EPF
Nie wiesz gdzie pytać lub szukać? Zapytaj tutaj.
Dział związany tylko i wyłącznie z e-papierosami.
Tematy są automatycznie czyszczone po 7 dniach.

Moderatorzy: Kszywho, Hunka

Awatar użytkownika
By Norbas
Aktualnie wapuję na Crius v3. Smaczy zacnie, chmurka też niczego sobie.
Szukam jednak czegoś nowego. Jaki wart uwagi parownik który pozwoli cieszyć się dobrym smakiem? Raczej coś pasującego na Cuboida lub RX200S.
Oczywiście wapuje dopłucnie. Chciałbym by był w miarę pojemny , w miarę "nie cieknący"...
Na co warto się teraz zdecydować?
Awatar użytkownika
By Master_PiT
już Ci pisałem w innym temacie:

avocado24 - nie cieknie, super smaczy, przyzwoita chmura już na 50W i do tego smaczna
merlin - intensywny smakosz, AH zezwala na montaż fajnej grzałki ( u mnie allien clapton od UD- 47W -spora chmura i bardzo smaczna).
cthulhu v3 - mistrz smaku, nawet na single jest potworem do zadymiania, uzyskałem na nim najlepszy smak ze wszystkich parowników, jednak po 3dniach potrafił polać(podobnie jak crius,więc może ułożenie waty). niestety mała pojemność i ogromne zużycie liquidu
sapor 25rta - totalnie bezwyciekowy parownik, mniej nawet niż avocado :mrgreen: , smak jak dla mnie niemal identyczny co avocado, jednak mniejsza pojemność

miałem criusa v3 dłuższy czas, jak i crius plus, oraz różne griffiny,aromamizer,smoki i inne cuda. Te co wymieniłem, wszystkie pobiły pozostałe.
Ja wapuję ok 40-48W na singlu (przy wymyślnych grzałkach), lub 60W na dualu
Awatar użytkownika
By Gabriel
Oryginalny ( najlepiej ) Taifun GT 3. Ale to co wyczytałem już z Twoich postów, bo to kolejny temat z zapytaniem czy Combo czy Limitless, bo masz Criusa itd., itp. to widzę że sam nie wiesz chyba czego chcesz. Ja polecam Taifuna GT 3 ( można wapować dopłucnie bezproblemowo, przepływ powietrza jest spory ale nie taki jak do cloud chasing a pod smak ) Baza singlowa, ale spokojnie włożysz tam Claptona na średnicy 2,5 mm. Dla mnie parownik numer 1.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2017, 20:49 przez Gabriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Master_PiT
ja do klona tgt3 włożyłem teraz fused claptona 6zwojów na fi3mm :mrgreen:
ale nie proponowałem bo jednak cug dużo mniejszy niż criusy i wszystko co wymieniłem
Awatar użytkownika
By mariogd
Może Hussar klon ? Jakbyś się zdecydował to kup od SJMY jakoś wykonania jest bardzo dobra i części pasują od oryginału.
Mam od jakiegoś czasu i smak oddaję bardzo dobrze i zero wycieków. Jak Ci przypasuję zawsze możesz kupić oryginał.
Awatar użytkownika
By Norbas
Cug odpowiada mi taki jak w Crius v3. Wapuję na max otwartym. Tak więc cug może być większy ( z regulacją ) ale na pewno nie mniejszy.
Przyzwyczaiłem się też do grzałek w dualu.
Mój Crius v3 potrafi się zapocić pomiędzy bazą i pierścieniem regulacji cugu ale to znak, że uszczelka do wymiany. Po wymianie nie poci się kilka miesięcy.
Słuszna uwaga, że bije się z myślami co kupić.
Po prostu jeśli dobrze rozumiem ustawę za kilka miesięcy nie kupię już parowników które są na rynku i chcę do swojego parku maszyn dokupić coś co spełni moje oczekiwania smakowe i chmurowe.
Wiem, ktoś powie "masz Crius Plus, Griffina 25, Aromka supreme więc parowniki polecane i Ci wystarczą".... ale od przybytku głowa nie boli zwłaszcza skoro nasz rząd postanowił uprzykrzyć nam życie...
Awatar użytkownika
By WE514
Mi wystarcza Origen genesis smak, boski na żadnej wacie nie uzyskasz tego efektu a chmurka obfita i zimna a moc to tylko 14 W
Awatar użytkownika
By Norbas
Grzesiek80 pisze:Żeby Ci jeszcze skomplikować sprawę poczytaj i pooglądaj o OBS Engine.

