EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By toska
#1685883
Wiśnia ale jaka wiśnia , po prostu , fajny soczek wiśniowy , nie kwaskowaty słodkawy . Jak dla mnie bajka . Nigdy nie lubiłam wiśni , bo za kwaskowate a ta jest boska , zostanie ze mną na bardzo długo :mrgreen:
Awatar użytkownika
By cannonn
#1685932
Ja wczoraj umieszałem 5 smaczków na próbę, na razie 2% stężenie: jabłko, gruszkę, brzoskwinię, czarną porzeczkę i gumę balonową. Za 2 tygodnie zobaczymy czy starczy czy trzeba dorabiać ;)
By Goblin9
#1692867
Już dość dawno zamówiłem kilka ich aromatów. Oceniam w skali 1-11 gdzie 11 to najlepszy liquid jaki kiedykolwiek wapowałem. Testowane na dripperze mutation x v4 na różnych zasilaniach przy mocy ~42-45W oraz podwójnym setupie nawiniętym na śrubokręt 2.5mm, 6 zwoi, bez odstępów, opór ~0.28 ohm. Drut kanthal D 0.5 mm, a nośnik bawełna japońska MUJI. Baza hangsen 36mg/ml gliceryna i glikol od minerały-ziemii. Docelową moc 4.5/6 mg/ml.

Muffinka - 9/11 - Bardzo słodka, ale ja lubię takie smaki, liquid po około tygodniu zmienia kolor na żółty, osobiście dodaje 7% tego aromatu, ale tylko dlatego, że bardzo mi posmakował, radzę dodawać 5% tego aromatu. Do tego 1% etylomaltolu i mamy ambrozję :). Już 70 ml w niecały miesiąc wsiąknęło, a i teraz trzymam ją w ręce.

Poziomka - 8/11 - jedna z najlepszych owocówek, których mogłem spróbować. Soczysta słodka poziomka, gdzieś tam w tle wyczuwam malinę i delikatny chłód a'la Koolada, ale naprawdę delikatny. Stężenie 5% jak dla mnie idealne, ale dla osób o wrażliwych kubkach smakowych radziłbym zastosować 3.5-4%. Po jakimś czasie liquid staje się delikatnie biało - żółty.

Creme Brule - ?/11 - ostrzegam, czarny jak smoła, dopiero po zrobieniu zamówienia zorientowałem się, że zawiera karmel, mimo wszystko spróbowałem coś z tego zrobić. Stężenie 5%, mimo rozcieńczenia dalej jest czarny (I to bardzo ciemny). No więc pomyślałem że tylko go spróbuję i wyleję, po zalaniu cała wata czarna. W smaku wyczuwam karmel, czekoladę oraz kwaśne (i to bardzo) mleko.Nie oceniam ze względu na to, że raczej nie nadaje się do naszych celów ze względu na czarny kolor, ale jeśli miałbym go ocenić to 3/11.

Truskawki w śmietanie - 6.5/11 - jak już ktoś wcześniej opisał- Chupa Chupsy mleczno -truskawkowe. Całkiem dobry smak, trochę słodki. 5% aromatu idealnie oddaje smak. Po czasie kolor zmienia się na intensywny żółty.

Gruszka oraz kokos (osobne aromaty)- ?/11 - co do nich się nie wypowiem. Napewno 5% aromatu to za mało. Gruszka soczysta, kokos słodki, ale nic więcej nie powiem, gdy zrobię kolejne próbki 7% aromatu to się edytuję posta. Obydwa mało intensywne, zwłaszcza gruszka. Obydwa przezroczyste.

Szarlotka 7/11 - Dobra, mało czuć jabłko, bardziej coś a'la sernik, dobra i słodka, ale zalecam Stężenie 6-6.5%. Delikatnie pomarańczowy kolor liquidu po około tygodniu

Żurawina - 7.5/11 - Słodka, naturalna żurawina, 5% to trochę za dużo. Polecam 3.5-4%, kolor raczej bezbarwny. Jak dla mnie dobra, może trochę zbyt śłodka. Mocno owocowa.

