EPF
Dział o bazach (PG/VG), shotach i solach.
By Adzik
#1758551
Witam. Samogony robię już ponad pół roku. Używam do tego bazy Innawera VPG+ oraz w większości aromaty od tej samej firmy. Kilkukrotnie zdarzyło mi się, że smak liquidu jest bardzo mało wyczuwalny, a czasami praktycznie wcale. Nie robię żadnych eksperymentów, tylko cały czas daję takie same proporcje (20 kropel na 10ml) oraz czekam około 2 dni. Miesiąc temu zamówiłem dla siebie dwie bazy. Z jednej liquidy były bardzo dobre, jednak teraz po otwarciu nowej butelki kompletnie nie czuć smaku. Wina grzałki na 100% to nie jest, ponieważ zgrzeszyłem i kupiłem gotową wiśnie od VIVO - smak jak najbardziej wyczuwalny. Co może być powodem takich sytuacji? Czy może po prostu powinienem zacząć kupować inną bazę? Jeżeli tak to którą mi polecacie?
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1758552
Za mało aromatu.
Awatar użytkownika
By snoopher
#1758554
Mało aromatu, za krótko czekasz aż się przegryzą... średnio daje się im 7-10dni w czeluściach szafki i wtedy wyciągasz, z tytoniówkami jeszcze dłużej...
By Krasnal45
#1758556
...... i przestań kropelkować, tylko dozuj procentowo. W aromatach inawery jest zdaje się podane dozowanie aromatu. Ok. 10%?
Pamiętaj też o tym, że baza VPG+ zawiera w sobie etylomaltol więc jest słodka już na starcie. Do owocówek się nadaje, do tytoniówek już gorzej...
Ostatnio zmieniony 18 lut 2017, 00:00 przez Krasnal45, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1758558
Tak swoją drogą dziwię się, że jeszcze nie naszła cię myśl "hm... może dam więcej aromatu?".

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.