EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
Awatar użytkownika
By miblah
#1721198
@el Petto & @StaryChemik - nie demonizujcie aż tak... Wbrew pozorom, ten aparat nie jest aż tak sprawny. Oni się na nas nie uwzięli - mają nas głęboko w dupie; nie będą już długo w tej ustawie nic ruszać. Zadanie wykonali. Efekt osiągnęli. Nikt nie kiwnie palcem, póki lobbysta znowu nie posmaruje. A lobbysta ma w zasadzie to, co chciał osiągnąć - też nie będzie nadgorliwy. Zgodnie z zasadą "lepsze jest wrogiem dobrego", też może się przeliczyć i kolejne gmeranie może wyjść mu nieoczekiwanie bokiem, bo ktoś "niechcący" doda "lub czasopisma".

Tematem EIN zajmie się teraz co najwyżej Ministerstwo Obfitości (Miniplenty), w celu wyciśnięcia akcyzy - to będą jedyne zmiany; ale bajzel będzie niewątpliwie nieprzeciętny :beer: Patrząc na jakość naszego ustawodawstwa, spokojnie można zakładać, że akcyzą zostaną również obłożone ogniwa litowo-jonowe. :bry
Awatar użytkownika
By miblah
#1721200
@Deletor - to tylko przykład - urzędnicy bywają kreatywni ;) I nie podpowiadaj! :D Jeszcze za mało nośników testowałem, żebym mógł zrezygnować z bawełny :P
Awatar użytkownika
By Deletor
#1721201
Wtedy przejdziemy na wełnę :D nie no tak śmiechem żartem to wydaje mi się że jedyne co mogą dać do akcyzy to LQ albo aby to ładnie ująć, płyny zawierające nikotynę.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By miblah
#1721205
Deletor pisze:Wtedy przejdziemy na wełnę :D nie no tak śmiechem żartem to wydaje mi się że jedyne co mogą dać do akcyzy to LQ albo aby to ładnie ująć, płyny zawierające nikotynę.


Nie no jasne. Ale chodziło mi o to, że skoro sprzedaż na odległość baterii w zasadzie jest już zabroniona ("Art. 7f. Zabrania się sprzedaży na odległość, w tym transgranicznej sprzedaży na odległość: 2) papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych oraz ich części", a "papieros elektroniczny – wyrób, który może być wykorzystywany do spożycia
pary zawierającej nikotynę za pomocą ustnika, lub wszystkie elementy tego wyrobu")
to dodanie zapisu o objęciu podatkiem akcyzowym w formie: "papierosów elektronicznych oraz płynów zawierających nikotynę", spowoduje niechybnie nałożenie akcyzy także na ogniwo, driptip, itd. Później nastąpi fala interpretacji MiniObfi mówiąca, że jeżeli w smartfon nie mozna wkręcić parownika, to od jego wyświetlacza akcyzy nie pobiera się :)
Awatar użytkownika
By miblah
#1741090
[sarkazm]Jak tak dalej pójdzie, będziemy krajem, z najbardziej "przyjaznym" prawem dotyczącym wapowania... [/sarkazm]
By Dev
#1741250
Te ustawi są śmieszne... A kto ci po kieszeniach będzie patrzył i przyglądał się efaji czy jest zgodna z ustawą czy nie? Przecież nawet jak policja robi przeszukanie kieszeni to takich rzeczy nie mają prawa rekwirować. :)
Smoant, Smok, a może coś innego?

Czołem! :) Noszę się z zamiarem kupienia boxa n[…]

Los aromatos

Testował ktos aromaty od tej firmy ? Cenowo 12zl z[…]

Urodziny !!!

"Zobacz no, zobacz no, czyje, czyje urodziny[…]

The OBS Crius

Nowy tank obs crius zresztą sami zobaczcie. https[…]