Różany - 4/11 - Zapach przepiękny, ale podczas wapownia jest okropnie intensywny, zostaje na grzałce (nawet w dripperze) i nie idzie się go pozbyć. Maksymalne stężenie 2.5%, dla masochistów 3%. Koloru nie zmienia. Przezroczysty. Kolega, który dopiero rzucił analogi (a i tak pali 1 papierosa dziennie), mający słaby węch i smak ocenia na 9/10.


Oczywiście to tylko moje subiektywne opinie, każdy jest inny. :)


Geeko pisze:Skład aromatu jabłkowego:
mieszanina substancji aromatycznych, E 1520 glikol 1,2-propylenowy - 61,6 %, etanol

Jak to jest z tym etanolem w liquidzie.


Nie zaszkodzi, a zwłaszcza w tak małych ilościach.
Awatar użytkownika
By Arcadius
#1697046
Nie mogę się powstrzymać i napiszę na już kilka zdań komentarza, bo właśnie przed wczoraj dojechało do mnie zamówienie. Z racji zapasów z TPA nie rozpędzałem się z kupowaniem znacznych ilości. No cóż ale ciekawość była na tyle mocna, że zakupiłem po 10 ml następujące smaki: jeżynowy, malinowy, mango, poziomkowy, żurawina, jagodowy, malaga, mojito. Zacznę więc od początku, na pochwałę zasługuje szybka realizacja i to po okresie urlopowym sklepu, do tego bardzo dobrze zabezpieczony towar w przesyłce i niewygórowany koszt przesyłki. Duży plus. Aromaty w buteleczkach ciemnych, szklanych z kroplomierzem czyli standard jak w przypadku TPA chociażby. Etykieta jak wspomniano w temacie z drukarki i jak z niej wynika albo nie wynika - producent nieznany. Wszystkie aromaty mają 12m ważności i podsumowując wszystko generalnie na kolejny plus. A bym zapomniał, bardzo zadowolony jestem z faktu umieszczenia na etykiecie składu, choć producent mam wrażenie powinien jednak być na etykiecie i nie chodzi o przepisy ale klienckie poczucie wiedzy skąd się kupuje. Tajemnica handlowa? Pierwsze doznania po otwarciu każdej buteleczki są takie, że przede wszystkim odczuwa się bardzo intensywny zapach, niekiedy wręcz z trudno wyczuwalnym smakiem, jaki się spodziewałem po etykiecie. Z drugiej strony pomyślałem, że taki objaw to oznaka bardzo dobrego i wysokiego stężenia aromatu, co powinno przełożyć się na jakość i wydajność przede wszystkim. Czytałem temat dot. tych aromatów i ich wydajności więc wszystko wydaje się uzasadnione. Na pierwszy ogień poszła żurawina i malaga. Na niecałe 60 ml bazy dałem 50 kropel aromatu. Obydwa aromaty mają postać roztworu w kolorze brunatnym, wydają się gęstsze niż te z TPA, choć w/w z tej marki nie posiadałem na gdy i nie wiem, czy w ogóle mają. Całość odstawiłem na co najmniej 24h po ostrym mieszaniu. Miało leżakować dłużej ale nie wytrzymałem z ciekawości i dzisiaj pierwsza degustacja. Liquid z racji koloru cieczy z aromatem zabarwił się na lekki słomkowy a nawet ciemniejszy kolor. Żurawina jak na moje podniebienie pyszna, delikatny smak, nie jest chemiczny i nie jest zbyt intensywny oraz nie ma nadmiernej slodyczy jak w przypadku TPA i ich aromatów owocowych. Takiej zmiany szukałem. Jestem baaardzo zadowolony jak na razie i kolejne degustacje przede mną. Zestawiając moje wrażenia z ceną uznaje moje odkrycie zakupowe za sukces.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By marki51
#1697058
Arcadius
No to czekam, za degustacją jagody i jeżyny
By Vianne
#1697222
Jagoda jest na bazie trójacetyny, podobno średnio się to nadaje do naszych celów.
Awatar użytkownika
By Arcadius
#1697786
marki51 pisze:Arcadius
No to czekam, za degustacją jagody i jeżyny

