EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By AdamuS1987
#1744753
Zmieniono nazwę wątku.
M.


Witajcie! Chcę się z Wami przywitać, przedstawić i opowiedzieć Wam trochę o sobie. Pewnie będzie to trochę laborant dla niektórych (wybaczcie szukam wsparcia pomocy zrozumienia).
Mam na imię Adam palę papierosy od kilku dobrych lat może 10 może więcej...
18.12.2016 urodził mi się syn (nie piszę tego by otrzymać gratulacje) chodzi o pewien "przełom" zdarzenie, które daje myślenia, bodziec nie wiem jak to nazwać...
Pojawił się pomysł i myśl, żeby skończyć z syfem, nie będę latał pod klatkę bloku by palić, nie wyjdę ma balkon, bo żona oznajmiła maluch + przeciąg i zimno = wiadomo co...
Do e palenia podchodziłem w swoim życiu dosłownie 2, 3 razy. Kiedyś tam kiedyś, gdy wchodziły e-papierosy takie pierwsze przypominające zwykłe papierosy i około niecały rok temu, gdzie kupiłem nunchaku V2 i atomizer z kangertecha... Cóż nie udało się nie podeszło, bolało pryskało do gardła dno :(
W związku z tym co się ostatnio wydarzyło w moim życiu ponownie podszedłem do e-palenia. Zadzwoniłem do jednego ze sklepów poradzono mi to i tamto... I tak mam Cuboida i smoka TFV8. W sklepie na miejscu pokazano mi na szybkości jak co z czym pomieszać... i ciućkam e-papierosa. Moja mama paliła 20 mówi mi kup desmoksan żuć masz dziecko siostra... podobna śpiewka... najazd zmasowany.
W całym tym wypracowaniu jakie tu piszę mam też kilka pytań jestem naprawdę laikiem totalnym mam to co mi ktoś wcisnął poparte odrobiną youtuba...
Jak mam przygotować swój liquid (ten teraz to 6mg optimum pół na pół z 0mg do tego inawera tytoniowa)?
Cieszy mnie jedno, że poradzono mi żeby nie oszczędzać kupić coś lepszego bo się zrażę! Racja gardło mnie nie boli (może troszkę pobolewa) nic mi nie tryska do gardła nie mam bólu jak przy zapaleniu krtani. Ale gdy np. rano (z przyzwyczajenia) do kawy chcę pociągnąć to kaszlę, tzn. chmura chce mnie pod dusić, po paru razach przechodzi.
Czuję, że nie mam kopa... bazy + aromat wyszły w 3mg stężeniu...
Powiedzcie mi co sądzicie jakie są Wasze podpowiedzi co powinienem dokupić (mam świadomość, że mam braki na pewno w wiedzy)
Czy dobrze zrobiłem starając się rzucić zwykłe...!?
Czy to dobrze, że poszedłem w elektroniczne inhalowanie jak to ładnie mówią!?
Czy liquid dobiera się do grzałki?
Co polecacie jeżeli chodzi o bazy czy mam zwiększyć stężenie nikotyny są tu na pewno weterani mam nadzieję, że pomogą leszczowi - w sensie mi!
Szczerze dużo bym mógł tu pytań zadać... nie mogę sobie miejsca znaleźć... rzucanie fajek dla mnie to cierpienie wierzcie mi...
Mam chyba słabą psychikę :(
Proszę Was o wyrozumiałość i zrozumienie, trochę chce się tu wypłakać i znaleźć wsparcie, a przede wszystkim pomoc w ogarnięciu prawidłowym tego co mi jest potrzebne... bo może coś jeszcze nie jest tak dobrane jak powinno, a podstaw nie znam nawet przy stworzeniu swojego liquidu. Nie pamiętam instrukcji ze sklepu taki byłem skupiony... po tym wszystkim co się wydarzyło. Może ten mój kaszel przy zaciąganiu jest czymś spowodowany coś jest źle dobrane? Może trzeba czasu żeby się organizm przyzwyczaił nie wiem sam...
Może potrzebuję jeszcze jeden atomizer żeby próbować znaleźć smak...
Na koniec serdecznie Was witam jeszcze raz, bo nie chce Was zamęczyć na pewno jak nie będę wiedział to będę pytał!
