EPF
http://maiart.pl/
By MaiArt
#1747547
Czyż jest coś lepszego na zimowe wieczory od filiżanki dobrej herbaty z cytryną? A na deser aromatyczne pieczone jabłko z nutą karmelu?
Hmmm... Chyba nie ;)

Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, iż zakończyliśmy testy nad nowymi kompozycjami i lada chwila na półki sklepów trafią nasze najnowsze atomaty:

Herbata z cytryną
Earl Grey
Earl Grey z cytryną
Pieczone jabłko

Cały czas jesteśmy otwarci na nowe pomysły i czekamy na Wasze propozycje nowych smaków ;)
By FlashGordon
#1747749
Wszystko co słodkie i bez owoców mile widziane :)
By FlashGordon
#1747836
I super, im więcej je wapuję, tym bardziej mi smakują, dziś poszło od 6 rano z 20ml,ciężko się odkleić od parownika :)
By Skoroszyt
#1747861
Nie no serio przez Was musiałem jechać odebrać osobiście ale sądząc po zapachu który mnie uderzył przy otwieraniu myślę że było warto :D szkoda że tylko na Earl Grey'a się jeszcze nie załapałem bo bardzo mi pasuje ten smak :)
Awatar użytkownika
By blucas
#1747920
Weź coś zapodaj... skoro smaka robisz...

Wytaplane.
Awatar użytkownika
By Czocher
#1747954
blucas pisze:Weź coś zapodaj... skoro smaka robisz...

Wytaplane.


No to zapodaję :)

EDIT: scalono mi tematy, link biszkopt-czekoladowy-przepis-na-liquid-t117223.html

Narazie cztery przepisy dodałem, ale jestem teraz na etapie testów kilku nowych, min. czekolada żurawinowa, czekolada waniliowa, budyń malinowy... Jak przeżyję testy to podzielę się z przyjemnością :piwo
Ostatnio zmieniony 09 sty 2017, 19:37 przez Czocher, łącznie zmieniany 1 raz.
By MaiArt
#1748127
Serdecznie dziękujemy za upublicznianie Waszych przepisów na kompozycje wieloskładnikowe oparte o aromaty MaiArt :hat_low:

Jeżeli można, to prosiłbym (w celu zachowania porządku oraz łatwości w wyszukiwaniu) zamieszczać posty w temacie biszkopt-czekoladowy-przepis-na-liquid-t117223.html

PS
Przygotowujemy małą niespodziankę dla osób szczególnie wyróżniających się w tym temacie ;)
Awatar użytkownika
By minimaluser
#1748159
Ja wrócę do mojego wcześniejszego posta.

Grzane wino - naprawdę smaczne, do kawki czy %. Smaczny, niesłodki, korzenny. Polecam wszystkim, którzy gustują w takich smakach. Mieszane w stężeniu 2%, dla mnie wystarczające.

Zabalgione - kolejny świetny, deserkowy aromat. Mieszany na 5%, również wystarczająco dla mnie. Lekko słodki, przyjemny, można wapować cały czas i nie mdli.

Apfelstrudel - mieszany 4,5%, dla mnie zbyt mocno wyczuwalne jabłko, a za mało cynamonu / ciasta. Ale również nie męczy kubków smakowych, do kawy się nada ;)

Chciałem jeszcze spróbować piernika, ale popieprzyłem na kacu stężenia i źle go namieszałem. Sprowadzę sobie litr bazy i dokończę mieszanie mojego "koncentratu", wtedy coś więcej napiszę. Póki co, aromaty solo smakują mi bardzo. Ale już mam ochotę spróbować w/w przepisów na biszkopty no i sprawdzić mojego ulubionego earl grey :D

Mai Art - ode mnie 11/10 :D
Awatar użytkownika
By Czocher
#1748162
minimaluser pisze:...Sprowadzę sobie litr bazy i dokończę mieszanie mojego "koncentratu"...


