EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Mayken
#1750280
Cześć!
Bardzo dawno mnie tu nie było bo i pochwalić się nie ma czym.
Moje jajo paliło grzałki jak wściekłe, więc odnotowałam przerwę w e-paleniu na rzecz analogów.
Nie jestem z siebie dumna ale nie kalkulowało się to za bardzo.
Jajko spaliło mi zupełnie nową grzałkę po 3 zaciągnięciach (tak, odstało długo, tak, zaciągałam się na sucho no i grzałka też sucha nie była).
Być może mam życiowego pecha ale kombinuję czy może, zanim kupię kolejne 10 grzałek 0.6, powinnam po prostu zmienić Jajo na coś innego?
Czy ktoś coś wie na temat grzałkowej złośliwości tego egona?
Może macie jakieś pomysły co jeszcze zrobić, żeby dać AIO szansę?
By Krasnal45
#1750412
Prostszego w obsłudze? Trudno sobie wyobrazić coś prostszego w obsłudze od AIO.
Lepsze grzałki? Lepsze grzałki to tylko własnoręcznie kręcone.
Za łatwo się poddajesz.
Smoka raczej sobie podaruj. Pomyśl na początek nad jakimś prostym, małym boxem i parownikiem RBA. Własnoręczne przygotowanie grzałki naprawdę nie jest trudne. A ile potem przy tym satysfakcji, a ile oszczędności....
Awatar użytkownika
By Mayken
#1750434
Prostsze ogólnie w obsłudze a nie koniecznie od AIO prostsze. Dlaczego Smok jest fe?
Co do kręcenia grzałek - może jest to prostrze ale ja tego nigdy nie robiłam a i chyba nie do końca wiem jak. Widziałam kiedyś jakiś filmik ale nie jestem pewna czy podołam mając bardzo słaby wzrok?
Awatar użytkownika
By anal_destroyer
#1750437
To naprawdę nie jest trudne. Można zębami to zrobić ;) A prosty w obsłudze jest Pico+Melo 3, tak uważam. Ale z tym kręceniem grzałek to warto bo raz, że koszty grzałek (własnych) są bardzo małe, dwa nie wiadomo co jutro będzie, czy grzałki będą w sklepach, pewnie będą, a może ich nie będzie?

A jeśli słaby wzrok?? No to:

Obrazek

I wio! ;)
Awatar użytkownika
By anal_destroyer
#1750454
Mayken pisze:A coś do własnych grzałek polecić możecie?


Do własnych grzałek potrzebny jest drut (np. Kanthal D 0,3 mm lub 0,35 mm) + nośnik (muji niewybielana, fiber freaks lub wata 100% bawełna Isana z Rossmana) i kawałek śrubokręta o średnicy powiedzmy 2,5 (jednak nie wiem jaką średnicę wsadzić do jajowych grzałek). No i oczywiście albo parownik RBA, albo obudowa z grzałki kupczej, albo baza RBA wkręcana do parownika. Na pierwszą grzałkę polecam ze 40 minut wolnego czasu ;) Dojdziesz do wprawy to 10 minut przykładając się ;) Ja mam Melo 3 z bazą wkręcaną w niego, ale po zmianie parownika stwierdzam, że to jest pseudo-rba. Dobrymi opiniami cieszy się Kayfun V5, jest również w wersji mini. Ja go nie posiadam (jeszcze), ale podobno zrobienie na nim grzałki jest wyjątkowo proste i trzeba być wyjątkowo "utalentowanym", aby grzałka na nim się nie udała ;)

Mayken pisze:Jak z liquidami do nich? Jakieś konkretne proporcje?


Zasada wydaje mi się ta sama co przy grzałkach sklepowych.
Awatar użytkownika
By selol
#1752115
Z prostych konstrukcji do robienia własnych grzałek i bezproblemowa obsługa to między innymi : kayfun lite plus, kayfun lite, kayfun v5 też nie powinien sprawiać problemów, subtank mini z bazą v2. To taka moja lista dla początkujących :) Pewno można by dołożyć jeszcze kilka. Grzałki za grosze, nauczysz się w moment. Polecamy ten styl życia :)
ps. dodam tylko, że jeśli nie zamierzasz bawić się w kontrolę temperatury, albo jakieś inne bajery, to praktycznie każdy box, zasilanie się nada. Patrz względem akumulatora i wyglądu. Przeszukaj bazarek, może ktoś chce sprzedać coś fajnego. Uwierz, że może zakup na początek trochę kosztuje, ale jeśli masz zamiar wapować jeszcze przez najbliższe pół roku, to się zwróci.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.