EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By adinho
#1750159
Witam,
przed chwilą zakupiłem w sklepie swojego pierwszego moda 75W ELEAF ISTICK PICO TC MOD SOLO W/O wraz z akumulatorem.
Sprzedawca w sklepie powiedział mi, że papierosa nie powinienem ładować podłączając go do prądu, tylko ładować przez port USB z komputera (niższe napięcie).
Stąd moje pytania:
Czy ładowanie papierosa bezpośrednio z gniazdka za pomocą kabla od papierosa/telefonu spowoduje jego zniszczenie?
Jak to można obejść, żeby nie ciągać ze sobą laptopa wszędzie gdzie chciałbym ładować papierosa?
Awatar użytkownika
By Goldi
#1750161
Sprzedawca się nie zna, do ładowania możesz użyć dowolnego adaptera z napięciem wyjściowym 5V i wtykiem micro USB.
By dwagiel
#1750166
Ze swojego doświadczenia odradzam ładowanie akumulatora w Pico. Metalowy element micro usb wypadł. Jakiś czas pózniej usb całkiem odmówiło współpracy. Polecam zewnętrzną ładowarkę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1750169
We wszystkich moich boxach aku ładuję za pomocą usb i jak dotąd w żadnym ten element mi nie wypadł. :wink:
By CodeineDreams
#1750172
Ja też z gniazdem micro usb nie miałem problemów w żadnym urządzeniu, czy to mod czy telefon. Ale jak ktoś pcha tam wtyk na chama bo omyłkowo przyłożył go na odwrót, lub szarpie modem na podłączonym wtyku, to tak się dzieje. Trzeba się po prostu subtelnie bardziej z tym obchodzić.
By dwagiel
#1750173
Cóż, kabel oryginalny a i nic tam na siłę nie pchałem. Może gniazdko było wadliwe a może rzeczywiście coś uszkodziłem. Napisałem, bo moim zdaniem, lepiej wiedzieć, że i coś takiego może się przytrafić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By adinho
#1750294
sprzedawca mówił, że ładowanie nie może przekraczać 1A, a ładowarkę od telefonu mam 1.8A


Sam czytałem, że problemy mogą wystąpić gdy w modzie jest więcej niż 1 akumulator, więc tutaj też wydawało mi się, że będzie ok. Dzięki wszystkim za pomoc :)
Awatar użytkownika
By lelek6
#1750307
adinho pisze:sprzedawca mówił, że ładowanie nie może przekraczać 1A

Nie rozmawiaj więcej z tym człowiekiem.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1750332
adinho pisze:sprzedawca mówił, że ładowanie nie może przekraczać 1A, a ładowarkę od telefonu mam 1.8A

To od telefonu tylko potocznie jest nazywane "ładowarką". W rzeczywistości ładowarka jest wewnątrz moda, a to co podłączasz to adapter sieciowy czyli zasilacz o maksymalnej wydajności 1.8A
Gdyby użyć analogi motoryzacyjnej, to moglibyśmy powiedzieć że jest to most o maksymalnym udźwigu 1.8T
Jeśli mój samochód waży 1T, a sprzedawca mi mówi że w związku z tym nie mogę przejeżdżać przez ten most, to znaczy że jest idiotą.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.