EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By seba.nowak
#1767727
Witam,

Kompletuję jakiś mały zestaw do palenia MTL. Znalazłem malutki Elif Pico ale nie wiem czy będzie dobry z atomizerem Nautilus Mini:

Obrazek

Ewentualnie powiedzcie jaki BOX NIE BĘDZIE dobry do Nautilusa i dlaczego.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2017, 16:17 przez seba.nowak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By KaraBoska
#1767732
Raczej każdy będzie dobry. Jedynie śmiesznie wygląda na np.rx300 ;) jeżeli szukasz kompaktowego sprzętu ten jest jak najbardziej ok. Do tego aku typu lg lub sony i zestaw będzie naprawdę fajny.
By seba.nowak
#1767733
KaraBoska pisze:Raczej każdy będzie dobry. Jedynie śmiesznie wygląda na np.rx300 ;) jeżeli szukasz kompaktowego sprzętu ten jest jak najbardziej ok. Do tego aku typu lg lub sony i zestaw będzie naprawdę fajny.


Czyli generalnie moc boxa podawana na stronie, np. 50W albo 200W nie ma znaczenia, bo i tak będzie się palić z tego Nautilusa na kilku watach? Pytam, bo w wysepce jedna 'Pani' powiedziała, że kiedy oglądałem jakiegoś Elifa to tego NAutka, to stwierdziła, że ten box będzie za mocny i będzie palił grzałki.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1767735
Sam sobie ustawiasz moc. Dla przykładu, Pico działa w zakresie 1-75 Watów, więc ustawisz sobie 11w. i będzie dobrze. To samo się tyczy boxów nawet 300 watowych.
By Krasnal45
#1767746
seba.nowak pisze:Pytam, bo w wysepce jedna 'Pani' powiedziała, że kiedy oglądałem jakiegoś Elifa to tego NAutka, to stwierdziła, że ten box będzie za mocny i będzie palił grzałki.

Powiedz tej Pani, żeby jak najszybciej robotę zmieniła :mrgreen:
I to nie jest Elif, a Elaf
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1767798
Jak już tak dokładnie paczacie :lol: to jest tak jak @Rafał pisze...., dodam od siebie, ismoka /eleaf (joyetech).... (resztę dopiszcie)....
Dalej... Tak - zda się do mini Nautilusa. Będziesz kontent.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1767836
Do Nautka Mini można podczepiać wszystko, tylko po co ??
Jest sprawdzony sprzęt, który z nim idealnie współgra i jeśli kolega nie musi mieć boxa wszystkomajacego, to Eleaf Istick 20W załatwia sprawę. W duecie z Nautkiem stanowi idealną wręcz parę, a kto miał w ręku taki zestaw i kocha rzeczy delikatne w wyrazie, ten wie o czym piszę. Dodam jeszcze, że IMO Istick 30W i 40W, mimo że parametrowo lepsze od 20W, to jednak już nie to "smaczycho" co połączenie dwudziestki i Nautka. Ile razy sprzedawałem ten zestaw, bo wszystko się nudzi, tyle razy kupowałem nowy. Ten już zostanie chyba do emerytury, mojej i jego *SMOKEKING*
By seba.nowak
#1768070
Nałóg Totalny pisze:Do Nautka Mini można podczepiać wszystko, tylko po co ??
Jest sprawdzony sprzęt, który z nim idealnie współgra i jeśli kolega nie musi mieć boxa wszystkomajacego, to Eleaf Istick 20W załatwia sprawę. W duecie z Nautkiem stanowi idealną wręcz parę, a kto miał w ręku taki zestaw i kocha rzeczy delikatne w wyrazie, ten wie o czym piszę. Dodam jeszcze, że IMO Istick 30W i 40W, mimo że parametrowo lepsze od 20W, to jednak już nie to "smaczycho" co połączenie dwudziestki i Nautka. Ile razy sprzedawałem ten zestaw, bo wszystko się nudzi, tyle razy kupowałem nowy. Ten już zostanie chyba do emerytury, mojej i jego *SMOKEKING*


Ja się nie znam na epapierosach i dlatego z przyjemnością czytam takie posty jak Twój, ale jednego tutaj nie rozumiem. Tak na "chłopski rozum" to nie powinno mieć znaczenia jaki box jest zastosowany bo przecież ważna jest moc podawana na grzałkę - tzn. przykręcę Nautka do jakiegoś 300 watowego potwora, ale ustawię aby zapodawał 5 watt i to powinno być to samo, co 5 watt z istick'a 20W czy z Pico. Czy nie?
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1768088
Gabriel pisze:Sam sobie ustawiasz moc. Dla przykładu, Pico działa w zakresie 1-75 Watów, więc ustawisz sobie 11w. i będzie dobrze. To samo się tyczy boxów nawet 300 watowych.

