EPF
By man0fmayhem
#1747708
Witam wszystkich Vaperów :D

Posiadam hcigara vt200 niestety padł w nim pakiet lipo, niezależnie od ustawień w escribe czy też konfiguracji parownika, zawsze na 1/2buchy przypadał spadek pakietu o jakieś 1/2%

zastanawiam się jaki kupić pakiet żeby wlazł do oryginalnej obudowy
myślałem nad tym: http://www.akumulatoryrc.pl/mobile/pl/p/SLS-XTRON-1300mAh-3S1P-11,1V-40C80C/377
jednak moje pytanie brzmi, ile będzie mi trzymał taki pakiet zważając na to że latam z grzałkami 0,3/0,4 na 50/60W przeważnie to są zwykłe mikrusy, claptony lub fused claptony, po prostu w nic innego mi się bawić nie chce.

Obrazek
Awatar użytkownika
By dywersant
#1747718
Padł pakiet, to znaczy? Mod nie odpala bez kabla?
To co linkujesz może na grubość się nie zmieścić. Pakiety do tego moda są u chińczyka, na przykład na ft.
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1747726
Na dość znanym chińskim portalu(którego nazwy ze względu na regulamin/ ustawę wymienić nie mogę) oryginalne pakiety vt200 zamawialiśmy poniżej 50zł/szt(do przeróbki vt200 na szybkozłączki). Z tego co mi wiadomo wszystkie łącznie z oryginalnym pakietem działają do tej pory i same z siebie mają bardzo małe szanse na uszkodzenia(w większości wina użyszkodnika). Tym bardziej nie kombinowałbym z zamiennikami, bo dedykowane są bardzo dobre(tylko trzeba ładnie przeanalizować na start, a nie tak jak 99% użytkowników reddita... unboxing -> wapujemy ile bozia dała mocy). Najważniejsze, żeby po zakupie utworzyć sobie mapy / nastawy zasilania dla każdego pakietu z osobna, ewentualnie uniwersalne uwzględniając odpowiednio wysokie napięcia odcięcia. Analiza standardowa jak dla każdego lipo w oparciu o % różnice pomiędzy każdym ogniwem, ale polecam analizę uwzględniającą różnice już na poziomie 0,05V (excel + analiza odczytów z csv)-> Zagwarantuje ci to bezproblemowe działanie na długie lata. Za czasów studenckich testowaliśmy dość dużo metod wydłużania żywotności pakietów lipo, ale ta odcinająca zasilanie przy 0,05V różnicach napięcia była zdecydowanie najlepsza. Dla VT200 będzie to jakieś 3,2-3,5V(zresztą zobaczysz w odczycie csv dla danego pakietu).
By man0fmayhem
#1747729
Tak trochę black magic dla mnie to co napisałeś 0.o

Czytałem na forach że te oryginalne pakiety mają po 900mah faktycznej pojemności, dlatego chciałem kupić coś lepszego.
A analiza pakietu to dla mnie nowość, tzn po zakupie ją zrobiłem, ale nie wiem czy dobrze skoro pakiet wysiadł(mam na myśli że lekko spuchł No i szybka spadały %)
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1747732
No to już nie moja wina... ...Instrukcje(w tym 1 interaktywna) do Escribe wypuszczone przez Evolv gdzieś wyparowały? Są mało czytelne? Z tego co pamiętam to w nich jest dość dobrze opisana metodyka wykonywania analizy danego pakietu / ogniwa(bo takową analizę dla 18650 / 26650 też się wykonuje). Nie znajdziesz w nich niestety informacji dotyczącej bezpiecznych nastaw / doboru parametrów odcięcia na podstawie .csv, ale to podałem ci powyżej.

900mAh... Takiego odczytu jeszcze nigdy nie spotkałem w pakietach z VT200... Ale każdy lipo jaki byś nie wybrał z pojemnością 1300mAh, przy odpowiednio wysoko/ bezpiecznie ustawionej odcince nie będzie nawet blisko pojemności znamionowej.

Lipo z czasem puchną i póki świadomie jesteś w stanie sprawdzać ich żywotność to nie przejmowałbym się tym... Gorzej jak napuchł, bo ktoś mu regularnie serwował rozładowania ogniw do bardzo niskiego poziomu i z niego próbował doładowywać pakiety raz za razem(przy bardzo niskich odcinkach nawet balancer z DNA200 nie podoła -> swoją drogą zabawkowy balancer).
By daw34pl
#1747891
Sprawdź strony z asg tam jest duzo do wyboru np taiwangun.pl gunfire.pl są tam małe pakiety do kupienia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wyciekajacy liquid

Witam, chcialbym się zapytać bardziej doświadczony[…]

Geekvape Ammit RTA

Zapowiada się ciekawie :) http://www.gee[…]

Dziwny posmak przy paleniu

Witam posiadam vape pen 22 smok i problem z posmak[…]

Po pierwsze witam wszystkich użytkowników :) (Nie […]