EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By mwtg
#1739457
Siema! Potrzebuje waszej opinii, bo w googlach nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Otóż rzuciłem palenie i nie palę już 2.5 roku, dodam że byłem najgorszym z możliwych typów palacza i wypalałem dziennie paczkę fajek i od razu po spaleniu papierosa sięgałem po e fajka. Trwało to sporo czasu, az w końcu organizm zbuntował się. Pewnego razu wyszedłem przed dom zapalić (wcześniej standardowo, fajki/e papieros od rana w użyciu) i po spaleniu połowy papierosa zaczęło mi się strasznie kręcić w głowie, zlałem się potem, serce zaczęło dziwnie pracować. Fajki nie od razu odstawiłem po wystąpieniu objawów, nie byłem też leczony, gdy lekarzowi powiedziałem że to chyba zatrucie nikotyna to powiedział że on nie może mi nic pomóc i tyle. Dodam też, że wtedy byłem na silnych lekach przeciwbólowych które źle brałem, 3 tabletki w 3 dni popsuły mi żołądek, wszystko to zbiegło się w czasie. Po dwóch tygodniach męczarni, nie przespanych nocach, litrach potu i strachu było lepiej z każdym kolejnym dniem. Fajki i elektryk odstawione od razu zaraz po tym, jak odkryłem, że to one są winowajcą takiego stanu. Zrezygnowałem z wszystkiego co dostarcza nikotyne do organizmu. Dziś jestem ponad 2 lata od tego i do dziś boję sie zapalić. Na samą myśl, że może znowu taki stan wrócić aż ciarki przechodzą. Problem w tym, że uwielbiałem palić. Nie wiem czemu ale zawsze mnie to relaksowało, odciągało od zmartwień i w ogóle. Do czego zmierzam. Nie wrócę już chyba nigdy do analogowych fajek, po prostu się boję ich. Od jakiegoś czasu coraz bardziej korci mnie, żeby kupić znowu jakiegoś e-papierosa i palić zerówkę. Nie chcę nic z nikotyną, chodzi o samą czynność palenia, puszczania chmurki, o smak. Strach przed paleniem czegokolwiek jest duży, ale coraz mocniej nie daje mi spokoju ta chęć przypomnienia sobie jak to jest wypuszczać dym z ust. Czy mądre to będzie? Czy objawy mogą wrócić? Może skoro rzuciłem wszystko, to powinienem dalej trwać w swoim postanowieniu i nigdy już nie wracać do tego? Może jest tu ktoś na tyle mądry, żeby odpowiedzieć na mój wpis i wyrazić swoją opinię? Nie chcę znowu narażać zdrowia, za dużo mnie kosztowała już moja głupota w życiu. :)

PS. Wybaczcie, że to takie długie, ale musiałem dać trochę bardziej szczegółowy opis, żeby łatwiej było wam odpowiedzieć.

PS.2 Trochę chaotycznie, ale pisze bardzo późno i już ciężko się myśli. Mam nadzieję, że wybaczycie mi to.

Z góry dziękuję wam za odpowiedzi. Pozdrawiam, Łukasz. :)
Awatar użytkownika
By zarthos
#1739458
Udało się Tobie osiągnąć to co wielu waperów zakłada sobie jako cel.
Nieważne czy z nikotyną czy bez, e-papierosy nie są obojętne dla zdrowia.
Czy powróciłby stan który opisujesz ? Nikt na to nie odpowie, nie jesteśmy jasnowidzami.
Moja rada - pieprz to, nie wracaj do żadnego z nałogów.
Ja zazdroszczę Tobie tego gdzie jesteś.
Sam próbuję rzucić i przez bity rok, bez powodzenia.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1739492
Na to czy objawy mogą powrócić, nie będę się wypowiadał, ponieważ nie jestem lekarzem.
Co do drugiej sprawy. Jesteś wolny od nałogu. 2 lata to dużo czasu. Chcesz to wszystko zaprzepaścić? Już pokazałeś, że masz silną wolę (strach trochę pomógł :D ). Nie sięgaj nawet po "0". Znajdź inne sposoby, żeby się zrelaksować.
Życzę Ci i wierzę w Ciebie, pozostań wolny.
Awatar użytkownika
By Timi
#1739539
Kasę zamiast na cokolwiek do "dymienia" wydaj na różne orzeszki, migdały, pestki etc.
Jak Cię będą nachodzić różne "chciejstwa", to zacznij chrupać. Zdrowe, smaczne i skuteczne.
Awatar użytkownika
By marki51
#1739542
mwtg pisze:Czy mądre to będzie? Może skoro rzuciłem wszystko, to powinienem dalej trwać w swoim postanowieniu i nigdy już nie wracać do tego?

