EPF
Mechaniczne i z elektroniką
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1373372
Słowo się kiedyś rzekło, kobyłka u płotu ;)

Bajka pt. „Atermon” trwa od grudnia 2014r., wtedy to właśnie zasilanie mechaniczne o nazwie Atermon ujrzało pierwszy raz światło dzienne, znaczy się można było je zanabyć. Producentem zasialania jest firma Atmistique. Zasialanie wyszło w dwóch seriach, które różnicowała wyłącznie średnica, 22mm vs. 23mm, jest wykonane ze stali 304L. 23 mm zasilanie było niejako kontynuacją własnej Atmistiquowskiej linii produktów i można by rzec dedykowanym zasialaniem do Eviva (T i D), zaś wersja 22m ukłonem w stronę uniwersalności. Idea przewodnią zasilania były wygoda, funkcjonalność i kosmetyczne spadki. Estetycznie utrzymane jest w konwencji parowników Atmistique – Eviva T i D oraz dripperowskiej „obudowy” pod atomki 306 i własnego Diver’a, tj. Grail – charakterystyczne przetłoczenia na długości rury (podobnie, jak w przypadku czajników na długości tanków). Czy to jest ładne ? Nie wiem, kwestia gustu, u mnie nie powoduje jakiś szczególnie szybszych akcji serca, ale również nie razi. Stonowane, spokojne, wyważone…czyli dla mnie, wczesnego dziadka :D

Zasialanie nabyłem w pierwszym dniu tak zwane wypustu, najpierw w wersji 23mm, pod Evivę, cena jak za przyzwoity grecki mod, czyli 136 EUR. Dodatkowo, wziąłem dedykowany do Atermona i Eviva pierścień hybrydowy. Na więcej mnie stać nie było :D

Co otrzymałem ? Ano zasialanie ale wyłącznie z rurą 18650, eleganckie acz mało praktyczne (strasznie długie) etui, kartę legalności z SN, estetyczne puzderko w którym to wszystko przyszło spakowane. No i gut ale że apetyt rośnie w miarę konsumpcji, to dokupiłem ruresie pod akumulatory 18350, oraz przedłużkę do 18500 (przedłużkę, ponieważ nie jest to niezależna pełnowymiarowa rura pod 18500, a niejako nakładka na rurresie 18350 bądź na 18650, jak chcemy używać z kickiem. Potem, jak już mi się bardzo spodobało, nabyłem również wersję 22mm w pełnym rynsztunku. A co, jak już się zadłużać to solidnie :D

Zasilania są elegancko satynowane, piękny równomierny macik na całej długości, wyjątkiem niechlubnym w tym gronie jest owa przedłużka do 18500, która była naprawdę brzydko nożowana a nie satynowana. Trudno-świetnie, sam poprawiłem po producencie ;) Spasowanie poszczególnych elementów ze sobą wzorowe, gwinty masło z masłem, przepiękna robota, boczny przycisk załączający bajka 100 na 100 załączeń. No dobra ale tak to wszystkie szanujące się modery robią. Tak jest ale takiego przycisku i głowicy (w sensie idei i wykonania) to chiba nikt nie ma.

Przycisk (fotki poniżej), który nie jest przyciskiem w sensie załączania prądu a jest przyciskiem w sensie przyciskania akusa i luzowanie go wtedy, kiedy nie chcemy aby zasilanie nam się przypadkowo włączyło :D Nie będę powtarzał tych marketingowych haseł o realizacji idei śruby bez końca Archimedesa (właśnie od nazwy tejże śruby pochodzi nazwa moda) ale w telegraficznym skrócie – na śrubie, której wielkim łbem jest radełkowany kapsel dolny moda porusza się rodowany element będący niedość, że pinem ujemnym zasilania to dodatkowo pełni rolę właśnie przyciskacza akusa do z kolei pina dodatniego parownika. Chodzi to wszystko na prawdziwych łożyskach a więc arcleciutko i arccichutko (uwaga ze względu na te łożyska, niech nikomu nie przychodzi kąpać dolnego przycisku w wodzie !!!). Koniec z problemem za krótkich, za długich, w sam raz akusów, koniec z problemami w stosowaniu kicka, zawsze pewny i na dużej powierzchni styk, zakres regulacji jest naprawdę imponujący ! Dodatkowo, te wszystkie styki są srebrne, złote i pokryte rodem. Spadki są więc naprawdę symboliczne (na koniec tego przynudzanie będzie film o tym ;) ). Dla porządku BHP – w przycisku (łbie śruby), w elemencie ruchomym stykowym oraz w wydrążonej śrubie prowadzącej są kanały powietrzne i otwory do odprawadzenia gazów.

