EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Marcin1991
#1743032
Grzalka może sie spalić po 1 dniu vapowania? Wróciłem wczoraj w nocy do domu, podłączyłem go bo był rozładowały, ładował sie jakieś 2h, odłączam go i chce zapalić a tu znow strzelanie goracym liquidem, dym jest tak dziwny, ze aż sie palić nie chce bo strasznie dusi, mimo wszystko nie czuć spalenizny, albo ja nie czuje bo mam katar. Jeżeli znow jest coś z grzałka to sie wkurzę bo nie mam juz żadnej i co ja robię źle?
By UrMa
#1743064
Strzelać zawsze będzie bo masz grzalke przy samym ustniku :) dlatego w zestawie jest dodawany ustnik ze spiralka w srodku zeby az tak bardzo nie strzelalo. Co do spalenizny to juz trzeba czekac na wypowiedz speców od tego

Wysłane z mojej nokii 3310 przy pomocy Tapatalka
Awatar użytkownika
By Marcin1991
#1743065
@UrMa mam założony ustnik ze spiralą, tylko nie chodzi o same strzelanie e-papierosa, a o strzelanie liquidu bo wczoraj tak nie było. Kiedy założyłem pierwszą grzałką po pewnym czasie było to samo, założyłem drugą i 1,5 dnia było okej i znów zaczęło strzelać liquidem mimo ustnika ze spiralą, więc wydaję mi się, że znów jest coś z grzałką bo tego się palić nawet nie da i byłem zmuszony zapalić zwykłego papierosa... :/
By UrMa
#1743092
Ja osobiscie mialem dosyc liquidu strzelajacego w usta/jezyk i sie pozbylem jak najszybciej ego aio, gdzies czytalem ze to mozliwe ze wina liquidu ale tego nie wiem. Ta spiralka niby zapobiega temu zeby goracy liquid strzelil ci w usta ale i tak sie dostaje. Jesli dobrze pamietam jest to wina tego ze para z ustnika skrapla sie i wlatuje do grzalki i dlatego strzela

Wysłane z mojej nokii 3310 przy pomocy Tapatalka
By Krasnal45
#1743113
Marcin1991 pisze: byłem zmuszony zapalić zwykłego papierosa... :/

A kto Cię do tego "zmusił"? :mrgreen:
Jakiego liquidu używasz i której grzałki?
Awatar użytkownika
By dexx33
#1743117
Marcin1991 pisze: i byłem zmuszony zapalić zwykłego papierosa... :/


No rany Julek, przecież jak jesteś rozsądny, masz zamiar rzucić analogi, i chcesz tego to się zabezpiecz i kup jeszcze ze 2 atomizery.
A Ty jedziesz na jednym i to jeszcze cieszącym się marną opinią.
Rzuciłem analogi ponad 3 miesiące temu i mam 4 atomizery i 3 zasilania...just in case.

I mam zero problemów ze śmierdziuchami.
By UrMa
#1743160
dexx33 pisze:
Marcin1991 pisze: i byłem zmuszony zapalić zwykłego papierosa... :/


No rany Julek, przecież jak jesteś rozsądny, masz zamiar rzucić analogi, i chcesz tego to się zabezpiecz i kup jeszcze ze 2 atomizery.
A Ty jedziesz na jednym i to jeszcze cieszącym się marną opinią.
Rzuciłem analogi ponad 3 miesiące temu i mam 4 atomizery i 3 zasilania...just in case.

I mam zero problemów ze śmierdziuchami.

Aio = all in one czyli all wbudowane i brak mozliwosci wymiany czegokolwiek oprocz grzalki i ustnika :) wiec nie ma mowy o wymianie atomizera :)

Wysłane z mojej nokii 3310 przy pomocy Tapatalka
Awatar użytkownika
By dexx33
#1743164
To wiem, skrót myślowy, trzeba kupić atomizer+zasilanie.
Nie widzę żadnego problemu, 10 paczek śmierdziuchów= nowy, lepszy sprzęt.
By Krasnal45
#1743172
dexx33 pisze:To wiem, skrót myślowy, trzeba kupić atomizer+zasilanie.
Nie widzę żadnego problemu, 10 paczek śmierdziuchów= nowy, lepszy sprzęt.

