EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Ciema
#1450052
Siema,
Po kilku miesiacach uzywania Nautilusa Mini stwierdzilem, ze wolalbym cos o wiekszym przeplywie powietrza i wiekszej chmurze. Zakupilem wiec Zephyrus'a, zalewajac go liquidem, ktorego uzywalem do tej pory - 80%VG / less than 7% PG z enjuice.com.
Zaczalem tego uzywac na mocy 30W i po ok godzinie liquid zaczal cieknac przez wlot powietrza.
Zasilanie to iPV mini II
liquid: 80%VG / less than 7% PG, nikotyna: 18mg z enjuice
grzalka fabryczna, wszystkie uszczelki fabryczne z gotowego zestawu.
Co robie zle? co jest nie tak?
Zbyt zadki liquid? zle ulozona wata? (serio w gotowych zestawach sa zle zrobione grzalki?)
Prosze pomozcie, co powinienem zrobic? co zle robie?
Ostatnio zmieniony 16 sie 2015, 03:30 przez Ciema, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1450056
Zadajesz pytania na forum zamiast sprawdzić setup, to nie miejsce spotkań wróżbitów, zdjęcia chociaż wrzuć.
By Ciema
#1450062
[img]//images.tapatalk-cdn.com/15/08/15/9550ee3ee26e1912dc1630adb1e3e92a.jpg[/img][img]//images.tapatalk-cdn.com/15/08/15/1e1d46fee28055ef8d29f1912fa6ce63.jpg[/img][img]//images.tapatalk-cdn.com/15/08/15/2e10c6d6f3869820aa2ce8088f67e9b1.jpg[/img]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1450063
Te zdjęcia zbyt dużo nie mówią...
Sprawdź czy uszczelki sa odpowiednio umieszczone, tzn. coś mi swita ze chyba w zephirku czasami firmowo górna była wsadzona na dół i odwrotnie, dolna na górę. O ile dobrze pamietam jedna z nich jest twardsza, powinna być na górze. Jeśli z tym wszystko w porządku to sprawdź czy wata nie 'zeszła' z kanalików, jeśli tak to ją popraw.

Masz filmiki na YT, mogą okazać się pomocne, będzie wszystko elegancko pokazane, co, jak i gdzie. Wystarczy wpisać Zephyrus rebuild.
By Ciema
#1450092
@Markovsky dlatego zdziwilem sie po co chcesz zdjecia. Wszystko opisalem a na zdjeciach i tak nie widac problemu. Dzieki, biore sie za wymiane tych uszczelek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By slawekturek
#1468619
Wszystko z uszczelkami ma to do siebie że nie powinno się tego na siłę skręcać . Trzeba na wyczucie, wtedy nie cieknie .
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1471574
Podepnę się pod temat.
Za każdym razem po dolaniu liquidu Zephyrus cieknie mi od spodu. Raz kilka kropel, a czasem ok. 1 ml ucieka. Potem przestaje i jest spokój do kolejnej dolewki.
Co może być przyczyną?
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1471579
Dzięki nie zauważyłem wyżej. Wieczorkiem rozbiorę, poczyszczę, sprawdzę, ew. zamienię gumki i się nacieszę.
Awatar użytkownika
By agregat76
#1471584
Poza tym używasz własnych grzałek czy fabrycznych? Przy własnych trzeba zrobić dobry setup i dać odpowiednią ilość waty.
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1471589
Fabryczne 0,5.
Na razie jeszcze przechodzę ze średniowiecza w renesans. Na barok przyjdzie czas :)

-- [scalono] 18 wrz 2015, 18:21 --

agregat76 pisze:Sprawdziłeś >> post1428238.html#p1428238?


Super. To było to. Wielki plus.
By Simonxs
#1770662
Witam walczyłem i wywalczyłem z już nie cieknie normalnie poskładać atomka u góry twarda guma a na dole miękka przed napełnianiem zamknąć wlot powietrza, gdy się uzupełni to zamknąć górę i otworzyć wlot powietrza mi tak pomogło
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.