Na razie napiszę o aromacie malaga. Czas leżakowania 48h, 50 kr. na 60 ml gdzie 60VG. Kolor aromatu brunatny, więc kolor liquidu jak się domyślacie wyszedł lekki herbaciany. Chmurzone na Crius Plus i Smok RTA G2. Podsumowując, smak malaga pełną gębą, zero posmaku chemii. Wyszedł aromatyczny i łagodny dla podniebienia smak. Nie zauważam jakiś problemów z zagęszczeniem liquidu czy tym podobne. Polecam, a następnym razem dam kilka kropel mniej z racji wydajności aromatu.
Awatar użytkownika
By pok14
#1697789
Poteścili, posmaczyli.......a jak z odkładaniem się nagaru na grzałkach ?
By Vianne
#1697843
pok14 pisze:a jak z odkładaniem się nagaru na grzałkach ?

Nijak. Próbowałam 10 smaków, liquidy wychodzą bezbarwne albo bardzo jasne, nagaru tyle, co nic. ACZKOLWIEK należy czytać skład i unikać aromatów mających w składzie Karmel amoniakalno-siarczynowy (E150D), bo taki aromat będzie bardzo ciemny, liquid też będzie bardzo ciemny i spod nagaru grzałki nie będzie widać po paru zaciągnięciach się. To ten barwnik używany m.in. w colach.
Awatar użytkownika
By kabacina
#1697850
Vianne pisze:
pok14 pisze:a jak z odkładaniem się nagaru na grzałkach ?

Nijak. Próbowałam 10 smaków, liquidy wychodzą bezbarwne albo bardzo jasne, nagaru tyle, co nic. ACZKOLWIEK należy czytać skład i unikać aromatów mających w składzie Karmel amoniakalno-siarczynowy (E150D), bo taki aromat będzie bardzo ciemny, liquid też będzie bardzo ciemny i spod nagaru grzałki nie będzie widać po paru zaciągnięciach się. To ten barwnik używany m.in. w colach.

Dodajmy również, że ma on właściwości rakotworcze ;)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Arcadius
#1698091
pok14 pisze:Poteścili, posmaczyli.......a jak z odkładaniem się nagaru na grzałkach ?

Malage jednak odpuszczam, nagar jak cholera po jednym baniaku.
By Goblin9
#1698927
Zmieszane 30 ml poniższej mieszanki

7% Mufinka
5% Kokos
5% Gruszka
I 3 krople EM na 10 ml

Próbować nie próbowałem, niech się przeżre, ale zapach jest piękny :). Gdy tylko spróbuję to dam znać jak smakuje, proporcję powyżej są dla osób lubiących intensywne smaki, dla tych o wrażliwych kubkach smakowych polecam dać 1,5 kropli EM oraz mniejsze stężenie aromatów w liquidzie.

Edit: Musiałem spróbować :)

Przegryzało się zaledwie kilka godzin, wiec później będzie jeszcze lepiej, a już teraz ten liquid jest wybitnie dobry - najbardziej wybija się kokos, zaraz po nim czuć mufinkę, a gdzieś w tle drugie skrzypce gra gruszka, pychota - 10.5/11. Nazwałbym tą mieszankę "Tropical cookies"... Pyszne!!!