Ale to jest właśnie bariera w myśleniu analogowców. Nigdy (no, prawie nigdy) nie wydaja na fajki jednorazowo 150zł. Wydają "tylko" 15zł...... dziennie :lol:
Awatar użytkownika
By Marcin1991
#1743190
@Krasnal45 wlałem sobie P1 i było wszystko okej, dopóki nie wróciłem do domu i go podłączyłem bo się rozładował, po 2h biorę bucha i suprajs, strzela liquidem i strasznie dusi, a grzałkę mam BF 0.6 ohm SS316.
@dexx33 Kupiłem jeden sprzęt bo chce sprawdzić czy w ogóle dam radę, po co miałem wydawać w uj siana skoro mi może to nie podejdzie? Dopiero od 2 dni posiadam e-papierosa, więc po 10 latach jest trudno z dnia na dzień porzucić swoje "nawyki" :) tym bardziej, że mam stresująca pracę, gdzie papierosy w jakiś "sposób" mi pomagały, tak wiem to jest psychika bo tak naprawdę to guzik prawda. :)
Awatar użytkownika
By dexx33
#1743191
Ok, rozumiem.
Życzę powodzenia, naprawdę warto, ja jestem mega zadowolony z tej "przesiadki" :D

Edit:
też kupiłem jeden sprzęt (Kangertech Genitank Mini), ale było troszkę słabo, więc po kilku dniach dokupiłem Nautilus'a Mini, oooo...i było już super.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2016, 21:56 przez dexx33, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Marcin1991
#1743192
@dexx33 Kiedyś też już miałem e-papierosa, 3 dni i poszedł w kąt bo strasznie bolała mnie głowa, dlatego podchodzę teraz do tego w taki sposób. Wczoraj byłem ze znajomymi i jak to przy piwku chce się palić i nie zapaliłem analoga, tylko twardo paliłem e-papierosa, to już jest dla mnie sukces. Tylko najgorsze jak się rozładował, był trochę problem, ale jak znów pojawił się strzelanie liquidem, nie dało się tego palić, a potrzebowałem nikotyny i musiałem siegnąć po resztę analogów.. Te pieprzone uzależnienie... :D
Awatar użytkownika
By dexx33
#1743197
@Marcin1991 Dasz radę, ja jarałem prawie 4 dekady (nigdy nie próbowałem rzucić) a teraz nawet przez myśl mi nie przejdzie aby sięgnąć po analoga.
Analogi strasznie mi śmierdzą teraz.
Ważne jest dobranie odpowiedniej mocy liquid'u i sprzętu.
Awatar użytkownika
By Marcin1991
#1743199
@dexx33 Tak wiem, ale jak już widzę te problemy to mi się odechciewa tych e-papierosów. Ja jestem czarny w tych tematach i nie mam pojęcia jaki sprzęt, po prostu poczytałem, że joyetech ego aio jak na początek nie jest zły. Wkurza mnie, że się coś w nim psuję i nie wiem czy to wina moja, czy sprzętu. I tak myślę czy można kupić jakieś inne grzałki do tego ego aio.
By Krasnal45
#1743206
@Marcin1991
Te grzałki które używasz, to z mojej autopsji najlepsze grzałki do AIO. Liquid P1 to jeden z najgorszych liquidow. Rozejrzyj się za innymi. Poczytaj trochę forum i zastanów się, czy nie warto robić liquidów samodzielnie.
Druga sprawa, pora roku. Na zewnątrz jest zimno, w pomieszczeniach ciepło. Liquidy dość chimerycznie reagują na nagłe zmiany temperatury. Może się to objawiać właśnie w taki sposób jaki opisujesz. Ego Aio to dobry sprzęt, ale naprawdę, warto byłoby zaopatrzyć się w coś jeszcze. Jakiś zamiennik. Box z niezależnym parownikiem. Warto również zainteresować się tematem własnoręcznego tworzenia grzałek w parownikach typu RBA/RTA.
Życzę Ci powodzenia, bo naprawdę warto. EIN naprawdę jest o wiele, wiele mniej szkodliwą alternatywą przyjmowania nikotyny. I to przyjmowania bezboleśnie, coraz mniejszych dawek. Trzymaj się trawnika, a dasz radę. Wszyscy kiedyś zaczynaliśmy, a zobacz, ilu nas tu jest...
Awatar użytkownika
By dexx33
#1743212
@Marcin1991
W dziale "problemy techniczne" masz mnóstwo postów na temat problemów z Joytech Ego Aio, poczytaj, a jeśli nie znajdziesz rozwiązania to proponuję zmienić sprzęt na inny.
Rozumiem, że można się zniechęcić jak siorbie, strzela, cieknie, pali grzałkę, itp.
Ja używam Nautilus'a Mini, Nautilus'a Airflow System oraz Smok TFV4 Micro i wszystko jest ok.
Odczucia przy chmurzeniu - na 95% podobne do palenia śmierdziucha (tfu!).
Awatar użytkownika
By Marcin1991
#1743244
@Krasnal45 rozumiwm, ze pozostaje mi zakupienie nowej grzałki? Chyba kupie z 20 na zapas jak tak ma byc... :/ I nie kupie juz wiecej tego liquidu. Wlasnie jadę do pracy bez mojego E-papierosa. :(
Awatar użytkownika
By zarthos
#1743266
A ja, za równowartość 20 grzałek kupiłbym sobie zestaw istick 20W + klon kayfuna mini v3 + kilo drutu + wata. Jak coś będzie nie tak z grzałką, to możesz sobie bez problemu poprawić albo zrobić nową.
By Krasnal45
#1743268
Właśnie dokładnie to samo miałem napisać :lol:
@Marcin1991 , padnie Ci elektronika, pęknie Ci szkiełko.... i do czego Ci sie potem te grzałki przydadzą?
Awatar użytkownika
By Goldi
#1743271
Trzeba tylko pamiętać, że dla trzydniowego wapera samodzielne kręcenie grzałek to jest jeszcze większa czarna magia niż obecne problemy. Przecież chyba każdy na początku używał fabrycznych grzałek a dopiero po dłuższym czasie zaczynał sam kręcić?
Awatar użytkownika
By zarthos
#1743276
@Goldi

