EPF
Nie wiesz jak się zabrać za mieszanie? Twój liquid ma zły wpływ na grzałkę? Masz inny problem? Pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie!
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1738736
Umieszałem sobie wczoraj bazę na aromacie Traveller.
Zgodnie z zaleceniami VPG 70/30, 10% aromatu, 20mg mocy (większej nie dało się fizycznie uzyskać z PG 100mg)
Teraz czekam grzecznie miesiąc na przegryzienie.
Nurtuje mnie pytanie jaką gęstość będzie miała moja baza?
Awatar użytkownika
By sikor370
#1738740
wg mnie "na oko" jest to trochę rzadsze od 50/50
Ostatnio zmieniony 01 gru 2016, 10:06 przez sikor370, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By zarthos
#1738742
Na moje oko 70vg/30pg z 10% travellera to jak 50/50 bez niego.
Aromat jest oparty na alkoholu także dość mocno rozrzedza glicerynę.
Samego travellera będziesz wapował ?
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1738743
Zrobiłem też samego Travellera 12mg. Z tym nie ma problemu bo już do niego nic nie dodam.
Z bazą jest problem bo bez obliczonej gęstości ciężko będzie coś dokładnie dorzucić do wagi.
Awatar użytkownika
By bofh
#1738746
Kiedyś tam zrobiłem taki kalkulatorek kalkulator-liquidu-by-bofh-t42575.html. On Ci to policzy. Troszkę za mało danych podałeś zakładając nawet, że zwyczajowo aromat to PG ;)

@zarthos Aromaty posiadają w swoim składzie niewielką ilość alko jako "stabilizator", ale oparte są na PG i tak się przyjmuje do kalkulacji :)
Awatar użytkownika
By sikor370
#1738750
bofh pisze:@zarthos Aromaty posiadają w swoim składzie niewielką ilość alko jako "stabilizator", ale oparte są na PG i tak się przyjmuje do kalkulacji :)


Ale Traveller zachwuje się jakoś inaczej... bazę MaxVG potrafi mocno rozrzedzić...
Awatar użytkownika
By bofh
#1738753
Poszukałem składu i znalazłem nic :( @SzamanDM - może skrobniesz do Maiartów z pytaniem?

@Riccardo Aromat na alkoholu a nie na PG? :shock: Nie ma zakazu, ale moim zdaniem pomysł mocno kiepski, 10% aromatu i jak się państwu powodzi? ;)
Ostatnio zmieniony 01 gru 2016, 10:32 przez bofh, łącznie zmieniany 1 raz.
By Krasnal45
#1738754
Kleksik, właśnie Traveller to nie jest typowy aromat, tylko dodatek "uszlachetniający" do bazy. Tworzy z VG i PG coś w rodzaju bazy tytoniowej. Coś w rodzaju bazy z Inawery ( zapomniałem teraz nazwy) i jest oparty właśnie na etanolu. Dlatego zaleca się go stosować właśnie do baz z conajmniej 70% zawartością VG
Ostatnio zmieniony 01 gru 2016, 10:32 przez Krasnal45, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1738755
Chyba nie policzy mi. :(
Chodzi o gęstość:

Baza powstała z

Baza PG 100mg (1,036g/ml)
PG (1,036g/ml)
VG (1,249g/ml)
Aromat Traveller (0,950g/ml)

w takich proporcjach by wyszło VPG 70/30 20mg

czyli

Obrazek

Tu akurat do 40ml pojemności ale to nie ma znaczenia.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2016, 10:58 przez SzamanDM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By sikor370
#1738756
A poza tym tak jak po 1 dni od zmieszania, tak i po 10 dniach smakuje mi to tak samo... czyli nijako :)
Po recenzjach spodziewałem się petardy... ale ja jestem inny - nic mi nie smakuje :)
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1738757
bofh pisze:@Riccardo Aromat na alkoholu a nie na PG? :shock: Nie ma zakazu, ale moim zdaniem pomysł mocno kiepski, 10% aromatu i jak się państwu powodzi? ;)

Moim też, ale to Maiart.
Doskonałe VZ były na alko, ale ich się dawało 2,5%…

BTW zmienia się lepkość.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1738758
sikor370 pisze:A poza tym tak jak po 1 dni od zmieszania, tak i po 10 dniach smakuje mi to tak samo... czyli nijako :)
Po recenzjach spodziewałem się petardy... ale ja jestem inny - nic mi nie smakuje :)

Za szybko.. To się 4 tygodnie przegryza. ;)
Awatar użytkownika
By bofh
#1738760
Jak to jest oparte na alko to tutaj żadne kalkulatory nie dadzą rady. Jedynie densytometr...