Kupujesz gotową bazę? Nie lepiej nabyć glikol, glicerynę, bazę nikotynową i samemu zrobić. Znacznie taniej wychodzi :).
Awatar użytkownika
By bulit73
#1748220
Czocher pisze:Kupujesz gotową bazę? Nie lepiej nabyć glikol, glicerynę, bazę nikotynową i samemu zrobić. Znacznie taniej wychodzi :).

minimaluser pisze:Jestem leniem i mam ogólnie mało czasu ze względu na robotę, ale rozważę ;)


Przy opcji o której napisał @Czocher, masz większe możliwości regulacji proporcji PG/VG.
By MaiArt
#1749359
Wysłaliśmy kolejną dostawę do naszego internetowego sklepu firmowego w Częstochowie i na półkach pojawią się następujące nowe kompozycje aromatyczne:

1. Aloes
2.Cola
3. Eukaliptus
4. Jarzębina
5. Kiwi
6. Liczi
7. Multiwitamina
8. Słodka śmietanka
9. Stracciatella
10. Tropicana

Łącznie 98 aromatów dostępnych od ręki *SMOKEKING*

Serdecznie zapraszamy :D
By medikk
#1749600
Pozwolę sobie na pytanie, czy próbował ktoś tych aromatów na bazie PG/VG 70/30? Ponoć baza z przewagą glikolu oddaje lepszy smak, czy tak jest również z tymi aromatami? *SMOKEKING*
Ostatnio zmieniony 15 sty 2017, 17:56 przez medikk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By miron52
#1749606
medikk pisze:Pozwolę sobie na pytanie, czy próbował ktoś aromatów na bazie PG/VG 70/30? Ponoć baza z przewagą glikolu oddaje lepszy smak, czy tak jest również z tymi aromatami? *SMOKEKING*

Podejrzewam, że nikt nie próbował.
By medikk
#1749610
Rozumiem, że wszyscy wapują na bazie z przewagą gliceryny :) No to jak tak, to muszę się wstrzymać z zakupem aromatów MaiArt bo na razie mam tylko bazę z przewagą glikolu. Dzięki za podpowiedź
Awatar użytkownika
By habek
#1749623
Ja robię lq z docelową zawartością glikolu 70% i w dodatku na aromatach MA jest pysznie - z tego co widzę zanim jednak będziesz mieszał to poczytaj o podstawach mieszania

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By habek
#1749640
Trudne nie jest lecz pytanie jest poza tematem a tematy ogólne dotyczące mieszania są na forum.
Jeżeli masz bazę 70% pg to pamiętaj że jak dodasz aromaty to zawartość procentowa glikolu się zwiększy - poszukaj i poczytaj gdyż to jest podstawa

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
By medikk
#1749644
To jest chyba logiczne, że nikt nie wapuje aromatów... To, że mam mniej postów od was nie znaczy, że nie wiem jak się robi liquidy... chodziło mi tylko o wskazówkę od osób używających w/w przeze mnie bazy, czy aromaty są dobre w smaku.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1749648
medikk pisze:To jest chyba logiczne, że nikt nie wapuje aromatów...


O i tu mógłbyś się zdziwić :mrgreen:

medikk pisze:To, że mam mniej postów od was nie znaczy, że nie wiem jak się robi liquidy...


Nikt przecież nie twierdził, że nie potrafisz :wink:

Najwyższe stężenie PG jakie robiłem to 60.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1749655
Nieważne kto jakie bazy preferuje, czy więcej PG czy VG. Aromaty Maiart , smakują w każdej bardzo dobrze. ( oczywiście na bazach bezsmakowych ) Opierałem się przed tymi aromatami dość długo ( chyba dlatego że nie ufam od razu nowościom powstającymi na rynku ) i z reguły używałem TPA i FA. Ale od kiedy wypróbowałem MaiArt, stały się moimi numer 1.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2017, 18:36 przez Gabriel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1749656
medikk pisze:W takim razie zamówie na próbę ze 2 aromaciki, spróbuje najpierw na bazie 50/50, ale niestety mam tylko DNB, ale zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Baza DNB, ma specyficzny posmak. Spróbuj na bazie bezsmakowej ( nie zmieni smaku).
Awatar użytkownika
By Mutango
#1749694
medikk pisze:Rozumiem, że wszyscy wapują na bazie z przewagą gliceryny :) No to jak tak, to muszę się wstrzymać z zakupem aromatów MaiArt bo na razie mam tylko bazę z przewagą glikolu. Dzięki za podpowiedź