By Krasnal45
#1744755
Uzbrój się w cierpliwość. Są święta. Trawnik śpi. Bez pomocy nie zostaniesz. Na razie powiem Ci tylko, że z tym TFV8 rzuciłeś sie na głęboką wodę. Na początek, na zbyt głęboką. Spraw sobie np. Kayfuna 5 i przygotuj się na kręcenie własnych grzałek. O Dezmoksanie nie myśl. To najgorszy szit. Póki co, czytaj forum. O przygotowywaniu własnych liquidow jest cały dział. Póki co, można używać gotowców. Czytaj i przyswajaj tematy. Jak nie będziesz czegoś kumał, pytaj.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1744764
Tak jak @Krasnal45 napisał, czytaj i przyswajaj tematy.
liquidy-w-asnej-produkcji-f174.html
liquidy-firmowe-f37.html
Jak będziesz miał pytania, to śmiało :D
By AdamuS1987
#1744770
Kormiro pisze:Jaką grzałkę masz zamontowaną w TFV8? Jaką moc ustawioną na zasilaniu? W jakim trybie pracuje zasilanie?

Witaj!!! grzałka ma oznaczenie V8Q4. Moc mam od 35 do 50 tzn., takiej używam jak mnie dusi, a jak przestaje zwiększam na wspomniane 50. Zasilanie pracuje na watach mam nadzieję, że o to chodziło. :)
By AdamuS1987
#1744773
Krasnal45 pisze:Uzbrój się w cierpliwość. Są święta. Trawnik śpi. Bez pomocy nie zostaniesz. Na razie powiem Ci tylko, że z tym TFV8 rzuciłeś sie na głęboką wodę. Na początek, na zbyt głęboką. Spraw sobie np. Kayfuna 5 i przygotuj się na kręcenie własnych grzałek. O Dezmoksanie nie myśl. To najgorszy szit. Póki co, czytaj forum. O przygotowywaniu własnych liquidow jest cały dział. Póki co, można używać gotowców. Czytaj i przyswajaj tematy. Jak nie będziesz czegoś kumał, pytaj.

Być może i głęboka woda naprawdę bazowałem na tym co mi ktoś polecił w sklepie nie wymyśliłem tego sam :( już mi sie nasuwa pytanie jakie gotowce mi polecisz, czy mają znaczenie do stosowanej grzałki, czy to chodzi o znalezienie po prostu swojego smaku? Gdzieś słyszałem, że błędem jest stosowanie smaków tytoniowych bo zrywasz ze zwykłymi, a dalej trzymasz się tytoniu. Podobno lepiej stosować owocowe. Chyba też przesadziłem ze stężeniem nikotyny powinno wynosić ok. 6 lub 8mg jeżeli paliłem papierosy z 0,7mg nikotyny, a mam w tej chwili lq 3mg!?
Awatar użytkownika
By Kormiro
#1744778
Grzałkę, atomizer, zasilanie dobiera się do preferencji użytkownika. Sprzedawca wyposażył Cię w atomizer dla poganiaczy chmur. Jak używasz swojego zestawu? Inhalujesz bezpośrednio do płuc (Twój atomizer jest zaprojektowany do takiego sposobu), czy tak jak papierosa (zaciągnięcie do ust i wdech)? Atomizer ma możliwość dokupienia bazy RBA, do samodzielnego robienia grzałek, więc jest możliwość dość dużego dopasowania do użytkownika bez konieczności kupowania nowego atomizera.
Drapanie w gardle może być związane z dużą zawartością glikolu w płynie. Jeśli bazę 6mg masz 50VG(gliceryna)/50PG(glikol propylenowy), to możesz dodać czystej gliceryny, byle była w czystości farmakopealnej. Proporcje takie, żeby było około 70% VG.
