EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Amfi
#1592078
Witam.

Wczoraj odebrałem zestaw jak w temacie od edym - a. Jestem bardzo rozczarowany tym parownikiem. Przed użyciem poczytałem trochę na temat grzałek BVC i postąpiłem jak w instrukcji forumowiczów zakropiłem grzałeczkę z góry zalałem baniaczek odczekałem 0.5 h i do dzieła...niestety zaczęło się siorbanie bulgotanie i wycieki na pin baterii. Zamieniłem parownik ponieważ zamówiłem dwa i to samo:(. Zamieniłem grzałkę na 1.6 ohma nic to nie dało. Dzisiaj rano jest trochę lepiej ale wciąż słyszę bulgotanie przy dłuższym zaciągnięciu. Całe szczęście zabrałem stary parownik dopracy bo szczerze mam już dość powoli tego clirka. Rozumiem wadę fabryczną w jednej sztuce ale w dwóch na raz porażka.Proszę o rady może czegoś nowego dowiem się dzisiaj..Jeśli nic się nie zmieni pozostaje reklamacja i znów oczekiwanie i tłumaczenia:(
Ach jest jeszcze jedna dziwna zależność u mnie przy ilości mniejszej niż 1 ml liqiudu clirek pracuje jakby troszkę lepiej na odwrót od sugestii opisywanych na forum. Liquid Hangsen 18mg.
Pozdrawiam serdecznie

-- [scalono] 18 lut 2016, 09:55 --

Własnie dolałem liquidu i masakra znów cały pin baterii pływa a grzałka strzela jakbym dolał wody.
By gskczio
#1592088
Jak używałem na początku swojej drogi ;) tego parownika, to też dosyć często miałem z tym problemy. Nie koniecznie to jest wina parownika a raczej grzałek. Zdażało mi się kupić 5 z których 3 były do dupy i ciekły. Na wycieki nie znalazłem sposobu, ale na siorbanie mi pomagało okręcenie grzałki (tam gdzie są dziurki przez które widać watkę ) cieniutkim paskiem bawełny ( ja brałem z płatków kosmetycznych kobiety ;) Tylko upewnić się najpierw czy nie są chemiczne.
By Greeg6043
#1592102
Wykręć parownik, odwroć "do góry nogami" i porzadnie dmuchnij w ustnik ( weź chusteczke higieniczną)
Musisz wydmuchać płyn z wlotów powietrza
Awatar użytkownika
By Amfi
#1592105
Czyściłem go już w ten sposób. Wyciek pojawia się przede wszystkim na pinie baterii z kanałów z wlotów powietrza nic nie cieknie. Wczoraj wypróbowałem 3 grzałki na dwóch parownikach i problem jest wciąż ten sam:(
Ten zestaw był tutaj bardzo często polecany jak i same grzałki mało tego na e dymie nie ma ani słowa o zakraplaniu grzałek o ewentualnych problemach i postępowaniu. Dowiedziałem się dopiero tutaj szczegółow.
By gskczio
#1592116
Amfi pisze:Rozumiem że tam (otwory boczne na grzałce) mam dołożyć troszkę bawełny a nie zakłóci to transportu liqiudu?


Delikatnie zakłóci i o to właśnie chodzi :) Nie będzie się grzałka topiła w liquicie i nie będzie siorbania. Tylko nie za dużo, ja płatek dzieliłem na połowe i odcinałem wąski paseczek.
Awatar użytkownika
By Amfi
#1592123
Ok wypróbuje po pracy a grzałkę zakrapiamy w część górną ta która wchodzi do kanału clirka czy również te otwory boczne.
Awatar użytkownika
By Amfi
#1592148
Widzę z opisu że posiadasz taki sam zestaw jak ja więc skorzystam chętnie z Twoich rad.
By darian123
#1592302
Też mam ten klirek i jedno co zauważyłem to, że jak wróćę z dworu gdzie temp jest około 0, to potrafi zalać kanał powietrzny, rozbiorę przedmucham grzałkę i jest OK.
Uzywam Liqueena zmieszanego z mildem. Myślę, że to wina gęstniejącego liqueena na dworze.

