EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1771059
Proszę o pomoc w wyborze laptopa poleasingowego za ok. 1000 zł. Budżet mogę trochę nagiąć w górę jeśli trzeba będzie.
Potrzebuję lapka do:
- internet
- programy biurowe
- filmy, tv online
- NIE GRAM w gry
Nie znam się na specyfikacjach komputerów, ale chciałbym aby sprzęt był wyposażony w:
- kamerka (nie jest absolutnie wymagana)
- porządne głośniki
- dobra bateria lub możliwość zakupienia nowej w sensownych pieniądzach
- wi-fi, mile widziany byłby wbudowany modem GSM, choć to nie warunek konieczny
- szybki, cichy i nie grzejący się zbytnio podczas normalnego obciążenia
- matryca 15" (pierwsza opcja "stacjonarna" - ten dla mnie) i 13"lub 14" (druga opcja "mobilna" - dla małżonki). Nie wiem czy szukać z matrycą matową czy błyszczącą i nie wiem jaką powinna mieć rozdzielczość, aby zbytnio nie męczyć nie młodych już oczu :wink:
- absolutne minimum to dwa porty USB (oddzielne, nie współdzielone z innymi gniazdami)
- port HDMI mile widziany
- napęd DVD
- dysk SSD (warunek konieczny) - pojemność min. 120 GB
- dobrze gdyby miał polską klawiaturę bez konieczności spolszczania naklejkami
- niezawodny i z łatwo dostępnym serwisem (duża dostępność części)
Żeby czegoś poszukać, to trzeba wiedzieć czego się szuka, a ja nie wiem jakiej firmy sprzęt kupić, w jakiej firmie zajmującej się takimi laptopami i jaki konkretnie model.
Dlatego proszę Was o pomoc. Jeśli macie linki, to podrzućcie. Przeanalizuję i zapewne coś mi się rozjaśni.
By sucharek8826
#1771072
Tak od siebie dodam Tomku, mój znajomy też szukał takiego laptopa i pytał w serwisie który naprawia sprzęt przeważnie leasingowy, dostał bardzo cenną informację, że nie warto kupować takich laptopów ze względu na ich awaryjność, zazwyczaj bardzo szybko coś w nich się psuje... :/
Awatar użytkownika
By mariogd
#1771084
Troszkę ściema z tą awaryjnością miałem DEll po leasingowy 5 lat i nie zepsuł się ani razu i poszedł dalej ( oczywiście regularnie czyszczony w serwisie). Z tego co wiem działa jeszcze do dzisiejszego dnia. Mowa o laptopie, który był w leasingu dwa lata w jednej firmie. Najczęściej takie laptopy mają na koniec wymienione części na nowe. Mój wyglądał jak wyjęty z pudełka.
Szukał by coś z Dell https://allegro.pl/laptopy-dell-77917
By TolekBanan
#1771522
Może lepiej troszkę dołożyć i kupić: https://www.x-kom.pl/p/332295-notebook- ... win10.html
Mam i polecam do netu i filmow bardzo dobry. Niestety nie ma dvd ale z drugiej strony to od dawna nie miałem zadnej płyty w ręku. Wszystko jest dostępne online lub w plikach iso.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By jackas50
#1771544
Polisingowe DELLe są na ogół profesjonalne,ja trafiłem w Warszawie za mniej niż 900zł 3 lata temu DELLA M4300:magnezowo-aluminiowa konstrukcja,2,4Ghz,4G RAM,15,4"matowa matryca.Działa do tej pory,tylko jednak trzeba się liczyć,że akumulatory są przechodzone i w zasadzie dlatego idą po 2-ch latach do odsprzedaży.Bateria na znanym portalu to ~200zł.
Awatar użytkownika
By Timi
#1771557
TolekBanan pisze:Może lepiej troszkę dołożyć i kupić: https://www.x-kom.pl/p/332295-notebook- ... win10.html
Mam i polecam do netu i filmow bardzo dobry. Niestety nie ma dvd ale z drugiej strony to od dawna nie miałem zadnej płyty w ręku. Wszystko jest dostępne online lub w plikach iso.

