EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By xD_
#1767327
Witam :D Mam troche nietypowy problem . Mieszam liquidy od dawna i praktcznie od samego początku on występuje ale coraz bardziej zaczyna mnie to już męczyć . Czesto zostaję bez liquidu lub tylko z liquidem ktory nie nadaje sie do wapczenia bo się przegryza . Nie mam stałych przepisów tylko testuje co chwila nowe :P Wapuje duzo bo tygodniowo setka pojdzie albo lepiej :P Macie jakieś sprawdzone sposoby ? Jedyny jaki przychodzi mi do glowy to przysiasc raz na miesiac i namieszać pol litra 4 ulubionych smakow . Tylko ten odpada skoro nie mam stałych ulubionych liquidow ...
Awatar użytkownika
By Timi
#1767358
Ja raz na jakiś czas robię po 1 litrze ulubionych. Odlewam po 100ml i chowam jako rezerwę taktyczną.
W międzyczasie (jak mnie najdzie chęć) eksperymentuję z nowymi.
Tylko, że trzeba mieć ulubione ;-)
Awatar użytkownika
By xD_
#1767375
Timi pisze:Ja raz na jakiś czas robię po 1 litrze ulubionych. Odlewam po 100ml i chowam jako rezerwę taktyczną.
W międzyczasie (jak mnie najdzie chęć) eksperymentuję z nowymi.
Tylko, że trzeba mieć ulubione ;-)

To chyba bede musiał wybrać kilka smakow ktore najbardziej lubiłem i je zrobić a w miedzyczasie eksperymentować :D No i dorabiać jak sie beda ulubione konczyć xd
Awatar użytkownika
By tunajerzy
#1767379
Skoro mieszasz od dawna a praktycznie od samego początku, to już chyba czas żeby na coś się zdecydować i mieć te swoje 2-3 must have a w między czasie eksperymentować z nowymi recepturami. Ja mieszam zawsze po 500ml swoich dwóch ulubionych bez których nie ma zmiłuj a w międzyczasie robię eksperymenty z recepturami które wpadną mi w oko. Czasami bywają fajne niespodzianki z liquidami mieszanymi miesiące wstecz, które w danym czasie 4 liter nie urywały a po dłuuuugim leżakowaniu pokazują pazur :D
Awatar użytkownika
By xD_
#1767381
Masz racje :D Czas w koncu wybrać 2-3 tzw all day vape :P Dalej wiadomo ;)
By FlashGordon
#1767431
Mam ten sam problem, od dwóch tygodni próbuję się zebrać i coś namieszać, zapasy znikają w oczach, a chęci brak.
Denerwuje mnie cały proces od rozkładania tego tałatajstwa na biurku, po odmierzanie 30 aromatów, na czyszczeniu i pakowaniu kończąc, bite 6h, żeby namieszać większą ilość :D

Z LQ must have, też nie jest tak do końca. Nie raz mam tak, że zrobię 200-300ml danego LQ, wywapuję 50ml i nagle na kilka tyg. smak mi brzydnie na tyle, że leży po prostu, lub wapuję bez takiej samej satysfakcji.
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1767447
Nie lubię mieszać... Raz w miesiącu zasiadam i mieszam 500-1000ml.
Jak widzę, że zostało mi 300ml to zasiadam i mieszam, żeby nie brakło.
Moje mieszanki muszą minimum miesiąc odstać.
Najgorsze w tym wszystkim jest sprzątanie tego wszystkiego
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1767452
Kupcie sobie wagę, mieszanie stanie się przyjemnością. :idea:

Z drugiej strony ciekawe, że przez tyle czasu żaden liquid nie okazał się na tyle smaczny by zagościć na stałe w lodówce.
Może to nie wina liquidów tylko chmurojebnego sprzętu i marnych grzałek czy setupów.
Przez trzy lata uzbierało mi się tyle ulubionych smaków że :shock: .
Awatar użytkownika
By xD_
#1767456
Moze po prostu należymy do grupy ludzi którzy szybko sie nudzą :D Jednak przeciez zwykle fajki paliło się cały czas te same i jakoś się nie nudziły :D
By FlashGordon
#1767484
Mi smakuje 80% tego co wybełtam, świętego graala jeszcze nie mam co prawda, ale nie umiem wapować jednego LQ przez cały dzień, zawsze wapuję w ciągu dnia co najmniej z dwóch parowników i co najmniej 4-5smaków :D A im lepszy smak, tym mniej go wapuję, żeby w odpowiednich chwilach tylko łechtać kubki smakowe i nie zużyć 50ml w ciągu 2-3 dni :)
By fikaf
#1768284
Lubię zerówki optimum 50ml, bo butelki. Do zlewki wędrują 3 optimum zero i 1 hagenson :) 36mg, wsio po 50ml. Mam 200ml bazy 9mg i flaszki. Walę po smaku na 50ml, opisuję, uzupełniam bazą i czekam <400h. Nigdy nie mieszam kilku aromatów do butli, zawsze smak solo. Fakt, używam dużo kompozycji acz nie tylko. Wiem co mi smakuje i nie bujam się z 10. aromatami na smak, który okazuje się być lipą. Gdy solówki już się zakiszą, niektóre walę bez mieszania, lecz na ogół zaczyna się tuning. Sypię 10ml z jednej, 25 z drugiej i 5 z trzeciej. Kombinuję smaki i ich proporcje pod moje gusta. Mogę się pochwalić 90% skutecznością. :D
By swirusx84
#1768291
Pawel nie jestes sam. Tez nie mam swojego smaku. Choc jak nie mam czego zalac to zawsze siegam po czarna pozeczke i jakos leci ostatnio dodalem maline do tego ale nie wyszlo nic dobrego.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1768294
To był taki lekki sarkazm.
Nie wiem jak trzeba mieszać żeby nic dobrego nie umieszać.
Nawet nie trzeba za bardzo samemu kombinować, gotowce bez problemu można znaleźć w sieci.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2017, 20:39 przez pawel_aa, łącznie zmieniany 1 raz.
By Alicja4094
#1769176
Ja chyba wiem o co chodzi autorowi tematu. Ktoś tutaj napisał, że nie wie jak to trzeba mieszać żeby przez 3 lata nic dobrego nie zrobić. Ja myślę że to nie jest kwestia źle zrobionego liquidu tylko tego że jemu to po prostu nie smakuje. Ja mam co prawda krótką przygodę wapowaniem, ale też miałam podobny problem. Nakupiłam aromatów, zaczęłam mieszać różne proporcje, różne smaki kombinować i na kilkanaście aromatów podszedł mi 1. Byłam już trochę podłamana bo nic mi nie smakowało. To nie jest tak, że to było niewapowalne. Smak był niby dobry, ale dla mnie to było jak wapowanie landrynek. Te wszystkie pierniki , serniki, maliny ...to zupełnie mi nie podchodziło. Bogu dzięki znalazłam swoje smaki w tytoniówkach maiart i już mam kilku mocnych ulubieńców.
Awatar użytkownika
By xD_
#1769619
Moze to jest moj blad ze nie proboje tytoniowek .
Awatar użytkownika
By Timi
#1769965
xD_ pisze:Moze to jest moj blad ze nie proboje tytoniowek .

Może tak być. Miałem podobnie do momentu aż nie trafiłem na MaiArtowe.
IMHO w tytoniówkach są najlepsi. A mają jeszcze koncentrat do "uzdatniania" bazy. Nazywa się Traveller.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.