EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By dexx33
#1718593
lelek6 pisze:Obawiam się, że to właśnie w tym "układaniu" jest problem.

To "układanie"w głowie to taki skrót myślowy tylko.
Nie myślę non-stop o tym żeby nie palić analogów,że nie mogę zapalić analoga,nie katuję się myślami w stylu "ale bym zajarał fabrycznego szluga".
Sztanga analogów leży w domu,nie mam komu sprezentować,nie zdążyłem spalić,czekam na jakiegoś klienta....niech się truje.
Ooo,teraz czuję że mam chęć zapalić...patrzę na zegarek...minęła ponad godzina od ostatniego palenia(przy analogach też sprawdzałem czas żeby za często nie palić)odpalam maszynę,zaciągam się,piszę posta w międzyczasie,7 do max 10 buchów,dość,czuję że głód zaspokojony,wyłączam zasilanie.
I za 1 do 1,5 godziny powtórka...jestem optymistą w tym temacie.

Thx za wsparcie,przydaje się,pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1718596
Wyrzuć ten wagonik. Po co przykładać się jeszcze do trucia innych.
Sobie zostaw jednego analoga i spróbuj zapalić po paru miesiącach. ;)
Awatar użytkownika
By dexx33
#1718635
SzamanDM pisze:Wyrzuć ten wagonik. Po co przykładać się jeszcze do trucia innych.
Sobie zostaw jednego analoga i spróbuj zapalić po paru miesiącach. ;)


He,he,wokół mnie pełno jarających analogi(w domu nikt).Tak że nie byłoby problemu.
Dam komuś,zaoszczędzi chociaż kasę 160 zeta,ja już nawet popielniczki wyrzuciłem,chociaż nigdy nie paliłem w domu,nigdy nie lubiłem petów i smrodu w chacie,ale jarałem że ho,ho,mniam,mniam,takie smaczne,minimum 6 stówek/miesiąc w kanał *SMOKE*
To też ważny aspekt,kasa,ale bardziej brak tego syfu na płucach.
Teraz to kumpli i znajomych będę namawiał na EIN,w porównaniu do zamierzchłych czasów to sprzęt teraz jest wypas i robi robotę.
Awatar użytkownika
By miblah
#1718644
Do autora - hybrydowe palenie (raz analog, raz ein) jest bez sensu. Już ktoś pisał - dobry sprzęt, minimum 2 aku, porządny parownik. Jak palisz czerwone, to minimum 18mg w liquidzie. Zrzucać po jakimś czasie jak się organizm przyzwyczai do EIN.

@dexx33 - trzymam, kciuki - nie poddawaj się.

Ja paliłem koło 15 lat. EIN od prawie 6 lat - z krótką przerwą po pierwszym roku, bo sprzęty wtedy, to było badziewie. Te dzisiejsze są już prawie doskonałe. Z 24mg na początku wapowania zszedłem do 6mg. Na sprzęty i LQ wydałem do tej pory z 5 tysi ;) Wyjdzie poniżej tysiąca rocznie. Na fajki wydałbym 25k - jednak nie wiem, gdzie się podziało te 20 tysięcy... ;D

-- [scalono] 20 wrz 2016, 18:30 --

Aha - najwięcej to poszło w tym roku, na zapasy na 5 lat ;-)

-- [scalono] 20 wrz 2016, 18:33 --

dexx33 pisze:Dam komuś,zaoszczędzi chociaż kasę 160 zeta [...]


Oddaj komuś za 80 - będzie na kolejny parownik ;-)
Awatar użytkownika
By Deletor
#1718687
Mod na 2 akusy moim zdaniem nie jest koniecznością, no pico i evic cieszą się bardzo dużą popularnością. Za to posiadanie 2 akusów, jeden w modzie, drugi w ładowarce bądź w kieszeni, jak najbardziej.

Tak, kasa która się zaoszczędziło... Amba Fatima było i ni ma...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By miblah
#1718711
Deletor pisze:[...] posiadanie 2 akusów, jeden w modzie, drugi w ładowarce bądź w kieszeni, jak najbardziej.


O to własnie mi chodziło :roll:
By Alleygrifter
#1719308
Cześć wszystkim :)

To może jak dorzucę swoje 3 grosze, ale bardziej o schodzeniu z mocy.
Fajki paliłem ponad 14 lat, ostanie 10 to paczka lub 1,5 dziennie. Zamieniłem na E (z dnia na dzień), 2 tygodnie przed narodzinami córki.
W międzyczasie zmieniłem pracę więc dodatkowy stres... Palę już 3 miesiące, pierwsze 2 tygodnie 12 mg a po 2 tygodniach od razu zszedłem na 6 mg.
Wypale te baniaki co mam i wskakuje na 3 mg, a z nowym rokiem chce już palić 0 mg.
Moim zdaniem nie ma co się pieścić ze schodzeniem z nikotyną, tylko robić to stanowczo i przetrzymać pierwszy głód, organizm szybko się przyzwyczai do nowego stężenia.
Trzeba też sobie uzmysłowić że to że się rzuciło analogi to tylkjo połowa sukcesu, nikotyna to nadal trucizna i powinno się jak najszybciej jej pozbyć.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1719355
Po pierwsze nie "palisz". Wapujesz, chmurzysz itd. do wyboru. Używanie EIN nie jest paleniem.
Po drugie. Zmniejszenie stężenia nikotyny do zera nie jest proste. 0mg to ZERO stężenia i organizm musi wtedy szybko przyzwyczaić do braku nikotyny.
Po trzecie. "Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną". Wszystko zależy od dawki. Woda w nadmiarze też może zatruć.

Poza tym powodzenia. Trzymaj się obranego sposobu dostarczania nikotyny i będzie ok. :)
Awatar użytkownika
By Mayken
#1752107
Mój staż palacza nie jest może aż tak imponujący bo to jakieś 8 może 9 lat.
Nigdy nie dotarłam do paczki dziennie - ostatnio to max 10 analogów na dzień ale zawsze były.
Teraz też jest - ostatnia paczka w kieszeni kurtki. Postanowiłam tym razem się ze sobą jednak popieścić.
Tym razem wrócić do analogów nie chcę... Przeprosiłam się z AIO i grzałką 0.5 - zalałam liquidem (3 zamiast 6 bo jestem ciekawa czy mi wystarczy) i nie powiem,
że nie zdarza mi się zapalić analoga bo pierwszego dnia ze wspomnianej paczki ubyły dwa a w ubiegłą niedzielę 3 bo skończył się 'soczek' w jajku.
Zmierzam do tego, że zdrowotnie raczej nic się od nagłego odstawienia zwykłych fajek nie stanie tylko niektórzy muszą do tego jednak bardziej taktycznie podejść.
Nie wiem jak długo będę mieć tę paczkę w kieszeni...
Awatar użytkownika
By Mayken
#1752126
Krasnal45 pisze:
Mayken pisze: Postanowiłam tym razem się ze sobą jednak popieścić.

Jak chcesz, to Ci pomogę.............. No to Ci pomogę :lol:


Haha, wiedziałam, że długo nie będę musiała czekać. :P
Już dawno przestałam być dzielna i samowystarczalna :D
Awatar użytkownika
By Hunka
#1752127
Krasnal45 pisze:
Mayken pisze: Postanowiłam tym razem się ze sobą jednak popieścić.

Jak chcesz, to Ci pomogę.............. No to Ci pomogę :lol:

Ok. Screen gotowy. *BOR*

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.