. Myślę że znakomicie nadaje się jako baza do miksów tytoniowych. Z rzeczy negatywnych - odbiór zapachu przez postronnych jest raczej nie bardzo, testy wymagały intensywnych wietrzeń ale to się tyczy całej linii(i tytoniu mocnego, rzecz jasna, też).

Bosman jest "z rodziny", nazwa sugeruje że będzie to jakaś odmiana tytoniu aromatyzowanego, coś w stronę "pipe". I rzeczywiście - w porównaniu ze złotym liściem jest tu dodany słodkawy aromat, który gładko wkomponował się w całość i stworzył jeden smak z wyżej wspomnianą bazą. Bardzo dobrze zbalansowane i przyznam że miałem nielichy kłopot, żeby sobie uzmysłowić co to jest.
trochę sam się wpuściłem w kanał bo doszukiwałem się typowych dobawiaczy do tytoni fajkowych: śliwki, wanilii, wiśni. A tu ich nie ma(no chyba że odrobinka wanilii albo czegoś dosładzającego), ale jest "coś".
Ostatecznie wyniuchałem że jest to truskawka.
Liquid bardzo smaczny, podobnie jak "złoty" mogę go określić jako (w stężeniu 3%) lekką tytoniówkę z akcentami owocowymi, do całodziennego wapowania.

testowane na wotofo conqeror i morph, lemo2 i zephyrus na bazie 60/40(pg/vg)

W kolejce czeka tabakiera, co prawda już zdążyłem wywapczyć 20ml ale bez specjalnego wnikania. A ona już ma bardziej tajemnicze "coś" w sobie :)
By zubek59
#1770500
Ja dziś znalazłem około 20 ml oryginalnego liquidu Machorka. Smakuje dużo lepiej niż robiony przeze mnie tytoń mocny. Prawdopodobnie dlatego, że był (chyba) robiony na bazie Traveller.
By Dżansjo
#1770628
zubek59 pisze:Ja dziś znalazłem około 20 ml oryginalnego liquidu Machorka. Smakuje dużo lepiej niż robiony przeze mnie tytoń mocny. Prawdopodobnie dlatego, że był (chyba) robiony na bazie Traveller.


Miksy to co innego. Samogon z "mocnego" to było nie było, single aromat i tak go trzeba oceniać. Dorzucisz kropelkę etylomalholu z kilkoma kroplami absolutu i już dostajesz co innego, fajne "liściasto-aksamitne" tło...
"Mocny" jest dość prostym aromatem i jako taki jest świetnym materiałem właśnie do miksów.

Chyba w końcu spróbuję tego travellera, aczkolwiek...pomysł rozrzedzania bazy z wysokim vg alkoholem jakoś mnie mierzi.
Ale z ciekawości sprawdzę czy faktycznie jest w nim jakaś magia czy to kombinacja po prostu maltholu i absolutu(może mieszanki absolutów) w etanolu.
Awatar użytkownika
By domekrap
#1772825
Cytrynowa truskawka
Baza 70/30
Truskawka 5 %
Cytryna 2 %
Czas leżakowania około 5 dni


Poziomka na zimno
Baza 70/30
Poziomka 4 %
Mięta 1 %
Czas leżakowania około 5 dni

Polecam przetestować
Awatar użytkownika
By sikor370
#1775400
Dostałem dzisiaj darmowe próbki miętowe więc wypadało by coś naskrobać...
Więc tak MaiArt, zdenerwowaliście mnie trochę... Wasze gotowe liquidy są dużo smaczniejsze, łagodniejsze i przyjemniejsze od tych, które sam robię :) Obstawiam, że to głównie przez Travellera bo na nim chyba liquidy robicie?
Ale teraz przynajmniej mam wzór do którego się zbliżyć będę próbował...

Ps. tak się smakiem zachwyciłem, że nawet nie zauważyłem, że to przecież beznikotynowce są :)
By FlashGordon
#1775412
Mięt nie ruszałem jeszcze, bo czekam na mniejszy parownik.

Co do kaw, wywapowane na razie po 2 ml z Cthulhu v2.
Cappuccino klasyczna wersja o wiele lepsza od tej z wanilią, o ile to waniliowe mi średnio podeszło, tak klasyczne smakuje bardzo fajnie, troszkę za mało mleczne, ale zastanawiam się czy do zamówienia nie dorzucić właśnie tego aro.

