EPF
Awatar użytkownika
By marki51
#1754891
suvv pisze:Panowie,

fajnie, że macie tyle pomysłów, które nota bene są rewelacyjne :beer:

Chciałbym Wam jednak zwrócić uwagę na jedną kwestię... każde udziwnienie, każda personalizacja wiąże się z potencjalną zmianą ceny. Dlatego właśnie z minimalistycznego podejścia wzięła się idea "acetycznego" moda. Fajnie by było gdybyśmy uzgodnili wspólną wersję, która zadowoli wszystkich. Pamiętajmy, że Aleksander robi tego moda ponieważ mocno nad nim o to "pracowałem" i jeśli zaczniemy wydziwiać to możemy niechcący położyć cały projekt.

Aleksandrze, proszę, w wolnej chwili sprecyzuj co możemy a czego nie :beer:


Super będzie, jeżeli twórca określi, co możemy zrobić, a czego w naszym budżecie zrobić się nie da. Tak jak pisałem, jest to mój pierwszy home made i nie mam pojęcia ile co kosztuje. Jeżeli w tych pieniądzach możemy mieć ascetycznego moda, to piszę się na ascetycznego. Zdaję sobie sprawę, że ciężko jest zadowolić 30 osób na raz dlatego nie upieram się przy żadnym z moich pomysłów.
By Krasnal45
#1754922
@marki51
To są pomysły naprawdę warte rozważenia. Te mody tworzone przez naszych moderów, czy to @sohersa, cy to Mankosy, JM, JGM czy jeszcze inne, tworzone z pasją, w limitowanych seriach, niepowtarzalne..... naprawdę mają duszę. Sam mam kilka takich i nie mam zamiaru się z nimi rozstawać za żadną cenę :wink: Na tego pewnie też bym się skusił, ale jest kilka rozwiązań które mi nie odpowiada, a na tyle świadom już jestem mechaników, że wiem czego chcę :mrgreen:
:beer:
Awatar użytkownika
By marki51
#1754939
Krasnal45
Nie wiem jak inni, ale ja z chęcią przeczytam o trapiących Cię wątpliwościach co do niektórych rozwiązań. Myślę, że do puki projekt "dojrzewa" warto, żeby każdy dorzucił swoje pięć groszy. Może coś uda się wprowadzić nie naciągając budżetu.
By Krasnal45
#1754942
@marki51
Podobno nieobecni tu głosu nie mają, więc to uszanuję :wink:
Nie mam żadnych uwag ani wątpliwości. Modzik jest piękny. Mnie po prostu typ włącznika nie odpowiada.
Awatar użytkownika
By Mały Jasio Baryła
#1755000
O ile numery seryjne mnie nie kręcą, to forumowa rurka z wygrawerowanym nickiem już tak :) to by było coś!
Awatar użytkownika
By suvv
#1755050
@Dandy nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, jaki byłby to koszt gdyby te elementy były ze srebra :? chyba że chodziło Ci o posrebrzane...

Czy możesz podać jakieś racjonalne powody wyboru tych materiałów? Pytam z czystej ciekawości... *SMOKEKING*
By Dandy
#1755055
Posrebrzane jest ok, chodzi o konduktywność. Mam Nemesis ze srebrnymi albo posrebrzanymi elementami (wprawdzie nie wiem do końca, nie zdrapywałem) i działa świetnie. W tej kwestii miedź jest na drugim miejscu. Stąd ten wymóg.
Awatar użytkownika
By suvv
#1755060
@Dandy rozumiem Twoje obawy. Przewodnictwo miedzi oczywiście jest najlepsze ale ten materiał ma niestety dużą wadę - twardość materiału. Mosiądz stosowany przez większość moderów ma podobne parametry (minimalnie słabsza przewodność) ale jest wytrzymalszy mechanicznie. Nie sądzę również aby Aleksander zdecydował się na galwanizację srebrem ale mogę się mylić (posrebrzanie nie poprawia przewodnictwa, jego celem jest zabezpieczenie materiału przed m.in. korozją).
Przede wszystkim powinieneś przestać obawiać się o takie rzeczy. Nie będę porównywał klona od wyrobu handmade gdyż byłoby to mocno nie na miejscu...aczkolwiek wolę używać rurek od Sohersa niż mojego klona Nemka :beer:
Awatar użytkownika
By ronin1412
#1755064
Mały Jasio Baryła pisze:O ile numery seryjne mnie nie kręcą, to forumowa rurka z wygrawerowanym nickiem już tak :) to by było coś!

