EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By Olena83
#1771930
Witam, to mój pierwszy post na forum... może najpierw kilka słów o sobie :)
Niestety popalałam już od podstawówki, a na dobre uzależniłam się w 3 klasie L.O. Po 8 latach palenia udało mi się rzucić - wyszłam za mąż, mężowi przeszkadzało, nie było łatwo, nie paliłam 8 lat (choć przez ostatnie 2 lata już było popalanie od czasu do czasu). Urodziłam dzieci, niestety rok po drugiej ciąży miałam kryzys z powodu nieleczonej depresji poporodowej (jak to, ja nie dam rady?), musiałam wziąć leki, zaczęłam terapię i.. sięgnęłam po papierosy :( Palę od roku od pół do paczki dziennie - wiem, że są osoby, które palą o wiele więcej, ale ja czuję się uzależniona dużo bardziej niż kiedykolwiek przedtem. Fajki stały się najlepszym sposobem na stres, pocieszycielem, chwilą relaksu... Możecie się śmiać, ale mimo że jestem sporo po trzydziestce, to z paleniem się ukrywam: przed mężem (wkurzyłby się), rodziną i znajomymi (nikt nie pali, palenie to wstyd), przed dziećmi (żeby nie dawać złego przykładu). I z jednej strony nie akceptuję siebie palącej, a z drugiej - nie jestem w tej chwili w stanie podejmować "poważnych decyzji" o rzucaniu. Wkurza mnie, że zanim wybierzemy się gdzieś z dziećmi w weekend, to muszę szukać pretekstu, żeby wyjść z domu, zapalić, połazić z gumą w buzi, żeby wywietrzeć... ech :)
No więc od soboty mam e-papierosa. Jest to dla mnie totalnie nowy temat, kupiłam ayo i liquid 6mg, który okazał się za mocny, więc mieszam z 0 mg w różnych proporcjach, eksperymentuję. Postanowiłam niczego nie postanawiać, zobaczyć, co będzie. Przez te kilka dni wypalałam po 5 zwykłych papierosów dziennie, a więc sporo mniej. Nie pali mi się ich tak przyjemnie jak do tej pory, co mnie i cieszy, i powoduje poczucie jakiejś straty. Niestety ciągle boli mnie głowa, czuję się zmęczona, czasem mam mdłości i zastanawiam się, czy to nie z powodu nadmiaru nikotyny... Być może wypalam tego e-papierosa zbyt dużo na raz? Tak naprawdę co będzie, czas pokaże, ale nie ukrywam, że chciałabym zrezygnować ze zwykłych papierosów, tylko życzyłabym sobie, aby to przyszło samo, ale pewnie nie ma tak dobrze :) Trzymajcie kciuki :)
Awatar użytkownika
By Timi
#1771939
Rzucisz to świństwo. Jestem tego pewny i trzymam kciuki *GOOD*

We wczesnej fazie ostrego zatrucia nikotyną chory może skarżyć się na nudności, wymioty, bóle brzucha, bóle i zawroty głowy oraz ślinotok. Zwiększa się również częstość oddychania. Charakterystyczne są także hipotensja (niedociśnienie), tachykardia (przyspieszenie akcji serca powyżej 100 uderzeń na minutę) i bladość skóry. Ponadto obserwuje się zwężenie źrenic, zaburzenia koordynacji ruchowej ciała, zaburzenia świadomości, dreszcze, drgawki. W później fazie do ww. objawów dołączają biegunka, duszność i bezdech, sinica, przedłużona senność, większe zaburzenia rytmu serca. Może dojść także do utraty przytomności wywołanej nagłym zatrzymaniem krążenia, a nawet do wstrząsu i śpiączki.

Objawy zatrucia nikotyną pojawiają się zwykle po 1-4 godzinach od czasu spożycia niebezpiecznej dawki, choć przy wysokich stężeniach nikotyny i dobrze wchłanianych preparatach czas pomiędzy dostaniem się nikotyny do organizmu, a wystąpieniem pierwszych objawów może ulec znacznemu skróceniu (objawy mogą pojawić się nawet po kilku minutach).