Krem irlandzki -dla mnie Cappuccino z posmakiem alkoholu, również biorę chyba całą butlę.

Kawa - rządam natychmiastowego wprowadzenia tego aromatu do sprzedaży :D
W swojej karierze kosztowałem kilka kaw i wszystkie były paskudne ostatnia próba była chyba na cup a Joe z Cap i po tym tym paskudnym eksperymencie zakończyłem szukanie kaw. Ta tutaj smakuje dla mnie idealnie, ciemno palona arabica dobrej jakości bez kasowych posmaków, smak uderza w stronę kakao. Idealny przerywnik od tych wszystkich słodkości, którymi się raczę, tutaj bez kombinacji od razu zrobię 250ml.

To nie koniec opisów, jeszcze do przetestowania na innym sprzęcie i setupie, może wyjdzie coś ciekawego.
W każdym razie póki co jest dobrze i na pewno jeden jest moim faworytem.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1775637
FlashGordon pisze:Krem irlandzki -dla mnie Cappuccino z posmakiem alkoholu,

I w sumie nic dziwnego, bo podstawowa receptura irish cream to kombinacja whiskey, kawy i śmietanki. Więc jeśli do cappuccino dolejesz trochę whiskey, to samo w sobie jest już rodzajem mniej lub bardziej udanego irish cream :mrgreen:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1775717
Na razie przetestowane 3 smaki *CZAJNICZEK*

Kawa Jak do tej pory nie miałem okazji spróbować żadnego aromatu kawy, więc raczej do jej fanów nie należę.
Od rana, jako przerywnik wapuję sobie MaiArt-ową kawę i nawet mi smakuje :D Walory smakowe, jak dla mnie, to mała czarna, lekko posłodzona.

Mięta ogrodowa Nic dodać, nic ująć. Stare, poczciwe gumy miętowe Wrigley's, kupowane w Pewexie lub Baltonie :D




Mięta Ten smak próbowałem już wcześniej. Delikatna, lekko słodkawa mięta.

Mięta Strong Fakt jest moc. Fani mocnego orzeźwienia będą zadowoleni. Mocna mięta z posmakiem chłodu.
By fabber
#1776012
bulit73 pisze:Herbata 5,75%
Cytryna 3,25%

Śmiało mieszaj i wapuj *CZAJNICZEK* Proporcje przetestowane :D


Tera przetestowane również przeze mnie. Rewelacja!
Tego szukałem. Dzięki raz jeszcze.
Awatar użytkownika
By macieq03
#1776028
:bry :bry

Dorzucę swoje trzy grosze na temat próbek ,
Trio kawowe

Capuccino - delikatne śmietankowo-waniliowe capuccino, jednak dla mnie robi się trochę mdło po dłuższym chmurzeniu. Nigdy nie byłem wielkim fanem tego napoju. Ogólnie smakuje bardzo dobrze,Więc jeśli ktoś lubi Capuccino, będzie zadowolony.

Irish Cream -Tej kawy/likieru nigdy nie piłem,ale lubię likiery. Po spróbowaniu Irish cream mogę powiedzieć rewelacja,to jest pyszne. Co ciekawe nie czuję by był mdlący po dłuższym używaniu,pomimo smaków wanilli oraz carmelu,toffi.

Kawa - delikatna ,średnio-parzona,bez żadnych ulepszaczy świeża kawa.Niesamowity zapach.Pyszna ,na pewno wyląduje w koszyku.Polecam.

Trio miętowe

Mięta ogrodowa Spodziewałem się czegoś innego,w stylu parzonej mięty, a tu niespodzianka ,delikatna , słodka mięta ,kolega bulit 73 trafił idealnie ,,gumy miętowe Wrigley's".

Mięta -Ta wersja to coś jak miętowe cukierki ale w wersji light. Jeśli ktoś lubi mocniejsze,lodowe, to polecam Freshh .

Bardzo fajne są te dwa aromaty,osoby lubiące mięte mają naprawdę w czym wybierać.

Mięta strong

To już jest wyższy level :zakrecony :zakrecony ,to jest gwałt kubków smakowych. Gardło zamrożone :zakrecony moc czuć jeszcze po chwili. Potrafi przytkać, i uderzyć po uszach . Dla mnie bomba.