By AdamuS1987
#1744780
Bazę kupiłem optimum gdzie gliceryny jest 59% glikolu natomiast 39% (opis na etykiecie) Żeby odpowiedzieć na pytanie jak palę to szczerze na przemian raz będzie to do ust i dalej jak ze zwykłym papierosem, a raz po prostu wdech do ust i wydech. Może muszę użyć innej bazy albo nabyć jakieś gotowce...? Szczerze nie jestem na poziomie robienia grzałek za dużo wymagasz na moim etapie... :)
Awatar użytkownika
By Kormiro
#1744788
Ja nie wymagam. Badam możliwości i problemy. Jeśli wapujesz dopaszczowo, a z Twoich słów wynika, że tak, to masz niewłaściwy atomizer z wybitnie niewłaściwą grzałką, których używasz niewłaściwie (z punktu widzenia atomizera). Wyjścia są trzy. Albo wymiana atomizera na dopaszczowca i używanie w sposób naturalny (na twoim etapie) albo nauka wapowania dopłucnego (głęboki wdech bezpośrednio do płuc) i używanie obecnego atomizera albo dokupienie bazy RBA i własne grzałki (opanowanie robienia własnych grzałek nie przekracza możliwości przeciętnego człowieka). W tej chwili stawiam dolary przeciwko orzechom, że drapanie wynika z przypalania bawełny. Twoja grzałka potrzebuje dużego przepływu powietrza do chłodzenia a wapując dopaszczowo nie zapewniasz jej odpowiedniego chłodzenia. Sprzedawca sprzedał Ci niewłaściwy atomizer, lub nie poinstruował Cię jak go prawidłowo używać.
By AdamuS1987
#1744794
No cóż czyli brak odpowiedniej pomocy... trzeba było najpierw tu zaglądnąć... A co z bazami aromatami gotowcami!? Drapanie nie bierze się ze złego wdychania bardziej odczuwam problem z zawartością atomizera. Będzie wielką sztuką znaleźć coś żeby problem ustał...
Awatar użytkownika
By Kormiro
#1744820
Problem z zawartością atomizera bierze się stąd, że zawartość atomizera atomizowana jest przez osiem grzałek, w które wpychasz 30-50W zamiast używać jednej grzałki na 13-15W. Twój atomizer WYMAGA, żebyś robił wdech z taką intensywnością jakbyś spędził dwie minuty pod wodą i do takiego używania go stworzono. Grzałki chłodzone są przepływającym powietrzem. Jeśli nie zapewnisz odpowiedniego chłodzenia, to każdy płyn zostanie przez grzałki przegrzany a przegrzany płyn zaczyna wydzielać szkodliwe i drażniące substancje.
Przystań się "zaciągać" i zacznij "inhalować".
Jeśli przy inhalowaniu z nieprzypaloną grzałką problem będzie się utrzymywał, to możliwe że potrzebujesz płynu z przewagą VG (np 70-80%VG).
W obu przypadkach zaciągania się przez usta jest przy tej grzałce i takich mocach zdecydowanie niewłaściwe.
By AdamuS1987
#1744822
Jetem Ci wdzięczny, że pocisz się ze mną nade mną masz rację zacząłem się inhalować i jest ok pamiętaj, że tak naprawdę dopiero 2 dnia jadę z e paleniem. Wiesz zmienię bazę na tą z inawery tam jest stosunek 70 do 30 a nie jak z optimum 60 do 40... chyba muszę też zwiększyć ilość nikotyny. I w tym punkcie pytanie jak wyczuć, że stężenie jest odpowiednie? przeliczyć sobie ze zwykłych papierosów!? teraz jest 3mg... nie zabije głodu w ten sposób i nadal będę szukał... analoga
Awatar użytkownika
By Kormiro
#1744830
Ze stężeniem nikotyny będziesz musiał zrobić "rozpoznanie bojem". Jeśli 3 mg jest zbyt niskim stężeniem, to spróbuj 6 mg. Musisz być ostrożny, bo Twój atomizer jest bardzo wydajny. Jeśli przy 6mg odczuwasz "nikotynowy rausz" po 2-3 chmurkach, to znaczy, że większego stężenia Ci nie trzeba. Jeśli w trakcie dnia zaczyna Cię boleć głowa, co jest oznaką przedawkowania nikotyny, to znaczy że stężenie jest za wysokie. Nałóg palenia papierosów składa się z uzależnienia chemicznego (od nikotyny) i behawioralnego (od rytuału, ssania itd.). Musisz ocenić, który z nich jest silniejszy. Jeśli czujesz, że przedawkowałeś nikotynę a nadal odczuwasz potrzebę wapowania, to silniejszy jest nawyk. Musisz dopasować stężenie do takiego, który zaspokoi oba.
