EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Vezimir
#1756133
Witam,

Od dłuższego czasu korzystam z jednego zestawu tj. SMOK Osub TC 80w + Uwell Crown i Helmet Tank (tanka z zestawu nie używam, bo cieknie jak głupi..)
Chciałbym trochę zmniejszyć zużycie liquidu, ale nie tracąc zbytnio na smaku czy "kopie".
Rozważam zakup leciwego już Nautilusa gdyż podobno ma małe zużycie liquidu, bardzo dobrze wyciąga smak do tego wygląda na prawdę dobrze, szczególnie z tą wzorzastą, metalową tubką :)
Niestety nie znam nikogo używającego tego atomizera, żeby wypróbować jak się na tym wapuje, jakieś opinie w tej kwestii ?
Jeśli jest porównywalny z przeciętnym egonowskim atomizerem to sobie odpuszczę :)
By Skoroszyt
#1756140
Witaj, idąc innym tropem może kolega zacznie pędzić swoje własne soczki? Wtedy przepał schodzi na drugi plan, jeśli chodzi o ekonomiczne wapowanie :) Swoja drogą to w mojej opinii zużycie dużo też zależy od grzałki :)
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1756141
Jakie to jest duże zużycie? To kwestia bardzo względna :)
Tak jak napisał kolega wyżej - przestawić się na płyny własnej produkcji będzie najłatwiej.
By dratt
#1756144
Przesiadka na Nautilusa wiąże się ze zmianą sposobu wapowania - z dopłucnego na dopaszczowy. Dopaszczowe parowniki generują z założenia mniejszą chmurę, co przekłada się na zużycie liquidu, ale jeżeli odpowiadają Ci duże chmury, to będziesz chyba rozczarowany. Co prawda Nautilus generuje chmurę większą niż jakieś vivki czy starsze protanki, ale jednak znacznie mniejszą niż subohmowce. Sytuację natomiast poprawia oddawany smak.
Możesz też zacząć kręcić własne grzałki - na np. K5 czy Hurricanie, można w nich ukręcić coś, co da chmurę większą niż w Nautilusie przy mniejszym "spalaniu" niż na grzałkach stricte subohmowych.
Awatar użytkownika
By Casablancig
#1756146
Nautilus do MTL jest świetny ale z tym bardzo dobrym wyciąganiem smaku to bym się nie rozpędzał.
Tak jak koledzy wyżej, zacznij robić własne liquidy - nie ma to jak mieć pół litra soczków w zapasie za przysłowiowe grosze w porównaniu do kupnych liquidów :)
Awatar użytkownika
By CarloSmoke
#1756181
Vezimir pisze:Witam,

Od dłuższego czasu korzystam z jednego zestawu tj. SMOK Osub TC 80w + Uwell Crown i Helmet Tank (tanka z zestawu nie używam, bo cieknie jak głupi..)
Chciałbym trochę zmniejszyć zużycie liquidu, ale nie tracąc zbytnio na smaku czy "kopie".
Rozważam zakup leciwego już Nautilusa gdyż podobno ma małe zużycie liquidu, bardzo dobrze wyciąga smak do tego wygląda na prawdę dobrze, szczególnie z tą wzorzastą, metalową tubką :)
Niestety nie znam nikogo używającego tego atomizera, żeby wypróbować jak się na tym wapuje, jakieś opinie w tej kwestii ?
Jeśli jest porównywalny z przeciętnym egonowskim atomizerem to sobie odpuszczę :)

Nie dość, że już wybrałeś tańszą alternatywę to jeszcze ci za dużo? Rzuć całkiem i po problemie. Nie można na wszystkim cebulić.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1756361
Rozważ Tritona Mini, pracuje na tych samych grzałkach co Nautek, ale wygląd ma nowocześniejszyn napełnianie cywilizowane i przelot ciut większy, co po przesiadce z twoich subomowców może mieć niebagatelne znaczenie :) Triton Mini pozwoli się zaciągać restrykcyjnie dopłucnie, Nautek nie.
Awatar użytkownika
By Kregon
#1756448
CarloSmoke pisze:Nie dość, że już wybrałeś tańszą alternatywę to jeszcze ci za dużo? Rzuć całkiem i po problemie. Nie można na wszystkim cebulić.

Tańszą? To ja nie wiem jak komuś to taniej wychodzi. Chyba na jakimś ego z myciem grzałek.
Ja wapuję nieco ponad miesiąc i hajsu ubywa więcej niż na analogi.

@Vezimir
Nie ma sobie co przyjemności odmawiać - zmniejszysz ilość lq to i smaku i chmurki będzie mniej.
Zacznij warzyć swoje napary - nieco taniej, satysfakcja i możliwość stworzenia idealnego dla siebie przepisu. Ja dopiero zaczynam, a już widzę w tym ogromny potencjał! :)
Awatar użytkownika
By Lides
#1756462
@Kregon Największy wydatek to zasilanie plus atomizer.
Cała reszta, w codziennej eksploatacji to grosze.
Grzałka? Na chociażby twisted'zie są to grosze, podobnie jak na fused claptonie... Chwila roboty.
Ale policzmy:
Drut - w zależności od wielu czynników, ale nawet licząc dwie paczki fajek, starcza Ci na o wiele większą ilość setupów niż dwie paczki fajek.
Wata - Tutaj opakowanie waty nawet paczki fajek nie kosztuje... a to samo co @up. Starcza na mnóstwo setupów.
Płyny? Dwa litry szóstki kosztuje:
Glikol+gliceryna = ~30 zł (z przesyłką) + baza ~105 złotych...
135+30+~4 zł=169 złotych za grubo ponad miesiąc palenia... powiedziałbym, że spokojnie i trzy miesiące na tym przerobisz.
Wychodzi Ci to ile? 12 paczek fajek? 12 dni palenia?
Awatar użytkownika
By mckarmi
#1756464
Licząc koszt liquidu, drutu i nośnika wychodzi DUŻO taniej niż normalne papierosy. Przykładowo: 1 l glikolu + 1 kg gliceryny = 27 zł; Baza nikotynowa 4x50ml/36mg Hangsena to 68 zł; aromat do rozrobienia 2l w stężeniu 10% i koszcie 7 zł za 10ml to 140 zł. Razem daje to 235zł za około 2,15l liquidu (trochę PG i bazy nikotynowej jeszcze zostanie). Dzienne zużycie przyjmijmy 10 ml: 2150ml/10=215 dni wapowania. Dzienny koszt liquidu 1,1 zł. Cena paczki fajek 15 zł. Nie da się wydać 14 zł dziennie na drut i watkę :D. Inna sprawa, że:


@Lides 2 L w miesiąc? Goddamit, 66 ml dziennie? :zakrecony
By Vezimir
#1756633
Ah byłem po prostu ciekaw opinii na forum a tutaj od razu komentarz, że cebula :D
Jak słusznie zauważyliście samodzielne robienie grzałek to oszczędność a tego nie robię z dwóch powodów - jeszcze nie wapowałem na buildzie który tak dobrze wyciągał by smak jak fabryczne grzałki Uwella a poza tym traciłem na to dużo czasu.
Tak sobie teoretyzuję na temat zużycia liquidu żeby tyle tego nie "warzyć", nie narzekam na ceny :)
Robię swoje samogony, czasami tylko kupuję gotowe liquidy chociaż i to się zmieni bo Dillons wypuszcza gotowe aromaty linii Blue Vape ;)
Swoją drogą pierwszy test nadzwyczaj pomyślny :)

Dzięki za opinie, cóż chyba faktycznie nie warto odbierać sobie przyjemności... :beer:

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.