EPF
Dział o bazach (PG/VG), shotach i solach.
Awatar użytkownika
By Giker127
#1592429
726-397-077 taki numer byl podany w ostatnim mailu razem z faktura. Natomiast kontaktowalem się z nimi wczoraj dzwoniąc pod numer stacjonarny podany na stronie i nie było problemu.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By E-Barto
#1614764
WItam, odświerzę trochę temat :)
zamawiał ktoś ostatnio z aledrogo ?
http://allegro.pl/glikol-propylenowy-su ... 83426.html
http://allegro.pl/biomus-gliceryna-rosl ... 14483.html
I mam pytanie, jak już zrobicie mieszanke PG/VG to co dajecie jeszcze? Etylmaltol, trochę wody demineralizowanej ? I skąd bierzecie ?
Awatar użytkownika
By Xerozkota
#1614777
E-Barto pisze:I mam pytanie, jak już zrobicie mieszanke PG/VG to co dajecie jeszcze? Etylmaltol, trochę wody demineralizowanej ? I skąd bierzecie ?


Nikotynę :) nie ma sensu dodawać wody demineralizowanej ani maltolu do bazy. Czasem można mieszankę maltolem potraktować ale to kwestia preferencji.
By berto
#1641057
Wczoraj nad ranem złożyłem zamówienie w Biomus (allegro) a dziś paka już u mnie (przesyłka kurierska 15zł). Wziąłem na próbę PG/VG po 1L/1kg. Obie substancje klarowne i bezwonne. Gliceryna ciut zalatuje plastikiem ale po przelaniu do szkła zapach znika. Biomus ma fajne butelki, nie takie siermiężne co TechlandLab. Jeszcze nic nie mieszałem ale nie spodziewam się problemów. Oba produkty wydają się być wysokiej jakości ale to się dopiero okaże za jakiś czas.

http://allegro.pl/gliceryna-roslinna-fa ... 01245.html
http://allegro.pl/glikol-propylenowy-cz ... 85251.html

PG
Data produkcji: 30/11/2015
Data ważności: 29/11/2017

VG
Data produkcji: 01/2016
Data ważności: 01/2017
By StrangeFruit
#1641173
Potwierdzam to, co powyżej napisane. Dziś też odebrałem paczkę od Biomusa.
Również zero obcy zapachów, terminy ważności jak powyżej.
Szkoda, że VG w kilogramach a nie w litrach, bo byłoby idealnie 2L bazy 0mg ;)
Zamawiałem w Biomusie specjalnie pod kątem butelek, są świetne.
By w1904
#1656762
szpurek13 pisze:http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6044717224
Próbował ktoś?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Tak, ale na razie mogę tylko powiedzieć, że przyszło szybko i wygląda obiecująco :) Bez obcych zapachów, szczelnie zamknięte, klarowne. Póki co bierze i się przegryza z aromatami. Po niedzieli będę testował... i jak nie zapomnę to opiszę wrażenia. Możesz przypomnieć się na priv jakby co.
Awatar użytkownika
By [koCyk]
#1657348
Cześć,
Wczoraj przyszły do mnie dwie bańki 5L gliceryny i dwie 5L glikolu propylenowego od Easychem. Po sztuce dla mnie i dla znajomego. Klarowne ale problem jest z zapachem. U mnie glikol wali rozpuszczalnikiem, a gliceryna mlekiem w proszku czy uj wie czym. Kolega opisuje zapach płynów które dostał jako: gliceryna - gaz, glikol - spirytus.

Gliceryna Nr partii: 29122015 (identyczny numer na drugiej bańce)
Obrazek

Glikol propylenowy Nr partii: 80598718 Data produkcji: 22/01/2016 (identyczny numer na drugiej bańce)
Obrazek


Kiedyś już od nich zamawiałem płyny, z jednym na pewno nie było problemu, drugi chyba miał zapach plastiku. Wapowałem je i jeszcze żyję :zakrecony

W najbliższym czasie napiszę maila do easychem i opiszę problem. Jeśli dostanę odpowiedź to się pochwalę. Jeśli nie otrzymam odpowiedzi to dzwonię i również dam znać co ustaliliśmy.