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Po dwóch latach niepalenia nie ma po co wracać do nałogów *STOP* Trzymam za Ciebie kciuki, wytrwaj w postanowieniu *GOOD*
Awatar użytkownika
By aiji
#1739545
Jak kolega Timi wyżej napisał - najbardziej sensowne rozwiazanie ;).
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#1739548
Za wszelką cene - nie wchodź z powrotem do palenia czy jarania
Orzeszki czy inne zamiast ? OK ale tez z umiarem bo kilogramów sie dorobisz - może tik taki ? maja ponoć mało kalorii
By gourmet
#1739570
Jak poprzednicy - nie wciągaj się ponownie w to g... Dajesz radę bez nikotyny więc z odruchem też sobie poradzisz, wypróbuj różne substytuty jak koledzy radzą. Przed wszystkim - bądź dumny z siebie, że rzuciłeś.
By PawelM
#1740069
Wyszedłeś z nałogu nikotynowego - gratulacje! Ja np. dalej jestem nikotynistą: kiedyś przez ponad 20 lat codziennie 2 paczki papierosów albo/i kilka dużych fajek nabitych mocnym tytoniem, a teraz od kilku lat wapowanie nikotyny. 25 ml eliquidu dziennie, Zszedłem z mocy 36 do 9mg, ale to i tak sporo... Więc jeśli u Ciebie problem polega na odruchu palenia, a nie na głodzie nikotynowym, to nawet na beznikotynowego "e-cigareta" szkoda Twojego zdrowia. Skorzystaj z powyższych propozycji kolegów, albo stwórz jakiś własny rytuał, żeby dać zajęcie rękom (a bardziej głowie). Inni idą na papierosa, to Ty parzysz sobie jakąś dobrą kawę czy herbatę? Albo np. siorbania yerby z tykwy przez metalową bombillę?
Awatar użytkownika
By JanKowalskiHobbysta
#1741833
Skoro rzuciłeś nawet epapierosy, to wytrwaj"w niczympaleniu".
Będziesz głupcem, jeżeli do tego wrócisz (czy to w postaci analogów czy ich alternatywy).
Wybacz ostre słowa, ale osiągnąłeś to, do czego (przynajmniej ja) staramy się dojść - całkowitego zerwania z nałogiem.
Tak trzymaj :-)
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1741834
Kup sobie kebaba, usiądź w wygodnym miejscu i pomyśl, że dożyjesz emerytury, powinno pomóc.
By tomeh
#1752668
Czy wrócić lepiej nigdy nie wracać, lepiej znaleźć sobie bardziej pożyteczne zainteresowania. Palić lub nie to głównie sprawdzian woli i siły charakteru.
By berni11
#1752669
A czy to prawda, że jak się porzuca analogi na rzecz e-papierosów to oczyszczają się płuca? Mniej mnie kaszlało jak się na chwilę przerzuciłam, ale nie wiem czy to nie przypadek ;)
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1752671
Tak, to prawda. Na początku zazwyczaj towarzyszy temu mokry kaszel, później przechodzi i voila :)
Geekvape Ammit RTA

Zapowiada się ciekawie :) http://www.gee[…]

Dziwny posmak przy paleniu

Witam posiadam vape pen 22 smok i problem z posmak[…]

Po pierwsze witam wszystkich użytkowników :) (Nie […]

Voopoo Drag pokazuje 600W

Tak jak w temacie proszę o pomoc i proady albo wsk[…]