EPF
Awatar użytkownika
By matatiti
#1747083
Obrazek

Na dniach będzie miał swoją premierę. Trudno cokolwiek znaleźć na jego temat, bo początek jego sprzedaży do europejskich sklepów miał miejsce z końcem grudnia. Pocieszającym jest fakt, że pojawił się w zapowiedziach w jednym z naszych sklepów. Mam nadzieję w niedługim czasie dorwać tego maluszka, obadać i opisać bliżej na forum.

Na tą chwilę garść suchych danych:

Output Power: 7W-80W
Output Joule: 10J-80J
Standard Resistance:0.15ohm-3.0ohm
Joules Mode Resistance:0.05ohm-0.5ohm
Output Voltage: 1.0V-7.0V
Input Voltage: 3.2V-4.5V
Temp. limit Centigrade: 100°C-300°C
Temp. limit Fahrenheit: 212°F-572°F
Powered by YiHi SX310H
Dirctly charging Colour: Black, Bronze purple, Bronze yellow

Obrazek
Obrazek
Obrazek

W końcu zaczyna wyglądać, jak stare, dobre IPV ;)
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1747199
Sądząc po chipie, nic oprócz wyglądu się nie zmieniło...
Gdyby dodali TCR to byłby wart zakupu, a tak to trzeba trzymać starego dobrego evica

Aczkolwiek gdzieś tam w sieci znalazłem info o porcie micro usb służącym do ładowania jak i aktualizacji oprogramowania.
Awatar użytkownika
By jacjac
#1750303
No i pojawił się w sprzedaży w jednym z naszych sklepów. W tym, który zawsze miał w ofercie boxy od Pioneer4you. :wink: Wróbelki ćwierkają, że cena całkiem atrakcyjna, poniżej 200zł *BOR*
By kawda
#1750386
Według originvape (q&a) box ma tcr i obsługuje ss
Edytowano. Nie linkujemy do sklepów.
M.


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By jacjac
#1751064
Zawitała zatem moja IPV-ka i powiem krótko, najlepiej wykonany mod od tego producenta z jakim miałem do czynienia, a miałem prawie wszystkie :wink:









Pokrywa ogniwa "siedzi" tym razem idealnie, ani drgnie, wszystko pięknie się licuje i pasuje do siebie. Guziczki klikają, aż miło :D . Powłoka wydaje się być trwała, wygląda jakby na odlew została natryśnięta warstwa brązu i wyszczotkowana. Próbowałem ją delikatnie zarysować i Się nie udało :mrgreen: . Zaznaczam, że się niespecjalnie starałem :wink: Generalnie box robi wyśmienite wrażenie, a jego trwałość czas pokaże.
Tyle może wrażeń estetycznych, tak na gorąco. Teraz technikalia :wink:
Sprostowania wymaga pomyłka w specyfikacji powielanej na wszystkich stronach, za pośrednictwem których nabyć można tego moda. Użyty w nim chipset to nie jest Yihi130H lecz Yihi310H. Kolejna istotna sprawa, która interesowała wiele osób to obsługa SS i TCR. Mogę zatem potwierdzić, że IPV D4 obsługuje obydwa te tryby, z tym że tryb SS jest predefiniowany dla drutu SS304. W ustawieniach brak również opcji PureSX, co raczej nie jest wielką stratą dla ludzkości :wink:







Na ocenę działania, nowych dla IPV-ek, trybów trzeba jednak poczekać. Dziś tylko wrażenia po "unboxingu" :wink:
Wielkie dzięki dla Zbyszka ze znanego sklepu na literkę "P", który zajmuje się dystrybucją IPV w Polsce, za szybkość działania :beer:
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1751068
No i super. Teraz wiem wszystko co chciałem :D pozostaje tylko zakupić
Awatar użytkownika
By bulit73
#1751089
Elegancki box. Recenzja @jacjac mocno mnie przekonała :D Niestety minusem dla mnie jest zasilanie 1x18650 :(
By FlashGordon
#1751143
A jak jest naprawdę z obsługą grzałek. Bo max 0,5ohm to lipa, chociaż skoro ma tryb ss i tcr to raczej błąd, ale lepiej się upewnić.
Szkoda, że tak jak Yaris nie jest zasilany 26650.
Awatar użytkownika
By matatiti
#1751209
FlashGordon pisze:A jak jest naprawdę z obsługą grzałek. Bo max 0,5ohm to lipa, chociaż skoro ma tryb ss i tcr to raczej błąd, ale lepiej się upewnić.


