EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1754584
Przyszedł czas na zmianę fona, mój Galaxy note3 już słabo działa.
Zastanawiam się nad:
Xiaomi Mi5s plus 6/128
Samsung Galaxy S7

Preferowana wielkość min 5.5 cala, więc S7 trochę słabo.

Może ktoś coś doradzić. Telefon głównie internet, filmy, aparat i pełno aplikacji. Ważnym czas pracy na baterii z włączonym ekranem. Nie używam fona do grania.


在屏幕上用手指
Awatar użytkownika
By pan prezes
#1754585
kolego ja mam to samo mój note 3 neo już umiera od pewnego czasu, co jest strasznie denerwujące i wymieniam go na s7, jutro powinien być kurier to ci powiem co i jak, mam zamiar też na swojej stronce zrobić małą recenzje inną niż wszystkie ;)
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1754587
No jedno co mnie do S7 zniechęca to 5.1calowy wyświetlacz. Jednak to spora różnica. Myślałem by kupić S7 eage ale znowu mi się nie podoba :(

在屏幕上用手指
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1754589
Bawiłem się xiaomi redmi 3s i przypadł mi do gustu, więc chyba Mi5s plus z 6GB ramu powinien być dobry. Jednak pewne obawy są bo to Chińczyk :?

在屏幕上用手指
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1754591
Tak samo.... ZTE, MEIZU, ONE PLUS dawno już dały po :dupa samsungowi i tp...., sprzęty chińskie ale podzespoły ok, tak samo jak Sony czy Samsung....
Awatar użytkownika
By pan prezes
#1754592
ja to raczej patrzę na kilka bardzo istotnych funkcji s7, po 1 ładowanie indukcyjne.. no bajeczka dla mnie, który dziennie odbiera koło 100 telefonów, szybkie ładowanie, gabaryty, ten note 3neo trochę za duży dla mnie, a co najważniejsze, podobno nie ma opcji żeby się zaciął. dochodzi też kwestia dodatków takich jak pokrowiec integrowalny jak np notey mają z tym ekranikiem z przodu

a z gwarancją jak jest tych chińczyków? jak z integralnością z innymi urządzeniami? bo to też ważna sprawa
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1754593
Tymon w behmarkach i owszem, ale jednak Galaxy S czy Note to bardzo dobre fony (pomijam note7 bo to terorysta) :D
Chodzi mi o czas działania, by z rok czy półtorej roku wytrzymać zdołał.

Pan prezes Xiaomi też to wszystko ma, nawet szybkie ładowanie w technologii 3.0 a nie 2.0 jak S7 ;)
Gwarancja 1 rok we Wrocławiu.

Co do pokrowców z okienkiem imo to lipa. Miałem w Note3 neo i nadal ma go żona, ale do Note3 już tylko szkło na ekran ewentualnie silikon na plecki.


在屏幕上用手指
Awatar użytkownika
By pan prezes
#1754595
no proszę i ile kosztuje ten xiaomi?
ja s7 biorę w dual simie wiadomo firmowa
a i czytałem o tym, że już note8 ma być ;>
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1754596
Xiaomi z Chin Dhl, ubezpieczenie, gwarancja w Polsce i gwarancja zwrotu Vat 2016 pln (normalnie ok 1800pln. ) W Polsce 2299 pln
Mówię o wersji 6GB Ram i 128Rom
Wszystkie mają dual sim

