EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Minik
#1348870
Chciałbym przestrzec użytkowników ów moda, przed zbyt mocnym dokręcaniem śrub górnego i dolnego dekielka.
Ja parę razy za mocno przekręciłem lekko śrubki, i w jedna z nich trzyma się 'na słowo honoru'.
Wprawdzie dekielek się nie rusza, ale od czasu przekręcenia śruby (około dwóch miesięcy już) nawet jej nie odkręcałem, lepiej żeby się gwinty zapiekły, zresztą już nie mam co w nim grzebać - Kick się u mnie nie sprawdził, a sprężynowy pin działa bez zarzutów :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Mutango
#1348885
No właśnie. Stalowa śruba jest wkręcana w aluminiowy gwint. Nie ma sensu skręcać na siłę. Lekkie dokręcenie z wyczuciem, wystarczająco dobrze trzyma dekle.
Awatar użytkownika
By matkar
#1373420
Koledzy a jak wy dajecie akumulator do kato bo na youtube to roznie daja jedni + do gory inni na dol zglupialem troche:)
Awatar użytkownika
By slavo22
#1373437
To nie elektronik, dajesz jak ci pasuje. Ja dawałem plusem na dół, ale nie ma to większego znaczenia.
Awatar użytkownika
By matkar
#1373442
Dzieki slavo22 bo ogladalem filmiki i roznie dawali wlasnie,tetaz jeszcze bedzie trzeba pierscien w tgt 2 szlifowac :/
Awatar użytkownika
By slavo22
#1373481
Nie trzeba szlifować. Ja ściągnąłem pierścień, tgt przez tuleję kato i dopiero przed wkręceniem zakładałem pierścień. Nie wiem czy wiesz o co chodzi ale nie mam już kato i nie zrobię fotek. Pierścień chodzi bez problemu bez szlifowania, jedyny problem był w przełożeniu przez tuleję.

Wypalcowane
Awatar użytkownika
By matkar
#1373487
Tak wiem o co chodzi,chyba tak bede musial robic...slavo jak mogles pozbyc sie tego cudenka:)
By zydowsky
#1382743
Nie wierze że klon Kato po pol roku ma pare rysek. Toć to aluminium od patrzenia się rysuje. Łatwo się te rysy usuwa, ale jednak.
Awatar użytkownika
By matkar
#1382976
Zgadzam sie zydowsky,ja mam kato 4 miesiace,i jest porysowany tu i tam choc dbam o sprzet.
Awatar użytkownika
By ppowa
#1383403
nemo730 pisze:Kolego z sąsiedniego miasta,,,nie chcę Cię urazić ale ten Twój obok katusia nawet nie stał(I nie mówię tu o braku sygnatur). Ja swojego zakupiłem specjalnie do pracy w extremalnych warunkach (chodziło mi o pancerny) i po pół roku takiego użytkowania posiada kilka niewinnych rysek. A jeżeli chodzi o spasowanie z Kv4 to jest idealne,,,chodzi luzno a w szczeline komar nawet hu.....nie wsadzi
Pozdrawiam