Jest o nim jakiś temat? Szukajka mnie zawodzi...
Awatar użytkownika
By Czocher
Ja polecam co mam, supreme 4ml smaczy mi rewelacyjnie, dwa mam i to są moje stałe parowniki. Trochę pocą się przy airflow, ale to nie przeszkadza w niczym. Mały komin, mała komora dla mnie osobiście dają mega smak. Avocado 24 też fajnie samczy. Wiem że nie na temat ale jakbyś chciał dripperka który starcza na dłużej niż pięć zaciągnięć to z czystym sumieniem mogę polecić trolla v2. Świetny dripper, który ma tylko 22mm i rewelacyjnie oddaje smak, airflow tylko boczny dzięki czemu dużo LQ wchodzi, więcej niż do tsunami 24. I troll się fajnie prezentuje na rurce i na evicu mini.
Awatar użytkownika
By gemino
Ja mogę tylko potwierdzić to co pisali @Gabriel i @mariogd. TGT3 lub Hussar i nic więcej nie potrzeba. Jest smak, chmura i pojemność wystarczająca na długo *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Norbas
Wizualnie jednak przyciąga mnie Engine.... tylko nie wiem jaki cug ma ten atomizer...
Może ktoś posiada zarówno Engine jak i Crius v3 lub OBS Crius plus lub Griffin 25 i pokusiłby się o porównanie przepływu powietrza?
Awatar użytkownika
By Czocher
Norbas pisze:Wizualnie jednak przyciąga mnie Engine.... tylko nie wiem jaki cug ma ten atomizer...
Może ktoś posiada zarówno Engine jak i Crius v3 lub OBS Crius plus lub Griffin 25 i pokusiłby się o porównanie przepływu powietrza?

Griffin 25 z top airflow i bez można oddychać. Co do reszty się nie wypowiem :hat_low:
Awatar użytkownika
By szperaczz
Goblin v3 mini do tego Extension tube.
Jest smak i chmura, może być mały 2ml albo duży 4ml :D

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Gabriel
Jeśli zależy Tobie na naprawdę dużym cugu ( większym niż w Criusie i Griffinie 25 ) to zastanów się nad kupnem Cthulhu v3. Jak w Griffinie 25 wapuję na pełnym otwarciu, tak w Cthulhu v3 muszę przykręcić do połowy. Dwie ogromne bazy ( żadnych zaślepek )jedna dual i druga singiel. Na jednej jak i drugiej wapowanie tylko dopłucnie. Grzałki do nich, które kręcisz, muszą mieć minimum 3mm średnicy. Smak oddaje dobrze, przy konkretnym setupie ( czyli dużym ) a i chmura porządna. Średnica jego to 25mm.
Awatar użytkownika
By Norbas
Nie zależy mi na ogromnym cugu, chodzi o to by nie był za mały. Crius v3 wapuję na pełnym otwarciu. Griffin 25 i OBS Crius Plus max tak na 3/4 otwarcia ale częściej na połowie.
Ważne dla mnie by nie było za mało cugu...jak będzie za dużo nie przeszkadza bo zawsze można przymknąć.
Awatar użytkownika
By Tymon78
Szczerze - Tobie trzeba drippera na sterydach, chcesz smak, w płuco.... Limitless. A jak już sobie ustawisz - od Ciebie zależy. Mogę polecić . Gryffin spłaszcza smak...
Ostatnio zmieniony 11 sty 2017, 20:36 przez Tymon78, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By szperaczz
Chyba tylko chce pogadać, a nie coś wybrać. Mi 3 dni zajęło by znaleźć sprzęt odpowiedni po 1,5 roku przerwy od forum.
Aromaty Capella

Witam, są tu osoby, które zaopatrują się w aromat[…]

Aromaty MAiArt

Do eksperymentów z aromatem róży czekam na nabrani[…]

CUBOID TC 150W

Mamy nowy box od Joytecha :-) Nazywa się "C[…]

Urodziny !!!

"Zobacz no, zobacz no, czyje, czyje urodziny[…]