Edit : Zmiana przepisu, więcej gruszki.
Awatar użytkownika
By cannonn
#1700634
Dziś próbowałem gumy balonowej po 25 dniach od mieszania. Stężenie 2%, VG/PG 50/50, jest smacznie ;)

TapTap
Awatar użytkownika
By Arcadius
#1700777
Dzisiaj degustacja maliny, 4 dni leżakowania, 50 kr na 50 ml bazy Optimum. Pełny i soczysty smak malinowy, zero chemii i negatywnych efektów typu drapanie w gardle. Polecam.
Edit: no i przyszedł czas na poziomkę, tutaj ciut gorzej, owszem smak odczuwalny ale ma taki jakiś posmak tłustego kremu. Nie wiem jak to określić. Średni, na pewno ustąpi innym. Proporcje jak poprzednio 50 kr/50 ml bazy.
Awatar użytkownika
By cannonn
#1702852
Mięta - zapach z butelki coś jak inhalol, w stężeniu 2% łagodny, ale do wapowania solo słaby, jako dodatek może znajdę zastosowanie (wziąłem 50ml :roll: )

Jabłko - 2% dla mnie trochę mało wyczuwalne, w smaku przyjemne, nie smakuje jak tymbark czy inny sok, jest okej; będę próbował większe stężenie

-- 22 sie 2016, 21:52 --

Gruszka - 2%, ponownie słabo wyczuwalny smak, będę próbował mocniejsze stężenie

Brzoskwinia - jw
Awatar użytkownika
By toska
#1723244
Pomarańcza tak dobrej pomarańczy w życiu nie chmurzyłam na 50ml dałam jej 1,2ml i jest super intensywna , chmurzona na serpent mini a ten rewelacyjnie oddaje smak :mrgreen:
Awatar użytkownika
By cannonn
#1726282
Stwierdzam jednak, że brzoskwinia w stężeniu 2% to mistrzostwo świata :mrgreen:
Awatar użytkownika
By toska
#1726404
cannonn pisze:Stwierdzam jednak, że brzoskwinia w stężeniu 2% to mistrzostwo świata :mrgreen:


No to brzoskwinka zrobiona i czekam az dojdzie , ile u Ciebie postała , zanim skosztowałeś ?
Awatar użytkownika
By cannonn
#1726408
toska pisze:
cannonn pisze:Stwierdzam jednak, że brzoskwinia w stężeniu 2% to mistrzostwo świata :mrgreen:


No to brzoskwinka zrobiona i czekam az dojdzie , ile u Ciebie postała , zanim skosztowałeś ?


Tydzień jej dałem i smak jest fajny, jednak zostawia taki gryzący posmak. Następnym razem spróbuję tylko na VG.

Przeszedłem z mieszania "na krople" na mieszanie wagowe i dopiero teraz liquidy są jakie być powinny. W kroplach wychodziło mniejsze stężenie i zawsze miałem za słaby smak :drinkb
Awatar użytkownika
By toska
#1726460
Mnie gryzie jak daje za dużo aro , w szczególności właśnie 1000 smaków .
Jak zaczęłam dawać 1,5% jest pięknie i smacznie :D
No i zawsze robię na bazach 50/50 :mrgreen:
Awatar użytkownika
By PrezesArQ
#1726461
Też byłem początkowo zachwycony tymi aromatami, ale szybko mi przeszło. Na gryzienie troszkę pomaga czas leżakowania, ale i tak niestety drapie :( smaki fajne i cena b.dobra, ale niskie stężenia wskazane. Dobre są do skomplikowanych mieszanek, na tzw. drugi plan ;) Ale i tak większość tych aro służy mi jedynie do aromatyzowania yerba mate :lol:
Awatar użytkownika
By toska
#1726556
PrezesArQ pisze:Też byłem początkowo zachwycony tymi aromatami, ale szybko mi przeszło. Na gryzienie troszkę pomaga czas leżakowania, ale i tak niestety drapie :( smaki fajne i cena b.dobra, ale niskie stężenia wskazane. Dobre są do skomplikowanych mieszanek, na tzw. drugi plan ;) Ale i tak większość tych aro służy mi jedynie do aromatyzowania yerba mate :lol:


Ja jestem zachwycona pomaranczą ( chmurzę ją już bardzo długo i ciągle mi się nie znudiła ) , takiej dobrej nie chmurzyłam nigdy , nadaje się do ciągłego chmurzenia , ale z resztą aromatów tak jak u Ciebie , zachwyt mi minął :cry:
Są dla mnie po prostu za słodkie i za mdłe , nie nadają się do dłuższego wapowania :(

Maksymalnie mogę dać 1,5% i to jest git , bo jak dam więcej to nie ważne ile stoją to i tak gryzą :(
By Sylwia1774
#1738005
Odswieże trochę temat. Ktoś ma jakieś fajne przepisy na złozone przynajmniej z dwóch aromatow samogon.
Ze swojej strony mogę dodac ze malina 4% steżenie pychaaaaaaaaa smak lekki fajnie wyczuwalna malina jakby prosto zerwana z krzaka polecam;)) i czekam na jakies fajne propozycje;)
Awatar użytkownika
By domekrap
#1738151
Złożone zamówienie na pomarańczę i czarną porzeczkę. Co do drapania w gardle. Aromaty są bardzo stężone. Dawkowanie powinno być stopniowe. Zacząć od 4/5% i stopniowo dodawać jeżeli nie wyczuwamy smaku w całej okazałości. Ja niestety nie mieszam już dwóch i więcej aromatów. Jak to moja połowica mówi. Jeden smak to wiadomo co to jest. :D *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By zarthos
#1738153
Dawkowanie tych aromatów na poziomie 4-5% to zabójstwo.
Nie wiem czy 2% to nie za dużo...
Awatar użytkownika
By psn
#1738155
W zależności od aromatu od 1% do 8%, kupiłem na raz koło 40 butelek to wiem co piszę. ;) Na węch już można się wstępnie zasugerować czy coś jest mocne czy słabsze, a dalej dokładać w razie potrzeby. Zdecydowanie owoce są dużo intensywniejsze aniżeli aromaty deserowe. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1738156
Chyba że sprzęt kijowy. Ja dawkowalem 3% to było nie wapowalne. Sklanialbym się bardziej na 1-1.5%
Awatar użytkownika
By psn
#1738159
No jak ktoś ma sprzęt z nędznym setupem to mu czysty aromat nie zasmakuje. :lol:
Tak jak napisałem - to indywidualna kwestia danego aromatu z 1000 smaków, każdy charakteryzuje się inną intensywnością, jak chociażby żurawina której potrzebne są śladowe ilości, brzoskwinia mieszana z innymi aromatami też musi być racjonalnie dawkowana ponieważ potrafi ubić inne aromaty, piernik z racji acetyny jest potwornie intensywny, a np. kukułki w moim jednym miksie nie wyobrażam dać sobie mniej niż 6-7%. :) Śmietanowe aromaty z kolei również nie charakteryzują się taką intensywnością. Suma sumarum dla tych co się wahają - polecam spróbować, naprawdę wypadają świetnie. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By domekrap
#1738167
No cóż, napisałem 4/5% bo kierowałem się własnymi odczuciami. Lubię intensywna smaki. Nie mniej jednak 1% to chyba nieco za mało?
By Sylwia1774
#1738213
Malina w stezeniu 4% idealna ani za mocna ani za slaba po prostu w punkt. Zmeszalalam na probe sernik z malina w stezeniu 2:4czekam az sie troche przegryzie i bede probowac;) wszystkie aromaty w sumie mam w stezeniu 4 % jak cos sprobuje dam znac;). Ogolnie polecam sprobowac aromatow;)
By dawca90
#1738899
Pinacolada jak zwykle zachwyca. Ananas guma balonowa juz srednio. Ale to chyba u mnie problem nie czuje juz innych lq na subtanku. Musze go wygotowac ew zmiana parownika pod k5 dla smaku. Grzalka zawsze w ok 1 ohm

Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L21 przy użyciu Tapatalka
By Sylwia1774
#1739041
Czarna porzeczka 4%smak dobry nie chemiczy naturalna porzeczka lecz jak dla mnie na dluzsza mete troche meczacy;)
By eror
#1749272
czy ktoś robił gumę balonową, i jeśli tak to jakie stężenie poleca? :)
Awatar użytkownika
By kabacina
#1752209
eror pisze:czy ktoś robił gumę balonową, i jeśli tak to jakie stężenie poleca? :)

Ja robiłem gumę. Powiem tak - na początku jak spróbowałem, to byłem nią zachwycony. Ale z biegiem czasu coraz mniej ja lubiłem - teraz stoi na półce. Dostałem ja od znajomego który ja kupił, ale zwapowal jedynie 10ml i stała na półce.. Odnośnie stężenia, to podam w kroplach - dawałem 15-20kr na 10ml. To moje standardowe stężenie. Zawsze daje co najmniej te 20 kropli

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By kabacina
#1754829
Odświeżam :) czekamy na jakieś nowe recenzje aromatów ;)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By toska
#1755137
kabacina pisze:Odświeżam :) czekamy na jakieś nowe recenzje aromatów ;)



Po początkowych zachwytach tymi aromatami zostałam przy tylko 2 .
Pomarancza i brzoskwinia to jedyne aro które nie męczą ( jak na razie ).
Oba daje w stężeniu 1,5-2%
Awatar użytkownika
By kabacina
#1755144
toska pisze:
kabacina pisze:Odświeżam :) czekamy na jakieś nowe recenzje aromatów ;)



Po początkowych zachwytach tymi aromatami zostałam przy tylko 2 .
Pomarancza i brzoskwinia to jedyne aro które nie męczą ( jak na razie ).
Oba daje w stężeniu 1,5-2%

Właśnie zastanawiam się nad tą pomarańcza.... Naprawdę jest tak pyszna? Próbowałem kiedyś z inawery i leży u mnie 2 lata na półce, takie to niedobre :) mówicie, że tutaj jest inaczej? ;)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By toska
#1755154
kabacina pisze:Naprawdę jest tak pyszna?



Może ja opisze po swojemu .
Ta pomarańcza nie jest przesłodzona z lekkim posmakiem skorki . Taka prawdziwa naturalna . Może dzięki temu że nie ma nadmiaru słodkości po prostu się nie nudzi :mrgreen:
Awatar użytkownika
By kabacina
#1755157
toska pisze:
kabacina pisze:Naprawdę jest tak pyszna?



Może ja opisze po swojemu .
Ta pomarańcza nie jest przesłodzona z lekkim posmakiem skorki . Taka prawdziwa naturalna . Może dzięki temu że nie ma nadmiaru słodkości po prostu się nie nudzi :mrgreen:

Kurcze chciałbym ją spróbować ale jak zamawiasz z tej strony to trzeba byłoby więcej. A mam na razie zapasy :) na bank ja kiedyś kupię, bo szukam pysznej pomarańczy...

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By james_1989l
#1756861
Zachęcony ceną i recenzjami zakupiłem trochę tych aromatów. Gryzą się już ok. 1,5 tygodnia w zamknięciu i ciemności :) Dawki w każdym przypadku takie same - 3ml na 50ml bazy.
Smaki, których już zdążyłem spróbować:
-Gruszka - Za małe stężenie. Dziś dodałem dodatkowe 2ml aromatu. Bardzo słabo wyczuwalny smak, choć dość dobry.
-Brzoskwinia - To samo co z gruszką - dodane 2ml. Pachnie i smakuje jak ice tea z biedronki ;)
-Czarna porzeczka - Rewelacja! Bardzo naturalny smak, choć przydałoby mu się trochę słodkości.
-Kaktus - To samo co wyżej - Bardzo przyjemny smak, trza dosłodzić.
-Żurawina - Omijać z daleka!! Cap, syf, wali rozpuszczalnikiem zmieszanym z tanimi męskimi perfumami z kiosku! Po kilku zaciągnięciach zawroty głowy i mdłości. Butla poszła na kaloryfer pooddychać w cieple.
-Pinacolada - Nie wiem co powiedzieć, bo parownik nawet po gotowaniu wali wciąż rozpuszczalnikiem. Nie wiem czy to sprawka poprzedniego aromatu, czy pinacolada też ma to coś w sobie.