Box działa również na grzałkach technologii X-Pure, czyli na 0,05 Ohma. Osobiście sprawdzane przez Zbyszka ;)

FlashGordon pisze:Szkoda, że tak jak Yaris nie jest zasilany 26650.


Gdyby był na 26650, to nie byłby już takim pięknym maluszkiem i pojawiłyby się narzekania, że nie jest na 18650 :)

@jacjac Świetna recenzja :beer: Box na Twoich zdjęciach prezentuje się świetnie.
Edytowałem pierwszy wpis w wątku dotyczący chipa obsługującego IPV D4.
By FlashGordon
#1751211
matatiti pisze:
FlashGordon pisze:A jak jest naprawdę z obsługą grzałek. Bo max 0,5ohm to lipa, chociaż skoro ma tryb ss i tcr to raczej błąd, ale lepiej się upewnić.


Box działa również na grzałkach technologii X-Pure, czyli na 0,05 Ohma. Osobiście sprawdzane przez Zbyszka ;)

FlashGordon pisze:Szkoda, że tak jak Yaris nie jest zasilany 26650.


Gdyby był na 26650, to nie byłby już takim pięknym maluszkiem i pojawiłyby się narzekania, że nie jest na 18650 :)

@jacjac Świetna recenzja :beer: Box na Twoich zdjęciach prezentuje się świetnie.
Edytowałem pierwszy wpis w wątku dotyczący chipa obsługującego IPV D4.


No chodziło nie o dolną, a o górną granicę. Coraz częściej wychodzą mi grzałki >0,5ohm, więc lipa by była.

Ja bym nie narzekał, 400 wcale nie jest dla mnie za duża, idealna wręcz

Ciekawe jak działa tcr i czy switche są takie same jak w innych ipv. Nie wiem skąd p4u bierze te przyciski, ale w każdym modelu zawsze jest z nimi jakiś problem, w 5 siadł fire, w 400 przestaje łapać plus.

Korci mnie ten mod.
Awatar użytkownika
By Isia
#1751333
Czy ktoś już ma w kolorze czarnym i może coś napisać o rodzaju powłoki :)

Znalazłam wymiary:
Dimensions: 42mm x 25mm x 80mm
Awatar użytkownika
By HamsterJack
#1751616
Witam *

Dziś zawitał do mnie model D4 w kolorze brązowym :)

Cudo - jak dla mnie. Bardzo staranne i estetyczne opakowanie dla znakomitej elektroniki. Elektroniki, do której przekonałem się od momentu zakupu mojego pierwszego IPV (model D2 mini).
Obudowa została wykonana bardzo starannie. Pokrywa gniazda akumulatora - tak jak i cała obudowa - została idealnie spasowana. Nic nie "lata" (zlikwidowano tę niedogodność występującą w modelu D3 mini) i nic nie trzeszczy.

Do gustu przypadła mi również kolorystyka, którą znakomicie - tak jak i całe urządzenie - opisał kol. jacjac :beer:

Wielkość D4 - dla mnie perfekcyjna. Idealnie leży w dłoni - może to subiektywne odczucie, ale wydaje mi się, że producent poprawił ergonomię w stosunku do modeli D2 mini/D3 mini.

Działanie przycisków - takie jak lubię. Nie za miękkie, nie za twarde ale "pewne" :)

Co do możliwości nie będę się specjalnie wypowiadał. Nie używam TC bo mi nie odpowiada. Nie używam wielkich mocy do niskooporowych grzałek bo mi też to nie odpowiada. Używam tego zasilania do spokojnego chmurzenia. I do tego "DeCzwórka" - moim skromnym zdaniem - jest idealna. *GOOD*

Reasumując D4 wydaje mi się strzałem w 10-kę. Mały, zgrabny, estetyczny z pierwszorzędną elektroniką jest idealny dla mnie, jako dla osoby preferującej spokojne wapowanie.

No i oczywiście podziękowania dla kolegi Zbyszka z dawnego sklepu internetowego P..... , dzięki któremu zostałem fanem tych zasilań :beer:
By w1904
#1751627
Czy mamy tu może preheat?
Awatar użytkownika
By Isia
#1752076
I do mnie dziś zawitał ten box :)
Jest naprawdę malutki i bardzo fajnie pasuje do małej damskiej dłoni :D
Wzięłam czarnego (mam srebrne parowniki) tu farba jest jednolita matowa,bez przetarć,bardzo elegancko się prezentuje *GOOD*
Przycisk "fire" chodzi troszkę jak dla mnie ciężko,lecz pewnie się przyzwyczaję,a może się troszkę wyrobi.

