EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1753114
No i gitara...Teraz wiem skąd znam po powąchaniu AP-ine!Wapowałem kiedyś lq.pewnej firmy Good.i kilka dni temu przypomniał mi się smak!zatęskniłem za smaczkiem zapomnianego lq.a tu proszę,czuję coś bardzo podobnego jeżeli to jest to,to :cygaro:
Awatar użytkownika
By ex100
#1754161
szpurek13 pisze:
ex100 pisze:Posiada ktoś informację na temat aromatu SWEET TEA ? Bo nigdzie nie umiem znaleźć ile dać % :/


Ja solo daję go 3,5-4%.



kurcze, nie zdążyłem przeczytać, zrobiłem już sam i dałem 6% ;x zobaczymy jaki będzie smak :) a możesz coś powiedzieć na temat słodkości? bo na razie po 2 dniach czuję po zapachu gorzką herbatę :/ i ile dni trzymałeś?
By Kaddafi
#1756488
Witam, pierwszy raz piszę na tym forum :)
dziś przyszła paczka z edymu, zamówiłem: (TPA)
Strawberry(ripe)
Dragonfruit
Juicy Peach
Dr.pop
Pineapple
Sour - lubię kwaśne :P

Rabarbar (ten z ESW)

narazie zmieszałem małe próbki na bazie 50/50 :
Strawberry-6%
Dragonfruit-6%
Juicy Peach-6%
Dr.pop-6%
Pineapple6%

oraz małe mixy:
Strawberry-8%, Sour3%

Pineapple-7,5%, Sour-2,5%

Rabarbar-7%, Sour-2%

Dr.pop-8%, Pineapple-4%, Sour-3%

Strawberry-8%, Pineapple-4%, Sour-3%

Dragonfruit-8%, Pineapple-4%, Sour-3%

Jakie jeszcze inne kompozycje można by z tego zrobić? żeby nie było mdłe:) jak widać lubię kwaśne smaki.

przez 30 minut po zmieszaniu zagrzałem te mixy troszkę żeby się lepiej rozmieszało, a teraz już w ciemnej szufladzie :)
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1757439
Zamówiliśmy (e-dym) jakoś z tydzień temu sporą ilość, między innymi aromat Earl Grey.
Mam wrażenie, że ma cholernie dziwny smak, zajeżdża takim trawskiem :lol: Trochę podobnie do Mary Jane, też z TPA.
Zamawiał ktoś może w ostatnim czasie i może się wypowiedzieć?
By CodeineDreams
#1760041
Czy kogoś gryzie po płucach Dragonfruit od TPA? Wymieszałem wczoraj ten aromat w stężeniu 4% i tak mnie piecze i drapie, że nie idzie tego wapować. No chyba, że przyzwyczajony do bazy i liquidów 75-80 VG teraz glikol mnie tak drapie bo kupiłem 60VG.
Pamiętam, że z bubblegum od TPA miałem podobne problemy. Chyba kończę z tymi perfumami.

EDIT: Zalałem teraz samą bazę (optimum 60VG 3mg) na nowy, czysty setup i nadal to samo - ogień w płucach. Teraz nie wiem czy to wina bazy, czy moich podrażnionych już wcześniej płuc. Chociaż wczoraj jak zalałem Dilonsa z czarnej serii (90VG) to wchodził gładziutko i aksamitnie.
Albo z tą bazą coś nie tak, albo po prostu moje płuca nie tolerują glikolu.
Awatar użytkownika
By szadek89wwa
#1760545
Witam.
Prosiłbym abyśmy wypowiadali się odnośnie konkretnych aromatów TPA
Nie chodzi mi o połączenia różnych smaków a o konkretny aromat jego intensywność i smak.


1. nazwa aromatu
2. Ilość kropli lub % na 10ml bazy.
3. Intensywność smaku przy powyższym stężeniu
4. Rodzaj smaku (naturalny, chemiczny)
5. Rodzaj zapachu samego aromatu
6. Pierwsze skojarzenie ze smakiem
7. Zapach w pomieszczeniu
8. Uwagi


1. TPA Apple (Jabłko)
2. 5%
3. Smak w sam raz jak dla mnie
4. Naturalny
5. Mocny zapach jabłka
6. Jabłka szampion, słodkie i soczyste
7. Delikatny zapach jabłka
8. Brak uwag