Następne w kolejce smaki, których nie mogę się doczekać to:
-Pomarańcz - Pachnie nieziemsko! Dam jej jeszcze trochę się przegryźć. Oleista!
-Jabłko - Takie zwykłe jabłko w zapachu, zobaczymy później
- Banan - jak wyżej
-Wiśnia - Tymbark, smak ocenim jak się jeszcze pogryzą.

Update 1:
Pomarańcz - Zapach boski, choć smak taki... normalny. Spróbuję z wyższym stężeniem, ale powinno być dobrze.
Wiśnia - Tymbark, nic więcej. Przyjemny smaczek.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2017, 00:25 przez james_1989l, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By kabacina
#1756867
james_1989l pisze:Zachęcony ceną i recenzjami zakupiłem trochę tych aromatów. Gryzą się już ok. 1,5 tygodnia w zamknięciu i ciemności :) Dawki w każdym przypadku takie same - 3ml na 50ml bazy.
Smaki, których już zdążyłem spróbować:
-Gruszka - Za małe stężenie. Dziś dodałem dodatkowe 2ml aromatu. Bardzo słabo wyczuwalny smak, choć dość dobry.
-Brzoskwinia - To samo co z gruszką - dodane 2ml. Pachnie i smakuje jak ice tea z biedronki ;)
-Czarna porzeczka - Rewelacja! Bardzo naturalny smak, choć przydałoby mu się trochę słodkości.
-Kaktus - To samo co wyżej - Bardzo przyjemny smak, trza dosłodzić.
-Żurawina - Omijać z daleka!! Cap, syf, wali rozpuszczalnikiem zmieszanym z tanimi męskimi perfumami z kiosku! Po kilku zaciągnięciach zawroty głowy i mdłości. Butla poszła na kaloryfer pooddychać w cieple.
-Pinacolada - Nie wiem co powiedzieć, bo parownik nawet po gotowaniu wali wciąż rozpuszczalnikiem. Nie wiem czy to sprawka poprzedniego aromatu, czy pinacolada też ma to coś w sobie.

Następne w kolejce smaki, których nie mogę się doczekać to:
-Pomarańcz - Pachnie nieziemsko! Dam jej jeszcze trochę się przegryźć. Oleista!
-Jabłko - Takie zwykłe jabłko w zapachu, zobaczymy później
- Banan - jak wyżej
-Wiśnia - Tymbark, smak ocenim jak się jeszcze pogryzą.

Dziękujemy za recke! No i czekamy na resztę... Szczególnie na pomarańcze ;)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
By Neko23
#1771046
Przetestowałem już wiele aromatów TPA, Flavor West, Capelli i Inawery i poczułem, że czas na coś nowego. Cena też dosyć zachęcająca do eksperymentowania. Zamówiłem niedawno 10 aromatów z tej strony, ale wszystkie oparte wyłącznie na mieszaninie substancji aromatycznych, glikolu i ewentualnie glicerynie. W przyszłości pewnie zamówie kolejne, bo oferta całkiem niezła i wygląda na to, że same aromaty też dobre. Zakupiłem:
- truskawki w śmietanie
- poziomka
- malina
- jeżyna
- czarna porzeczka
- kiwi
- banan
- gruszka
- biszkopt
- czekolada

W zapachu jak na razie wszystkie poza kiwi, jeżyną i czarną porzeczką są świetne i bardzo wyraźne. Póki co użyłem trzech, jak porobię kolejne liquidy i się przegryzą to zaktualizuję listę i opinie. Wszystkie testowane na TFV8 RBA, podwójny fused clapton.