Głowica (fotki poniżej) to jest chyba największy majstersztyk. Jest oczywiście większa od klasycznych, raz to z powodu zawierania w sobie mechanizmu bocznego przycisku, dwa czterech swego rodzaju zbiorniczków do przepływu powietrza/zbierania jakiś wycieków lq z atomka. Co w tej głowicy jest dobre ? Trzy rzeczy :

1. rewelacyjnie działający przycisk boczny, nie dość, że tak jak już pisałem załączanie jest 100 na 100, pięknie delikatnie działające, to dodatkowo, po pięciu miesiącach użytkowania dosyć intensywnego, styki mechanizmu są czyściusieńkie, zero osadów, ze osmaleń, czyściutkie jak pupa niemowlęcia ;)

2. bardzo skutecznie działający pływający pin głowicy. W połączeniu z mechnizmem stopki dociskowej (w przycisku dolnym) każdy atomek licuje się na zero, każdy akus co do rozmiaru jest akurat ;) Acha, przy okazji jakby kto kupił a nie był przyzwyczajony do takiej procedury – najpierw parownik do głowicy, potem akus w rurę od góry, potem głowica z czajnikiem do ruru, a na samym końcy kręcimy śrubą w przycisku dolnym aż napotkamy opór. To wszystko.

3. fantastyczne wręcz przepływ powietrza czterema otworami w głowicy (regulowany poprzez ruchomy pierścień), wszyscy użytkownicy parowników z chwytem powietrza w gwincie, czy to dziurka boczna, czy to od samego dołu (dawne GG, Diver, kartki, etc.) będą wręcz zachwyceni. Tak zerowego przytkania powietrza nie spotkałem w żadnych innych głowicach, czy to zwykłych krosowanych, czy innych. Jaki to ma wpływ na jakość buchania, każdy wie, kto poprzez przytkany przepływ powietrza i mocne zaciągi wytwarzał w baniakach tak duże podciśnienie, że aż zalewało….

Już trochę na koniec, to zasialanie nie jest piękne, nie jest efekciarskie jest natomiast niewiarygodnie wręcz dobre w użytkowaniu. Dla mnie to mój najlepszy mechanik, jak mam. Zostanie na tzw. zawsze.

Wiadomość gminna niesie, że może nie dniach ale z całą pewnością niebawem, światło dzienne ujrzy nowa głowica do Atermona wyposażona w….chip YiHi Mini J. Ni200 w rurce ? Tak, tak..a czas sobie płynie banalnym tik-tak …..

Fotki :
- tak to przychodzi


(uwaga : pierścień tzw. złoty jest oddzielnie dokupiony, w zestawie startowym przychodzi z pierścieniem SS)

- elementy składowe (akurat w konfiguracji z tubką 18350)



- głowica i przycisk



- przycisk (1)



- przycisk (2)



- głowica (rozłożona)


(tu drobna ale istotna uwaga – przy ponownym montażu element dociskający do pinu plusowego – ten ze sprężynką w obudowie peekowej – należy pozycjonować PIONOWO, nie poziomo, nie na skos)

- mod w konfiguracji 18350



- mod w konfiguracji 18500



- mod w konfiguracji 18650



- mod w konfiguracji 18650 + kick (18800 ???)



- 18350 + Eviva D



- 18350 + Grail (for Diver) + dripek Tapas



- dwa Braty ( :D) 22mm i 23 mm



- duzi



- mali




Miłego, niedzielnego buchanka *CZAJNICZEK*

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Haze
#1738392
Po recenzji Grzegorza nie mogłem się oprzeć kiedy pojawił się na Bazarku i mam ci go!!

