EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
Awatar użytkownika
By kropek_69
#1728071
Nie widziałem nigdzie na tym forum więc się podzielę:

https://cigelectric.co.uk/e-cig-uk-regulation-2016/

Zamawiałem płyny 50ml raz na pół roku od mojego dostawcy w UK, jednakże ostatnio bardzo się zdziwiłem. Odwiedzając jego stronę wyświetlił mi się komunikat, że zapasy płynów 30 i 50ml nie będą już uzupełniane, za sprawą pewnych regulacji w brytyjskich przepisach dotyczących e-palenia.

W skrócie:
-Płyny będzie można nabyć w buteleczkach o pojemności max 10ml
-Max ilość nikotyny w płynie to 20mg
-Max pojemność tanka/kartridża w sprzedawanym urządzeniu to 2ml
-Sprzedawane urządzenia muszą podawać stałą dawkę nikotyny
(co jest śmieszne, bo to niemożliwe nawet w przypadku analogów LoL)

Śmiejemy się ze znajomymi, że dopadł nas "shadow of brexit".
Artykuł po angielsku oczywiście, ale polecam serdecznie. Na początku myślałem, że to żart, ale wystarczy wejść na kilka brytyjskich sklepów online, żeby przekonać się, że musiały się już dostosować do nowych przepisów.

Oczywiście przygotowałem się na apokalipsę i zakupiłem dwa startery subtank mini (imo najlepszy sprzęt z jakiego korzystałem) + zapasowe szkiełka, a ulubione płyny Dekang nadal mogę sprytnie zamawiać z Chin :)
Awatar użytkownika
By Timi
#1728191
Goldi pisze:A co w tym dziwnego? Te ograniczenia obowiązują w całej UE.

Anglia z tego co wiem wychodzi z UE, więc unijne dyrektywy powinna mieć gdzieś.
Chyba, że już się "bracia starsi w wierze" po cichu dogadali i brexit zostanie jedynie w teorii.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1728205
Z tymi tankami do 2ml to chyba jednak nie jest do końca tak.
Parownik TGT III wprowadzony do obrotu już po wejściu dyrektywy ma 5ml (o ile nie więcej) pojemności i jakoś Niemcy go sprzedają bez problemu.
Awatar użytkownika
By pol
#1728211
@ SzamanDM,

A kiedy Niemcy przyjęli implementację DT?
Wprowadzenie nowego parownika do obrotu po wejściu przepisów w życie również w Niemczech wymaga 6 miesięcznej karencji i rejestracji.
Zatem chyba coś nie tak z Twym newsem.

http://ec.europa.eu/health/tobacco/prod ... dex_pl.htm

DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY 2014/40/UE z dnia 3 kwietnia 2014 r.

Tytuł III, Artykuł 20 pkt. 2.

Producenci i importerzy papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych zgłaszają dany wyrób właściwym organom państw członkowskich o każdym takim wyrobie, jaki mają zamiar wprowadzić do obrotu. Powiadomienie to dokonywane jest w formie elektronicznej, sześć miesięcy przed planowaną datą wprowadzenia do obrotu. W przypadku papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych wprowadzonych do obrotu do dnia 20 maja 2016 r. przedmiotowe powiadomienie dokonywane jest w ciągu sześciu miesięcy od tej daty. W przypadku każdej istotnej modyfikacji wyrobu dokonuje się nowego powiadomienia.


Edit:
Premiera Taifun GT III była w sierpniu 2016r.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2016, 18:05 przez pol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1728214
Nie jestem w stanie znaleść materiałów bo nie znam niemieckiego. Tu by się przydał kolega Rolnik. Myślę jednak, że czas, który państwa UE miały na wdrożenie dyrektywy już minął i Niemcy raczej dawno ją wprowadzili. My zdaje się mieliśmy lekkie opóźnienie. Nie sądzę by Niemcy się z tym ociągali.
By Iceberg24
#1740557
Witam...Mieszkam we Francji i tu tez sie juz do nas dobrali,co prawda wysylac mozna,ale gotowe liquidy tylko 10ml a skoro ja potrzebuje jakies 60ml na tydzien,wiec zamiast jednego plastikowego opakowania,panstwo musi zutylizowac az szesc i gdzie tu logika...?...W malych sklepikach jeszcze sa 15ml ale pewnie tez juz niedlugo...Zupelnie przypadkowo odkrylem ze mozna kupic baze w butelkach 275ml,0.5 i 1.0 l i mam nadzieje ze to sie nie skonczy,gdyz obliczylem ze jest kilkakrotnie taniej...Za szesc tygodni vapowania placilem kolo 150 E a teraz kupujac baze place niecale 17E,mam jednak obawy ze to sie skonczy...Oby nie...Pozdrawiam...
By Krasnal45
#1740608
Timi pisze:
Goldi pisze:A co w tym dziwnego? Te ograniczenia obowiązują w całej UE.

Anglia z tego co wiem wychodzi z UE, więc unijne dyrektywy powinna mieć gdzieś.
Chyba, że już się "bracia starsi w wierze" po cichu dogadali i brexit zostanie jedynie w teorii.

@Timi
Czy brexit będzie, czy nie będzie, to nie ma nic do rzeczy. Tam podobnie jak u nas, też mają MZ i BigT i BigF które dyktują im co mają robić.... Porady oczywiście płatne, tylko kierunek przepływu kasy nieco dziwny :lol:
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1740621
Z tym MZ to się trochę zapędziłeś. Tamtejsze jest o niebo mądrzejsze niż nasze jeżeli chodzi o chmurzenie.
Mają swoje dziwne pomysły. Np. strzykawki i igły na receptę. :D
Awatar użytkownika
By bulit73
#1758945
helios44 pisze:U nas też się zapowiada koniec do 2020 roku . :) Mimo że biznes nieźle zasila PKB.





________________________________________
natura siberica


Można wiedzieć, skąd masz te informacje?
Awatar użytkownika
By mordek
#1758951
Timi pisze:
Goldi pisze:A co w tym dziwnego? Te ograniczenia obowiązują w całej UE.

Anglia z tego co wiem wychodzi z UE, więc unijne dyrektywy powinna mieć gdzieś.
Chyba, że już się "bracia starsi w wierze" po cichu dogadali i brexit zostanie jedynie w teorii.

Rozumiem, że posłowie UK zasiadający w Parlamencie Europejskim, po wynikach głosowania w UK odnośnie brexit`u, wrócili do domów i nie pobierają pensji za swoją pracę w PE...? No właśnie... nadal tam są, nadal biorą siano... to również oznacza, że dopóki UK nie wyszła z UE, nadal ma obowiązek respektowania ustanowionego prawa.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1759004
W Anglii jest teraz waperski raj.
Wiem co piszę bo siostra tam mieszka, którą kilka miesięcy temu przekonałem do chmurzenia. I trzyma się tego. Kolejny sprzęt kupiła już na zapas.
Z każdej strony ułatwienia. Mnóstwo sklepów dla vaperow. NHS refunduje pierwsze chmurniki. Raj.
Awatar użytkownika
By einon
#1759076
No ja bym nie przesadzał z tym że raj...Niestety są już wyprzedaże liquidow z dużą mocą i w większych ilościach..Przepisy unijne obowiązują, a UK wyjdzie z Unii najwcześniej za dwa lata...

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.