Mnie ciężko urazić. Bardziej razi mnie bezmyślność połączona z lenistwem.
Pisać w temacie o klonie tekst "Twój obok katusia nawet nie stał" :lol: to moim zdaniem delikatnie mówiąc ignorancja. Rzeczywiście mój klon obok Square Box by Kato nie stał co więcej zakładam również, że jego producent nigdy nie miałem w ręku oryginału. Tylko po co o tym pisać w tym temacie?
Zasilanie kupiłem używane (jest o tym w tym temacie), jako że od stycznia na FastTech.com nie można już dostać takiego bez oznaczeń graficznych, na czym mi zależało. Jest ono zdecydowanie starsze niż pół roku.
Co do warunków używania widocznie moje są bardziej "ekstremalne", po prostu wystarczy nosić zasilenie w torbie z pękiem kluczy. Box nie ma żadnych wgnieceń ani głębokich rys, nie widzę żadnego problemu ze spolerowaniem, co robiłem już niejednokrotnie z innymi zasilaniami czy parownikami (próbka też jest w tym temacie).
Po "wyklepaniu" obręczy mój klon Kajtka też pasuje idealnie.
Ostatni post pisałem również po to aby przypomnieć tym, którzy tak jak ja będą szukali klona Kayfuna V4 o trochę mniejszej średnicy, że dla kolegów z Chin dziesiętne milimetra nie mają znaczenia.
Zakładam, że Twoje zasilanie wygląda co najmniej tak dobrze jak kol. Mutango, którego zdjęcie pożyczyłeś sobie w tym wątku: post1330104.html#p1330104.
Tyle ad vocem.
Awatar użytkownika
By Norbas
#1495830
No tak... poźna pora to nie dostrzegłem...
Ale jest jakaś różnica poza tym czy to po prostu to samo tyle że taniej?
Jest coś prócz kato godnego uwagi biorąc pod uwagę że mój nemesis z którego jestem strasznie zadowolony po 2 latach stracił na blasku i naszło mnie na zmianę na coś innego? Nie miałem jeszcze nic o "pudełkowym kształcie" a kato wpadł mi w oko bo zamiast rury obronnej wygląda fajnie i w moim łapsku by się fajnie zmieścił.
Widzę że w PL kosztują po 250zł.
w FT jak widać sporo mniej...są różnice "namacalne" pomiędzy nimi czy tak jak z nemesisem miałem że z FT okazał się lepiej spasowany niż ze znanego sklepu w PL?
Awatar użytkownika
By szpenio
#1495834
Wersje A i B z reguły różnią się producentami lub jakimiś drobnymi poprawkami. Lub jednym i drugim ;)
Co do alternatywy to raczej ciężko będzie znaleźć coś podobnego, równie fajnego i nietuzinkowego, a w dodatku w podobnych pieniądzach.

Klapnięte z N910c
Awatar użytkownika
By Norbas
#1495842
Rozumiem.
Może ktoś używa z kato kajtka v4 zakupionego również na FT i mógłby polecić którego z FT wybrać by nie było problemów ze spasowaniem z kato oraz przeciekaniem itp?
Wolałbym po przyjściu paczki cieszyć się chmurą a nie wk.. denerwować koniecznością nanoszenia poprawek :-)
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1584020
W sumie już kupiłem, więc tylko z ciekawości spytam, czy hurricane pasuje?
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1584032
Zapewne tak, bo Hurricane ma 22,5mm średnicy w najszerszym miejscu, a ten box ma średnicę otworu pod atomizer 23,15mm. No chyba, że masz wersję szklaną Hurricane, to może być problem.
By iSunOfTheBeach
#1592567
Witam wszystkich! Mój kato przestał sobie działać. Akus awt 40a (podniszczona koszulka koło minusa), fogger 5.0 (oba działają na innych boxach). Zgubiłem fabryczny przycisk, jechałem na ,,śrubce'' czyli śrubka do baterii i obudowy. Banglało przez kilka dni - teraz zero reakcji. Co może być przyczyną? Gdzie kupić/ jak zrobić nowy przycisk? BTW Sprawdzę na innym akusie
Awatar użytkownika
By say73
#1592603
Przycisk w kato trzeba utrzymywać w idealnej czystości. Szczoteczka, pasta do zębów i szorowanko wszystkich części. Jaka to śrubka? A może pręcik (pin+) za mocno się wkręcił? Wykręć trochę by go podnieść i sprawdź.
Dla mnie kato + Kayfun v4 to osławiony "złapany króliczek". Od ponad roku nie myślę o zmianie. Fakt, trzeba o jego czystość dbać (jak to z mechanikami bywa :) ).

Mobile
By iSunOfTheBeach
#1593181
No właśnie przycisk muszę zrobić, czyli dorobić sprężynę i element dociskający. Tylko nie mam pojęcia jak to ma wyglądać/skąd to wziąć :/
Awatar użytkownika
By szpenio
#1593195
Kiedyś z nudów kombinowałem z przyciskiem i chyba nawet udało mi się dopasować od Chi You :)
Jak masz to sprawdź....

