EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By wacmean
#1762323
Witam wszystkich serdecznie. Niedawno zakupiłem e-papieros joyetech ego aio pro. W zestawie były 2 grzałki: 0.5 i 0.6 ohm. Założylem 0.5 zakropiłem, zaciągnąłem się na sucho tak jak w instrukcji i było ok. Grzałka dawało dużo chmurki i wyrazisty smak. Po 2 tygodniach było czuć posmak spalenizny więc ją wyrzuciłem i założyłem drugą z zestawu 0.6 ohm. Nie wiem czy ta grzałka akurat u mnie jest wadliwa czy wszystkie 0.6 z aio tak mają, ale wkurza mnie ona strasznie. Raz że trzeba się mocniej zaciągać bo czuć dużo większy opór przy ciągnięciu niż przy 0.5 dwa chmurka jest duża ale nie tak jak przy 0.5 ohm i gdy wapniuje się buch za buchem to chmurka strasznie robi się coraz mniejsza. Grzałka 0.5 ma sitko u góry i potrafiła czasem strzelić liquidem w ustnik ale można było to wyeliminować zaciagając się sekundę na sucho i dopiero dając strzał z baterii ale ogólnie była super, zaś grzałka 0.6 ohm ma z góry płaską blaszke lekko spilowaną po bokach, podejrzewam że dlatego ciężej się ciągnie niż 0.5 ohm, moce mają podobne więc dlaczego ta 0.6 tak puchnie przy dłuższym wapowaniu i daje jednak mniej chmurki i doznań smakowych niż 0.5 ohm? Wy też tak macie czy ta moja 0.6 jest walnięta? Uważam że 0.5 ohm jest o niebo lepsza. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
By zubek59
#1762327
Nie możesz kupić drugiej 0,6 i sprawdzić czy dzieje się tak samo? Może nie poczekałeś wystarczająco długo przed wapowaniem. Tych grzałek nie trzeba zakraplać, zresztą w ogóle żadnych grzałek nie trzeba zakraplać przed pierwszym użyciem. Wystarczy wkręcić, zalać odpowiednią ilość liquidu i odczekać 20 minut. Zapewniam, że wtedy grzałka ma większą żywotność i dotyczy to niemal każdego popularnego sprzętu: Aio, Nautilus, Melo III, Aspire, Subtank Mini. Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
By erbis
#1762328
zubek59 pisze:Tych grzałek nie trzeba zakraplać, zresztą w ogóle żadnych grzałek nie trzeba zakraplać przed pierwszym użyciem.

Obrazek
By wacmean
#1762337
Właśnie po to pytam na forum żeby się dowiedzieć czy ta grzałka tak ma. Owszem mógłbym kupić drugą 0.6 ohm ale po co wydawać mam pieniądze jeśli może być to samo? Po to jest forum, żeby wymieniać się doswiadczeniami. Jak to się nie zakrapla przed pierwszym użyciem skoro w instrukcji obsługi wyraźnie o tym pisze??
By zubek59
#1762348
Instrukcja instrukcją. Gdybyś przeczytał instrukcje np. jakiegokolwiek produktu Vype to byś dowiedział się, że masz korzystać tylko z liquidów firmy Vype. Bez jaj:) Oczywiście, że trzeba zakroplić przed pierwszym użyciem ale zamiast tego można po prostu wkręcić grzałkę, zalać i ona na pewno odpowiednio nasiąknie. Według mnie (i nie tylko) grzałka wtedy ma dłuższą żywotność i lepiej oddaje smak. Polecam kupić nową grzałkę 0,6, zalać, odczekać 20 minut i będziesz zadowolony:) To wydatek 12 zł.
Awatar użytkownika
By d1roman
#1762353
zubek59 pisze: Oczywiście, że trzeba zakroplić przed pierwszym użyciem ale zamiast tego można po prostu wkręcić grzałkę, zalać i ona na pewno odpowiednio nasiąknie. Według mnie (i nie tylko) grzałka wtedy ma dłuższą żywotność i lepiej oddaje smak.

Takich pierdół na tym forum jeszcze nie czytałem. :kulam
Super metoda na przedłużenie żywotności grzałki i poprawienie smaku liquidu. :kulam
By kropidło
#1762358
Jak się zakłada nową grzałkę , to się jej nie zakrapla , tylko od razu 200 W. Wtedy ma największą żywotność. :lol:
Awatar użytkownika
By latte92
#1762388
grzałka 0.5 jest do chmurzenia dopłucnego, zaś 0,6 metodą usta-płuca. Nie wiem czy jest sens kupować 0.6 jeśli lubisz dużą chmurkę
By wacmean
#1762432
Ok, dzięki za odpowiedź. Ja nawet chyba nie potrafie metodą usta-płuca. Zaciągam się od razu do płuc tak jak analogiem.
Awatar użytkownika
By bofh
#1762435
Ale analogami normalnie się zaciąga właśnie dopaszczowo ;) Znam jednego, który zaciąga się śmierdzielami dopłucnie, ale jednego fajka wypala w trzy machy :shock: Tym, którzy uważają, że to niemożliwe wyjaśnię, że dodatkowo uchyla usta i "dobiera" powietrza. Większy koszmar *BOJE SIE*
By wacmean
#1762437
Wyjaśnij znaczenie dopaszczowo. Przecież gdy bierzesz zaciąg klatka piersiowa się rozszerza powodując w płucach podciśnienie dlatego powstaje ciąg powietrza, inaczej byś nie oddychał. Z kolei przy wydechu klatka się kurczy wraz z płucami powodując wydmuch powietrza, a raczej co2. Gdy palisz to ciągniesz liquid wraz z powietrzem albo analoga też smierdzioły wraz z powietrzem wydychasz wyrzucasz wraz z powietrzem. Sama gęba nie jest w stanie zasysnać powietrza chyba że wsadzisz kompresor do nosa... to czyste prawa fizyki.
By wacmean
#1762440
Owszem można przytrzymać liquid w ustach zaciągając sie powoli i niezbyt mocno ale zawsze część dostanie się do płuc nie ma bata. Nie ma czegoś takiego jak palenie bez zaciągania, to jak wyjaśnisz że po przestaniu palenia analogów ludziska charają syfem bo płuca się oczyszczają?
Awatar użytkownika
By bofh
#1762442
Jednak zacytuję, bo pewnie coś z linkiem nie tak ;)
zarthos pisze:dopaszczowo - zaciąganie się najpierw do ust, potem do płuc, jak zwykłym papierosem
dopłucnie - bezpośrednio do płuc, tak samo jak wdychasz powietrze
By wacmean
#1762443
Dobra ty swoje ja swoje. Ty potrafisz wciągnać dym do buzi bez użycia ciągu czyli płuc a ja potrafię sikać z lewego ucha :lol: temat zamknięty.
By Kristoferus_pl
#1825061
wacmean pisze:Dobra ty swoje ja swoje. Ty potrafisz wciągnać dym do buzi bez użycia ciągu czyli płuc a ja potrafię sikać z lewego ucha temat zamknięty.
Paliłeś w ogóle kiedykolwiek analogi?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By kangaroo
#1826165
Kristoferus_pl pisze:
wacmean pisze:Dobra ty swoje ja swoje. Ty potrafisz wciągnać dym do buzi bez użycia ciągu czyli płuc a ja potrafię sikać z lewego ucha temat zamknięty.
Paliłeś w ogóle kiedykolwiek analogi?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ja przez 15 lat palilem, i nigdy w życiu nie robiłem czegoś takiego. Wciągałem powietrze z dymem wprost do płuc *SMOKEKING*
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.