EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By skorzany85
#1766821
Witam. Wczoraj niefartownie mój Goblin w wyniku upadku się rozszczelnił. Na foto zaznaczyłem dokładnie miejsce, w którym się to stało:

Obrazek

Szczelina nie jest na całym obwodzie tych ringów, tylko z jednej strony. Jak na nieszczęście wczoraj po miesiącu oczekiwania dostałem przedłużkę do 4ml i za długo się nią nie nacieszyłem :( Wynikiem tej szczeliny jest wyciek liq przy zalaniu - jakieś 0,5ml i później już nie cieknie - mimo wszystko jest to irytujące.

Moje pytanie: czy ta podstawa parownika jest w jakiś sposób rozbieralna? Jest na wcisk czy na gwint? Czy jest jakaś możliwość usunięcia tej usterki? Grzebałem trochę w internetach i nie znalazłem odpowiedzi, pamiętam jedynie, że któryś użytkownik tego forum miał podobny problem, tyle, że dostał taki zakupiony jako nówkę i odsyłał na gwarancję. Proszę o pomoc, bo jest to obecnie mój podstawowy parowniczek a przez ten incydent poszedł w odstawkę :(

@edit - Jednak goblin wczoraj ciekł po zalaniu jeszcze przed upadkiem. Usterkę zauważyłem dopiero dziś, więc nie jestem w stanie określiś, czy szczelina powstała przed, czy po upadku, ale chyba jednak przed.
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1766829
Siema.
Jeśli z Goblina wycieka zaraz po tankowaniu to popraw ułożenie waty.Szczelina ta nie ma chyba wpływu na przeciek,podstawa chroni przed bezpośrednim wyciekiem na konektor..Ale to moje zdanie
Awatar użytkownika
By skorzany85
#1766834
Siema Krzychu :D Dzięki za odpowiedź - może to faktycznie wina setupu. Mimo, że na początku był ok to może coś się zruszyło. No nie wiem, w każdym razie wieczorem wymienię watę i zobaczę, czy będzie dobrze. Na razie nie mam czasu, bo jestem w trakcie remontu więc goblin poczeka a jak na razie jadę na serpencie od Ciebie :D
Awatar użytkownika
By skorzany85
#1767059
Wolas pisze:Jakby to była nieszczelność, to by raczej ciekło cały czas :)


W sumie też racja :) W każdym razie właśnie wymieniłem watę i to samo. Na początku pociekło a teraz jest dobrze. Może to wina samej extension tube, bo więcej liguidu to i większe ciśnienie przy dokręcaniu górnego capa po zalaniu liquidem. A może powinienem jeszcze więcej waty teraz dawać. W każdym razie pokombinuje jeszcze z setupami a jak na razie podtrzymuje pytanie, czy da się powstałą szczelinę we wcześniej wskazanym miejscu w jakiś sposób wyeliminować? Giba się teraz na boki przez to goblinek :( Próbowałem podstawę wkręconą na mechanika dociskać do biurka, ale nic to nie dało a nie chcę używać kombinerek, żeby nie zarysować lub nie uszkodzić gwintów. I czy ostatecznie można gdzieś dokupić samą podstawę z gniazdem 510 do goblinka?
By viktorov
#1772545
W obydwu moich Goblinach jest taka sama szczelina od nowości. A cieknie nie z tego powodu. Albo wata nie wypełnia równo korytek na dole bazy, albo dotyka AH.
By walek
#1772563
@skorzany85 polecam sprawdzić czy cieknie na standardowym setupie jakiego używasz po skróceniu do zestawu fabrycznego, tzn. bez extention tube. U mnie winna wycieków była właśnie przedłużka.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.