1. TPA Caramel (Original)
2. 12 kropli
3. Mdły smak
4. Chemiczny
5. Karmel
6. Brak skojarzenia
7. Nieprzyjemny zapach
8. Może jako dodatek sam nie nadaje się do wapowania
Awatar użytkownika
By karl9955
#1762644
1. TPA DragonFruit
2. 1.5kr/ml | 5%
3. Wyczuwalny, nie męczy
4. naturalny z lekkim posmakiem chemi ;]
5. spoko
6. ciężko go do czegokolwiek przyrównać
7. OK - nie przeszkadza
8. Jest to bodajże mieszanka gruszki z truskawką ale w tym połączeniu nie smakuje jak żadne z nich :D Lekko słodkawy nie nudzi się od miesiąca go mam i zamierzam kolejny kolejny go przewapować. Świetnie nadaje się do mieszania z miętą/mentholem.
Awatar użytkownika
By anal_destroyer
#1768472
TPA TOBACCO - 5% 8% 10%, mało wydajny aromat, smak mało wyczuwalny, z zapachem/smakiem tytoniu ma to niewiele wspólnego, ale jako dodatek do "ciastek" byłby chyba w sam raz bo smakuje toto jak dżem różany :/
Awatar użytkownika
By miblah
#1774140
Mimli pisze:[img]http://zapodaj.net/images/5970ac8f28010.jpg[/img]

Wiecie może coś na temat tych TPA? Dzisiaj kupiłem earl greya i mówił, że to jakiś 'inny' TPA.


Tak poprawione lepiej ;)

by Tapatalk.
Awatar użytkownika
By miblah
#1774150
Mimli pisze:Dzięki za poprawienie, na telefonie coś nie pykło. To nie wiecie nic o tych 'innych' TPA? :D

Butelka inna niż mam, ale logo to samo... Smakuje inaczej?

by Tapatalk.
By Mimli
#1774157
Właśnie nie mam na porównanie, bo to moja pierwsza herbatka od TPA i wcześniej tego aromatu nie miałem. Z tyłu butelki są dane, że dystrybutor CK Complex Zielona Góra i mail do lavolabs. Może po prostu kwestia tego, że w tym sklepie są sprzedawane aromaty OEM, bez pudełka, tylko luzem? Ten Earl grey tak wali pieprzem z butelki też u Was? :D

Edit: Dałem 20 kropel na 10ml bazy VPG od Inawery. Cudowny aromat. Dużo nie stał, bo zaledwie 7-8h, ale już jest przepyszny.
By bobgraj
#1774330
Czy ktoś porównywał aromat i koncentrat rainbow drops? Ile koncentratu dać? 10% dawałem aromatu.
By Chomayenko
#1774336
W takich butelkach w jednym sklepie w Poznaniu można kupić(w sumie to sieci już;)), ponoć są nie rozcieńczane jak to miał w zwyczaju robić pewien znany sklep ;). Ja różnicy nie czuje, dawkuje tak samo.

A earl grey rzeczywiście pieprzem pachnie, ale to bardzo wdzięczny aromat, bo dodaje takiej fajne goryczki. Min tydzień leżakowania, ale po 2-3 duża różnica. Polecam z Black Cherry z TPA


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By marki51
#1774343
Tutti-Frutti Flavor - ktoś podpowie ile % aromatu?
Awatar użytkownika
By marki51
#1774347
erbis :beer: - ślicznie dziękuję, to więcej niż oczekiwałem :lol:
By Mimli
#1775004
Witam,
jak u Was z aromatem Huckelberry?
Niektórzy mówią, że powyżej 3% ten aromat wali denaturatem, a inni, że przy 10% jest ok.

Ile kropel polecacie tego aromatu na 10ml bazy?
Awatar użytkownika
By Junior v2
#1775038
@Mimli, w mojej osobistej ocenie, ten aromat jest inny w każdej partii. Zaznaczam, że to moja osobista opinia. Raz przy 7% idealny, raz przy 5 chemiczny, innym razem 11%i brak smaku.
To bardzo irytujące, tym bardziej, że x lat temu był to mój ulubiony aromat "solo". Tak czy inaczej, jeszcze raz zaznaczam, że jest to moja osobista opinia i moje indywidualne odczucia.

Wysłane z mojego Lenovo K50-T5 przy użyciu Tapatalka
By Mimli
#1775074
Junior v2 pisze:@Mimli, w mojej osobistej ocenie, ten aromat jest inny w każdej partii. Zaznaczam, że to moja osobista opinia. Raz przy 7% idealny, raz przy 5 chemiczny, innym razem 11%i brak smaku.
To bardzo irytujące, tym bardziej, że x lat temu był to mój ulubiony aromat "solo". Tak czy inaczej, jeszcze raz zaznaczam, że jest to moja osobista opinia i moje indywidualne odczucia.

Wysłane z mojego Lenovo K50-T5 przy użyciu Tapatalka


Hmm, dziwna sprawa. Z buteleczki pachnie baardzo ładnie i zapowiada się naprawdę fajnie, ale aż się boje po tym co przeczytałem. A mogłbyś mi powiedzieć ile kropel w zakraplaczu TPA daje 5%? Bo z tego co słyszałem, to różnią się te krople od tych z Inawery. Czy używałeś głównie strzykawki?
By Mimli
#1775080
Junior v2 pisze:Najlepiej używać strzykawki, bo tak jak piszesz kropla kropli nie równa. Jaką ilość chcesz zrobić?