Zgadza się. Co nie zmienia faktu że pierwszy działający setup sprowadził się do godzinki na pooglądanie na YT jak to robią inni, i spędzeniu kolejnej godzinki na skręceniu własnej. No i oczywiście trochę lektury trawnika przed tym :mrgreen:
By Krasnal45
#1743277
@Goldi
Po to się tutaj produkujemy, żeby ci "nowi" nie musieli naszych błędów powtarzać. A że i tak będą je powtarzać, to insza inszość inszości :mrgreen: Weź również pod uwagę, że dziś sprzęt jest nieco inny i nieporównywalnie łatwiej stworzyć grzałkę do parownika RBA, niż do ówczesnych topowych Vivek czy Protanków :wink:
By TolekBanan
#1743382
Bez przesady z tą czarną magią grzałek. E fajki palilem w chyba w 2003 czy jakos tak jednak szybko mnie słaba jeszcze wtedy technologia pokonała. Wrocilem do e fajek ponad miesiąc temu. Oczywiście nakupiłem grzałek na zapas w w międzyczasie obejrzałem co trzeba na YT poczytałem tutaj na forum i od gdzieś 2ch tyg kręcę. Wychodzi to różnie ale smakuje dobrze jak przypale to szybka wymiana waty czy całego drucika. Przy jednogrzałkowcach nie jest to żadna magia a te podwójne mnie raczej nie interesują ( mam tfv8 i nie wiem po co to kupiłem - błąd początkującego ). Bardzo prosta zabawa polecam. Nie bać się i próbować.
By Math13
#1772802
Marcin1991 pisze:@UrMa mam założony ustnik ze spiralą, tylko nie chodzi o same strzelanie e-papierosa, a o strzelanie liquidu bo wczoraj tak nie było. Kiedy założyłem pierwszą grzałką po pewnym czasie było to samo, założyłem drugą i 1,5 dnia było okej i znów zaczęło strzelać liquidem mimo ustnika ze spiralą, więc wydaję mi się, że znów jest coś z grzałką bo tego się palić nawet nie da i byłem zmuszony zapalić zwykłego papierosa... :/


Na początku używania ego AIO miałem podobny problem. Ale znalazłem rozwiązanie i do dnia dzisiejszego nie uświadczyłem już ani raz "strzelającego" liquidu.
1) Po pierwsze poczytać dział o ego AIO i potestować rozwiązania innych użytkowników tego zestawu.
2) Po drugie i to powinno pomóc. Chusteczki w kieszeni, lub patyczki kosmetyczne. Od czasu do czasu, wyjąć drip (nie odkręcać góry z grzałką!) i zrolowaną chusteczką lub patyczkiem przeczyścić kanał, aż do samego spodu grzałki. Czyli mówiąc prościej wyczyścić kanał z nadmiaru liquidu.
3) Trzecia czynności, która u mnie pomaga i nie muszę już nawet pamiętać o punkcie 2). Niezależnie jaki liquid wapuję, a są naprawdę różne z przeróżną (niezawsze wiadomą i niepotrzebną) zawartością wody, do każdego liquidu dodaję 2-3 krople C2H5OH 96%. 8)

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.