Noż kurnia ja do zimowych liquidów daję max 1,5% etanolu. Po wywapowaniu paru ml gotowca z 10% zawartością alko miałbym chyba obawy żeby siąść za kierownicą :D
Awatar użytkownika
By sikor370
#1738762
SzamanDM pisze:
sikor370 pisze:A poza tym tak jak po 1 dni od zmieszania, tak i po 10 dniach smakuje mi to tak samo... czyli nijako :)
Po recenzjach spodziewałem się petardy... ale ja jestem inny - nic mi nie smakuje :)

Za szybko.. To się 4 tygodnie przegryza. ;)

Wiem... leży już drugi tydzień. Ale jak różnicy nie ma po 1 i 10 dniach to szału nie będzie i po 2 miesiącach.... ale zobaczymy :)
By Krasnal45
#1738767
bofh pisze:Jak to jest oparte na alko to tutaj żadne kalkulatory nie dadzą rady. Jedynie densytometr...

Noż kurnia ja do zimowych liquidów daję max 1,5% etanolu. Po wywapowaniu paru ml gotowca z 10% zawartością alko miałbym chyba obawy żeby siąść za kierownicą :D

Spokojnie, Traveller to nie jest czysty etanol :mrgreen: . Jest tam tylko jakiś procentowy dodatek
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1738770
Na węch to istotnie jedzie alkoholem ale to tak jak Krasnal mówi nie jest tak, że to aromat wyłącznie na alkoholu. PG też tam raczej jest.
Awatar użytkownika
By zarthos
#1738771
Na mój gust traveler to po prostu jakiś łyskacz zmieszany z pg.
Wygląda mi to na 20%-30% łychy i 70%-80% pg.
Solo jest lipa. W mieszankach natomiast nie jest tak źle.
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1738774
Mi tam solo smakuje, ale szybko się nudzi.
Przy 70vg, na moje oko gotowiec wygląda jakby tam było tylko 35-40vg. (mieszanki 50/50 są dużo gęstsze)
Jest pewien problem. Im więcej gliceryny, tym slodsza baza końcowa. Wg mnie traveller im slodszy tym gorzej smakuje.

Bodajże @gemino stosował travellera do bazy 50/50
By Krasnal45
#1738776
Ja też namieszałem sobie na próbę samogona z dziesięcioprocentowym dodatkiem Travellera na bazie 50/50. na oko widać, że jest stosunkowo "rzadki". jak się toto będzie sprawować, dam znać jak się przegryzie.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1738781
Krasnal45 pisze:@Riccardo Bitter Wizard da fajną goryczkę ale raczej nie zagęści tego.

Wiem. Zobacz na jaki post odpowiadam.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1738803
Widzę. O to właśnie mi chodziło.
By Jeffrey
#1859152
Krasnal45 pisze:Ja też namieszałem sobie na próbę samogona z dziesięcioprocentowym dodatkiem Travellera na bazie 50/50. na oko widać, że jest stosunkowo "rzadki". jak się toto będzie sprawować, dam znać jak się przegryzie.


Witam, wiem że temat jest dość stary ale bardzo posmakowały mi aromaty tytoniowe z MaiArt. Będę robił dzisiaj zakupy i zastanawiam się czy brać aromat Traveller czy też różnice będą marginalne i sobie odpuścić
By Krasnal45
#1859156
Traveller to taki typowy uszlachetniacz raczej niż aromat. Ładnie podkreśla i wyostrza smak, ale jednocześnie rozrzedza bazę. Sprawdza się w owocówkach i deserówkach, w tytkach już mniej, ale to tylko moje zdanie.
By Krasnal45
#1859165
@berto
Rosołek to smaczna zupka sama w sobie, ja jednak już na talerzu lubię sobie do niej dodać soli, pieprzu, maggi i odrobinę natki pietruszki :wink: Taką rolę w liquidzie odgrywa Traveller.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.