EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By BlakSzugar
#1769195
Witam wszystkich :D mam pytanko odnośnie parownika Aspire Atlantis Evo. W zestawie producent daje nam 2 grzałki: 0,4 ohm 40-50 W i 0,5 ohm 35-40 W. Moje pytanie do kolegów i koleżanek z większym doświadczeniem:
- czy na grzałkę 0,5 (35-40 W) możemy dać mniejszą moc np. 20 W ?
- czy Aspire Atlantis Evo jest kompatybilny z jakimiś innymi grzałkami, na które możemy dać mniejszą moc ?
Z góry dzięki za pomoc i wyrozumiałość :)
By noopek2
#1769202
Możesz ustawić 20W na grzałce 0,5 oHm ale prawdopodobnie zacznie ci wyciekać, do tego modelu pasują grzałki od atlantisa, tritona itp więc jest szeroki wybór pod większe oHm'y które wymagają mniejszego napięcia ale kanały dopływu liquidu będą osadzone wyżej co w tym parowniku oznacza że będziesz musiał częściej dolewać liquid ponieważ standardowe grzałki od Evo mają te kanały niżej.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1769205
Już odpowiadam. Jak dasz za małą moc, może to powodować tak zwane siorbanie liquidu w atomizerze. Moc podana przez producenta jest zależna od tego jaki drut jest w środku, co za tym idzie prawidłowe rozgrzanie go. Natomiast grzałki pasujące do tego zestawu, pasują od Atlantisa i Tritona ( tak producent zapewnia ). Do małych mocy służy grzałka od Tritona 1,8 oma ( pracuje w zakresie mocy 10-13 watów ) lecz jest to grzałka do wapowania MTL, czyli usta-płuca.
By BlakSzugar
#1769207
Próbowałam już z 20 watami na 0,5 i nic szczególnego się nie działo, ale teraz wiem, że wystarczy kupić inną grzałkę i dymić bez obaw. Dzięki za odpowiedzi :wink:
jeszcze jedno, których zespołów grzewczych mogę użyć w trybie TC ?
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1769243
W TC to grzałki z oznaczeniem SS ( stalowe ), Ti ( tytanowe ) i Ni ( niklowe )
By BlakSzugar
#1769247
Tak, wiem. Na grzałkach do Aspire i Tritona nie ma takich oznaczeń czyli praktycznie na fabrycznych grzałkach pasujących do tego parownika nie mam możliwości kontroli temperatury?
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1769251
No to zdradzę tobie pewną tajemnicę Aspire. Grzałki do Tritona z czerwonym oringiem uszczelniającym to grzałki niklowe, natomiast z czarnym oringiem to stalowe.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.