EPF
Rzuciłeś palenie lub e-palenie? Podziel się z innymi jak to zrobiłeś!
Awatar użytkownika
By jackas50
#1766862
Nie do wiary,ale rzuciłem analogi po 50 latach palenia ~30 (0.6mg) dziennie.Zmotywował mnie syn,kupując "pod choinkę"najprostszą Vivi,potem do baterii dokupiłem Volimizery V.3,żeby używać różnych smaków.Teraz moim ulubionym jest EGO AiO(niestety nie PRO C,bo nie było w e-dymie).Przez pierwszy miesiąc nosiłem paczkę analogów i zapalniczkę,teraz już nie.Zapewne zostanę zbesztany przez długoletnich e-palaczy,którzy na samym początku radzili mi zakup moda i e-palenie dopłucne,ja niestety nie umiem na razie na takie przestawić - inhaluję dopaszczowo (50 lat nawyku i odruchów).Dzięki tematom na Forum ogarnąłem podstawy vapingu,zacząłem eksperymentować z mieszaniem liquidów,na razie ze średnimi wynikami,ale mam nadzieję,że praktyka uczyni mistrza.Przy okazji nasunęła mi się wątpliwość co do ilości wprowadzanej do płuc nikotyny,z wypowiedzi Starego Chemika wynika,że w zasadzie 97% jest wchłaniane,co moim zdaniem przy paleniu dopaszczowym nie jest miarodajne.Inhaluję liquidy 12mg,około 4-5ml na dobę i nijak to się ma do wchłanianej nikotyny z 30 wypalanych analogów.Nie palę już trzy miesiące i jak na razie nie miałem kryzysu "powrotu do śmierdziuchów."Pozdrawiam wszystkich :beer:
Awatar użytkownika
By xD_
#1766866
Gratulacje , lepiej pozno niz wcale :D
Awatar użytkownika
By miblah
#1766868
Dlaczego mamy Cię besztać ;-) najważniejsze, że rzuciłeś analogi. Gratulacje!
Co do tej wchłanianej nikotyny, dopaszczowo napewno przyjmuje się jej mniej, dlatego zaleca się wyższe stężenie. Twoje 12 jest ok, "dopłucnie" przy tym stężeniu miałbyś objawy przedawkowania, dlatego wtedy stosuje się max 6mg.
Awatar użytkownika
By jackas50
#1766876
Samo przeczytanie wszystkich postów w tym temacie podbudowuje człowieka i utwierdza w słusznie podjętej decyzji.Jak widać wszyscy rzucający analogi mieli swoje wzloty i upadki,a wsparcie forumowiczów utwierdza w kontynuowaniu i dotrzymaniu postanowień.Dziękuje za słowa wsparcia.Na marginesie...najgorsze jest przekonywanie palących analogi kolegów,że e-papieros "nie jest DUŻO bardziej bardziej szkodliwy,że akumulatory nie wybuchają nagminnie i negowanie wszystkich utartych i powielanych przekonań o e-papierosach",ale już pomalutku się przyzwyczaili,bo wychodzę z nimi również "na papierosa".
Awatar użytkownika
By bulit73
#1766879
Gratulacje i wytrwałości w chwilach zwątpienia :D

jackas50 pisze:najgorsze jest przekonywanie palących analogi kolegów,że e-papieros "nie jest DUŻO bardziej bardziej szkodliwy,że akumulatory nie wybuchają nagminnie i negowanie wszystkich utartych i powielanych przekonań o e-papierosach",ale już pomalutku się przyzwyczaili,bo wychodzę z nimi również "na papierosa".


Poczekaj, może wśród nich jest następny, który dzięki Tobie rzuci analogi :D
Awatar użytkownika
By blucas
#1766882
Nikt Cię nie będzie besztać :)
Jest tu wielu użytkowników którzy wapują dopaszczowo (MTL). Sam do niedawna nie wyobrażałem sobie wapowania dopłucnego.

Gratuluję i życzę powodzenia.

Wytaplane.
By mckoval
#1766885
Ja też przez rok nie wyobrażałem sobie wapowania dopłucnego, aż od dwóch tygodni zacząłem dryfować w tą stronę i już chyba tak będzie.. choć zużycie liquidu i baterii jest przerażające..
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1766890
Gratulacje
Ja zaczynałem z kolei dopłucnie, ale teraz najczęściej wapuję dopaszczowo 12mg. Wtedy można poczuć tego kopa w płuco. Rano, gdy ssie najmocniej wpuszczam 3-4 kropelki bazy 36 mg przez ustnik.
Ojca, który palił też z 50 lat przkabaciłem kilka tygodni temu na e-p. Nie rusza analogów, dopaszczowo używa również 12mg
Awatar użytkownika
By jackas50
#1766891
mckoval pisze:Ja też przez rok nie wyobrażałem sobie wapowania dopłucnego, aż od dwóch tygodni zacząłem dryfować w tą stronę i już chyba tak będzie.. choć zużycie liquidu i baterii jest przerażające..

Miedzy innymi dlatego nie myślałem o jakim "extra" zestawie do vapowania...noszenie po kieszeniach dodatkowych buteleczek z liquidem i dodatkowych akumulatorów mi nie pasuje.Ten all in one EGO jest prosty jak budowa cepa,na grzałce 0.6 oma też żre liquid,ale na kilka godzin starcza,a bateria trzyma dobę.Noszę również dodatkową Vivkę z innym smakiem i w razie czego mam zapas.Jak w e-sklepie pokażą się EGO AiO Pro C,to chyba się na niego skuszę,bo 4ml baniak by mnie satysfakcjonował.
Awatar użytkownika
By dexx33
#1766894
@jackas50
Brawo *GOOD*
Ja po 4 dekadach jarania, od ponad pół roku zero śmierdzieli i zero ciągotek do tychże.
Wapuję "dopaszczowo", z początku 12mg, później 8mg, od niedawna 6mg.
Tak trzymaj!

Edit: Aio Pro kupisz w Wawie.

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

Hej. Potrzebuje pomocy. Byłem użytkownikiem Draga […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.