Żaden Acer, nawet nowy nie dorasta do pięt używanemu Dellowi. A jeszcze na dwurdzeniowym Celeronie, współdzieloną pamięcią grafiki, bez napędu itd.
Nie siej wrogiej propagandy :mrgreen:
*CZAJNICZEK* :beer:
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1771570
Nałóg Totalny pisze:Dziękuję za dotychczasowe wpisy. Utwierdziły mnie one co do wyboru DELLa, a nie HP który też był brany pod uwagę.

No ja nie wiem czy to jest taki najlepszy pomysł. Może powiem ci na czym aktualnie stoję(a z uwagi na mękę przy automatyce i warunki pracy wymagam od laptopów troszkę więcej niż typical user). + Na studiach i w technikum dorabiałem między innymi naprawiając wszelaki sprzęt elektroniczny w tym notebooki(od prostych fixów, aż po rebuilding bga)... ...żeby było śmiesznie w MAGICZNYM MIEŚCIE Timiego :). Przechodziłem przez / pracowałem / pracuję na najnowszych modelach stacji roboczych IBM/ Dell/ HP. I zrzucanie całej marki do 1 worka zbytnio mi się nie widzi. Raczej skupiłbym się na konkretnych modelach. Obecnie HP produkuje masę szrotu "z najwyższej półki", Dell jeszcze więcej, IBM = istna elita, więc zakup czegoś odnawianego (refurbish), czy też poleasingowego jest jak najbardziej sensowne. Z 3 posiadanych obecnie laptopów, czyli 6360b(wyjazdowo - waperski maluszek/ nie do zarżnięcia/ wręcz wylewam z niego liquid 1x na pół roku i ma się dobrze), dell precision m6600(zakupiony głównie ze względu na przyzwoitą pracę kart FirePro w aplikacjach Dassult Systèmes) i HP 8770w(Nvidia Quadro + aplikacje CADowskie/ MES i inne pierdoły związane z robotyką). Della dostałem w ramach jakiegoś tam projektu(nowego), a 2 pozostałe HP = refurbish. Wszystkie laptopy jak widać są trochę wiekowe,wyposażone właśnie w dyski SSD(co najmniej 1 szt w każdym, dodatkowo zoptymalizowane do granic mojej cierpliwości). Co nie zmienia faktu, że jestem zmuszany pracować również ze znacznie nowszymi modelami. Tak w dużym skrócie, żeby nie generować wywodu: Gdybym miał wybierać coś w chwili obecnej to na Delle nawet bym nie spojrzał. Ostatnie bardzo dobre modele HP ze strefy nie do zarżnięcia = właśnie modele 8760 i 8770(z jakimiś dobrymi matrycami). To ile można z nich wyciągnąć po optymalizacji zawstydzi nie jeden komputer stacjonarny, za który wywalilibyśmy obecnie 2x więcej pieniążków. Ew coś z tej samej rewizji 15 calowych Elitebooków / Probooków(zakres cenowy do ~1000zł). Zresztą jaki by to nie był laptop to i tak na start trzeba go wyczyścić, wymienić termopady i pasty, konkretnie wygrzać / sprawdzić.

2 sprawa dobór dysku SSD. Liczenie na to, że a nóż w danym egzemplarzu laptopa trafi się przyzwoity model SSD można porównać z grą w lotto. Najlepiej kupić coś taniej / bez dysku i osobno dowalić jakiś konkretny SSD. Ogromna część rynku opiera się obecnie na dyskach SSD z wykorzystaniem tanich pamięci TLC. W teorii dzięki magicznym technologiom producentów powinny działać dożywotnio. W praktyce sypią się na potęgę(po 2 latach, 1 roku? miesiącu?, a odzyskanie danych z takiego nośnika jest a) kosmicznie drogie/ nieopłacalne, b) niemożliwe). Znacznie lepszą inwestycją jest dopłata do czegoś na kościach MLC. O ile jeszcze 2 lata temu ich cena odstraszała, to aktualnie kilka modeli można dopaść w kwotach zbliżonych do badziewia opartego o TLC). Nie orientuję się w obecnych cenach, ale z tego co pamiętam takim pewnym/tanim SSD na MLC był GoodRam Iridium Pro(sam używam bodajże 3 różnych firm dysków SSD w tym 2 szt GoodRamów i wszystkie dyski tylko na pamięciach MLC... nauczony na własnych błędach / po przejściach z reklamacjami TLCków).

