EPF
Co z czym i jak mieszać.
By zlodziej_czasu
#1750265
Witam,

od początku przygody z wapowaniem, czyli dosyć krótko, poszukuję niesłodkich liquidów. Nie jestem fanem słodkości i wapowanie słodkich liquidów na co dzień jest dla mnie męczące.

Na początek poszły gotowe liquidy. Próbowałem kilka tytoniowych różnych firm, bo w nich wydawało się, że najszybciej znajdę to czego szukam. Każdy jednak był mniej lub bardziej słodki, już pomijam fakt, że żaden nie miał nic wspólnego z tytoniem.

Nabyłem kilka aromatów i wymieszałem, aktualnie przegryzają się. Jednak po zapachu wydaje mi się, że również będą słodkie.

Czy znacie jakieś aromaty, które po wymieszaniu z bazą dadzą, określiłbym to, "wytrawny" liquid? Czy takie w ogóle istnieją?
Awatar użytkownika
By Mutango
#1750266
Jeśli jesteś wyjątkowo wyczulony na najmniejsze nawet nuty słodkości, to będziesz miał ciężko, bo baza z natury ma lekko słodkawy posmak (zarówno glikol jak i gliceryna). Aromaty mogą to tylko tuszować, ale chyba nigdy na sto procent.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1750268
Od paru lat nie używam cukru, ogólnie go unikam we wszystkim.
Jak dla mnie nieustannie niesłodki pozostaje aromat z TPA Earl Grey.
Awatar użytkownika
By pan prezes
#1750270
jak dla mnie ten GEKON od dillons jest wytrawny na maxa ale wg mnie smakuje trochę jak płyn do naczyń (zaznaczam dla mnie bo dla mojego znajomego jest np pyszny)
By zlodziej_czasu
#1750397
Tak też przypuszczałem, że te słodkie posmaki w którymś z kolei liquidzie, który próbowałem, to może być kwestia baz, a dokładnie ich składu.
Próbowałem jednak samej, czystej bazy i sama baza jest do zaakceptowania. Nie czułem zbytnio posmaku słodkości.
Herbaciane aromaty są już na moim celowniku, będę próbował zaraz po tytoniowych ;)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1750552
Może spróbuj coś na aromatach od MaiArt.
-czarna herbata 5,75%
-cytryna 3,25%
-bergamotka 0,6%
Słodko nie będzie na pewno :wink:
Awatar użytkownika
By Mutango
#1750941
Na pewno menthol jest wytrawny. Tylko nie jakaś mięta (zazwyczaj dosładzana), ale czysty menthol, np Natural Menthol od TPA. Wiem że nie każdy lubi czysty menthol, zresztą ja też nie za bardzo, ale jeżeli mamy jakąś inną mieszankę, którą odczuwamy jako słodko-przymulającą, to warto jest dodać niewielką ilość mentholu. Kropelkę, dwie na małą buteleczkę. Wówczas jest to na tyle niewielka ilość, że menthol nie zdominuje mieszanki (ktoś inny próbując nawet się nie zorientuje, że został dodany), ale spowoduje że mieszanka stanie się bardziej orzeźwiająca i mniej słodko-przymulająca.
By Alicja4094
#1757352
@zlodziej_czasu

Jak idą poszukiwania wytrawnego liquidu? Mam podobny problem, też mi nie pasują słodkie smaki. Znalazłeś coś godnego uwagi? Mi pasuje aromat maiart czarna herbata, jest taki posmak liściasto- herbaciany. Mam też aromat tobacco z TPA. Też może być, ale bez szału.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1757354
Zawsze jest FA Bitter Wizard. Chociaż cudów z custardami to nie zdziała. Można próbować iść w jakieś absoluty. Dobry jest Biały grejfrut z Inawery. Z tejże również tytki: Perique Black czy Little Space Drop.
By zlodziej_czasu
#1757698
Alicja4094 typowo wytrawnego według moich oczekiwań nie znalazłem.
Gotowców już nie kupuję. Najbardziej na tę chwilę pasują mi tytoniowe aromaty z Maiart, po miesięcznym przegryzaniu się.
Czekam również na przegryzienie Earl Gray Tea z TPA.
By zlodziej_czasu
#1758362
Dla mnie nie są skarpetkowe. Podchodzą mi wszystkie. Wapuję je na zmianę. Nie próbowałem jeszcze tylko Bosmana i Złotego Liścia. Warto spróbować, szczególnie, że można to zrobić małym kosztem nabywając próbki.
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1759266
miron52 pisze:Z tytoniowych, Liberty, Revolution i Route 66 od Aqua.


Potwierdzam. Liberty i Revolution. (route 66 nie znam)
Ciekawy też Aqua Red Cloud (smakuje jak jabłkowa shisha)
Bardzo dobre zaraz po zaprzestaniu palenia.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.