EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Padomay
#1768485
Witam wszystkich, jestem tu nowy jak i dość zielony w sprawach związanych z e-papierosami/e-modami i muszę się was doradzić i poprosić o pomoc. Kupiłem podajże jeszcze w grudniu ubiegłego roku zestaw eVic VTwo mini razem z atomizerem Cubis Pro i z akumulatorem Samsung R25. Od dłuższego czasu stoi nieużywany z jednego powodu - atomizer pluje niemiłosiernie, próbowałem różnych liquidów, gęściejszych jak i bardziej rzadszych, próbowałem też zmieniać grzałki dodane w zestawie z atomizerem, jednak za każdym razem pluje i strzela w usta. Nie wiem właściwie w czym problem... Podobno spora ilość osób które posiadają Cubis Pro ma taki sam problem jednak nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedniego rozwiązania. Teraz dochodząc do meritum - czy ten atomizer, nie ważne co z nim bym zrobił nadal będzie pluł i czy powinienem spróbować go sprzedać i kupić inny, czy jednak próbować doprowadzić go do stanu używalności? Zastanawiałem się jeszcze nad sprzedażą całego zestawu i kupnem nowego, np. Smok Alien 220W TC MOD razem z np. Big Baby Beast, jest to w ogóle opłacalne? Szczerze mówiąc chciałbym już korzystać z e-moda i przestać palić zwykłe papierosy. Dziękuje z góry za pomoc i proszę o wyrozumiałość.
Awatar użytkownika
By sikor370
#1768488
Ten Cubis Pro podobno zawsze będzie pluł.... można to ograniczać w jakimś stopniu ale cały temat o tym gdzieś jest...
By Padomay
#1768503
Czyli słabo z tym Cubisem... A jaki parownik polecicie do tego eVica? Nie chciałbym znowu wtopić pieniędzy i zależałoby mi by wszystko działało jak należy. Najlepiej by miał fabryczne grzałki, nie umiem robić własnych, jak już wspominałem - "zielony". Smok TFV8 Baby Beast lub Big Baby Beast byłby odpowiedni, czy jednak znajdę coś lepszego?
Awatar użytkownika
By Timi
#1768505
Padomay pisze:(...) Najlepiej by miał fabryczne grzałki, nie umiem robić własnych, jak już wspominałem - "zielony". Smok TFV8 Baby Beast lub Big Baby Beast byłby odpowiedni, czy jednak znajdę coś lepszego?

A ile Ty masz latek kolego sympatyczny?
Pytam, bo wymieniłeś parowniki ulubione przez gimbazę do szpanowania chmurą przed 12-latkami.
By Padomay
#1768517
Mam 20 lat. Ogółem wtedy kierowałem się poradnikiem z jednej strony (nazwa portalu zaczyna się na W i kończy na P, dość popularna, nie chcę "reklamować"). Parownik Cubisa był przez nich polecany razem z tym modem, cytując: "Można go spotkać w zestawie z atomizerem Cubis Pro, jest to często polecany zestaw dla początkujących.", teraz jest dopisek że parownik potrafi pluć... Nie chcę przed nikim szpanować, chcę po prostu zastąpić klasyczne palenie e-paleniem, ale mieć dobrą bazę na e-palenie zaawansowane w przyszłości. A wśród gimbazy z tego co mi wiadomo polecany jest iJust 2. Jak już zaznajomię i oswoję się w temacie to na pewno będę próbował "bawić" się z grzałkami do samodzielnego montażu, ale myślę że na tą chwile nie ma sensu, za dużo nerwów i stresu, obawa że coś źle zrobię itd.
By CodeineDreams
#1768576
@Padomay no i co z tego, ze coś zle zrobisz? Na grzałkę jest potrzebne 10 cm drutu, a 10m kosztuje 10zł. Nawinięcie klasycznej grzałki na śrubokręcie i przeciągnięcie przez nią kawałka bawełny, nie jest trudniejsze od zrobienia jajecznicy , zwłaszcza przy mnogości rożnych materiałów na YT.

Ma to mnóstwo zalet- chcesz zmienić smak liqudu (no bo weź zalej po mięcie np. wanilie) to przepłukujesz atomizer, przewijasz nowy pasek bawełny i kosztuje cię to 10gr.
Ja zaczynałem przygodę z e-paleniem wlasnie od takich atomizerów. Troche poczytałem , pooglądałem i jak przyszedł mi sprzęt to już wiedziałem jak go obsługiwać. Dodatkowo cała ta zajawka na tworzenie własnych setupow, pozwoliła mi szybciej zapomnieć o analogach.
Polecam.
Awatar użytkownika
By Timi
#1768589
Padomay pisze:Mam 20 lat. Ogółem wtedy kierowałem się ...

OK, w takim razie naucz się kręcić grzałki. To banalnie proste.
Wtedy polecam Kaj-tek v5 lub Taifun GT3,
Jeśli się uprzesz na gotowce, to Melo 3.
Kaitek (Kaifun 5) i Melo są do kupienia w "najlepszym sklepie", a TGT3 musisz szukać.
By BlakSzugar
#1769187
Również posiadam Cubisa Pro, u mnie pomogła zmiana dripa (ustnika) ze standardowego na taki czarny ze spiralką w środku ( dołączony do zestawu). Mi na grzałce LVC Clapton 1,5 ohm (MTL) i mocy 10 W śmiga aż miło :) Trzeba go po prostu rozgryźć.

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

Hej. Potrzebuje pomocy. Byłem użytkownikiem Draga […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.