Jak dla mnie obyłoby się bez obu. Logo sohersa na przycisku moim zdanie wystarczy. Super by było, gdyby było w miarę trwałe (głębokie) grawerowanie, ale pewnie powiększyłoby to koszty... Jeśli sam przycisk będzie minimalnie niżej niż same krawędzie moda, to pewnie nawet przy najtańszej realizacji graweru będzie to bardzo trwałe.
By Dandy
#1755067
suvv pisze:@Dandy
Przede wszystkim powinieneś przestać obawiać się o takie rzeczy. Nie będę porównywał klona od wyrobu handmade gdyż byłoby to mocno nie na miejscu...aczkolwiek wolę używać rurek od Sohersa niż mojego klona Nemka :beer:


Nie odważyłbym się w tym wątku o klonach mówić, mam oryginalnego nemka od Atmomixani (26650, kupiony w Paryżu).
Awatar użytkownika
By suvv
#1755084
Ale ja nic takiego nie zasugerowałem... napisałem "mojego klona"... Dobra, skończmy OT, z pewnością Aleksander czyta nasze dyskusje i ma niezłego banana na twarzy z tego powodu :-P
By Krasnal45
#1755088
@Dandy
Tak się martwisz tymi pinami? A co z gwintami? Będą stalowe. A może też zażyczysz sobie posrebrzane? :mrgreen:
Zastanowiłeś się nad tym, zanim to napisałeś???
Ups....... sorry za OT...
Awatar użytkownika
By ronin1412
#1755094
Panowie. Nie wiem jak Wy, ale ja liczę na niezniszczalną rurkę, która będzie trzymała swoje parametry większość swojego życia (o ile ktoś potrafi przeczyścić raz na jakiś czas styki).
Przecież planujemy coś z minimalną ilością ruchomych części, z bardzo dobrych materiałów, wykonanych przez sprawdzonego, porządnego modera. Im więcej kombinacji, tym więcej problemów w przyszłości.
Mosiądz (zwłaszcza dobrej jakości) jest bardzo wdzięcznym przewodnikiem, średnio poddającym się warunkom atmosferycznym, więc po co kombinować z czymś co może ulec uszkodzeniu, skorodować, itp.
Trzymajmy się sprawdzonych od stuleci rozwiązań, to będziemy mieli produkt, którego nam za stulecia pozazdroszczą :D
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1755096
Może się wtrącę, choć mechaniki w moim przypadku odeszły do lamusa.
Wystarczy stosować pastę stykową i wszystko będzie dobrze. Jaki by pin nie był zawsze warto by efektu spawania nie było.

在屏幕上用手指
Awatar użytkownika
By ronin1412
#1755101
szperaczz pisze:Może się wtrącę, choć mechaniki w moim przypadku odeszły do lamusa.
Wystarczy stosować pastę stykową i wszystko będzie dobrze. Jaki by pin nie był zawsze warto by efektu spawania nie było.

在屏幕上用手指

Z pastą stykową się zgodzę (ostatnio reanimowałem nią moje stare słuchawki shure se215, podobno niezniszczalne :D - pozłacane styki). Ale na dobrą sprawę to pasta stykowa nie zależy od materiału. Jeśli zostanie on czymś powleczony, to mogą się pojawiać problemy. Ja bym optował za czymś co się średnio lubi się utleniać i jednak jest tanie, żeby można było cały element wykonać z tego materiału.
Awatar użytkownika
By ronin1412
#1755106
szperaczz pisze:W przypadku mechanika nawet złote czy srebrne styki potrafią bez pasty zrobić efekt spawarki.

