EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By mrQzi
#1762006
Witam serdecznie.
Jak pewnie wielu z Was i mnie dopada trochę strach przed magiczną datą 20 Maj b.r. Zacząłem e-palić stosunkowo nie dawno bo w sierpniu 2016 i od tego czasu nawet nie myślę o wracaniu do tradycyjnych fajek. W związku z tym sprawiłem sobie eVica VTC z OBS Criusem i zacząłem robić grzałki i liquidy - zdecydowanie mi to wystarczy bez zbędnego przepłacania za gotowce. Problem pojawi się już niebawem bo nie będzie można nigdzie kupić baz nikotynowych, a wapowanie zerówek mi nie wystarczy.

Szukam więc dobrej rady co dalej... zrobić sobie większe zapasy baz 36mg, aby później je rozrabiać z 0mg, albo po prostu więcej takich które obecnie wapuję czyli 6mg (wiem, że z czasem baza traci moc). Czy może po prostu pożegnać się z oszczędnością i przepłacać za gotowce w sieciówce, albo co gorsze wrócić do analogów :( Czy może będzie gdzieś istniała możliwość zakupu do DIY...

Ostatnie pytanie, czy zakazana będzie również sprzedaż drutów i waty?

Dziękuję z góry za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2017, 17:34 przez mrQzi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1762007
Moja rada? Zacząć schodzić z mocą liquidów :)
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1762010
Zakup bazy 36mg to dobre wyjście.
Można ją rozrabiać z gotową bazą 0mg lub po prostu glikolem i gliceryną w dowolnych proporcjach
a te dostępne są i będą bez problemu.
Drutów i waty ustawa nie dotyczy.

No i ta rada "koli" :) - to dobra rada. :wink:
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1762013
Zejście z mocą się opłaca. Powolutku, bez szoku, co 0,5/1mg schodzimy w dół. Organizm się przyzwyczaja szybko :)
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1762015
A tak zupełnie przy okazji,
mrQzi pliss, usuń z tytułu te olejki, bo już samo patrzenie na nie boli. :zakrecony
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1762020
Będzie normalnie można kupić bazy w sklepach stacjonarnych, tylko że o mocy maksymalnie 20mg/ml i bodajże tylko w 10ml buteleczkach. Nie wiem po co ta panika. Gorzej jak wejdzie akcyza i podatek.
Awatar użytkownika
By mrQzi
#1762071
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Nie dramatyzuję tylko próbuję się ubezpieczyć, żeby nie chodzić na wakacje wiecznie podminowany z braku nikotyny :) Nie wydaje mi się, że 6mg to duża moc, aczkolwiek planuję zejść na 3mg ale podchody do "trójek" skończyły się 280+ puff dziennie... na liquidach 6mg wychodzi mi maksymalnie 160 puff (32-40W, 0.30ohm clapton Ni+Ka). Na "trójkach" ciągle czuję jakiś niedosyt, ale i tak w tym kierunku staram się iść...
Ciężko mi sobie wyobrazić w sieciówce bazy o pojemności 10ml (gdyby 6mg wyszłoby za 10% ceny - czyli teoretycznie wychodzi 1,49zł - jak niby sprzedaliby liquidy po 10-20zł? :D).

Idąc dalej tropem zaopatrzenia, które chyba wychodzi najlepiej to i tak trzeba patrzeć pod kątem terminu ważności bazy (nikotyny) - niektórzy producenci mają nawet na 2019 rok. Więc możliwe, że przy zakupie odpowiedniej ilości baz 36mg i glikolu/gliceryny - da się tak pokombinować, pomieszać z czasem, aby stopniowo zmniejszać dawkę, aż do całkowitego zera.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1762132
Ja planuję zrobić 2letni zapas i w tym czasie zejść do 0mg.
Jak będzie czas pokaże. W najgorszym wypadku wyskoczę za granicę, lub poproszę kogoś o przywóz i tyle.