Klapnięte z N910c
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1593256
Bardzo poręczny i styl ma niepowtzrzalny. Wśród kilku moich znajomych wygrał konkurs na mister moda.
Z minusików to czuła na zarysowania powłoka z amielinium ;) i to, że trzeba się potrudzić aby dziurki airhole parowników patrzyły do wewnątrz moda, inaczej paluchy często je zatykają i nie można wziąć przez to sztacha.
By iSunOfTheBeach
#1594214
No i dorobiłem części do przycisku tj śubka i sprężynka...
Niestety dalej nic. Co się może zepsuć w mechaniku :D pin normalnie, akus na innym modzie działa normalnie, fogger i kajtek które wkręcają też banglają normalnie. Nerwicy zaraz dostanę... Kupiłem mechanika zeby się nie męczyć z naprawianiem a tu dupa zbita i blada :D

-- 20 lut 2016, 22:39 --

Pamiętam, ze jeszcze jak działało, gdy upuscilo się sprężynkę na akusa (z wkręconym przyciskiem ale bez śrubki) to były zwarcia i iskry. Teraz coś takiego nie występuje. No o co chodzi wie ktoś? *CZAJNICZEK*

-- 21 lut 2016, 13:11 --

Dobra, kilka godzin mi to zajęło... Mój Kato działa tylko wtedy, gdy pin podniesiemy prawie do połowy gwintu. Jest szpara ~1mm pomiędzy boxem a atomizerem, ale przynajmniej działa. Na to chyba się nic nie poradzi, więc zostawiam w spokoju. Teraz tylko kolejna grzałka do foggera 5.0 lub przeczyszczenie i dokręcenie kajtusia bo nie styka, i jedziemy z koksem :D
Awatar użytkownika
By say73
#1595128
Zrób zdjęcia tego co zrobiłeś, zwłaszcza śrubki w chwili wciśnięcia. Może nie dochodzi do akumulatora (nie wystaje poza czarny izolator przycisku)?
Awatar użytkownika
By Empirek
#1738901
Koledzy :)

Kupiłem Kato jako pierwszy z modów mechanicznych do przetestowania i szczerze mówiąc chyba było to moim błędem bo za cholerę nie umiem do niego podejść :D

Dlatego prosiłbym was o radę :)?
Jaka grzałkę ukręcić do niego? Na 0.3ohm clapton fabryczny Smoka smaku brak.

Drugi problem to fakt że np billov nie śmiga, pewnie wina pinu który nie dosięga :) Mogę podnieść jakoś ten pin? Podważyć go?

Samsung vtc5 jak najbardziej ok :)?

I ostatnia sprawa, kupiłem moda a chyba nawet parownika dobrego do niego nie mam :D
Na razie budżet nie pozwala więc doradzcie mi który używać?
Billov v2, od ijusta (chyba lemo tak?), Wismec theorm (tyle że za mały będzie raczej) oraz Smok tvf4?


Poza tym box śliczny *.*

Z góry dzięki :)
By Polan
#1738950
Cala wiedzą jest na forum.
Podpowiem jedynie, że do mechanika z tankiem grzałka to od 0.7 ohm w górę...
Vtc5 to dobre ogniwo do mechanika.
Awatar użytkownika
By Empirek
#1738965
Wiem że na forum wiele znajdę i wziąć się wezmę za to na bank :p W weekend myślę że znajdę czas na lektury dłuższe dlatego wolałem spytać, No ale okej.

A podpowiedź jedynie który atomizer lepszy bo tego na forum chyba nie znajde.

A żeby nie spamowac to moda serdecznie polecam za wykonanie nic nie trzeszczy, nie lata :)
Awatar użytkownika
By ppowa
#1741234
Brawo za odświeżenie tematu.
Kato plus Flash e-Vape V3 - klony - to mój zestaw w razie "W". Średnica parownika 23mm idealnie pasuje, no i pojemność. Z parownikiem robisz co chcesz (z poprawką na dobre ogniwo). Mimo, że na co dzień używam elektroników to z tym zestawem nigdy się nie rozstanę. Robię grzałki 0,8 - 0,9 om i na zimowe, wieczorne, dłuższe wyjścia jest super. Zimowe bo w zimowych ciuchach ciężar nie jest aż tak uciążliwy :D .
Pin + pasuje do każdego chyba parownika, regulację pinu już pewnie odkryłeś. Pamiętaj o czystości przycisku.
Obrazek
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.