MaiArt dziękuję za pyszne próbki.
Awatar użytkownika
By macieq03
#1776103
Bosman
Znalazłem buteleczkę umieszaną 20 marca, czyli gotowa do użycia. Aromat opisany już wcześniej,lekka ziołowo-herbaciana tytoniówka.
Mam pytanie ,czy tylko mnie aromat skojarzył się z papierosami Kapitan?


Wysłane z mojego ASUS_Z00VD przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By mironiusz
#1778120
Przez dłuższy czas byłem niewolnikiem jednego smaku, każdy inny mnie odpychał, a próbowałem oj wielu,
wyłącznie nutacco i tylko nutacco od atmoslab zaspokajał mnie niemęczącym smakiem do codziennego wapowania.
Zaryzykowałem i kupiłem próbki od MAiArt i wydaje mi się, że Art w nazwie nie jest tu przypadkowe!
Tytoń fajkowy to artystyczne połączenie smaków, które prawdopodobnie, pokocham miłością bezgraniczną ;)
Nie daje pełnego i ostatecznego werdyktu, bo wymieszałem aromat w stężeniu tylko 1% i leżakował jedyne 7dni ale zapowiada się petarda!
Tytoń fajkowy przy tym niedostężeniu, w dodatku zrobiłem go słabszego niż wapuję normalnie ma w sobie to cos co podniesie mi zużycie liquidu o 100% względem tego co było dotychczas.
Mam jeszcze inne próbki i nie mogę się doczekać aż się ugotują :)
Brawo brawo brawo. :shock:
Awatar użytkownika
By BadBoy
#1778211
Witam
I ja w końcu zabrałem się za przetestowanie Mięt od MAiArt :
Mięta - Dobra, delikatna, choć dla mnie lekko za słodka.
Mięta Ogrodowa - Dla mnie MEGA :) jakbym zaparzył sobie świeżo zerwaną miętę z łąki :) PYCHA
Mięta strong - Ta kompozycja ma MOC, jak ktoś napisał potrafi porządnie przytkać :) aczkolwiek bez przesady :) pozostawia w ustach przyjemny chłodek i uczucie świeżości.
Podsumowując MIĘTY od MAiArt są bardzo dobre, każdy znajdzie coś dla siebie :)
Pozdrawiam
Bogdan
By Herman
#1778293
Dopiero wczoraj miałem chwilę, żeby na spokojnie zasmakować miętek z MaiArt - jeszcze raz dziękuję za możliwość przeprowadzenia testów!

Mięta ogrodowa - stare, poczciwe gumy Wrigley's, jak już koledzy wspomnieli. Nic dodać nic ująć. Dla mnie lekko za słodka.

Mięta - fajna mięta, rześka, trochę kojarzy mi się z pastą do zębów Colodent :), co również mi pasuje - bardzo udany smaczek.

Mięta strong - najlepsza z testowanej trójki. Bardzo mrozi gardziel, na upalne dni będzie jak znalazł. Upatruję w niej również szansę na przejście na zerówki - w wypadku tej kompozycji nikotynowy kop w gardło nie jest potrzebny :)

Pozostałe testy:
Ciasto różane - jak dla mnie za mało róży, za dużo ciasta, ale co kto lubi...
Guawa - Fajny, lekki smaczek owocowy.
Jarzębina - bardzo udany, słodki, lekko rześki - niestety nie mam do czego porównać, podobnie jak zupełnie nie miałem wyobrażenia jak powinien smakować przed testami, ale jak najbardziej na plus.

Edit:
Wydaje mi się, że nie bez znaczenia dla smakowitości mięt jest dodatek traveller'a...
Awatar użytkownika
By sikor370
#1778306
Herman pisze:Edit:
Wydaje mi się, że nie bez znaczenia dla smakowitości mięt jest dodatek traveller'a...


Dla mnie traveller ma takie znaczenie, że jak 2 tygodnie temu miałem okazję skosztować gotowe próbki liquidow MaiArta to od razu zakupiłem odpowiedniej bazy i 4 buteleczki Travellera i powiedziałem, że od tej pory tylko na tej bazie mieszam. Jest raz drożej ale 3 razy lepiej :)
A swoje próbki 50-100ml, które do tej pory mi smakowały odstawiłem i pewnie pójdą do zlewu... :)