Polecam porządny setup. Dzięki koledze mam w avocado24 takie bestie, że 2.7mg ma niezłego kopa. W efekcie mimo dużo większego poboru liquidu i akku, wystarcza mi to na dłużej niż poprzedni setup na 45W (oczywiście w dualu)
By fikaf
#1762136
Master_PiT pisze:Ja planuję zrobić 2letni zapas i w tym czasie zejść do 0mg.
Jak będzie czas pokaże. W najgorszym wypadku wyskoczę za granicę, lub poproszę kogoś o przywóz i tyle.
Polecam porządny setup. Dzięki koledze mam w avocado24 takie bestie, że 2.7mg ma niezłego kopa. W efekcie mimo dużo większego poboru liquidu i akku, wystarcza mi to na dłużej niż poprzedni setup na 45W (oczywiście w dualu)

Setup setupem, wszelkie klaptonomorfy, zużywają 2 więcej płynu, oszczędność jest pozorna.
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1762137
A założymy się?
Przykład na avocado24 :
Dual clapton 0.4+0.2, 6 zwojów na fi 3mm - zużycie 20ml dziennie

Obecnie dual 3x 0.4+ 0.12(?) 7zwojów na fi3mm - zużycie 12-15ml max dziennie. Mimo, że robię 2x mniej buchów na akusach, dolewki względem buchów są szybciej to po prostu nie potrafię wyjarać więcej. 2-3buchy pod rząd i muszę odstawić moda, bo mam dość, gdzie przy poprzednim setupie potrafiłem jednorazowo wywapować cały baniak.
By hadiubrand
#1762189
Mi najbardziej przy myślach o powrocie do analogów pomogło zakupienie RDA (mimo, że był to stary Derringer). Zawsze przy kryzysie można kropnąć mocniejszego płynu i odlecieć :wink: Niestety akcyza idzie wielkimi krokami i nie ma się nawet co łudzić, że zostanie po staremu z cenami. Schodzenie z nikotyną to niestety konieczność.
Awatar użytkownika
By mrQzi
#1763176
fikaf pisze:*GOOGLE* Storage Base, Bunker Base, zawsze to alternatywa.

Żebyś wiedział, że mam w salonie szafkę w komodzie przeznaczoną właśnie na planowany zapas baz, a nawet pomierzone również ile ich wejdzie.
Kwestia tak naprawdę poczekania jeszcze trochę bo może będzie wiadomo co dalej po 20 Maja.

hadiubrand pisze:... Niestety akcyza idzie wielkimi krokami i nie ma się nawet co łudzić, że zostanie po staremu z cenami. Schodzenie z nikotyną to niestety konieczność.


To jest dramat! No własnie też poniekąd się tego obawiam, a wiadomo, że z roku na rok będzie wtedy drożej - tym bardziej w dalszym ciągu ciężko mi sobie wyobrazić na półkach znacznie tańsze bazy o pojemności 10ml obok liquidów o tej samej pojemności :)
By fikaf
#1763276
Master_PiT pisze:A założymy się?
Przykład na avocado24 :
Dual clapton 0.4+0.2, 6 zwojów na fi 3mm - zużycie 20ml dziennie

Obecnie dual 3x 0.4+ 0.12(?) 7zwojów na fi3mm - zużycie 12-15ml max dziennie. Mimo, że robię 2x mniej buchów na akusach, dolewki względem buchów są szybciej to po prostu nie potrafię wyjarać więcej. 2-3buchy pod rząd i muszę odstawić moda, bo mam dość, gdzie przy poprzednim setupie potrafiłem jednorazowo wywapować cały baniak.

Nie kwestionuję, taki setup bankowo nieziemsko smyra kubki smakowe, nie wspominając o ograniczeniu widoczności. Chmura nie bierze się znikąd, jednak płuca mają ograniczoną pojemność, pęcherzyki wchłoną ile mogą, reszta to krew w piach i siła autosugestii. :D . No dobra, za leniwy na duale jestem, poza tym co to za wapczenie :?: 3 buchy i dosyć :?: Wolę walnąć na luzie z 10buszków delektując się, nie krztusząc, nie myśląc, czy po kolejnym cokolwiek będę widział i czy oczy na orbicie pozostaną. Nie będę mieszał 5. różnych stężeń dla każdego setupu, rozcieńczaŁ, mieszał i wariował. Jest dobrze. :D
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1763289
A ja właśnie potrzebowałem takiego setupu. Normalnie wapuję jeden za drugim, ale praca mnie ogranicza i czasem mogę raz na dłuższy czas pozwolić sobie właśnie na 2-3 buchy. Tak więc, każdy ma swoje preferencje :)
By czeskk
#1774228
Czy po 20 maja będzie można zakupić parowniki o wiekszej pojemności typu zephirus v2 lub bedą jakieś ograniczenia na mody elektroniczne?
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.