EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By smugar
#1766427
Witam, mam pytanie czy do iSticka 20W da radę dopasować jakiś parownik na własne grzałki? Obecnie wapuję na GeniTank, ale nie przekonuję mnie jakość kupnych grzałek do niego. Wiem, że można wymienić na coś innego na kupne grzałki, ale wolałbym spróbować swoich sił w kręceniu grzałek. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1766428
Kayfun (są różne wersje - decyzja po przewertowaniu forum)
TGTIII
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1766435
Oj to Twoje zasilanko jest małe i startuje od 1 oma. Za bardzo to do niego nic niedopasujesz. ( średnica coś około 18mm ) On dobrze się komponuje tylko z Nautilusem Mini. ale Ten parowniczek jest na gotowe-fabryczne grzałki. Jakbyś wkręcił na niego np. TGT3, to by to wyglądało jak armata na małym klocku.
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1766437
Nie znałem wymiaru zasilania, słuszna uwaga.
Pomijając wygląd, to na kajtkach, tgt zazwyczaj robi się setup powyżej 1 ohm.
Jeśli ma być zgrabny nautilus, to są chyba bazy rta do dokupienia i mozna kręcić swoje grzałki.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1766452
Niby jest..., ale Istick 20 wymaga parowników czysto egonowatych. Proponuję Nautilusa mini, a jak dalej i co dalej? Takie zasilania mało pamiętam. Trudne sprawy :lol: w dzisiejszych czasach.
Awatar użytkownika
By bofh
#1766454
*GOOGLE* Taifun GS II - klon u mnie w stałym użyciu. Rewelacyjny parowniczek. Jedynie odstręczać może sposób podawania liquidu na knota, bo to najlepiej zrobić za pomocą dwóch zwitków z mesha, ale to jednorazowa robota ;) Pozostaję nieustająco zadowolony 8)

taifun-gs-ii-klon-t96038.html
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1766490
Na Isticka 20W oprócz Nautilusa Mini, bezbłędnie pasuje Ego One 2,5 ml, powtarzam do znudzenia. Parownik krótki, najprostszy w obsłudze jaki znam, bezawaryjny do bólu. Dostępny szeroki wybór grzałek Ni/Ti/0,5oma/1,0 om i przede wszystkim cudownie proste w przewijaniu grzałki-bazy CLR.
(Poniżej instrukcja jak w łatwy sposób nawinąć i sprawdzić rezystancję kawałka drutu w kształcie spiralki. Przydatne :wink: )

Awatar użytkownika
By Kormiro
#1766523
Wg producenta zasilanie ma 21 mm grubości, więc atomizery 22 mm bez większego zgrzytu wizualnego powinny pasować. Jeśli to będzie atomizer RTA, to grzałki powyżej 1 oma bez problemu można nawinąć. Nawet trochę bardziej fikuśne grzałki do dopaszczowego wapowania mogą mieć 1,2-1,5 oma, więc żadnego ograniczenia tutaj nie widzę. :)
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1766634
Kormiro pisze:Wg producenta zasilanie ma 21 mm grubości, więc atomizery 22 mm bez większego zgrzytu wizualnego powinny pasować. Jeśli to będzie atomizer RTA, to grzałki powyżej 1 oma bez problemu można nawinąć. Nawet trochę bardziej fikuśne grzałki do dopaszczowego wapowania mogą mieć 1,2-1,5 oma, więc żadnego ograniczenia tutaj nie widzę. :)

W tym właśnie problem, że atomizery 22mm po prostu nie pasują wizualnie do tego zasilania. Ten boxik jest tak filigranowy, zwiewny wręcz i lekki, że z nakręconym atomizerem typu Kayfun, Taifun, Melo, Ego One 4ml, Tilemahos i cała reszta 22mm, wyglada po prostu jak podczepiony pod parownik, a nie odwrotnie. Już lepiej się komponuje z parownikami długimi, ale cienkimi niż z grubymi. Absolutne maksimum, co moje poczucie estetyki znosi na tym boxie to jest Erl w wersji Mini, ale on ma 21,5 mm i jest naprawdę "drobnej" budowy.
Z resztą twojej wypowiedzi się jak najbardziej zgadzam :) :beer:
By skaecik
#1766645
Krasnal45 pisze:Już cztery lata temu powtarzałem, nie wyrzucajcie starych grzałek z vivek, protanków i tym podobnych...
Historia lubi koła zataczać :mrgreen:

Moja żona cały czas używa Vivi Nova Slim, a ja jej grzałki kręcę do niej ;) (bo te fabryczne niby o kant dupy rozbić)
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1766775
DorotaM pisze:A kajtek mini nie jest aby z tych cienszych w talii?


DorotaM wspomniała :)
By Math13
#1767904
Nałóg Totalny pisze:Na Isticka 20W oprócz Nautilusa Mini, bezbłędnie pasuje Ego One 2,5 ml, powtarzam do znudzenia. Parownik krótki, najprostszy w obsłudze jaki znam, bezawaryjny do bólu. Dostępny szeroki wybór grzałek Ni/Ti/0,5oma/1,0 om i przede wszystkim cudownie proste w przewijaniu grzałki-bazy CLR.


Nigdzie nie mogę namierzyć tego parownika Ego One 2,5 ml o którym piszesz.
Znalazłem tylko: Ego One Mega v2 oraz Ego One Mega VT. One mają średnicę 22mm.
To by mi wiele nie przeszkadzało, a nawet lepiej bo mają pojemność 4 ml.
Tylko ciekawe o ile są wyższe od Ego One 2,5 ml?
I czy do nich również bez problemu pasują ego one clr rebuild?
Awatar użytkownika
By anal_destroyer
#1767916
Math13 pisze:Nigdzie nie mogę namierzyć tego parownika Ego One 2,5 ml o którym piszesz.
Znalazłem tylko: Ego One Mega v2 oraz Ego One Mega VT. One mają średnicę 22mm.
To by mi wiele nie przeszkadzało, a nawet lepiej bo mają pojemność 4 ml.
Tylko ciekawe o ile są wyższe od Ego One 2,5 ml?
I czy do nich również bez problemu pasują ego one clr rebuild?


Na bazarku akuratnie dostępny jest Pico RTA - taki parowniczek sprawiłem żonie i jest zadowolona, a wcześniej miała Ego One właśnie. Wg. mnie i żony malusi Picuś zmiażdżył Ego One - przeciągiem - fajniej się ciągnie ( eh....), wyglądem - no po prostu elegancki skrzat, możliwościami - można sobie kręcić grzałkę na RTA, albo wsadzić gotowca w postaci CLR. Też ma średnicę 22 mm. Jest trochę upierdliwy kiedy np. potrzebujemy odkręcić baniak, a kręci się pierścień do kontroli przeciągu, do uzupełniania potrzebna jest butelka z wąskim chujkiem bo dziurki na lq są malusie. Mało znaczące zgrzyty. Oczywiście nie polecam, nie namawiam, stwierdzam jedynie jak wg. mnie jest :)

Jeśli się zdecydujesz zapytaj czy w zestawie jest pierścień do CLR...

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.