EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By michał33
#1766708
witam jestem posiadaczem nowego moda i jako że jest to moj pierwszy porządniejszy sprzęt nie chce go zniszczyć i stąd moje pytanie czy akumulatory w boxie można doładowywać czy dla ich żywotności powinienem je rozładować do końca i dopiero zacząć ładowanie (ładuje przez oddzielną ładowarkę) i jezeli ladowarka jest podłączona do prądu podczas gdy baterię są naładowane do pełna to również jest szkodliwe?
Awatar użytkownika
By miron52
#1766717
Podejrzewam, że pytasz o akumulatory Li-ion. Te akumulatory nie mają efektu pamięci i można je doładowywać w dowolnym momencie. Rozładowywać do końca nie wolno. Większość Li-ion'ów wolno rozładowywać do poziomu 2,5V, ale elektronika w modach odcina zasilanie wcześniej, ok. 3,2V. Pozostawienie naładowanych ogniw w ładowace podłączonej do zasilania, niczym nie zagraża, pod warunkiem że ładowarka jest sprawna i odcina ładowanie na poziomie 4,2V
Awatar użytkownika
By michał33
#1767551
mam wissmeca rx 2/3 przez pare dni używałem tylko 2 akumulatorów i teraz chce dokupić jeszcze jeden żeby używać trzech i teraz pytanie czy dokupienie kolejnego akumulatora i uzywanie nowego ze starymi(kilkudniowymi) moze zaszkodzić?
Awatar użytkownika
By Timi
#1767556
Nie, nie może zaszkodzić.
Rada - kup trzeci identyczny aku jak dwa pierwsze. A najlepiej kup 4.
Wtedy będziesz miał 2 komplety. Na jednym wapujesz, a drugi w tym czasie się ładuje.
Tak jest wygodniej.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.