EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By nhnk
#1693511
W środę zalałem m.in. Hazelnuta w 7,5%. Wącham i normalnie nie wierzę - pachnie jak NY Cheesecake z Capelli, porównałem na ślepo NYCC i tego Hazelnuta - odrobinę zapach się różni jakimiś drugoplanowymi nutami. Liczę, że w smaku i po poleżeniu coś się zmieni jednak ;)

Testowałem już truskawkę - 10% po 2 dniach wydawała się za słaba, zrobiłem jeszcze 12,5. Zobaczymy czy 10% kolejne 12 dni posłuży, czy jednak 12,5 będzie lepsze. Mimo to aromat zapowiada się genialnie, jak ktoś w tym temacie pisał - nie ma chemicznej truskawy, tylko piękna dojrzała truskawka prosto z pola :)

Mam przy okazji pytanie, jak dawkujecie Peanut Butter? Po wstępnym riserczu myślałem o zrobienie próbek 7,5% oraz 10%. Jakiś miłośnik masełka orzechowego się wypowie? Celować niżej (5 i 7,5), wyżej (10 i 12,5)?

Jak jesteśmy przy temacie masła orzechowego, to może ktoś ma jakiś dobry przepis na snickersa? Na e-liquid-rec... nie ma żadnego przetestowanego przepisu.
By spoon
#1693518
dla mnie truskawka nawet po 2tyg nie jest tym czego oczekiwałem, może to wina mojego klira Nautilus mini, nawet nie pasuje mi w klasycznym mixie z sernika TPA

tapped by TCL 3S
Awatar użytkownika
By nhnk
#1696770
O ile przy większości aromatów okazuje się, że 10% to zdecydowanie za dużo, a 7,5% jest dla mnie na granicy, tak truskawka nawet przy 10% daje radę i nie jest za słodko.

Co do hazelnuta, o którym ktoś wyżej pisał, że solo odpada - dla mnie bomba. Najsmaczniejszy liquid jaki udało mi się dotychczas wyprodukować, może minimalnie za słodki, ale będę jeszcze próbować dać go trochę mniej (teraz było 7,5%). Nadal pachnie jak sernik, ale smakuje obłędnie!
Awatar użytkownika
By nhnk
#1696858
Vianne pisze:Ja lubię Hazelnut solo, tylko ja daję 20%. ;-) Tak w ramach ciekawostki, jak różne mogą być optymalne dawkowania.


Do tego dochodzi jeszcze rodzaj kliro. Coś co na jednym jest przy 12,5% dopiero wystarczająco mocne, przy innym przy 5% dopiero da się wapować.

Stąd chyba odpuszczę sobie w ogóle pytanie o dawkowanie, bo mogę się założyć, że jak byś mi powiedziała, że dajesz 20% Hazelnuta, to ja z ostrożności dałbym 15%, a potem... się udusił :P
By Vianne
#1696920
Dokładnie tak, clearomizer, sam setup, zasilanie i dopiero gdzieś tam obok tego osobiste preferencje. ^^
Aczkolwiek ja zwracam uwagę na dawkowanie, bo daje to JAKIEŚ pojęcie, tym bardziej jak przeczytam to od kilku różnych osób. Jedna da 3% dwie po 5% jedna 20%. To spróbuję to 5% i zobaczę. :)
By młody019
#1701050
GRAPE JUICE- stężenie 20 kropel/10ml. Bardzo smaczny aromat. Czuć bardzo dobrze soczek winogronowy. Jednak po czasie jest taki dziwny chemiczny posmak. Ocena: 8/10
RAINBOW DROPS- stężenie 20 kropel/10ml. Ciekawy aromat. Jest czuć taki mix owocowy lecz nie są to skittlesy jak myślałem. Ale smaczek bardzo fajny. Na pierwszym planie jest taki smak jak poziomka od inawery. Idealny do codziennego wapowania. Ocena: 9/10
MENTHOL- stężenie 10 kropel/10ml. Idealny menthol. Bardzo słodki i przypomina lodową miętę od P1. Jak dla mnie super. Tylko szkoda że po wypuszczeniu dymu zostaje taki chemiczny posmak lecz jak dla mnie jest to najlepszy menthol jaki wapowałem. Jak najbardziej polecam. Ocena: 9,5/10
GRUSZKA- stężenie 22 krople/10ml. Bardzo fajny aromacik. Jest faktycznie czuć taką dojrzałą gruszkę. Jednak radzę dać trochę mniej tego aromatu gdyż jest bardzo intensywny. Idealny do codziennego wapowania. Ocena: 9,5/10.
By Pablito3300
#1718956
Witam panowie, mieszał ktoś może już aromaty:?