Podsumowując box wart swojej ceny .
By FlashGordon
#1752093
Mógłby ktoś sprawdzić czy mod czyta w TC grzałki >0,5ohm
Awatar użytkownika
By RSgrafik
#1752222
Moglibyście dać znać na priv gdzie go można kupić?
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1752226
Użyj google... Znajdziesz conajmniej 2sklepy w Polsce i kilka znanych u Chińczyków
Awatar użytkownika
By RSgrafik
#1752231
Zrobiłem to już zanim napisałem prośbę. Pierwszy - oczekiwanie na dostawę a ten z "plakatem w nazwie" nie wygląda zbyt wiarygodnie - może się mylę. Można tam śmiało kupować?
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1752232
Może nie wiesz, ale to jeden z lepszych sklepów w Polsce.
Awatar użytkownika
By matatiti
#1754227
IPV D4 w wersji Bronze Yellow













Jedno z najładniejszych zasilań budżetowych z jakim dane mi było obcować. Kształt nawiązujący delikatnie do klimatów z Aliena. Ciekawa, niespotykana forma i stylistyka, a do tego ciemno-złoty kolor w szczotkowanym wykończeniu. Ta wersja myślę jednak, że znajdzie szersze grono odbiorców wśród pań, bo wydaje mi się bardziej kobieca ;) Moja wielka chłoporobotnicza dłoń, zupełnie w tym klimacie się nie odnajduje, co nie zmienia faktu, że box jest poprostu ładny i elegancki. Dla mnie chyba za bardzo.
Co się tyczy użytkowania i pracy samego boxa, to nie napotkałem tu żadnych problemów czy niepokojących zjawisk. Większość informacji kolega Jacek zawarł już wcześniej w swoim opisie i niewiele mam do dodania.

FlashGordon pisze:Mógłby ktoś sprawdzić czy mod czyta w TC grzałki >0,5ohm


Sprawdzałem w trybie SL304 oraz TCR na grzałce stalowej 0,95 Ohma i działa bez zarzutu. Innych drutów obecnie nie posiadam.
By FlashGordon
#1754269
Dzięki wielkie. Czyli trzeba przemyśleć zakup ;)
Awatar użytkownika
By Isia
#1754887
Czy i u was przy wymianie akumulatora box się wyłącza :?: :?: :?: czy on tak ma,czy ja to robię za wolno :(
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1754889
Isia pisze:Czy i u was przy wymianie akumulatora box się wyłącza :?: :?: :?: czy on tak ma,czy ja to robię za wolno :(


Isia, nie wiem, jak w przypadku IPV D4 ale - miałem IPV5, mam IPV400 i zawsze tak było, wymiana akumulatora, konieczność włączenia i inicjacji moda. Specyfika sterownika, w Joyetechu, w Istiku od razu jest gotowy "do roboty", w IPV (YiHi) nie. Wg mnie normalna sytuacja.

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Isia
#1754897
Dzięki za wyjaśnienie :) troszkę to denerwujące lecz trzeba będzie się przyzwyczaić.
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1756193
Ma to cudo preheat? Jakaś cisza zapanowała.Skrobnijcie jak się sprawuje po kilku dniach wapowania.Zastanawiam się nad przytuleniem go. *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1757925
Minęło kilka dni i nikt się nie odezwał więc zakupiłem ipv d4..dzisiaj przyleciał od P.wiemy o co chodzi :wink: Po rozpakowaniu ujrzałem śliczne maleństwo w kolorku czarnym..no wprost mnie zadziwił i zaskoczył jakością wykonania,magnesy przy klapce bardzo mocne,nic tu nie lata,nie skrzypi,wszystko bardzo dobrze spasowane aż miło wziąć go do łapki :lol: Nawet przy zapakowaniu Merlina 23mm.licuje się i wyglàda zajedwabiście..Na razie wapuje w trybie W więc nie podziele się info na temat TC...ale wiadomo z sieći że działa. :cygaro:
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1757926
Może ktoś foteczkę wsadzić z Pico tak dla porównania?

在屏幕上用手指
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1757938
Jeśli ci na porównaniu Pico z Ipv d4 bardzo zależy to jutro mogę pyknąć fotkę i wrzucić.Porównując natomiast D4 do VT75 Nano prawie identyczna wielkość.
Awatar użytkownika
By Isia
#1757944
@szperaczz Proszę :D tak na szybko zrobione.




Awatar użytkownika
By szperaczz
#1757971
Dziękuję :D
Fak prawie wielkości IPV8, myślałem że dużo mniejszy :?