Edit:
I teraz nie wiem czy w nocy wstaje się odlać i powapować czy powapować i się odlać :P
Awatar użytkownika
By Nilmax16
#1778317
Jakie aromaty deserowe/owocowe polecacie?
Potrzebuje AŻ 50ml :D
Na razie najbardziej przekonuje mnie
-kaktus
-sex on the bitch
- smoczy owoc
więc musze dobrać jeszcze dwa ;)
Awatar użytkownika
By sikor370
#1778319
Może sernik i budyń smietankowy
Awatar użytkownika
By Nilmax16
#1778321
sikor370 pisze:Może sernik i budyń smietankowy


spróbuje czarną herbatę i freshhh
Awatar użytkownika
By sipak00
#1778323
Nilmax16 pisze:
sikor370 pisze:Może sernik i budyń smietankowy


spróbuje czarną herbatę i freshhh

Faktycznie deserowe/owocowe
Awatar użytkownika
By Nilmax16
#1778328
sipak00 pisze:
Nilmax16 pisze:
sikor370 pisze:Może sernik i budyń smietankowy


spróbuje czarną herbatę i freshhh

Faktycznie deserowe/owocowe



no dobra, zmieniłem gusta :D
By jaroszy221
#1778346
Hej,tyle naczytałem się tych pozytywnych opinia o aromatach , że aż sam skusiłem się i kupiłem na początek jeżynę i straciatelle.I tutaj takie małe pytanko czy 5% będzie tutaj akurat czy ktoś z doświadczenia może polecić jakieś inne stężenie.Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 02 maja 2017, 20:08 przez jaroszy221, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By mironiusz
#1778348
łapaj młody stężenia ;) http://www.udanezakupy.com.pl/aromaty.pdf

PS - jak kupiłeś jarzynę to może sałatkę zrób jarzynową, tylko nie dobijaj kalorii majonezem, bo grzałkę ci zalepi ;)

Wymieszałem wczoraj stężenie 2% tytoniu fajkowego, bardzo aromatycznie pachnie z butelki, wydaje mi się, że będzie za mocno, no chyba, że się jeszcze wyklaruje i zgubi zapach, będę informował.
Na te chwile to pachnie syropem prawoślazowym ;)
Nawet mniej, niż 2% bo do 105ml bazy dodałem 10ml travelela i 2ml aromatu.
Nie chce mi się wyliczać ile to wyszło % aro, ale no jest wyraźnie aromatycznie ;)
Awatar użytkownika
By sikor370
#1778354
Teraz takie pytanie bo oszczędzam swojego travellera.... Sernik jest dawkowanie 0.5% i jak to mam odmierzyć na 10ml bazy? Najmniejsza strzykawkę mam 3ml więc nie da rady. Ile kropli przyjąć na 1%?
Awatar użytkownika
By mironiusz
#1778355
Nie oszczędzaj tylko kupuj galon póki jest dostępny ;)
Ostatnio zmieniony 02 maja 2017, 20:11 przez mironiusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By blucas
#1778356
Kupić wagę?

Wytaplane
By Krasnal45
#1778357
sikor370 pisze:Teraz takie pytanie bo oszczędzam swojego travellera.... Sernik jest dawkowanie 0.5% i jak to mam odmierzyć na 10ml bazy? Najmniejsza strzykawkę mam 3ml więc nie da rady. Ile kropli przyjąć na 1%?

Nie kombinuj z kropelkami, tylko zaperdalaj do pierwszej lepszej apteki po tuberkulinówkę. 1ml z podziałką co 0.05ml.
Awatar użytkownika
By sikor370
#1778358
Kupię, kupię... na następne pół litra bo o litra to mnie żona jechać będzie bo to 200zl :) No i to czekanie 4 tygodnie na przegryzienie... więc trzeba oszczędzać co mam :)

Właśnie @blucas wspomniałeś o wadze... ale jak tego używać i jaka to waga?
Miałem przy okazji pytać jak odmierzają w takich laboratoriach bo na pewno nie strzykawka bo za duża tolerancja błędu.... a to pewnie jakoś wagowo robią..
Awatar użytkownika
By sikor370
#1778361
Nilmax16 pisze:
sikor370 pisze:Teraz takie pytanie bo oszczędzam swojego travellera.... Sernik jest dawkowanie 0.5% i jak to mam odmierzyć na 10ml bazy? Najmniejsza strzykawkę mam 3ml więc nie da rady. Ile kropli przyjąć na 1%?


przecież sernik ma dawkowanie 1,5% ;D

Ano widzisz... miałem to sprawdzać ale @mironiusz dał przed chwilą linka i tam jest 0.5