By AdamuS1987
#1744834
Podpowiedzcie mi jakie gotowce polecacie. Już czuje różnicę poprzez inhalowanie!!! :) potrzebuje podpowiedzi... macie bazę 50 ml w sklepie pokazano mi 2 sposoby 2,5ml aromatu ze strzykawki do bazy i 50 kropel do bazy od czego to zależy jak to wypośrodkować?
By Krasnal45
#1744836
Aromatu do bazy daje się tyle, ile jest sugerowane przez producenta aromatu. Poza tym, po zmieszaniu aromatu z bazą, powinna się ta mikstura co najmniej przez siedem dni przegryzać zanim będzie zdatna do użytku.
Używasz tego od razu, to nie dziwię się, że gryzie Cię w gardło...
Awatar użytkownika
By bulit73
#1744851
AdamuS1987 pisze:W sklepie powiedziano mi 2 dni i tyle odstało... Mówisz wg. producenta czyli zaglądnąć na stronę i tam szukać bo na etykiecie próżno szukać proporcji...


Przegryzanie zależy od aromatu jaki dasz. Najmniej potrzebują aromaty owocowe, koło 7 dni. Deserowe 14dni i więcej. Najdłużej muszą się przegryzać aromaty tytoniowe, 30 dni i więcej.
Co do dawkowania. Jeśli producent zaleca 10%, to liczysz to tak. 10 ml liquidu, to jest 9 ml bazy i 1ml aromatu (10%). Poza tym dawkowanie większości aromatów znajdziesz na forum.
Awatar użytkownika
By Kormiro
#1744857
Dodając aromaty w ml do bazy w ml możesz dokładnie określić stężenie. Kropla może mieć różną objętość, więc zwiększasz lub zmniejszasz ilość aromatu w kroplach na określoną objętość bazy, pozostawiając kwestię stężenia producentowi zakraplacza. ;)
By ajqju
#1744868
Grzałka 0.15 ohm by mnie chyba zabiła :) jak na początek wolę też smoka ale TFV4 micro i albo gotowe grzałki np. 1.8 MTL czyli najpierw do ust później do płuc, albo bazę single na pojedyncze własne grzałki.
Co do własnych liquidów to wolę bazę 100% VG. Nie wydobędzie się z niej takiego smaku ale też nie drapie tak w gardło.
Awatar użytkownika
By Kormiro
#1744908
ajqju pisze:Grzałka 0.15 ohm by mnie chyba zabiła :) jak na początek wolę też smoka ale TFV4 micro i albo gotowe grzałki np. 1.8 MTL czyli najpierw do ust później do płuc, albo bazę single na pojedyncze własne grzałki.
Co do własnych liquidów to wolę bazę 100% VG. Nie wydobędzie się z niej takiego smaku ale też nie drapie tak w gardło.

Obawiam się, że nasze preferencje są zbyt nasze, żeby je traktować, jako porady.
Mój sposób wapowania jest mój i nie jest ani jedynie słuszny, ani niewłaściwy. Jest po prostu mój. Dostarcza mi nikotyny w mniej szkodliwy sposób niż palenie papierosów. To jest jego cel. Drogę do tego celu każdy wyznacza sam.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1744917
To fajny sprzedawca, taki sprzęt na początek, później się dziwić że ludzie rezygnują.
Jak już przemogłeś się do inhalowania prosto w płuco to masz z górki. Pisałeś że masz bazę 6mg zalej sobie samą bazą fajkę i będziesz wiedział czy ta moc Tobie odpowiada. Nie musisz się do tego testu bawić z aromatem, chmura po prostu będzie bez smaku. Za duża dawka nikotyny objawi się tak jak poprzednicy pisali byłem głowy, zawrotami albo po prostu będzie mocno gryzło w gardło.
Napisz jeszcze skąd jesteś może znajdzie się jakaś dobra dusza co na spokojnie face to face wytłumaczy co i jak.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By macieq03
#1744927
Jesli chodzi o parownik , to nie bez powodu Krasnal45 wspominał o K5.