在屏幕上用手指
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1757974
No prosze..koleżanka @Isia wrzuciła foteczki z Merlinem..naprawde świetnie się prezentuje D4 nie tylko z Merlinem.Swoją drogą podziękowania dla Isi za podpowiedz na temat D4..naPW *winko*
Awatar użytkownika
By Isia
#1757980
@szperaczz No faktycznie nieduża różnica między nimi
D4 - 42mm x 25mm x 80mm
IPV8 - 42mm x 28mm x 88mm

@krzychu44k Jeżeli tylko potrafię to zawsze pomagam :) miło mi ,że ciebie do tego zasilania przekonałam.
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1757984
No i teraz mam parcie na IPV8..ponoć też dobrze wykonany i poprawiono bolączki poprzednika.
Służę i ja pomocom..jeśli ktoś coś proszę pytać.
Dzięki @Isia ipvD4 jest naprawdę odlotowy..
Awatar użytkownika
By mona01
#1758997
Jaka jest waga IPV D4 (bez akumulatora)?
Na FT podają 300g, a na GB 126g... :zakrecony
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1759000
Nie ważyłem maluszka ale na pewno bliżej mu do 126g.Wogóle to każdy podaje inne wymiary i ja się okazuje inną wagę..Z parownikiem to będzie 300g.i zależy przecież także od rodzaju czajniczka *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By jacjac
#1759006
Waga: bez aku - 126g, z VTC5 - 170g
Awatar użytkownika
By mona01
#1759181
Dziękuję jacjac! *SERCE*

Mam jeszcze jedno pytanie... czy klawisz "power" jest równie cichy jak w D2 i D3?
Odgłos wciskania powera w D2 i D3 bardzo mi odpowiada, w przeciwieństwie do np. "presy", który porównałabym do walenia młotkiem w kowadło... *BOJE SIE*
Awatar użytkownika
By Isia
#1759183
Słychać tylko delikatne klik :)
Awatar użytkownika
By sipak00
#1760535
Mam i ja :) Po dwóch tygodniach użytkowania nie ma się do czego przyczepić. Naprawdę fajne zasilanie. Idealnie komponuje się z Merlinem :)


Obrazek
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1760544
Z czarnym Merlinem też fajnie,ale dla mnie za czarno :lol: jednak co kto lubi..niech służy długo *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1762919
Ha! Mam go i ja. *SUPER* Dzięki pomocy Pana Zbyszka w dokonaniu zakupu, mogę od wczoraj cieszyć się moim czarnym D4. :mrgreen:
Świetny, malutki i bardzo ergonomiczny boxik. Nic w nim nie trzeszczy i nie grzechocze, klapka od aku trzyma się mocno i stabilnie,
no i jest ten jego delikatny wręcz charakterystyczny dla ipv-ek klik przycisku fire, który jak dla mnie po prostu musi w nich być.

Nikomu go nie polecam- bo mi ti ti ti tiiii nie wolno. :twisted:
Ale... sama nie miałabym nic przeciwko,
by do mojego czarnuszka dołączyć jeszcze jedną sztukę, tym razem w kolorze brushed bronze. :D
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1766084
jacjac pisze:Mogę zatem potwierdzić, że IPV D4 obsługuje obydwa te tryby, z tym że tryb SS jest predefiniowany dla drutu SS304r


może mi ktoś wytłumaczyć co będzie gdy skręcę grzałkę z SS316L
By kawda
#1766086
Choć nie posiadam tego boxa masz dwie opcje albo wapować na W albo ustawić tcr(prawdopodobnie 92 ). Teraz ja mam pytanie do posiadaczy : jak działa kontrola temperatury w tym ipv?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1766097
Ustaw na SS 304,następnie Temperaturę i Jule i wapuj.W razie czego wciśnij razem +i- wtedy blokuje grzałkę ale nie informuje o tym,pokarze się tylko rezystencja.
Ja też mam grzałkę z SS 316L i wszystko śmiga.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2017, 14:55 przez krzychu44k, łącznie zmieniany 1 raz.
By jaro19591
#1766098
Na szybko wkręciłem parownik z SS 316, przy TCR 92 zaczął trochę bobrzyć. Zjechałem na TCR 50, temperatura 190 stopni i jak dla mnie jest O.K.
By jaro19591
#1766242
I tak trzeba się pobawić ustawieniami, chciałem tylko zobaczyć, czy układ reaguje na zmianę parametru TCR.
Awatar użytkownika
By arturbig
#1766753
Witam. Cz atomizer srednicy 25mm będzie się licował z modem czy też będzie wystawał?
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.