Obrazek

Modzik jest PIĘKNY, ma przycisk we właściwym miejscu :D a do tego jest prawie BEZSTRATNY :shock: Sprawdziłem to wrzucając najpierw bateryjkę w ten mój obwód do pomiarów ciągłych z rezystorem 0,5 ohma (ten z drutami grubymi jak mały palec) i wyszło, że napięcie spada pod obciążeniem 4,20 -> 3,75 V. Potem ukręciłem rzeczywistą grzałkę 0,5 ohma na dripperze, zapiąłem go na Atermonku i wraziłem w niego tę samą batkę. Po odpaleniu napięcie na grzałce 3,7 V, czyli tylko 0,05V różnicy w stosunku do układu zoptymalizowanego pod kątem strat napięcia! A jeszcze trzeba wziąć poprawkę na parownik... Tak że NIE POLECAM bo bez strat to można łatwo przesadzić z mocą :lol: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1738400
Mr Hasselblad ( :mrgreen: ) bardzo się cieszę, że trafił wreszcie w Twoje ręce, a jeszcze bardziej, że jesteś szczęśliw *CZAJNICZEK* *GOOD*

Będę powtarzał, jak pijany Romek "TO ZASILANIE PRZESZŁO KOMPLETNIE ALE TO KOMPLETNIE NIEZAUWAŻONE I NIEDOCENIONE". A jest MISTRZ *1st*
Mogę "rozstać się" z Papsami, mogę z JustGG, Esterigonami, GG4S, mogę z Nemesis...ale nie z Atermon. Jak kupiłem dwa (22mm i 23mm) tak chyba z dwa lata temu, tak mam i jak życie nie zawoła "chleba" to tak zostanie ;)

Spadki malutkie jak były na początku, tak są malutkie, każdy akus (co do ich zmiennej w ramach standardowych wymiarów długości) jest OK, nie ma parownika, który by się nie licował na tzw. zero (podwójny mechanizm kompensacji). Oczywiście, NIE POLECAM, ale....KOCHAM :lol: *SERCE*

Pozdrawiam
Grzegorz

PS. Przez cały okres użytkowania, raz czy dwa razy przeczyściłem styk przycisku i pina plusowego, to wszystko. Łatwo, lekko i przyjemnie ;)
Awatar użytkownika
By Haze
#1739377
Grzegorz, norrrmalnie ten modzik przywrócił mi wiarę w mechaniki!! Na jednej porządnej baterii spokojnie odparowuję dwa Tilki, prawie tyle samo co na Dico :shock: PIĘKNA maszyna! Miłośnicy mechaników, którzy widzieli go na Bazarku za 3 stówy (!) i nie kupili już mogą zacząć się CHLASTAĆ :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By e_sat
#1739379
Haze...nie podbijaj ceny :) Obserwowałem twoja licytację...czekałeś i tego ci zazdroszczę, że wywalczyłeś dużo niższa cenę niż była na starcie...Niech ci hula ten sprzęcik, odkładam do skarbonki kaskę na takiego właśnie mechanika, bo dobry mechanik to prawdziwy mechanik....młodzież długo to będzie zgłębiać, kiedyś sięgną do archiwum tego forum i zaczną się zachwycać, będą odkopywali wszelkie ważne posty, będą się uczyć.....:) Pozdrawiam Grzegorza i ciebie :)
Awatar użytkownika
By Haze
#1739384
Krasnal45 pisze:Jak dzieci.....normalnie, jak dzieci :lol:

Niezupełnie - wymarzone zabawki współczesnych dzieci lądują w kącie w jakieś 3 sekundy od momentu kiedy je dostaną :mrgreen: A ja już trzeci dzień nie mogę się odkleić od tej zabawki :D
A tak w ogóle to wiadomo, że jako powszechnie znany miłośnik mechaniki, pewnie plujesz sobie w brodę, że go nie łyknąłeś :mrgreen: :beer:

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.