Green Tea
Coconut Extra
Lemon

Ile mniej więcej aromatu na 10ml bazy?
Jeżeli to ma jakieś znaczenie to baza - VPG. Power Smoke
I jeszcze pytanie, jakie ona ma proporcje? Bo nie mogę nigdzie znaleźć informacji o tym.
Awatar użytkownika
By styrodur
#1718978
garuda pisze:mnie tam pozamiatał Black Honey:)


Jakiś przepis na Black Honey czy solo?
Awatar użytkownika
By nhnk
#1719051
Pablito3300 pisze:Witam panowie, mieszał ktoś może już aromaty:?

Green Tea
Coconut Extra
Lemon

Ile mniej więcej aromatu na 10ml bazy?
Jeżeli to ma jakieś znaczenie to baza - VPG. Power Smoke
I jeszcze pytanie, jakie ona ma proporcje? Bo nie mogę nigdzie znaleźć informacji o tym.


Dla mnie Green Tea z TPA to póki co numer jeden. Zapach z butelki w 100% oddaje zieloną herbatę, smak już niekoniecznie, niemniej dla mnie bomba, delikatnie kwaskowaty. Niestety zapach chmury jest umiarkowanie przyjazny dla otoczenia ;)
Ja metodą prób i błędów ustaliłem stężenie idealne na poziomie 5%, baza 50:50.
Eksperymentowałem też dolewając owoców (mango), cytryny i earl greya. Zapowiada się wszystko nieźle.
Awatar użytkownika
By toska
#1719455
Śliwka kojarzy mi się z lekko rozwodnionym kompotem z bardzo delikatnie wędzonych śliwek , choć smak naturalnej śliwki też wyczuwalny , miłe w chmurzeniu i smaczy niczego sobie . Pewnie jak bym dała więcej aro było by intensywniejsze , ale po co 8/10
Awatar użytkownika
By naits
#1721775
Fruit circles with milk - sugerowane stężenie 5% około 16kr na 10ml z dozownika tpa. Po 3 dniach ładny różowy kolorek, zapach przyjemny cukierkowy z butelki. Smak już trochę gorzej. Na pewno inaczej oddaje go clearomizer a inaczej tank, z dużą przewaga dla clearomizera. Owocowe cukierki\guma balonowa i posmak końcowy jakby cytrusowy. Chmurka przyjemna w pomieszczeniu wyczuwalna.

--- Po jednym dniu daje tak po kubkach smakowych że nie wiadomo czym do końca jest (mix owocowy)
Z przyjemnością wróciłem do poprzedniego liquidu bo to jest za bardzo męczące