Wysłane z mojego Lenovo K50-T5 przy użyciu Tapatalka


Na początek 10ml, bo nie lubię robić większych ilości na pierwszy 'strzał'.
Awatar użytkownika
By Junior v2
#1775083
Spróbuj 8 kropli. Oczywiście niczego nie gwarantuje. Odczekaj aż się przegryzie, spróbuj i albo trzeba rozcieńczyć albo dodaj powiedzmy 1-2 krople.
Najlepiej zaopatrzyć się w strzykawkę. Kosz ~1,50 PLN

Wysłane z mojego Lenovo K50-T5 przy użyciu Tapatalka
By FlashGordon
#1775085
Junior v2 pisze:Spróbuj 8 kropli. Oczywiście niczego nie gwarantuje. Odczekaj aż się przegryzie, spróbuj i albo trzeba rozcieńczyć albo dodaj powiedzmy 1-2 krople.
Najlepiej zaopatrzyć się w strzykawkę. Kosz ~1,50 PLN

Wysłane z mojego Lenovo K50-T5 przy użyciu Tapatalka


Chyba w złym miejscu dałeś przecinek ;)
By FlashGordon
#1775091
Junior v2 pisze:
FlashGordon pisze:
Chyba w złym miejscu dałeś przecinek ;)

W aptece z wysoką marża w komplecie z igłą 0.9.chyba dobrze napisałem ;)


Wysłane z mojego Lenovo K50-T5 przy użyciu Tapatalka


Bardzo wysoką marżą w takim razie.

Igła 1,2 + insulinówka to koszt 50gr łącznie w normalnej aptece.
By FlashGordon
#1775104
Junior v2 pisze:W takim razie przepraszam za błąd i dziękuję za poprawienie :) dawno nie byłem na takich zakupach

Wysłane z mojego Lenovo K50-T5 przy użyciu Tapatalka


Nie masz za co przepraszać ;)

A co do stosowania strzykawek to polecam, tylko do każdego aromatu indywidualny komplet oczywiście.
By Mimli
#1775108
FlashGordon pisze:
Junior v2 pisze:W takim razie przepraszam za błąd i dziękuję za poprawienie :) dawno nie byłem na takich zakupach

Wysłane z mojego Lenovo K50-T5 przy użyciu Tapatalka


Nie masz za co przepraszać ;)

A co do stosowania strzykawek to polecam, tylko do każdego aromatu indywidualny komplet oczywiście.


Przepraszam za offtopic, ale dlaczego osobna strzykawka do każdego aromatu? Przepłukanie wodą nie wystarczy? :D
Awatar użytkownika
By bulit73
#1775110
Mimli pisze:Przepraszam za offtopic, ale dlaczego osobna strzykawka do każdego aromatu? Przepłukanie wodą nie wystarczy? :D


W trakcie mieszania będziesz płukał, wycierał?
Jak robię złożone mieszanki i aromaty idą do tego samego soku, to tylko zmieniam igły.
By Mimli
#1775114
No mi chodziło bardziej o to, że robię jeden płyn, wlewam bazę, odmierzam aromat(jeden) i koniec roboty i np kolejny płyn na kolejny dzień, lub za kilka dni, to raczej więcej strzykawek potrzebnych nie jest. :D

W mieszaniu różnych aromatów, to tak, jak najbardziej.
By FlashGordon
#1775166
Mimli pisze:No mi chodziło bardziej o to, że robię jeden płyn, wlewam bazę, odmierzam aromat(jeden) i koniec roboty i np kolejny płyn na kolejny dzień, lub za kilka dni, to raczej więcej strzykawek potrzebnych nie jest. :D

W mieszaniu różnych aromatów, to tak, jak najbardziej.


Raz, że wygodniej mieć przyklejoną osobną strzykawkę do każdej butli, dwa jak zaczniesz robić mieszanki, zobaczysz, że niektóre aro dawkuje się w bardzo małej ilości bo są tak intensywne, że po wygotowaniu nadal je czuć.
Innymi słowy higiena pracy, eliminujesz ryzyko popsucia mieszanki.
Awatar użytkownika
By patrykowski
#1775220
Czy w tym podlinkowanym pdf 'tank cracker' oznacza że uszkadza zbiorniki? Na to by wyglądało, ale używałem kilku aromatów tak opisanych i żaden nie uszkodził mi ani plastikowego ani szklanego zbiornika. Konkretnie to gummy candy, black currant, cola cherry, lemon, mojito, wszystkie dawałem na 10% bo tak lubię.
Możliwe że źle zrozumiałem tego crackera.
Awatar użytkownika
By patrykowski
#1775376
Kiedy właśnie o tym piszę, że niekoniecznie te baniaki ulegają uszkodzeniu ;)
Awatar użytkownika
By TorgarN
#1778134
Witam,
nabyłem ostatnio baze 70/30 i do tego 3 aromaty PA. Nie bardzo mam pomysł jak zmieszać, ogarnąłem jedynie smaki zbliżone do tych gdzie inne marki mi wchodzą. Ktos ma jakis pomysł jak to zmieszać? Po 1 butelce:
Graham Cracker
Strawberry Ripe
Vanilla Bean Ice Cream


Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam ;)
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.