EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1758316
Mam dwie ładowarki.
1. Efest LUC Blu6 - działa, ale dwa (lub jeden) slot uszkadza akumulatory (wysysa do zera i nie można ich już naładować).
2. Nitecore D4 - martwa od wczoraj :( całkowicie - ciemny ekran

Czy da się coś pogrzebać, sprawdzić, naprawić, czy są to już fanty do kosza? Ktoś się zajmuje naprawą takich rzeczy?

Mam już teraz tylko możliwość ładowania via box, a co z 26650?
Czuję, że raczej trzeba będzie kupić coś nowego. Proszę o ew. namiary na dobrą 6 (lub więcej) kanałową ładowarkę, porządną, godna polecenia.
Z góry dzięki
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1758357
Dziękuję za odpowiedź.
Już zdesperowany jechałem do stacjonarnego kupić naprędce drugą D4, ale coś mnie tknęło i bujnąłem się do domu. Znalazłem kabel od zasilający od playstation 2 i nitecore D4 ożyła :D.
Zwykły kabel padł.
Zapewne będę i tak chciał kupić drugą, więc tą zaproponowaną będę miał na uwadze.
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1758384
Mam lii-500 i polecam. Fajna ładowarka za małe pieniądze
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1758739
Nie jestem w stanie powiedzieć, czy da się naprawić te ładowarki. Bez demontażu i analizy uszkodzeń nie można zdiagnozować na odległość. Tu magia nie działa, kryształowa kula nie sprawdza się w analizie uszkodzeń w urządzeniach elektronicznych.
Lii-300 też warta uwagi, gdy potrzebna większa mobilność dzięki mniejszym rozmiarom.
Testy tu - http://lygte-info.dk/review/Review%20Charger%20Engineer%20Lii-300%20UK.html
http://lygte-info.dk/review/Review%20Charger%20LiitoKala%20Lii-500%20UK.html
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1758740
Herrwolf pisze:Mam dwie ładowarki.
1. Efest LUC Blu6 - działa, ale dwa (lub jeden) slot uszkadza akumulatory (wysysa do zera i nie można ich już naładować).
2. Nitecore D4 - martwa od wczoraj :( całkowicie - ciemny ekran

Czy da się coś pogrzebać, sprawdzić, naprawić, czy są to już fanty do kosza? Ktoś się zajmuje naprawą takich rzeczy?


LUC Blu6 miałem na warsztacie już niejednokrotnie i z tego co pamiętam to nie ma nawet czego w nich naprawiać(sekcje nie są od siebie odseparowane / jak sypie się cokolwiek w sekcji we / wy to kaplica). D4 jeżeli masz tylko możliwość jej rozebrania, to bardzo proszę o zdjęcia płyty na priv(2 strony płyty), to będę mógł napisać coś więcej(tylko koszt naprawy + wysyłki = przeważnie 1/2 wartości całej ładowarki).

Jeżeli szukasz czegoś nowego... To podpisuję się pod Lii-500 -> przyzwoita tania ładowarka 4 kanałowa, ew coś droższego typu Opus C3100 w wersji 2.1, lub wyższej. O ile pierwszą można w PL kupić za grosze, to importerzy opusa troszkę się cenią. Na 6 kanałowe nawet nie patrz, bo dobór przyzwoitego modelu wiąże się z importem z USA(+cło + vat i w tej samej kwocie masz 2 sztuki 4 kanałowych).
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1758773
Tak, jak wspomniałem Nitecore D4 okazała się sprawna (wymieniłem kabel zasilający i ożyła.
Chętne wyślę Blu6 do diagnozy, jeśli ma to sens. W sumie nie wiem na 100%, czy to ona uszkadza ogniwa, czy może to one były felerne. 6 kanałów to super sprawa.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.