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1771718
No dobra, klamka zapadła - trafiły mi się dwa DELLe 14 i 17" spełniające z nawiązką moje założenia wyjściowe. Okazało się, że znajomy handluje poleasingami w Częstochowie i nie będę dłużej kombinował, bo bez lapka bida okrutna. Nie bez znaczenia jest fakt, że mogę sobie zobaczyć dokładnie sprzęt przed zakupem. Ten 17 to XPS na i7 w bardzo ładnym stanie. Razem za oba wydam 2 kółka plus SSD do tej 17-ki. Jest w nim już 500GB, ale jest też miejsce na drugi dysk. No chyba, że to zły wybór ? Mogę się jeszcze wycofać w kierunku np. E6530 lub E6520.
TooCruel dobrze, że mnie oświeciłeś w kwestii SSD, bo nawet bym nie pomyślał, żeby się upomnieć o SSD na MLC. Wykorzystam jutro tą wiedzę :) bo mam jeszcze dogadać szczegóły.
By dwagiel
#1793229
Witam,
odkopię trochę temat. Poszukuję dla dziewczyny laptopa w kwocie około 1000zł. Maszynka do prac biurowych i internetu. Ale żeby tak prosto nie było to "ma być śliczny" i to jest warunek sine qua non. Śliczność objawia się w podobieństwie do ultrabook'ów z logo nadgryzionego jabłka, niskiej wadze i wielkości poniżej 14 cali. Może to być komputer używany czy poleasingowy. Może ktoś zna jakiś sprawdzony sklep/portal z tego typu sprzętem? Jest tego wiele. Jedne dają 3 miesiące gwarancji a inne nawet 3 lata.
Pierwsze co rzuciło się w oczy to Kiano dostępne w Biedrze. Następne były Chuwi dostępne na gearbest.com. I tu kolejne pytanie: czy ktoś używa sprzętów od tych producentów i mógłby podzielić się wrażeniami? Warto w ogóle interesować się chińskimi markami? Niby trochę recenzji przeczytałem i obejrzałem ale nie wszystkie są wiarygodne. Trudno też po tygodniu czy dwóch wyłapać wszystkie wady i zalety.
Proszę o pomoc, poradę, opinię.
Dzięki :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By dwagiel
#1793262
MacBook'i używane do tysiaka to wersje modelowe 2011, a te niestety jeszcze śliczne nie były. A to kryterium rujnuje szybkie i proste znalezienie czegokolwiek.
@andrzej4u, może mógłbyś podrzucić jakiś model?
A odkopując ten temat zapomniałem o kryterium dyskwalifikującym wszystkie, nawet najlepsze sprzęty: srebrny kolor.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By PucH2
#1793267
Śliczny to się robi na zamówienie jak się już kupi. Najtaniej folia "SKIN". Drożej hydrografika, a to efekty powalające na kolana. Ostatnie to ręczne aerografem. Też kieszeń niezbyt ucierpi a to co powstanie i tam ma być zależy tylko od twojej inwencji. Na forum masz naprawdę sztukmistrza od takich zabaw indywidualne-malowanie-t45203.html . Jak zobaczysz jego prace to czymś szczękę podeprzyj bo często odpada. :lol:
By dwagiel
#1793269
Przejrzałem trochę prac Mistrza Aerografu i powiedzieć, że robią wrażenie to zdecydowanie za mało.
@PucH2 wskazałeś drogę, o której nie pomyślałem, a może się spodobać. Dzięki :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.