Ktos ma podobne problemy
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1592307
Wszystkie parowniki dolnogrzałkowe działają na zasadzie podciśnienia, tzn. że do grzałki powinno wpływać tyle liquidu, ile zostało odparowane w czasie bucha.
Ale by to sprawnie działało, potrzebny jest dokładnie spasowany parownik, do wewnątrz parownika nie może dostawać się "lewe" powietrze. Ono właśnie powoduje wyciekanie lq.
I tu, przypuszczam, jest Twój kłopot - kupiłeś tani, marnej jakości parownik.
Jak nie chcesz więcej kłopotów, to go wyrzuć, a sam kup no. nautlilusa mini. Ten kosztuje ok 70 zł, ale sam zobaczysz, ze i piękniejsze chmury z niego wychodzą, i żadnych przecieków nie doświadczysz.
Awatar użytkownika
By Amfi
#1599039
Witam
W miarę udało się uruchomić mojego Aspira BVC (po wygotowaniu grzałki ) ale potwierdziły się również uwagi innych dotyczące poziomu liquidu. Ponizej 1 ml wycieki to norma wraz z siorbaniem, klirek najlepiej pracuje zalany do pełna:) Nie daje mi spokoju ta zależność i zastanawiam się jakie są jej powody, może ktoś ma jakieś uwagi w tym temacie. Ogólnie zacząłem odkładać pieniążki na nautilliusa mini ( choć to też ta sama firma...) jakoś dotrwam w tym postanowieniu choć szkoda wydanej kasy na Aspire BVC i to w zestawie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Kocior44
#1601641
U mnie BVC nie siorbie prawie do końca, moze ostatnie 0,3ml coś się dzieje, ale często bezproblemowo aż do suchej nitki. Wiele zależy od danej grzałki ale sama sztuka parownika chyba też, bo to już mój trzeci albo czwarty Aspire (tłuką się cholery...) i faktycznie to różnie bywało.Ogólnie parownik za 20 czy 30zł nie daje jakości genitanków, nautilusów, o innych nie wspominając.
By skaecik
#1601643
Jezcze jednym sposobem może być innyvliquid. Konkretnie, często sklwpowe są 70/30 PG/VG. Zalej 50/50 i sprawdź. Im więcej VG, tym gęstszy liquid. Im gęstszy, tym mniejsze na takie wycieki, ale też i większe szanse na złapanie bobra.

Wytapatalkowane
Awatar użytkownika
By Amfi
#1603659
Też już o tym myślałem będę zamawiał bazy 50/50 i 70 gliceryna/30 sprawdzimy:)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By Amfi
#1603728
Dziękuję za cenną wskazówkę pozostanę na 50VG/50
Awatar użytkownika
By Amfi
#1743403
Musisz sprecyzować czy interesują Cię grzałki fabryczne czy własne. Nie ukrywam wybór jest duży. Z zasilania oba które posiadam są dobre pico mały poręczny i super się komponuje z Aspire nautilius X ( grzałki fabryczne) pasuje do niego tez ładnie serpent mini ( własne grzałki) Są o obu oddzielne tematy. Jedno wiem żadnych spinerów nie polecam. Ja zaczynałem swoją przygodę od evica i subtanka. Uważam że subtank jest dobrym parownikiem dla początkującego wapera ma bazę rba jak również możliwość zastosowania grzałek fabrycznych.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By e_sat
#1743427
Chyba inaczej zaczynałeś przygodę ( może się mylę ) Subtanki, evic`ki to już okres 2015r :)


Amfi pisze:Musisz sprecyzować czy interesują Cię grzałki fabryczne czy własne. Nie ukrywam wybór jest duży. Z zasilania oba które posiadam są dobre pico mały poręczny i super się komponuje z Aspire nautilius X ( grzałki fabryczne) pasuje do niego tez ładnie serpent mini ( własne grzałki) Są o obu oddzielne tematy. Jedno wiem żadnych spinerów nie polecam. Ja zaczynałem swoją przygodę od evica i subtanka. Uważam że subtank jest dobrym parownikiem dla początkującego wapera ma bazę rba jak również możliwość zastosowania grzałek fabrycznych.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By Amfi
#1743428
O epoce egonów nie wspominam :)
Awatar użytkownika
By e_sat
#1743430
Amfi pisze:O epoce egonów nie wspominam :)


Aaaa, no to się wtedy zgadza. Rozpisujecie się o spinerze i Aspire BVC, dlatego nijak nie mogłem powiązać rozpoczęcia twojej przygody z Subtankiem, z eVic`kiem, tym samym patrząc na datę twojej rejestracji na forum :D
Awatar użytkownika
By Amfi
#1743437
Ten temat był odpowiedzią na wątek co wybrać (aktywne tematy) Kolega xnt odpisał po prostu w cytowanym przeze mnie wątku. A tak na marginesie prawdziwe wapowanie rozpocząłem od chwili nakręcenia pierwszej grzałki:)
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.