Nawet 1.5 nie odmierze strzykawka 3ml... lepiej już na krople mierzyc
Ostatnio zmieniony 02 maja 2017, 20:28 przez sikor370, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By sikor370
#1778363
@Krasnal45 te tuberkulinowki to nie te do insuliny? :)
Ja kiedyś byłem w aptece i do takiej trafiłem, że .uja tam mieli. Same wielkie i bez tych gumek w środku.
Teraz nie polecę bo do najbliższej apteki o ile czynna mam 10km
Awatar użytkownika
By Nilmax16
#1778364
AROMATY MAiArt (dawkowanie- %)
_______________________________________

1 Agrest 3
2 Amaretto 3
3 Amphore 4
4 Ananas 5
5 Anyż pojedyńcze krople
6 Apfelstrudel 4,5
7 Arak 3
8 Arbuz 7
9 Banan 5
10 Bergamotka pojedyńcze krople
11 Biszkopt 2
12 Brzoskwinia 5
13 Bubble gum 3
14 Budyń śmietankowy 4
15 Cappuccino 3
16 Cappuccino rumowe 5,5
17 Cappuccino waniliowe 5,5
18 Ciasto cytrynowe 4
19 Ciasto jagodowe 5
20 Ciasto różane 3
21 Ciasto truskawkowe 5
22 Custard 3
23 Cynamon pojedyńcze krople
24 Cytrus 3
25 Cytryna 3,5
26 Czarna herbata 3
27 Czarna porzeczka 3
28 Czarny bez 3
29 Czekolada 3
30 Czerwone winogrona 3
31 Freshhh 2
32 Goździk pojedyńcze krople
33 Grapefruit 3
34 Gruszka 5
35 Grzane wino 2
36 Guawa 3
37 Guma balonowa 3
38 Herbata jaśminowa 3
39 Herbatnik 3
40 Irish cream 3
41 Jabłko 5
42 Jabłko z cynamonem 5
43 Jagoda 5
44 Jeżyna 5
45 Kajmak 3
46 Kaktus 5
47 Karmel 4
48 Kokos 7
49 Limetka 2
50 Malina 7
51 Mango 3
52 Marcepan 2,5
53 Melon 5
54 Mięta 3
55 Miód lipowy 3
56 Morela 5
57 Nugat 5
58 Orzech laskowy 3
59 Orzech włoski pojedyńcze krople
60 Owoc goji 3
61 Owoce lasu 5
62 Papaja 3
63 Piernik 1
64 Pina colada 3
65 Pomarańcza 5
66 Poziomka 5
67 Rabarbar 3
68 Red bullet 3
69 Róża 3
70 Rum 3
71 Sernik 1,5
72 Sex on the beach 3
73 Smoczy owoc 3
74 Śliwka 3
75 Tobacco cherry 7
76 Toffi 3
77 Traveller 10 (baza min 70% VG)
78 Truskawka 4
79 Tytoń fajkowy 2
80 Tytoń mocny 3
81 Wanilia 5
82 Whisky 5
83 Wiśnia 7
84 Zabaglione 5
85 Zielona herbata 3
86 Żurawina 3


to dla wszystkich mających wątpliwości
By Krasnal45
#1778365
Te 0.5% to chyba błąd bo mam z jeszcze innego źródła też 1.5%
By Krasnal45
#1778366
sikor370 pisze:@Krasnal45 te tuberkulinowki to nie te do insuliny? :)
Ja kiedyś byłem w aptece i do takiej trafiłem, że .uja tam mieli. Same wielkie i bez tych gumek w środku.
Teraz nie polecę bo do najbliższej apteki o ile czynna mam 10km

Nie! Insulinówki są bardzo podobne, ale maja inna podziałkę. Wołaj tuberkulinówkę.
Awatar użytkownika
By sikor370
#1778370
Na allegro są... 5zl za 10 sztuk
By Math13
#1778372
Strzykawki tuberkulinowe są bardzo trudno dostępne w wolnej sprzedaży.
W moim mieście mam 14 aptek. Byłem we wszystkich i nigdzie nie mieli. Nawet zamawiać nie chcieli, bo podobno nie schodzą.
Z tych 14 aptek tylko w 1 aptece mieli strzykawki 1 ml, ale niestety nie tuberkulinowe.

sikor370 pisze:Na allegro są... 5zl za 10 sztuk

+ przesyłka :?: :?
Awatar użytkownika
By sikor370
#1778376
A heroinę z takich się wali? Może dlatego mówią, że nie mają :)
Wezmę te z allegro bo szkoda nóg

Przesyłka 2.45zl. one z igłami są. Bez igieł są ale po 100 sztuk
Awatar użytkownika
By Nilmax16
#1778378
a czym różnią się ''insulinówki'' od tych do tuberkuliny?
Awatar użytkownika
By sikor370
#1778380
Nilmax16 pisze:a czym różnią się ''insulinówki'' od tych do tuberkuliny?

