EPF
Zbiór badań dotyczących elektronicznych papierosów, płynów do uzupełniania i ich oddziaływania na organizm człowieka.
Regulamin forum: 1. Linkujemy wyłącznie do źródeł pierwotnych lub ich publikacji w mediach naukowych (nie linkujemy do omówień).
2. Badania powinny być opatrzone krótkim autorskim komentarzem.
3. Off-top nie będzie tolerowany (nie żartuję - LM).
Awatar użytkownika
By sikor370
#1719218
czyli, że co.... wcale nie jest tak zdrowo jak sobie myśleliśmy :P
Awatar użytkownika
By sikor370
#1719226
ja tam jadę praktycznie tylko mięty... ale przy dziecięciu troszeczkę zdarzy mi się bucha puścić no i kobicie cisnąłem kit, że to zdrowe :P
Awatar użytkownika
By kurok
#1719261
Fajnie, że Pol przywołał aromaty. Są aro dla nas niemal obojętne lub względnie bezpieczne.
Niektórym producentom ta idea przyświeca i dają radę robiąc cuda smakowe z tego co dobre, a sporo osób nadal szuka smaków nie bardzo dla nas bo smaczne.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1719277
Nikt nie powiedział że są bardzo szkodliwe. Polecam spacer w centrum miasta i zastanowienie się czym się oddycha i jaki wpływ ma to na nasze zdrowie.
Wiadomo że nic nie jest obojętne, zawsze jakiś wpływ jest na organizm. Nie popadajmy w paranoję, stawiam flaszkę że jabłka ze sklepu są bardziej trujące (skórka i to co na niej jest).

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Mutango
#1719327
sikor370 pisze:...no i kobicie cisnąłem kit, że to zdrowe :P

W stosunku do e-p nigdy, w żadnej rozmowie, nie powinno się używać słowa "zdrowe". Zawsze powinno się używać słowa "szkodliwe". Można użyć sformułowania "mniej szkodliwe", a nawet "gigantycznie mniej szkodliwe", ale nigdy że zdrowe, bo to do k... nędzy przecież nie są witaminy.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2016, 20:41 przez Mutango, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By sikor370
#1719339
Mutango pisze:
sikor370 pisze:...no i kobicie cisnąłem kit, że to zdrowe :P

W stosunku do e-p nigdy, w żadnej rozmowie, nie powinno się używać słowa "zdrowe". Zawsze powinno się używać słowa "szkodliwe". Można użyć sformułowania "mniej szkodliwe", a nawet "gigantycznie mniej szkodliwe", ale nigdy że zdrowe, bo to kụrwy nędzy przecież nie są witaminy.

Przeciez to "w przenosni"... nigdy nie powiedzialem, ze to jest zdrowe :)
Awatar użytkownika
By toska
#1719449
Mutango pisze:
sikor370 pisze:...no i kobicie cisnąłem kit, że to zdrowe :P

W stosunku do e-p nigdy, w żadnej rozmowie, nie powinno się używać słowa "zdrowe". Zawsze powinno się używać słowa "szkodliwe". Można użyć sformułowania "mniej szkodliwe", a nawet "gigantycznie mniej szkodliwe", ale nigdy że zdrowe, bo to do k... nędzy przecież nie są witaminy.