在屏幕上用手指

Nie wnikam.
Jednak dobór materiałów pozostawiłbym naszemu sprawdzonemu moderowi, bo jednak kilka rurek już wyprodukował i wie jakie wiążą się z tym problemy.
Ja do tej pory miałem z reguły problemy z gwintami.
Grzejący się przycisk oznaczał, że zaniedbałem sprzęt :/.
Awatar użytkownika
By ronin1412
#1755108
szperaczz pisze:Dlatego mówię, że pasta te problemy niweluje, nawet przy słabych materiałach. :D

在屏幕上用手指

Niestety czasami z mózgownicą sobie nie potrafi poradzić.
No coż, nie każdy się prawa Ohma w podstawówce uczył....
PS. Przepraszam za OT, więcej nie będzie. Z tego co pamiętam, rozmawiamy o konstrukcji naszego nowego moda :D
Awatar użytkownika
By sohers
#1755804
Witam ponownie *SMOKEKING*

Po przemyśleniach wpisach itp. chciałbym nakreślić mniej więcej jak będzie wyglądać znakowanie,

Mod będzie się nazywał "Nocturne"
cały mod będzie gładki w lekkiej satynie z SS
grawer będzie taki sam jak w Saturnie z tym że nazwę "Saturn" zastąpi "Nocturne" będzie także numer seryjny w tym samym miejscu z tym że nie trzy cyfrowy a dwu :wink:
Dodatkowo proponuje grawerowanie na rurce pod głowicą znakowanie moim logiem "SMD" lub na głowicy na części stykowej z parownikiem małe logo "EPF"
Ponieważ nie wszyscy się wpisali w ankiecie co do wyglądu to liczę na to że teraz się konkretnie każdy określi jak chce żeby wyglądal ich mod , to znaczy który grawer rurka czy głowica?

Cena moda w tej konfiguracji 18650 to 240zł z wysyłką PP
Dodatkowa rurka 18350 40zł /18500 50zł

Założę dodatkowy temat żeby już w ankiecie nie robić czystki gdzie proszę tylko i wyłącznie wpisać się w formie listy jaki grawer :)
jakieś pytania pisać tutaj *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By pan prezes
#1755811
no i ok, pytanie a nawet 2
numer seryjny, będzie kolejno z listy? i jako, że to pierwszy mój mod to nie rozumiem pojęcia dodatkowej rurki? chodzi o to, że mogę przekręcić głowicę i przycisk do mniejszej rozmiarowo rurki aby mod był mniejszy?
Awatar użytkownika
By sohers
#1755818
Tak będzie to numer z listy tej na której ostatecznie wybieramy wersję, nie wiem czemu tak wszyscy się o te numerki rozbijają ale nie mi oceniać :zakrecony
Dodatkowa rurka to znaczy dokładnie przekręcasz głowicę i guzior do mniejszej rurki :)
Awatar użytkownika
By pan prezes
#1755822
sohers pisze:Tak będzie to numer z listy tej na której ostatecznie wybieramy wersję, nie wiem czemu tak wszyscy się o te numerki rozbijają ale nie mi oceniać :zakrecony
Dodatkowa rurka to znaczy dokładnie przekręcasz głowicę i guzior do mniejszej rurki :)