OFFTOP dot. pakowania:
Razem z płynami zamówiłem kilka innych odczynników w proszku. Zapakowane słabo. Odczynniki zamknięte w torebkach strunowych, torebki strunowe ktoś wrzucił do foliopaku. Torebka strunowa z KNO3 rozerwała się podczas transportu, większość proszku została w foliopaku ale część dostała się do baniek. Martwi mnie fakt, iż KNO3 było obok siarki, utleniacz obok łatwopalnego.. ale co ja tam wiem. Mam nauczkę - nie zamawiać proszków z płynami.
Awatar użytkownika
By Michaelred
#1657435
szpurek13 pisze:http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6044717224
Próbował ktoś?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Od poczatku mieszania samogonow zamawiam glikol + gliceryne z DK-Agola :) Glownie ze wzgledu na butelki 0,5L bo nie trzeba odrazu calosci wietrzyc *CZAJNICZEK* Teraz dla odmiany zamowie cos z TechlandLab lub EasyChem dla porownania
Awatar użytkownika
By [koCyk]
#1658484
Otrzymałem dzisiaj maila od easychem z informacją o możliwości zwrotu pieniędzy lub wysłaniu nowego towaru. Dzisiaj będą mieli nową dostawę. Zdecydowałem, że jeśli z nową dostawą jest wszystko w porządku to poczekam i nie będę prosił o zwrot pieniędzy.
Zobaczymy jak to będzie. Jeszcze dam znać ;)

EDIT:

Dotarła do mnie paczka od easychem. Prosiłem ich o sprawdzenie nowej partii przed wysyłką. Chyba tego nie zrobili.. Tym razem gikol ma mniej intensywny zapach rozpuszczalnika (ale ten zapach w dalszym ciągu jest!), natomiast gliceryna ma bardziej intensywny zapach.. czegoś. Kolega opisał ten zapach jako zgnilizna.

Nr. partii glikolu: 80606705 Data produkcji: 19/04/2016
Nr. partii gliceryny: 59/2016 Data produkcji: 08/03/2016

Pozdrawiam,
Rafał
Awatar użytkownika
By razvizion
#1663646
Biomus, biomus i jeszcze raz biomus. Do tej pory na trzy zamówienia zero jakiegokolwiek dziwnego posmaku, czy zapachu. Raz moment po otwarciu zaleciało plastikiem, za kolejnym razem już śladu po nim nie było (widocznie skondensował się pod nakrętką).
By berto
#1665968
Dziś przyszło moje drugie zamówienie z Biomusa, tym razem 2kg VG i 1.5L PG. Po otwarciu butelek z VG uderzył mnie okropny smród (plastik?) ale po chwili zwietrzał a po przelaniu do szkła kompletnie nic nie czuć. Myślę że to wina butelek, napiszę dzisiaj do nich to może czegoś się dowiem. Obie substancje klarowne i bezwonne.
Awatar użytkownika
By Groobson
#1675590
Złożyłem zamówienie na easychem.pl dnia 16.06, przelałem pieniądze na konto i do tej pory mam zmówienie nie zrealizowane, napisałem do nich przez kontakt na stronie 2 razy ale nadal zero odzewu. Jutro będzie trzeba do nich zadzwonić.
Awatar użytkownika
By Groobson
#1679381
@szpurek13 ;

Przedzwoniłem do nich i powiedziałem w czym jest problem. Dodałem, że chce zrezygnować z zamówienia bo już przyszło mi z innego sklepu. To tylko się spytali czy pieniądze odesłać na konto z którego przyszły. Następnego dnia były już pieniądze. Więc jeśli chodzi o easychem to kontakt telefoniczny na 6!! :)
Awatar użytkownika
By Baqsthc
#1739962
Tak. Bez problemu. Na maila wysłanego w piątek w nocy odpowiedzieli w sobotę. W poniedziałek została wysłana nowa butla. Bez problemu. Ale nie wiem co przyjdzie.
By Grzyb10
#1782982
mariogd pisze:Kilka dni temu zamówiłem glikol i glicerynę http://allegro.pl/gliceryna-roslinna-gl ... ule_id=201
Wszystko ok, nic nie śmierdzi i żadnych obcych posmaków. Dostawa w niecałe 24 h.


Zamówiłem z tego samego linku, nie da się palić. Gliceryna neutralnie, lekki zapach ale standard raczej. Glikol natomiast - smród, bo zapachem się tego nie da określić. Czuć plastikiem (nie od butelki, przelane do naczynia), alkoholem mocno, chemią. Dzwonić do nich?