Aromaty MaiArt nie mają żadnych specjalnych magicznych właściwości, co oznacza że można się po nich spodziewać tego samego co w przypadku każdego innego aromatu. Czyli przy wysokoglikolowych liquidach, nieco intensywniejszego smaku, nieco mniej słodyczy i nieco rzadszej chmurki. Przy czym ważne są też preferencje indywidualne. Jednemu bardziej podchodzi wysoka zawartość glikolu, drugiego glikol gryzie, co również ma przełożenie na smak odczuwany indywidualnie. Jeśli sam na sobie nie wypróbujesz, to nikt z zewnątrz Ci nie powie, co Ci będzie smakować, a co nie.
By MaiArt
#1750000
medikk pisze:W takim razie zamówie na próbę ze 2 aromaciki, spróbuje najpierw na bazie 50/50, ale niestety mam tylko DNB, ale zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Sugeruję zakupy w naszym autoryzowanym sklepie internetowym, gdzie ma Pan możliwość nabycia próbek w cenie 2 zł/szt., a zamówienia na kwotę powyżej 20 zł wysyłane są gratis.
Serdecznie zapraszamy ;)
By MaiArt
#1750416
MaiArt pisze:Serdecznie dziękujemy za upublicznianie Waszych przepisów na kompozycje wieloskładnikowe oparte o aromaty MaiArt :hat_low:

Jeżeli można, to prosiłbym (w celu zachowania porządku oraz łatwości w wyszukiwaniu) zamieszczać posty w temacie biszkopt-czekoladowy-przepis-na-liquid-t117223.html

PS
Przygotowujemy małą niespodziankę dla osób szczególnie wyróżniających się w tym temacie ;)

Zgodnie z zapowiedzią, przygotowaliśmy małą niespodziankę dla osób publikujących swoje przepisy na liquidy oparte na aromatach MaiArt. W ostatnim tygodniu zwycięzcą został Michaelred :}
Michaelred pisze:Budyń śmietankowy 2%
Róża 3%
Biszkopt 2%
smakuje to jak świeży pączek z nadzieniem różanym popijany mlekiem :D
Polecam

Serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt na PW w celu ustalenia sposobu przekazania nagrody - zestawu 10 (dowolnie wybranych) aromatów MaiArt ;)

Zapraszamy do dalszej zabawy :D
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1750614
Niech szanowni koledzy napiszą krótko na temat Tabakiery.Czym to woni i jak smakuje?Uprzedzę dowcipnisiów,pewnie że kupie i spróbuje ale jeszcze nie teraz.Niech się przegryzą świerzo urobione:Amphore i Traweller..według zaleceń *RTFM*
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1750619
Tabakiera to dość specyficzny aromat. Jest mocny i wytrawny, ale na finiszu pozostawia intrygującą nutkę słodyczy. Zdecydowanie aromat dla zwolenników ostrych tytoni. Jeśli smakuje Ci tytoń mocny, 555,virginia lub podobne to jest dla Ciebie
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1750671
555 jest dużo łagodniejsze od tabakiery :)
555 EF bardzo przypomina mi tytoń mocny MaiArt. Oczywiście różnice są, ale podobne nutki smakowe w obu
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1750857
W takim razie próbeczkę Tabakiery się zamówi..Natomiast co do 555 to chyba dostępny tylko stacjonarnie!!nie widzę 555 z EF dostępnego w sieći..może za dużo dzisiaj ..bimbama..amforowego urobiłem i się na oczka rzuciło :shock:
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1750883
Danke i merci.. *KAWA*Po etykiecie już poznaje że miałem te zagzajery ze 4 lata temu..Teraz wiem że je źle dawkowałem(na kr.oko) a oko i kropla oku nie równa... :-D Wiemy o co chodzi..i wracam do EF..w sugerowanym *RTFM*
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1751898
Mam pytanie do MaiArt,
Robiąc liquid o smaku budyniu śmietankowego, zalecane dawkowanie jest 4%
dla liquidu o smaku herbatnika, zalecane dawkowanie jest 3%
a jak dawkować, gdy te dwa smaki chcę połączyć ze sobą?
4% budyniu plus 3% herbatnika, czy może w tym przypadku 2% budyniu plus 1,5% herbatnika? Pozdrawiam *CZAJNICZEK*
By MaiArt
#1751925
Ciężko tutaj udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż aromaty w mieszaninach zachowują się dość nieprzewidywalnie i nie zawsze dobre połączenia są sumą algebraiczną pojedynczych składników. W tym przypadku oba składniki są dość wyraziste i sugeruję wykonać test np. 3% budyniu i 2% herbatnika. Nie wiem czy nawet w takich proporcjach herbatnik nie będzie zbyt agresywnie przysłaniał budyniu...
By FlashGordon
#1751985
Brakuje również sugerowanych stężeń dla straciatella i słodka śmietanka.
By MaiArt
#1751995
Serdecznie przepraszamy za zwłokę w aktualizacji listy aromatów, lecz mamy masę pracy w laboratoriach i praktyczny brak czasu na aktywność wirtualną :(

Wszystkie nowe aromaty dodajemy w ilości 3% obj.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.