wiesz jak to jest limitowana edycja to każdy "numerek" jest na wagę złota :)
to ja chyba zdecyduję się na dodatkową mniejszą rurkę
Awatar użytkownika
By marki51
#1756107
sohers
Wiem marudzę jak baba ale...Mam jeszcze pytanie odnośnie grawerunku - podoba mi się ten napis po okręgu "sohers polish modders"
Czy taki grawer na głowicy i pozostawienie rurki gładkiej podniesie koszty? Jakoś nie widzę tego loga na rurce...
I ostatnie pytanie - moim ulubionym czajniczkiem jest goblin v2, a jak wiemy skropliny pod spodem lubią się zbierać, więc czy to nie będzie problemem jeśli głowica będzie gładka?
Awatar użytkownika
By sohers
#1756509
marki51 pisze:sohers
Wiem marudzę jak baba ale...Mam jeszcze pytanie odnośnie grawerunku - podoba mi się ten napis po okręgu "sohers polish modders"
Czy taki grawer na głowicy i pozostawienie rurki gładkiej podniesie koszty? Jakoś nie widzę tego loga na rurce...
I ostatnie pytanie - moim ulubionym czajniczkiem jest goblin v2, a jak wiemy skropliny pod spodem lubią się zbierać, więc czy to nie będzie problemem jeśli głowica będzie gładka?


W propozycjach masz na rurce logo "SMD" małe trzy literki nie logo z przycisku, na przycisku będzie logo po okręgu o którym wspomniałeś plus nazwa moda i numer, na głowicy małe logo "epf"
co do Goblina to nigdy nie miałem, natomiast chyba nie ma różnicy czy gładka czy nacinana frezowana itp. głowica jak się skropliny zbierają to będą na każdej nie zależnie od wzoru kształtu itd.
Awatar użytkownika
By pan prezes
#1756703
pod tym SMD to MOD nie pasuje moim zdaniem ;) samo SMD by wyglądało lepiej
a i czy nie dałoby rady zmienić czcionki Nocturne? bo to chyba taka sama jak Saturn, wygląda na "kosmiczną" a mogłaby bardziej odzwierciedlać nazwę Nocturne
to takie myśli na szybko
Awatar użytkownika
By marki51
#1756706
A mnie dla odmiany bardzo się podoba grawerunek *GOOD* . Nie myślałem, że może tak ładnie wyglądać.
Awatar użytkownika
By aiji
#1756712
Mnie ciut brakuje grafiki na rurce-np.księźyc lekko przysloniety chmurą i pod spodem "Nocturne", ale rozumiem, że koszty...
Awatar użytkownika
By sohers
#1756738
pan prezes pisze:pod tym SMD to MOD nie pasuje moim zdaniem ;) samo SMD by wyglądało lepiej
a i czy nie dałoby rady zmienić czcionki Nocturne? bo to chyba taka sama jak Saturn, wygląda na "kosmiczną" a mogłaby bardziej odzwierciedlać nazwę Nocturne
to takie myśli na szybko


Mod dałem tak może się przyjmie ;)
Czcionka jest dana taka żeby pasowała do napisu po okręgu a nie ni stąd jakaś z innej bajki, ale zawsze możesz coś zaproponować nie ma problemu *SMOKEKING*

aiji pisze:Mnie ciut brakuje grafiki na rurce-np.księźyc lekko przysloniety chmurą i pod spodem "Nocturne", ale rozumiem, że koszty...


Miała być prosta rurka bez udziwnień a nie pisanka :mrgreen:
więc jest tak jak było założenie od początku :wink:
Awatar użytkownika
By aiji
#1756741
Niedługo Wielkanoc...;), a dobra grafika nie jest zła, ale zdaje się, że jestem w tej opinii osamotniony.
Awatar użytkownika
By pan prezes
#1756744
tutaj link do podejrzenia, czcioneczki Modern by pasowały, jest ich tam sporo i aż ciężko się zdecydować, może sam coś zaproponujesz? mnie np napis Nocturn identyfikuje się z czyms na wzór tego:

Obrazek
oczywiście mówię o samym napisie, chociaż jestem pewien, że inne czcionki również nadadzą się do napisania tekstu sohers polish modders :)
nic zobowiązującego ale rzucm pomysł jak już mamy dyskutować *SMOKEKING*
By spidy
#1756745
pan prezes pisze:tutaj link do podejrzenia, czcioneczki Modern by pasowały, jest ich tam sporo i aż ciężko się zdecydować, może sam coś zaproponujesz? mnie np napis Nocturn identyfikuje się z czyms na wzór tego:

Obrazek
oczywiście mówię o samym napisie, chociaż jestem pewien, że inne czcionki również nadadzą się do napisania tekstu sohers polish modders :)
nic zobowiązującego ale rzucm pomysł jak już mamy dyskutować *SMOKEKING*


Moja skromna propozycja to logo na rurce z avatara sohers -a też wyglądałoby dobrze,propozycja czcionki kolegi pana prezesa też jest ok.
Może ktoś się uzdolniony graficznie mógłby zrobić projekt ?
Awatar użytkownika
By marki51
#1756755
Panie prezesie - bardzo ładny napis *GOOD*
Czcionka pana prezesa na pewno lepiej do nazwy pasuje, ale wtedy "SMD mod" na rurce musiały by być w tym samym klimacie.
Awatar użytkownika
By sohers
#1756896
pan prezes a gdzie ten link? *CZAJNICZEK*

ok nie znalazłem więc wstawiam swoje propozycje :zakrecony

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy okazji informuję was że zamykamy listę w przyszłą niedzielę 19 Luty
ostateczna lista znajduje się tutaj
wybieramy-grawer-g-owica-rurka-t117969-20.html
Dlaczego ta? ponieważ każdy potwierdza tam chęć zakupu i wybiera swój wygląd ostateczny jaki otrzyma,
dlatego dobrze by było mieć już wszystko ustalone :wink:
Potem zajmiemy się zbieraniem wpłat o czym jeszcze poinformuję wszystkich i każdego z osobna :zakrecony

Zapraszam także resztę zainteresowanych do dyskusji :piwo
Awatar użytkownika
By marki51
#1756912
Mi najbardziej podoba się 4 propozycja i napis na rurce "SMD mods" na rurce :beer: Choć "vape fan" w 4 czcionce z "SMD" też może fajnie wyglądać.
By Dandy
#1756914
Ja biorę to co Sohers zaproponował na początku : )

Jednocześnie ponawiam prośbę o dodatkowy konektor hybrydowy, zależy mi na tym.
Awatar użytkownika
By marki51
#1756918
Znaczy, teraz każdy wybiera odpowiadającą mu wersję, czy wybieramy demokratycznie jeden wzór dla wszystkich?
Awatar użytkownika
By mordek
#1756925
sohers pisze:Jeden dla wszystkich *SMOKEKING*

Oho... to ja kcem oryginał ;).
Awatar użytkownika
By rav64
#1756936
Ja głosuję na czcionkę nr 4. Trochę złowieszcza przy tej nazwie moda, ale pasuje do naszych dziwnych czasów. Zgłoszę się jeszcze po dopisek "SMD od Rysi" o ile to będzie możliwe za dopłatą.
Awatar użytkownika
By sohers
#1756942
Dandy pisze:Panie Sohers!

Co z tym konektorem hybrydowym? Tak, ewentualnie, czy nie?


hybrydowych nie robię niestety!
By Dandy
#1756948
sohers pisze:
Dandy pisze:Panie Sohers!

Co z tym konektorem hybrydowym? Tak, ewentualnie, czy nie?


hybrydowych nie robię niestety!


Dziękuję za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
By pan prezes
#1756971
faktycznie 4 czcionka samo SMD super by wyglądało ale Nocturne zostawiłbym w tej co zaproponowałem ;)
po głębszym zastanowieniu samo SMD w tej czcionce też mi się podoba, strasznie nie podchodzi mi ten wyraz MOD (może w tej czcionce wycentrowane, robiłoby dużo lepszy efekt


dzisiaj troche posiedzę przed komputerem to mogę zrobić kilka propozycji przycisku i rurki to na głowicy to w sumie (jak dla mnie) obojętne
pozdrowienia *CZAJNICZEK*
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.