1. Banan i czekolada
PG/VG: 30/70
Czekolada: 6%
Banan: 4%
Opinia: Próbka użyta po trzech godzinach od zmieszania była bardzo bananowa z nutą czekolady. Banan jednak nie smakował do końca jak owoc, a raczej jak takie słodkie pianki/cukierki bananowe. Po około tygodniu czekolada się "przebiła" i nieco wręcz przyćmiła banana. Czekolada całkiem dobra i wyraźna, nie taka słodka. Także proporcje do poprawy zdecydowanie, ale same aromaty bardzo dobre i jestem miło zaskoczony jakością.

2. Truskawki w śmietanie
PG/VG: 30/70
Aromat: 10%
Opinia: Aromat świetny. Próbowałem wielu różnych gotowych liquidów o tym smaku, ale żaden nie był tak dobry. Smakuje jak cukierki Alpenliebe. Ze stężeniem aromatu nieco przesadziłem i po przegryzieniu się jest za słodko, 5-7% powinno być okej.
Awatar użytkownika
By Mały Jasio Baryła
#1771836
Bawił się ktoś już aromatem Anyżowym?
Awatar użytkownika
By kabacina
#1791765
Moi drodzy, jakieś zmiany/nowe testy aromatów z tego tematu? Chciałbym go odświeżyć, bo warto

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Mały Jasio Baryła
#1793392
Długo stały i czekały na swoją kolej ale w końcu i ja coś wymieszałem z tych aromatów.

Pierwszy - jeszcze się przegryza, ale pachnie zacnie- Gruszka/cytryna/anyż, w przyszłym tygodniu pierwsze testy, zastanawiam się nad dodaniem odrobiny koolady do mieszanki, żeby było bardziej rześko :)
Drugi - już spróbowany - sernik/jeżyna 4%/6% - sernik w tym stężeniu jest bardzo dobry, można nawet trochę mniej dać, jednak zawiodłem się na jeżynie, jest praktycznie nie obecna, gdzieś w tle czuję jakieś lekkie nuty, następne próby będą z innymi owocami, może pomarańczka, brzoskwinia? :)
Awatar użytkownika
By kabacina
#1793414
Mnie osobiście smakowała jeszcze guma balonowa, za to koledze w ogole.. Ciężko wyczuć co komu podejdzie. Ja się zbieram do zakupu winogrona, sernika i piernika, bo lubię takie aromaty :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Mały Jasio Baryła
#1793440
Nie wytrzymałem i spróbowałem gruszeczki z cytryną i anyżem :)
Wyszło ekstra! Mimo sporych stężeń jak na te aromaty, odpowiednio 7/2/1%.
Jest pysznie, na wdechu gruszka z cytryną (cytryny można dać ciut mniej), a na wydechu czuć delikatną ziołową nutkę anyżu, orzeźwiającą :)
Wszystkim bojącym się anyżu zdecydowanie polecam się przełamać, odrobina w liquidzie potrafi zrobić wielką różnicę :)
Awatar użytkownika
By kabacina
#1793444
Anyż? Aaa e życiu! :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Mały Jasio Baryła
#1793445
Też tak miałem :) nie wezmę zwykłego anyżu do pyska, nie tknę niczego z anyżem, jednak w liquidzie jako trzeci, a czasami czwarty smak mi podchodzi :) ciekawie przełamuje słodycz, a w zestawieniu jeszcze z miętą sprawia, że mieszanka jest jeszcze bardziej orzeźwiająca :)
Awatar użytkownika
By kabacina
#1793447
Nie ma szans, zebys mnie przekonał. To zupełnie nie moje klimaty :) menthol owszem ale anyż w zyciu hehe. Kojarzy mi się z takimi cukierkami z dzieciństwa. Masakra :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.