EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By pan prezes
#1731459
Witam szanowne towarzystwo *SMOKEKING* , próbowałem kiedyś swoich sił w przygotowaniu liquidów, szczerze mówiąc nie wychodziły mi, być może dlatego, że nie wiedziałem jakie proporcje dobierać.

W tym temacie mam kilka pytań odnośnie liquidów, a bardziej aromatów czy ktoś może używał już te aromaty, ma sprawdzone receptury jeżeli chodzi o ilość danego aromatu w bazie.

Poniżej zdjęcie aromatów jakie posiadam, na zdjęciu nie ma Ethyl Maltol 10%PG od TPA
Obrazek

Jak na załączonym obrazku, ktoś może skomentować. Prosiłbym także o opinie firmowych liqudów, aktualnie u mnie niedaleko domu w kiosku mają całkiem pokaźny wybór TRUVAPE i Sensation Delight Taste
Posiadam działalność także, gdyby ktoś mógł np podać mi skąd można kupić dobrą bazę i/lub glikol i glicerynę osobno jak to wcześniej miałem (wapuję 6mg nikotyny)

Zastrzegam sobie, że moje posty są często niegramatyczne i niestylistyczne, ponieważ piszę je "na raty" w pracy, proszę szanowną administrację i moderację o usuwanie postów nie wnoszących nic do tematu oraz postami poprawiającymi wyłącznie moją stylistykę (tak tak do Was mówię eksperci od języka ojczystego)

Pozdrawiam :piwo
Awatar użytkownika
By bulit73
#1731674
pan prezes pisze:W tym temacie mam kilka pytań odnośnie liquidów, a bardziej aromatów czy ktoś może używał już te aromaty, ma sprawdzone receptury jeżeli chodzi o ilość danego aromatu w bazie.


Aromatów TPA Vanilla Swirl i Bavarian Crsam raczej nie wapuje się solo. Używa się ich do mieszanek, więc trudno podać ilość.
Co do aromatów "1000 smaków" poczytaj tu: topic102510.html
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1731706
Na każdej stronie z przepisami istnieje możliwość wyszukiwania przepisów "według aromatów".
Obawiam się jednak, że z tych kliku dość egzotycznych aromatów ciężko będzie umieszać liquid który stanie się "hitem trawnika".

Znajdź przepis.
Poczytaj opinie.
Kup aromaty.
Wymieszaj.
Ciesz się smakiem.
Awatar użytkownika
By pan prezes
#1731734
bulit73 pisze:
pan prezes pisze:W tym temacie mam kilka pytań odnośnie liquidów, a bardziej aromatów czy ktoś może używał już te aromaty, ma sprawdzone receptury jeżeli chodzi o ilość danego aromatu w bazie.


Aromatów TPA Vanilla Swirl i Bavarian Crsam raczej nie wapuje się solo. Używa się ich do mieszanek, więc trudno podać ilość.
Co do aromatów "1000 smaków" poczytaj tu: topic102510.html


dzięki bardzo własnie zgubiłem ten temat, kiedyś już w nim buszowałem. najwidoczniej dawałem za dużo aromatu. Gryzie w gardło i "strzela"


pawel_aa
nie szukam hitów trawnika, chciałbym po prostu coś do codzinnego wapowania.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1731739
Żeby zrobić dobry liquid nie wystarczą przypadkowe aromaty i baza.
Na co dzień wapuje liquidy do których zrobienia potrzeba czterech, pięciu a czasami nawet i ośmiu aromatów na jeden smak.
Jak rozumieć twoje "codzienne wapowanie"?
Awatar użytkownika
By aiji
#1731741
Wpisz w Google "przepisy na liquid" i zaręczam, że znajdziesz aż za dużo ; ).

Wysłane z mojego SM-N910C
Awatar użytkownika
By pan prezes
#1731755
pawel_aa pisze:Żeby zrobić dobry liquid nie wystarczą przypadkowe aromaty i baza.
Na co dzień wapuje liquidy do których zrobienia potrzeba czterech, pięciu a czasami nawet i ośmiu aromatów na jeden smak.
Jak rozumieć twoje "codzienne wapowanie"?


Należy je rozumieć w prosty sposób mianowicie:
Osoba paląca papierosy tutaj analogi np jak ja paliłem Marlboro EDGE krótkie cienkie to oznaczało, że paliłem tylko te bo je "lubiłem" głównie chodzi o smak, szukam teraz takiego właśnie zamiennika w postaci smaku liquidu.
Nasz św pamięci kolega, który jak dla mnie robił najlepsze samogony jakie w życiu miałem okazje spróbować nazwał jeden z nich Island, bardzo podszedł mi ten smak podobnie jak bobas czy godzilla i wapowałem je codziennie nie chcąc próbować niczego innego bo zaspokajały moje potrzeby. Widziałem tutaj jakieś próby klonowania ale żadna podobno nie oddaje tego samego. Kupiłem owocowe aromaty ale to tylko dlatego, żeby spróbować czegoś innego "raz na jakiś czas" czyt. od święta.
Tak należy rozumieć codzienne wapowanie.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1731768
Aromaty dobiera się pod przepis, a nie przepis pod aromaty.
Awatar użytkownika
By minimaluser
#1731778
pan prezes pisze:Nasz św pamięci kolega, który jak dla mnie robił najlepsze samogony jakie w życiu miałem okazje spróbować nazwał jeden z nich Island


Wpisz w google "Extreme flavours the island" ;) To ten sam ;)
Awatar użytkownika
By krisIs
#1731791
Tutaj masz przepisy na to co ja mieszam, wszystkie aromaty dostępne w Polsce (smakowo, wszystko jest prawie na jedno kopyto ;) ):
http://www.99juices.com/recipes/2290/#.WB3y7CQw2iO
http://www.99juices.com/recipes/919/#.WB3ypSQw2iN
http://www.99juices.com/recipes/2015/#.WB3yqiQw2iN

plus klon kiberry yogurt

Baza 85%VG
4% TPA Strawberry Ripe
4% CAP Sweet Strawberry
2% FA Strawberry
1% FA Kiwi
2% FA Yogurt
2% TPA French Vanilla Creme
2% TPA White Chocolate
1% TPA Banana Cream DX
1% FA Irish Cream (ja nie znalazłem, w zamian daję 0.3% TPA Caramel)
0.5% TPA Cotton Candy
0.5% TPA Sweetener (Sucralose)


Jak masz czas na szukanie składników to tutaj ponoć lepsza wersja:
http://e-liquid-recipes.com/recipe/373457


Jeśli szukasz jedno aromatowych przepisów to polecam:
EF 3becca
EF french pipe
EF the island
Mai Art Apfelstrudel
Mai Art Ciasto Jagodowe
Mai Art Ciasto Truskawkowe
i podobno bardzo dobre jest Mai Art Zabaglione
Awatar użytkownika
By pan prezes
#1731802
bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi

szczególnie za te jedno aromatowe i o ten island, postaram się kupić ten aromat i przetestować
Awatar użytkownika
By minimaluser
#1732121
pan prezes pisze:szczególnie za te jedno aromatowe i o ten island, postaram się kupić ten aromat i przetestować

Nie przesadź z dawkowaniem ;)
By Motaba
#1744588
Witam
Mam taki mały problem, robię swój własny liquid w proporcjach 70% VG 30%PG dla uzyskania większej chmury. Używam Joyetecha Cuboid z grzałką 0.5 oma, 30W i temperaturą 300'C, liquid mi bulgocze i wydaje mi się że za dużo dostaje się do grzałki. Czy przyczyną może być proporcja VG do Pg ? A może nastawienia moda,
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.