Przecież to napisałem.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1768137
Kolego seba.nowak - właśnie po to napisałem poprzedni post, żeby zwrócić twoją uwagę na aspekt wizualny i ergonomię całego kompletu, który masz zamiar zakupić. Stąd moje retoryczne pytanie "Można do Nautka podczepić wszystko, tylko po co ??" Waty watami, ale spójny, ładnie dobrany komplet ma po prostu cieszyć moje oko i tyle.
By seba.nowak
#1768170
Nałóg Totalny pisze:Kolego seba.nowak - właśnie po to napisałem poprzedni post, żeby zwrócić twoją uwagę na aspekt wizualny i ergonomię całego kompletu, który masz zamiar zakupić. Stąd moje retoryczne pytanie "Można do Nautka podczepić wszystko, tylko po co ??" Waty watami, ale spójny, ładnie dobrany komplet ma po prostu cieszyć moje oko i tyle.


Dzięki za wyjaśnienie, bo ja odebrałem Twój poprzedni post jako odniesienie do smaku z palenia a nie wrażeń z wyglądu zestawu. Nie zrozumieliśmy się po prostu :)
Awatar użytkownika
By jackas50
#1769354
@Nałóg Totalny
Jest sprawdzony sprzęt, który z nim idealnie współgra i jeśli kolega nie musi mieć boxa wszystkomajacego, to Eleaf Istick 20W załatwia sprawę.

Obaj z kolegą seba.nowak jak widzę poszukujemy podobnego zestawu,doszedłem do wniosku,że EgO AiO jest dobre na początek,ale nie na stałe,wziąłem go m.in ze względu na małe rozmiary(mieści się w kieszonce koszuli - 114mm).Jak gabarytowo wygladałby Elaf 20W i np. Kayfun lub Nautilus,zależy mi na parowniku o pojemności ~4ml.
By Krasnal45
#1769367
@jackas50
Istick 20W to faktycznie maleństwo, ale weź pod uwagę że to już nieco archaiczny sprzęt. Nówki nie kupisz, a używka, hmm, na dłuższa metę raczej się w to nie pchaj. Poza tym, parownik o pojemności ok.4ml to już musi mieć jakiś gabaryt i w każdym przypadku, taki zestaw będzie większy od EgoAIO, co nie oznacza, że musi być wielki. Ja na codzienne wyjscie z domu mam przy sobie zawsze trzy gotowe do pracy zestawy i jakoś sobie z nimi radzę :mrgreen: . Zobacz sobie isticka Pico, VTC Mini, VT75 Nano...... to fajne, małe i sprawdzone zasilania.
Jesteś gotów wydać nieco większą kasę, pooglądaj zasilania z serii IPV ze świetną elektroniką YiHi.
Awatar użytkownika
By jackas50
#1769374
@Krasnal45
Ten 20W teoretycznie jeszcze jest w znanym sklepie,ale skoro mam myśleć przyszłościowo...to faktycznie odpuszczę sobie.A może nabyć taki cały zestaw?>75W ELEAF ISTICK PICO TC MOD FULL KIT W/O< .Do niego pasują grzałki od Eleaf ijust2?
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2017, 21:09 przez jackas50, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Timi
#1769375
Krasnal45 pisze: Zobacz sobie isticka Pico, VTC Mini, VT75 Nano...... to fajne, małe i sprawdzone zasilania.

Dobrze prawi :beer:
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1769376
jackas50 pisze:@Krasnal45
Ten 20W teoretycznie jeszcze jest w znanym sklepie,ale skoro mam myśleć przyszłościowo...to faktycznie odpuszczę sobie.A może nabyć taki cały zestaw? .Do niego pasują grzałki od Eleaf ijust2?

To raczej nie jest MTL. Chyba że włoży się w tego Melo grzałkę od Tritona 2, 1,8 oma ( typową dla dopaszczowców ) ale gorzej jak tych grzałek zabraknie, bo reszta to typowe DL ( dopłucniaki )
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2017, 20:34 przez Gabriel, łącznie zmieniany 2 razy.
By Krasnal45
#1769377
Po pierwsze: Nie wolno linkować na forum do sprzętu EIN. Wyczyść to.
To dobry zestaw, szeroko opisany na trawniku. Ludzie go sobie chwalą. A zawsze można dokupić do niego kolejny parownik. Jakie tam dokładnie grzałki wchodzą? Zaraz tu rozpiskę dostaniesz :mrgreen: . Ja nie chcę Cię wprowadzać w błąd, bo takowego nie używam.
Awatar użytkownika
By jackas50
#1769392
Już zmieniłem,ale naprawdę poprzednio mi nie działało,licznika też jak na razie nie mogę do podpisu wstawić...to by mnie podbudowało,bo na Forum jestem codziennie :beer:
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.