Podziałką
By Krasnal45
#1778381
Pisałem już wyżej. Insulinówka ma "niemetryczną" podziałkę.
By FlashGordon
#1778408
Sernika zalecam 3%,bo przy 1,5 mało co czuć, Zabaglione podobnie, na 5% zero smaku, 7-10% coś wychodzi, ale to nadal bardzo delikatny aro.

Co do strzykawek, podzielcie sobie 1ml na 40 części i problem z głowy :)
By Krasnal45
#1778411
FlashGordon pisze:Co do strzykawek, podzielcie sobie 1ml na 40 części i problem z głowy :)

A może podpowiesz, w jaki sposób?

FlashGordon pisze:Sernika zalecam 3%,bo przy 1,5 mało co czuć, Zabaglione podobnie, na 5% zero smaku, 7-10% coś wychodzi, ale to nadal bardzo delikatny aro.

A może pozwolisz, że każdy sam zdecyduje? Każdy ma swoje własne preferencje i każdy ma swoje własne kubki smakowe.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2017, 22:00 przez Krasnal45, łącznie zmieniany 1 raz.
By FlashGordon
#1778413
Krasnal45 pisze:
FlashGordon pisze:Co do strzykawek, podzielcie sobie 1ml na 40 części i problem z głowy :)

A może podpowiesz, w jaki sposób?

1ml-40kr
Xml-39kr
Itd.
W excelu w 3s zrobisz całą podziałkę.

FlashGordon pisze:Sernika zalecam 3%,bo przy 1,5 mało co czuć, Zabaglione podobnie, na 5% zero smaku, 7-10% coś wychodzi, ale to nadal bardzo delikatny aro.

A może pozwolisz, że każdy sam zdecyduje? Każdy ma swoje własne preferencje i każdy ma swoje własne kubki smakowe.[/quote]

Matko, co za bulwers, chyba Ci estrogen podskoczył, wrzuć na luz i zdaj sobie sprawę z tego że za udzielanie rad z dobrego serca się dziękuję a nie atakuje.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2017, 22:04 przez FlashGordon, łącznie zmieniany 1 raz.
By Krasnal45
#1778414
Tak dokładnie potrafisz określić pojemność jednej kropli??? Szacun...
By FlashGordon
#1778418
Krasnal45 pisze:Tak dokładnie potrafisz określić pojemność jednej kropli??? Szacun...


Jakiej kropli, napisałem tylko, że podziałka 40UI nie stanowi problemu i można ją szybko okiełznać do naszych potrzeb zamiast biegać po całym mieście i szukać z podziałką na 100UI, a Ty mi z jakimiś kroplami wyskakujesz zaraz po tym co wyżej.
Wychodzę stąd :D
By Krasnal45
#1778421
Sorry, myślałem, że we wpisie powyżej mililitry na krople przeliczasz, co nie zmienia faktu, że nie widzę sensu bawić się z przeliczaniem insulinowej podziałki na normalną metryczną...
Awatar użytkownika
By sikor370
#1778427
Nie ma się co szarpać... strzykawki już jadą... turbekulinowki :)
By newski
#1778436
Tez kiedyś bawiłem się w odmierzanie strzykawkami 1 ml, aż do czasu jak ok trzy m-ce temu kupiłem wagę tzw (dilerkę).
Teraz sam się sobie dziwię że tak długo bawiłem się strzykawkami. Dobra waga odmierzy nawet wagę jednej kropli, a kropla kropli nie równa. *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By stefank8
#1778852
Kur.. ze tez chce Wam tak sie bawić w te procenty ;)
a ja zalewam 1 kroplę na 1 ml, jak wyjdzie za słabe to dokraplam i po sprawie ;)
Awatar użytkownika
By krisIs
#1778856
Wolę w 1 sekundę zaciągnąć 2ml aromatu (2% w 100ml) niż siedzieć i liczyć kropelki.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 17
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.