Objawy systematycznego podtruwania małymi dawkami nikotyny są podobne jak te, które występują we wczesnej fazie ostrego zatrucia nikotyną, z tą różnicą, że nie narastają, tylko stopniowo ustępują, po czym następuje okres osłabienia.
Awatar użytkownika
By blucas
#1771942
Dasz radę
Jeśli tylko będziesz potrzebowała pomocy to pisz. W wolnej chwili zgłębiaj forum (to kopalnia wiedzy)

Trzymam kciuki

Wytaplane.
Awatar użytkownika
By Mały Jasio Baryła
#1771946
A ja powiem, że forum to nie tylko kopalnia wiedzy, forum to też wspaniała grupa wsparcia, tylko taka trochę większa, czasami trochę dziwna, ale zawsze wspiera :)
Za jakiś czas zupełnie Ci przestaną papierochy smakować, a wręcz cuchnąć.
Przy takiej dawce nikotyny raczej nie szedłbym w stronę przedawkowania, raczej kwestia przyzwyczajenia organizmu do nowego "czegoś". Mi też się zdarzają liquidy po których się gorzej czuję, mdłości mogą być kwestią jakiegoś smaku, może jego intensywności, ale oczywiście obserwuj swój organizm i jak tylko objawy zaczną Cię mocno niepokoić to bez zastanowienia biegusiem do lekarza :)
Mamy cały osobny dział poświęcony zdrowotnym aspektom stosowania EIN, który serdecznie polecam.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1771969
Olena83 pisze: Możecie się śmiać, ale mimo że jestem sporo po trzydziestce, to z paleniem się ukrywam: przed mężem (wkurzyłby się), rodziną i znajomymi (nikt nie pali, palenie to wstyd),


Tu nie ma się z czego śmiać. Bardziej trzeba zapłakać nad Twoim losem. Dziwi mnie postawa Twojego męża, rodziny i znajomych.
Zamiast pomóc Ci w walce z nałogiem, negują Ciebie a nie nałóg.

Dobrze, że trafiłaś na forum. Tu na pewno w walce z analogami nie zostaniesz sama.
Jesteśmy z Tobą. Trzymam kciuki. Głowa do góry, będzie dobrze *GOOD* :D
By gourmet
#1772059
Trzymamy kciuki. Poeksperymentuj ze smakami płynów które kupujesz, może trafisz na swojego Graala i już na dobre obrzydną Ci śmierdziele.
Awatar użytkownika
By miblah
#1772066
@Olena83 Ja bym na twoim miejscu spróbował płyn 0, dla potwierdzenia, że przedawkowujesz nikotynę. Jest to możliwe. Jeżeli objawy przy "zerówce" nie będą występować, a nadal będzie pomagać, chmurz "zerówkę".
By Olena83
#1777604
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i miłe powitanie :)

Dziś mijają 3 tygodnie z e-papierosem. Szczerze mówiąc, na początku nie wierzyłam, że się do niego przekonam, ale stało się inaczej :)
Nadal palę zwykłe papierosy, ale coraz mniej i coraz mniej chętnie :) W tej chwili 3 dziennie (zamiast początkowych 15), a w weekendy, gdy jestem z rodziną, tylko dwa. Teraz właśnie mąż wyszedł z dzieciakami na podwórko, więc od razu poszłam na balkon sobie zapalić i... wyrzuciłam po drugim buchu :) Sprzątam i chmurkuję :)
Na razie jestem na etapie testowania smaków, chciałabym spróbować wszystkiego :) Mam już swoje typy (ostatnio aloes pomieszany z mohito, a wanilia, gdy mam ochotę na słodkie) i porażki (tytoń amerykański, fujjjjj, truskawka - od niej miałam te mdłości na początku). Wszystkie dolegliwości, które opisywałam, minęły po ok. 3 dniach. Pozostałam przy mocy 6 mg.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
By erbis
#1777607
Olena83 pisze:Nadal palę zwykłe papierosy, ale coraz mniej i coraz mniej chętnie :) W tej chwili 3 dziennie (zamiast początkowych 15), a w weekendy, gdy jestem z rodziną, tylko dwa.