Note8 pewnie ponad 4tys

在屏幕上用手指
Ostatnio zmieniony 02 lut 2017, 23:51 przez szperaczz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1754602
Jak tymon zauważył xiaomi i inne typowo chińskie smartfony już dawno skopały dupska samsungom, sonym itp...
Bez wachania xiaomi. Chyba, że Ci nie spieszno to w kwietniu wychodzi oneplus 5
By dexx
#1754605
Mój kolega ma własnie ten model xiaomi i porównywaliśmy z moim note4, i jednak płynność ,działanie róznych aplikacji, ładowanie zdjęć to przyznaje że wygrywa xiaomi. Jedno do czego się mogę przyczepić to strasznie się palcuje i aparat trochę kiepski , musi być dobre oświetlenie żeby zdjęcia wyszły ostre. Gdybym teraz miał wybieracć to bez wachania brałbym własnie ten model Xiaomi Mi5s plus 6/128.
By Iver
#1754612
Na rynku "wtórnym" kupisz za te pieniądze nowego iPhona 6s. Wtórnym czyli nie w iSpot itd. Nie patrz na ilość rdzeni (?) rdzeniów (?) tylko na to jak system pracuje. U siebie w pracy miałem 5 gości którzy używali samsungów. Po roku wszyscy chcieli tym w kąt rzucić. Nic nie dawały rdzenie ilość pamięci - system po roku się krzaczył. Każdego z nich przekonałem do iPhona - żaden po krótkim czasie NIE CHCE SŁYSZEĆ o innym telefonie. Nie są to macwyznawcy po prostu zwykli użytkownicy. Także zastanów się czy nie szkoda kasy na jakiś androidowy sprzęt...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1754617
IPhon to stan umysłu, nie dziękuję postoję.
Widzisz ja znam kilka osób które odwrotnie, używały iPhonów i już słyszeć o nich nie chcą. Zresztą nie odpowiada mi ten system w telefonie i tablecie, jedynie komputer jest ok.

在屏幕上用手指
Awatar użytkownika
By sikor370
#1754618
A czemu nikt HTC nie bierze pod uwage? Niedlugo konczy mi sie umowa i tez bede wymienial i mysle nad kolejnym HTC.... juz czwartym z kolei..
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1754620
HTC się skończyły imo. Kiedyś były fajne, ale teraz jakoś mi oprogramowanie nie odpowiada.

在屏幕上用手指
Awatar użytkownika
By VRil
#1754621
Bierz Xiaomi :)
Od roku użytkuje MI5 i powiem Ci tak świetnego smartfona jeszcze nie miałem a tak jak Ty byłem wiernym fanem serii Note .
Niestety to co mnie wkurzało w Samsungu to ten ich Lagwiz . Niby z początku jest wszystko ładnie pięknie a potem było jak zawsze -lagi,steternig,
we wszelkich animacjach przejścia ,przewijania list ,wyjścia-wejścia z aplikacji .
W Mi5 mimo że po roku mam dość upchany system nic takiego nie uświadczysz . Wszystko jest ultra-hiper-duper -mega płynne :D
Po za tym w Xiaomi masz aktualizację raz na tydzień a nie tak jak w Samsungu raz na rok maksimum przez 2-3 lata .
By Iver
#1754672
szperaczz pisze:IPhon to stan umysłu, nie dziękuję postoję.
Widzisz ja znam kilka osób które odwrotnie, używały iPhonów i już słyszeć o nich nie chcą. Zresztą nie odpowiada mi ten system w telefonie i tablecie, jedynie komputer jest ok.

在屏幕上用手指

Chyba przesadziłeś z tym stanem umysłu trochę. Ale nie ważne nie będę wywoływał wojny jaką można na wielu forach zaobserwować. Rozumiem że Ci nie pasuje i szanuje to. Pozdro


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1754674
Iphone jest dobrze spersonalizowany, ma ładny wyświetlacz i aparat. Koniec zalet nie jest wart tych pieniędzy
Awatar użytkownika
By wariacik
#1754799
Telefony z androidem mają to do siebie że wraz ze starzeniem się telefonu jego płynność spada. Nie zależnie od tego czy to telefon flagowy czy budżetowy. iPhone z iOS jest pod tym względem trochę lepszy, ponieważ dłużej zachowuje płynność pracy, chociaż to też zależy od sposobu używania. Ale jeśli nie korzystasz z Mac'a to nie ma najmniejszego sensu przepłacać za iPhone. Samsung płynnie będzie Ci dział max rok, a może zacząć się mulić nawet po kilku miesiącach. W przypadku Xiaomi słyszy się dobre opinie pod względem wydajności systemu na przestrzeni czasu. Aczkolwiek ja na Twoim miejscu poczekał bym na Xiaomi Mi6 ;)
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1754834
Dzieje się tak dlatego, że zawsze syf po wszelkich aplikacjach zostaje w telefonie.
Nie wiem jak xiaomi, ale oneplus można wyczyścić całkowicie, nawet usunąć system, a następnie od nowa wgrać krok po kroku przez fastboot system.
W ten sposób można przywrócić do stanu fabrycznego
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1754837
Z Mi6 jest pewien problem, pewnie będzie 5.1 cala i to na.moje potrzeby jest mało. Wraz ze zmianą kierownictwa xiaomi kolejne wersje wcale nie muszą być dobre.