Nie zastanawiaj się tylko bierz, nie szukaj nowości. To sprawdzony sprzęt, poszukaj na Youtube , jest trochę filmików jak się kręci grzałki. Nie ma w tym nic trudnego, drut Kanthal D 0.3 , bawełna Muji ,albo FiberFreak, wiertło 2,5mm, i 3mm .

I zaczynasz spokojnie wapować.



Wysłane z mojego ASUS_Z00VD przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Deletor
#1744985
Potwierdzam K5 to fajny parownik, ogólnie jakiego kolwiek kayfuna byś nie wziął będziesz zadowolony. No może pomijając 4 z powodu nadmiaru części. Tajfun tg4?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By makus1984
#1744992
A ja koledze "nie" polecę Ammita. Łatwy w kręceniu, na single grzałeczke ,watkę także łatwo ułożyć:) myślę ze śmiało nawet laik sobie z nim poradzi i dobrze smaczy:)
Niestety tym z forumowiczów byłem 8) :roll: Na szczęście sporo koledze wyjaśniłem przez *BOR* :mrgreen: :beer:

P.S Niech kolega nie wraca do śmierdziuchów!!!!Trzymam Kciuki *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1745022
No to koledzy śliczną epopeję rozpisali:)
Ale do rzeczy / może w punktach bo tak będzie bardziej czytelnie:
1. Pan SPRZEDAWCA :) :) :) - Połączenie Cuboida z TFV8 i fabrycznymi grzałkami, które obniżają pin plusowy i wręcz wbijają go w wątłą konstrukcję konektora 510 od Joytecha. Reszty dodawać raczej nie muszę, bo wszystko zostało już podane(bardzo średnie rozwiązanie na początek przygody).
2. Zjadłem sobie ząbki na TFV8 i śmiało mogę stwierdzić, że producent nie popisał się przy projektowaniu grzałek. Totalne dno i tona mułu. Grzałki fabryczne są bardzo trudne do opanowania(zarówno z punktu widzenia termodynamiki, jak i hydrostatyki). Takie tam parowozy do marnowania liquidu. U mnie dość szybko zaprzyjaźniły się z koszem na śmieci(łącznie z wychwalaną przez hamerykanów V8-T10). Co byś nie robił z grzałkami fabrycznymi przy tak ogromnym przelocie na 50W tak jak pisałeś... bawisz się niezatomizowanym liquidem / przegrzanym(co zbyt zdrowe nie jest).
3. Jedyne co ratuje TFV8 to bazy RBA w tym genialna goonowska RBA-16. Opanowanie fabrycznej bazy RBA-8 zajęło mi ok 2 tyg(masa setupów przewalonych), więc wymaga wiele cierpliwości. Nie jest najgorsza, ale to kolejny gadżet związany z generowaniem ogromnych chmur i marnowaniem liquidu. Jedyne co ratuje całą konstrukcję to wspomniana RBA-16. Jest bardzo dobrze zaprojektowana i przynajmniej u mnie pozwoliła rzucić w zapomnienie wszystkie wcześniej wymienione wady tfv8(przed jej premierą już miałem gotowe zdjęcia smoka do wystawienia na bazarek, a aktualnie jest jednym z najczęściej używanych przeze mnie parowników). Tylko... ...opanowanie tejże bazy będzie wymagać troszkę więcej wkładu czasowego(chęci nauki) niż przy spamowania na pl forach.
4. Przy poprawnie dobranej mocy(przyzwoitym heat fluxie) 2-3 mg to aż nadto dla tfv8(niezależnie ile śmierdzieli paliłeś do tej pory). Dobierzesz za małą moc - nie zatomizujesz liquidu i przegrzejesz watę... za dużą nie pozwolisz żeby liquid zatomizował się we właściwych warunkach(nie poczujesz nikotyny i takie tam mało ważne odczucia smakowo-behawioralne związane z zoologią). Biorąc pod uwagę, że sam nośnik w grzałkach fabrycznych woła o pomstę do nieba.. ...zadanie masz nie najłatwiejsze.
