EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By xiaze
#1746516
Witam serdecznie,
drodzy Panowie.

Po roku używania Neboxa, którego chwalę sobie za prostotę zakupiłem Topboxa. Przesiadka jak z Cinquecento do Seicento - nie zaprzeczam. Niemniej rozczarowany jestem strasznie.

1) Topbox posiada przepływ powietrza - myślę Łał, tyle, że przez ten przepływ przecieka płyn niemiłosiernie przy oryginalnej grzałce z zestawu Claptona , wszystko jest dobrze spasowane, dobrze dokręcone. Czy da się coś z tym faktem zrobić?
2) W jakiej pozycji w czasie ładowanie Topboxa należy ustawić? W Neboxie w instrukcji obsługi było wyraźnie zaznaczone - jak ma leżeć, natomiast brak jakiejkolwiek informacji w instrukcji obsługi w Topboxie.
3) Bateria - czytałem dużo, niemniej mam Sony VTC 5 - pojemność wystarcza na niecałe pół dnia wapowania, dlatego chciałbym spytać czy bateria o pojemności powyżej 3000 mAh (np. Panasonic-Sanyo NCR18650BF) przy 30-40 V nadaje się, czy raczej marzę o czymś niemożliwym?
4) Jak dbać o urządzenie? Np czy czy magnesy po pewnym czasie się nie odkleją, gdzie mogę zakupić etui w internecie (znalazłem tylko różowe) :)

Z góry dziękuję za każdą uwagę, podpowiedź, sugestię.

Z wyrazami szacunku,
Krystian
Awatar użytkownika
By patrykowski
#1746661
Zrobiłem tak jak Ty i korzystam głównie z neboxa. Za bardzo się przyzwyczaiłem widocznie ;)
1. Przecieka zaraz po napełnieniu, czy po dłuższym czasie dopiero? U mnie lał zaraz po uzupełnieniu, ale przeczytałem o patencie na to. Zamykasz dopływ powietrza, odkręcasz top capa, wlewasz, zakręcasz, obracasz ustnikiem do dołu, otwierasz przepływ, kilka kropel czasem wyjdzie przez ten ustnik z dołu, ale ogólnie już nie leje. Jeśli leje po dłuższym czasie, to nie wiem. Korzystałem z dwóch tych claptonów i były w porządku.
2. Normalnie stawiasz boxa, albo kładziesz, bez różnicy, to nie nebox gdzie zbiornik na płyn jest w jednym urządzeniu, tu zawsze możesz odkręcić parownik.
3. Też mam VTC5 i starczały na cały dzień, tylko że ja korzystałem z 18-20W, dodatkowo musisz uwzględnić ile płynu wychmurzysz na jednym ładowaniu, poprawcie mnie jeśli się mylę, ale z tego co wyczytałem przyjmuje się że jeden akus to około 8-10ml płynu.
4. Jak o każde inne dbać ;) Magnesy są na swoim miejscu, z etui nie korzystam.
By xiaze
#1746784
Twój sposób na niewyciekanie sprawdza się - dziękuję serdecznie :)))
Ja jak sam robię grzałkę też stosuje mniejszą moc, ale tylko dlatego, że przy większej mocy pachnie spalenizną kompletnie nie mam talentu do kręcenia grzałek, a Ty robisz samemu grzałki?
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.