Xiaomi też chyba można wyczyścić do zera po odblokowaniu bootloadera.

在屏幕上用手指
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#1754839
Półtora roku mam SGS6 - sprawuje sie idealnie
S7 nie kupie bo Szajsung dał plamę z bateriami , które sie pala (wybuchają)
Samsung zaleca wgranie aplikacji , która ładuje aku do iles tam procent - inaczej nie uznają gwarancji
Może nie wszystkie ale juz sam fakt sprawił , że poczekam sobie na następce

Tak wyczytałem w necie - ale nikt z moich znajomych nie ma S7 :D
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1754841
Widzę że nic więcej się nie dowiem niż to co ustaliłem :?
Zostaje mi chyba mi5s pro bo na nota8 szkoda będzie kasy, znając realia ponad 4tys będzie kosztował.

在屏幕上用手指
Awatar użytkownika
By miblah
#1754893
fikaf pisze:Jej, w życiu bym nie dał tyle za sprzęt wart połowę ceny po roku. AVE 3210 :D

To samo niektórzy mówią o samochodach ;) tylko kto cię zmusza do sprzedaży po roku? :D

by taptalk.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1754967
Szper, a Galaxy Note 4 ? Czemu nie ? Miałeś już Note 3.
Przed Note4 używałem zamówionego na Ali Xiaomi Redmi Note 3 ProPrime i złego słowa nie powiem https://pl.aliexpress.com/item/Original ... 0.0.KcSuZd. Szybkością bił Note4 , sprzedałem ze względu na nie odpowiadajacy moim wymaganiom aparat. Ale jak mówię, szybki był pieruńsko. Gdyby nie aparat, zostałbym z Xiaomi, tym bardziej że kosztował mnie równiutko 8 stówek. "Chińczykami" zainteresowałem sie dzięki naszemu forumowemu koledze slavo22, zapewne dobrze ci znanemu :) :beer:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1754976
@Nałóg Totalny a co jest nie tak z aparatem? Jakbyś mógł rozwinąć temat.
Na razie, co prawda, nie zamierzam zmieniać ale na przyszłość może się przydać.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1755025
Tomku Note4 kosztuje tyle co Mi5s plus, a jednak od Note3 dużo lepszy nie jest :?
Oczywiście musimy o Samsungu, bo trochę zagmatwane to co napisałaś :D

在屏幕上用手指
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1755128
W kwestii aparatu jestem dość wybredny, foto to moje hobby. Nie miałem okazji przed zakupem przetestować czy choćby obejrzeć fotek z Xiaomi RN 3, dlatego zawierzyłem recenzjom. Miało być nie najgorzej. I rzeczywiście najgorzej nie było, ale to i tak daleko odbiegało od mojego wyobrażenia o "nie najgorzej". Foty z Xiaomi przy dobrym oświetleniu były jakieś takie nijakie, bez wyrazu, jakby zamglone. Początkowo myślałem, że jest jakaś niewidzialna folia na obiektywie. W słabym oświetleniu, całkowita kicha. Sam autofokus działał bez zarzutu, bardzo szybko i bezbłędnie ostrzył na wskazany obszar. Kolega, który ode mnie kupił Xiaomi (również forumowicz), nie widzi do dziś żadnego problemu z jakością fotek z aparatu. Jemu lepsze nie potrzebne. Ja jednak widzę ogromną różnicę pomiędzy fotkami z Nexusa 5, Note 4 czy Galaxy 7, Huawei P9 i dlatego napisałem, że aparat w Xiaomi nie odpowiadał moim wymaganiom. Może to kwestia softu, tego nie wiem.
Galaxy Note4 kupiłem ze względu na nie najgorsze fotki, ale także dla rysika, który jest u mnie w uzyciu dzień w dzień i na tą chwilę nie wyobrażam sobie telefonu bez tej funkcjonalności. Jeśli ktoś rysika nie używa, to jest masa lepszych telefonów. Nie okłamujmy się , Note 4 demonem szybkości nie jest, już starszy Xiaomi RN3 Pro Prime, bije go na głowę i nie piszę tu o żadnych benchmarkach tylko codziennym użytkowaniu. Mi5 zapewne wolniejszy nie jest :-P , a jakiej jakości foty robi tego nie wiem. Recenzjom już nie uwierzę. Michale - dziś, gdybym nie potrzebował rysika, to brałbym Mi5 Plus.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1755166
Nałóg Totalny pisze:W kwestii aparatu jestem dość wybredny, foto to moje hobby.