EDIT:
Jutro dzwonię, dam znać co i jak.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2017, 23:04 przez Grzyb10, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By mimochod1
#1789959
Glikol z EasyChem nr partii 84319609TO. Piekny zapach rozpuszczalnika.
Gliceryna bez zastrzeżeń.
Napisalem maila o zapachu, po dwóch dniach zamiast jednego otrzymałem dwa litry glikolu (teraz już bezzapachowego) i jeszcze podpałkę w gratisie :shock:
W 100% polecam :)
Awatar użytkownika
By Marksista
#1796456
TechlandLab
PG - zapach rozpuszczalnika/stęchlizna - partia 15022017
VG - zapach ok, ale dostałem gratis w postaci ... utopionej małej muchy. Partia 25052017
Wysłałem email - bez odzewu
By berto
#1796464
Biomus
VG 2kg
Data prod. 06/09/16
Data ważn. 06/09/18
Nr. partii: CCH/EM56160908
Wszystko w porządku tylko dziwne jest to że aż o rok wydłużyli okres ważności VG. Do tej pory zawsze było u nich rok i 2 na PG.
By mat
#1806805
Biomus Gliceryna 2 x 1 l -nr. partii-CCH/EM 56160908---ok
Glikol 2 x 1 l nr. partii: CEC/80622414-trochę zalatuje smażoną rybą
Dzwoniłem i Pan przez telefon twierdzi że na pewno jest ok, zaproponował przelać do szklanego naczynia i powinien zapach zniknąć.
Nie mam czasu bawić się w wysyłki, chyba to wyleje i zamówię w Techlandlab
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By yetisize
#1807392
Podrzućcie link do CZYSTYCH składników proszę.
Kupiłem bazę z wapujemy, śmierdziała ale myślałem że to plastikowa butelka, niestety pół litra gotowego płynu poszło. Stówa w plecy.
Na alledrogo od mineraly_ziemi, śmierdzi jedno i drugie, poszło do zlewu, na szczęście tym razem bez nikosi i aromatu.
Na alle biomus, glikol czysty, ale gliceryna na jakiś taki delikatny zapaszek nie wiem, obornik? Cuś w tym stylu.
Tracę już cierpliwość powoli.
Awatar użytkownika
By HamsterJack
#1807395
yetisize pisze:Podrzućcie link do CZYSTYCH składników proszę.
Kupiłem bazę z wapujemy, śmierdziała ale myślałem że to plastikowa butelka, niestety pół litra gotowego płynu poszło. Stówa w plecy.
Na alledrogo od mineraly_ziemi, śmierdzi jedno i drugie, poszło do zlewu, na szczęście tym razem bez nikosi i aromatu.
Na alle biomus, glikol czysty, ale gliceryna na jakiś taki delikatny zapaszek nie wiem, obornik? Cuś w tym stylu.
Tracę już cierpliwość powoli.


Kupowałem ostatnio (tydzień temu) z mineraly_ziemi (na aledrogo). Glikol i gliceryna - czyściuteńkie, baz zapaszków. Roczny termin przydatności.

Może spróbuj wpisywać w uwagach do zamówienia - o ile tego nie robisz - prośby o jak najdłuższy termin przydatności. Ja tak wpisałem. Pani z minerałów zadzwoniła do mnie, poinformowała mnie, że jak zaczekam dwa dni, to dostanę glicerynę ze świeżutkiej dostawy. Oczywiście wiedziała do czego mi potrzebne są PG i VG :) Może dlatego wszystkie zamówione komponenty dotarły do mnie w stanie idealnym (czystość i zapach) :)

Pozdrawiam
HJ
Awatar użytkownika
By bulit73
#1807603
yetisize pisze:Kupiłem bazę z wapujemy, śmierdziała ale myślałem że to plastikowa butelka, niestety pół litra gotowego płynu poszło. Stówa w plecy.


Z reklamacjami nie ma u nich problemu.
Awatar użytkownika
By patrykowski
#1815335
Jak to jest z zamówieniami z Easychem? W piątek zamówiłem, myślałem że od razu dostanę mail potwierdzający z danymi do przelewu. Danych do przelewu jeszcze nie dostałem. Pytania na maila bez odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera.

EDIT
Udało mi się dodzwonić, sprawa załatwiona. Jednak nie jest to normalne, że dopiero po kontakcie telefonicznym dostałem dane do przelewu. To u nich norma, czy tylko mnie spotykają takie dziwne przypadki?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.