I po co? Wywal te śmierdziele (przede wszystkim z głowy) - dasz radę na samym "elektryku".
Awatar użytkownika
By bulit73
#1777608
Tak trzymaj *GOOD*
Widzisz, już analogi Ci nie podchodzą. Odstaw je całkowicie. Na samym EIN dasz radę :D
Awatar użytkownika
By blucas
#1777609
Gratulacje
I podpisuję się pod słowami przedmówcy.

Wytaplane
Awatar użytkownika
By miblah
#1777610
Myślę, że analogi odstawisz sama bez namawiania, już za chwilę ;-)
By lili94
#1777676
Witam j, jetem w podobnej sytuacji .. wczoraj zakupiłam e- papierosa :) mam tylko jeden problem .. jestem kompletnie w tym ciemna :cry: .. licze bardzo na waszą pomoc ...Pale normalnie po pół paczki dziennie lightów więc postanowilam przejść na e fajke ... juz teraz mam kilka pytań ponieważ nie potrafie sie zaciagnąc ... drapie mnie gardło i płuca mnie bolą .. oczywiśćie kaszle jak nie wiem jak próbuje sie zaciagnąć . Chciałabym wiedzieć w czym jest problem bo chciałabym całkowicie odstawić "śmierdziuchy " ...
Awatar użytkownika
By miblah
#1777681
@lili94 Musisz poczekać do jutra, bo już się kładę, a szklaną kulę pół godziny temu wyczyściłem i schowałem do pudełka - bez tego nie zgadnę, co masz za sprzęt, jaki liquid, ile nikotyny i czy przypadkiem nie palisz waty, zamiast wdychać chmurkę... Taka sytuacja, rozumisz :beer:
Awatar użytkownika
By miblah
#1777685
A... do tego szklana kula nie jest potrzebna. Jest potrzebna umiejętność korzystania z wyszukiwarki forum i obeznanie się z tematem tego modelu.
Pomogę: eleaf-ijust-s-problem-t116931.html
Awatar użytkownika
By miblah
#1777692
Uhum. A przeczytałaś ten temat? Trzeba przeprowadzić sobie próby - inne aromaty (prawdopodobne), mniejsze stężenia nikotyny (najbardziej prawdopodobne). Może przypalasz watę (prawdopodobne), ale to czuć. Inhalator nikotyny nie powinien wydawać z siebie spalenizny, zwanej tu "bobrem".
Niektórych bardziej podrażnia glikol propylenowy, który występuje w przewadze w składzie większości liquidów gotowych. W takim przypadku, trzeba szukać płynów z większą, lub całkowitą zawartością gliceryny - ale to rzadkość i sprawdzałbym tą ewentualność na końcu.
Nikt tego nie odgadnie za ciebie ;)

PS. Krztuszenie się chmurką na początkowym etapie jest dosyć naturalne. Po pewnym czasie mija, jak organizm się przyzwyczai - fajki też krztuszą na początku.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1777695
@miblah od dzisiaj mówię Ci Mistrzu :hat_low: *ROFL*
Awatar użytkownika
By bulit73
#1777738
miblah pisze:@bulit73 :mrgreen: może zmienię awatar na yodę, czy coś...


Na "yodę" lepiej nie, bo jeszcze będą próbowali zrobić z boxów miecze świetlne :mrgreen:
By Olena83
#1777750
lilly, ja miałam tak samo, pierwsze 3 dni nie były obiecujące, drapało mnie w gardle, myślałam, że liquid za mocny. Organizm się szybko przyzwyczai, nie zniechęcaj się, z psychiką trwa trochę dłużej, ale wyciągaj e-papieroska jak najczęsciej się da, zobaczysz, że się przekonasz. Ja też wcześniej nic nie wiedziałam o nich, zobaczyłam, że jedna mama ze żłobka córki pali coś dziwnego, podeszłam, spytałam, a następnego dnia pojechała ze mną kupić. Mam od tego czasu nie tylko e-papierosa, ale też nową fajną koleżankę :)
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.