5. Reasumując: Jeżeli masz tylko chęci i samozaparcie spróbuj poczytać coś więcej / pobawić się bazą RBA-16(wydatek rzędu 1 grzałki fabrycznej). Jeżeli zaś nie czujesz się na siłach to szykuje się kolejny wydatek typu wcześniej wspomnianej K5(dopaszczowiec, który sam się kręci... mniejsze zużycie liquidu, ale wyższe stężenie nikotyny wymagane do zaspokojenia głodu).
By AdamuS1987
#1745033
Dziękuję za wsparcie! Naprawdę jestem laikiem i zostało mi wciśnięte co zostało. Wybaczcie narazie nie chcę się bawić w kręcenie czego kolwiek jeżeli macie i możecie podpowiedzieć sprawdzony atomizer który będzie współgrał z fabryczną grzałką walcie jak w dym!!! W planie jest zakup IPV8 i pod niego będę szukał atomizera parownika czy jakoś tak :p
Awatar użytkownika
By marki51
#1745040
Może poszukaj subtanka mini lub toptanka. Parowniki na gotowe grzałki z bazą RBA - mega proste do stworzenia swojego setupu. A zawsze możesz użyć fabrycznej grzałki. W zestawie masz wszystko, żeby zobaczyć jak zrobić swoją grzałkę :mrgreen:
Moim zdaniem, zasilanie na początek nie jest złe. Przede wszystkim nowe, masz gwarancję, więc nie widzę sensu zakupu kolejnego, no chyba, że w razie czego, na zapas. Skupiłbym się na wymianie parownika, bo ten który masz na dzień dobry szczęśliwym wyborem nie był.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2016, 19:26 przez marki51, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By miron52
#1745041
Sprawdzona. Miałem jakiś rok temu, lecz preferuję parowniki z grzałkami hand made. Nie było problemów. Tylko to są grzałki niklowe, do pracy w trybie TC. Musiałbyś przejść przyspieszony kurs, ale nie taki diabeł straszny jak ogarniesz zasadę działania.
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1745044
AdamuS1987 pisze:Dziękuję za wsparcie! Naprawdę jestem laikiem i zostało mi wciśnięte co zostało. Wybaczcie narazie nie chcę się bawić w kręcenie czego kolwiek jeżeli macie i możecie podpowiedzieć sprawdzony atomizer który będzie współgrał z fabryczną grzałką walcie jak w dym!!! W planie jest zakup IPV8 i pod niego będę szukał atomizera parownika czy jakoś tak :p


"Nie wiem co lubię, nie wiem czego szukam, chcę tylko fabryczne grzałki"... to brzmi jak Ehpro Morph. Cała gama grzałek KT / Aspire(i pokrewnych) / Sense / Deltowych / Arctisowych(jak dla mnie najlepsze z całej paczki) do wyboru do koloru. Jeden z nielicznych parowników przy którym zdecydowałem się na zakup drugiej sztuki. Po ilości gleb jakie u mnie zaliczył mogę zaryzykować stwierdzeniem, że jest dodatkowo niezniszczalny.
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1745052
Jak byłem ostatnio w pewnym znanym i lubianym sklepie to widziałem wersje tańsze z bazą RBA i kilka zł droższe z adapterami. Na magicznej stronie magicznego sklepu też widnieją 2 wersje.
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1745066
Ja Tobie dam dobrą radę...poszukaj pierwszej pomocy w swojej głowie...............później zacznij wapować liquid zbliżony do analogów z mocą jaka Ci odpowiada i na sprzęcie w miare dobrym abyś się nie zniechęcił............Jak tytoniówka ci przestanie smakować kup owocowy,deserowy lub inny na kt9ru Ci przyjdzie
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1745085
Dokończę post wyżej...owocowy,deserowy lub inny który Ci przyjdzie do głowy(a na pewno przyjdzie) do tego parowniczek oddający w miarę dobrze smak i zapomniesz o śmierdzielach....Tak,tak wiem to z autopsji,i już prawie trzy latka minęło i nawet bucha analoga nie zrobiłem!!!@ a jarałem 40 szt.dziennie.Stało się to z dnia na dzień dzięki puknięcju się w główkę i wogóle nie mam parcia na ..zdychanie,kasłanie i bulenie BAT-owi i im podobnym ze 24 zeta dziennie...Trzymaj się.. *CZAJNICZEK*

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.