To zmienia postać rzeczy. Myślałem, że faktycznie coś tam jest nie tak. Jak dla mnie powinno wystarczyć ale to w przyszłości.
Dzięki za info :D
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1755315
majkinajki pisze:Ja bym wybrał jednak Samsunga - jakość na najwyższym poziomie.

Wiesz od dawna używam Samsunga i patrząc na inne firmy nie widzę jakiejś znacznej różnicy w jakości.
Xiaomi co do wykonania nie odbiega Samsugowi, fakt zdjęcia są słabsze ale dla moich potrzeb do zaakceptowania.
Zawsze byłem zwolennikiem Samsunga, sporo sprzętu tej firmy mam, ale aktualnie stosunek jakość do ceny w fonach jest słaby.

在屏幕上用手指
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1757646
No i wybór padł na całkiem innego fona :kulam
Z Europejskiej dystrybucji z 2 letnią gwarancją door to door i szybka dostawa z magazynu w Polsce. Jakość zdjęć nie ustępuje S7 przynajmniej jak na moje oko.
Cena przystępna bo 439€ do tego przesyłka szybka 9.99€ i szkło z etuii 29€ więc przez PayPal ~ 2200 pln :D

A zwycięzca to OnePlus 3T :yoda
Jutro rano jak kartę z PayPal połącze zamawiam. Powinien dojść do piątku więc napiszę coś więcej ;)

在屏幕上用手指
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1757672
Szper..., to rozsądny wybór jest. Będziesz kontent.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1757683
Tak myślę, bo jednak dużo problemów ludzie z xiaomi mi5s plus zgłaszają. Do tego tylko rok gwarancji i brak LTE 800.
Zresztą gdy obejrzałem filmiki z otwarcie Mi5s plus to trochę się zniechęciłem. Szkoda bo Miui bardzo fajne jest, ale cóż jednak fon minimum rok czy półtorej musi wytrzymać.

在屏幕上用手指
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1757700
szperaczz pisze:No i wybór padł na całkiem innego fona :kulam
Z Europejskiej dystrybucji z 2 letnią gwarancją door to door i szybka dostawa z magazynu w Polsce. Jakość zdjęć nie ustępuje S7 przynajmniej jak na moje oko.
Cena przystępna bo 439€ do tego przesyłka szybka 9.99€ i szkło z etuii 29€ więc przez PayPal ~ 2200 pln :D

A zwycięzca to OnePlus 3T :yoda
Jutro rano jak kartę z PayPal połącze zamawiam. Powinien dojść do piątku więc napiszę coś więcej ;)

在屏幕上用手指


Brata szwagier dziś go dostał ;) szkoda, że miesiąca nie poczekałeś na OnePlus 5
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1757706
Czy ja wiem? Nowe smartfony OP oscylują w granicach 1600-1900zl. Bardziej martwiłbym się o poślizg w terminie wprowadzenia na rynek (co im się zdarzało często) w każdym bądź razie mam OP1 ( jako jeden z 10 pierwszych Polaków), przeżył bardzo wiele a wciąż działa. Jeśli 3T jest tak wytrzymały to nawet dziecko może nim rzucać ;)

Brata szwagier zamawiał w piątek, a dziś dotarł (standard shipping), więc zastanów się czy warto dopłacać 10E do express.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1757736
Już zamówiony z standardową wysyłką, więc 10€ w kieszeni. Do piątku by nie doszedł więc szkoda przepłacać.
Z etuii i szkłem wersja 64GB 2112pln płatność PayPal, więc jest dobrze :D


在屏幕上用手指
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1759199
Powiem tak, miażdży suty jak na razie *TAK*
Możliwość konfiguracji i szybkość działania zostawia Samsunga daleko z tyłu no i jeszcze Dash bajka.

在屏幕上用手指
Awatar użytkownika
By sikor370
#1761401
Nie płaćcie kartą... bo ok. 100zł w plecy :)
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1761478
Lichu bez spiny.
Już dawno chinole prześcignęły Samsunga i inne marki.

Jak na rynek wchodził OP1 to już był najlepszym smartfonem a sporo tańszy. Jedynie sony miało lepszy aparat.
Nie sądzę, by teraz wraz ze zmianą modeli było inaczej ;)
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.