Ja zawsze powtarzam że jest to zdrowsza alternatywa , mniej szkodliwa .
By NekoMimi
#1733534
Nie histeryzujmy. Jakbyśmy chcieli korzystać tylko z tego co jest dla nas zdrowe, bądź względnie nieszkodliwe, to najlepiej było by popełnić samobójstwo.. Przeanalizujmy skład chemiczny soków w kartonach, chleba, szynki, czegokolwiek. Połowa z tych rzeczy korzysta z chemii względnie szkodliwej, jeśli nie trującej. Nie zapominajmy, że do XIV wieku cykuta figurowała w świadomości ludzi jako lek.
Awatar użytkownika
By domekrap
#1739002
Ciekawe, że mentol, truskawka i kawa są niby złe. Czy pozostałe nie? To skoro cytryna często wchodzi w reakcje z plastikowymi tubkami, jest oki? czy też należy ją zaliczyć do produktów toksykogennych. Dlaczego teraz jest taki wysyp opinii o większej szkodliwości wapowania nad paleniem analogów?
I jeszcze jedno - Blog Starego Chemika
"...okazuje się, że komórki nabłonka nie przejmują się nikotyną. Praktycznie taka sama ilość przeżywa w aerozolu generowanym z zerówki jak w tym, który powstał z LQ o mocy 24 mg/ml...."
To jak to jest. "zerówka to chyba brak nikotyny"? więc co ma tam "przeżywać"?
By Dev
#1741332
W pieczywie jest cement itp... 80% piekarni robi "pieczywo" z rocznych roztworów chemicznych, które są odmrażane i podpiekane. W 95% produktach ze sklepów są aromaty smakowe, zapachowe, barwniki itp itd... W powietrzu są spaliny różnego rodzaju, na owocach i warzywach trujące powłoki stworzony przez pryskanie, a w środku syntetyczne nawozy... Można wymieniać w nieskończoność... Czyli, że co, mam nie jeść, nie oddychać, niczego nie dotykać? To po co mamy w organizmie systemy obronne przed szkodliwymi bakteriami? Po to żeby wydalały z naszego organizmu szkodliwe substancje. Koniec, kropka.
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1750754
Nie rozumiem dlaczego niektórzy bagatelizują problem. Wiadomo, zawsze będzie mniej szkodliwie niż tradycyjne palenie, ale już osoby z POChP naprawdę powinny staranniej podchodzić do kwestii aromatów.

Czyli co na razie mamy?
- aromat truskawkowy
- aromat kawowy
- śmietankowo-maślany (diacetyl)

Czy jest jeszcze coś?

@pol dzięki w imieniu mamy, co to ma właśnie POChP, a gustuje owocówkach ;)
Awatar użytkownika
By Mutango
#1750948
Bagatelizować nie można. Ale trzeba też zachować miarę i rozsądek. Bo wiadomo, że nie może być zdrowe wprowadzanie związków aromatycznych do układu oddechowego, ale oni (wiadomo kto) próbują robić z tego propagandową sieczkę w głowach zwykłych ludzi. Dla przeciętnego palacza idzie informacja: nie zmieniaj palenia na vaping, bo to jest tak samo szkodliwe lub jeszcze bardziej. A jest to gớwno prawda, bo palenie śmierdzieli jest i tak niebotycznie i nieporównywalnie bardziej szkodliwe od nawet najbardziej szkodliwych aromatów.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1763018
Prawda.
I prawdą jest że dopóki BAT będzie miał rynek takie kfiatki będą się pojawiać.... Aromaty szkodliwe - hasło na dziś *BLUSH* ..... Nie jedzmy ciast.....
Awatar użytkownika
By Amix
#1774088
roscislaw pisze:Nie rozumiem dlaczego niektórzy bagatelizują problem. Wiadomo, zawsze będzie mniej szkodliwie niż tradycyjne palenie, ale już osoby z POChP naprawdę powinny staranniej podchodzić do kwestii aromatów.

Czyli co na razie mamy?
- aromat truskawkowy
- aromat kawowy
- śmietankowo-maślany (diacetyl)

Czy jest jeszcze coś?

@pol dzięki w imieniu mamy, co to ma właśnie POChP, a gustuje owocówkach ;)

Tak dla ścisłości. @pol w pierwszym poście tego tematu wrzucił link do blogu Starego Chemika, w którym są opisane badania z amerykańskimi aromatami (chyba) i nijak to pasuje do polskiej truskawki, kawy i innych aromatów.
Awatar użytkownika
By miblah
#1774200
Nie wiem o co chodzi - nie mam telewizji... ale wklejam kota z serem na głowie. :mrgreen:
Obrazek
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.