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
By Juvcio
#1723463
RY4 Double-Pisane duzo o tym aromaciku nigdy nie paliłem go wcześniej teraz mam go na stanie i naprawdę nie lubię tytoniówek ale ten jest idealny słodziutki lekko wyczuwalny jak by karmel a nie karmel 8/10
Banana Nut Bread (Chleb z bananem i orzechami) stęzenie tego liqidu jakie polecam to koło 14 kropel na 10ml ale po przegryzieniu się koło 4 dni idealnie czuć Taki słodziutki chlebek z nutką banana a na tle minimalnie orzeszek 7/10
Chrupki Jagodowe-Cóż moim zdaniem nie trafny wybór wszystko co ma w opisie wafel/ciastko/ciasto lub podobne zawsze smakuje najbardziej tym własnie ciastkiem waflem itp smak jagody po 7 dniach ledwo co odczuwalny w smaku w zapachu czuć 5/10 ela zapendowska
Awatar użytkownika
By naits
#1723558
masło orzechowe - mi osobiście nie podchodzi do końca ale z początku ma coś w sobie co może przyciągać, może do mieszanki ale raczej to ciężki aromat dla koneserów :)
testowane po 7 dniach od rozrobienia, kolor zaczął się już robić bursztynowy bo początkowe dni był zupełnie przezroczysty
dawkowanie aromatu 0.5ml na 10ml bazy - tak apropo kropli to jest to około 20 w jego przypadku :) kapanie w strzykawkę insulinową w mały otworek od strony tłoczka ale wykonalne :)
Awatar użytkownika
By nhnk
#1723717
naits pisze:masło orzechowe - mi osobiście nie podchodzi do końca ale z początku ma coś w sobie co może przyciągać, może do mieszanki ale raczej to ciężki aromat dla koneserów :)
testowane po 7 dniach od rozrobienia, kolor zaczął się już robić bursztynowy bo początkowe dni był zupełnie przezroczysty
dawkowanie aromatu 0.5ml na 10ml bazy - tak apropo kropli to jest to około 20 w jego przypadku :) kapanie w strzykawkę insulinową w mały otworek od strony tłoczka ale wykonalne :)


Spróbuj do masła orzechowego dorzucić jakiejś truskawy. Ja do 5% masła daję 2,5% Strawberry Ripe również z TPA i jest mniam!

Ktoś wcześniej pisał o Fruit Circles with Milk. Dla mnie bomba. Dałem 5% i jest w sam raz. Bliżej niezidentyfikowany słodki smak z nutką kwaskowości. Będę jeszcze próbował pododawać ananasów, bananów i innych owoców.
Awatar użytkownika
By naits
#1723776
jak się zaopatrzę w truskawkę to chętnie sprawdzę, co do circles with milk masz racje jest kwaskowaty posmak ja to nazwałem cytrusowy przy wydychaniu bardzo to czuć
może się podobać ale mnie trochę zmęczyło po kilku baniaczkach gdyż staje się bardzo niezidentyfikowany, a sam smak trzeba przyznać że ma dosyć mocny
Awatar użytkownika
By styrodur
#1723786
endryoupix pisze:
styrodur pisze:
garuda pisze:mnie tam pozamiatał Black Honey:)


Jakiś przepis na Black Honey czy solo?

Ja znalazłem przepis z bavarian cream. B H 5 % i B C %. Bardzo dobre.


No właśnie z Black Honey na pierwszym planie jest chyba tylko ten jeden przepis. Robiłem bez Ethyl Maltolu, w przepisie jest 0,5%. Przepis, który powinien odleżeć z 2 tyg.minimum i faktycznie o wiele lepiej smakuje po tym czasie. Banalnie prosty ale dobry ;]
Awatar użytkownika
By styrodur
#1730828
superslimmentol pisze:Citrus Punch ma ktoś? Próbował ktoś w mixach? Jako smak główny liquidu dla mnie nie wapowalny.


Dla mnie też i żaden mix z tym aromatem mi nie smakował z tym aromatem ;/ Jak znajdziesz jakiś godny polecenia przepis to się podziel.
Awatar użytkownika
By miron52
#1730958
Lubie cytrusy w lq, ale ten aromat solo jest dla mnie niewapowalny. Próbowałem mieszać z różnymi aromatami jabłkowymi i wiśniowymi. Przed wylaniem uratowało go przełamanie z tytoniowym Black Magic od Totally Wicked.
Słodki tytoń karmelowo-cytrusowy
TPA Citrus Punch 3%
TW Black Magic 2%
Awatar użytkownika
By toska
#1731083
EARL GREY po prostu pyszne , ale zmieszane z pomarańczą czy cytryną niebo w gębie . Mieszam z nim każdą owocowke i jestem zachwycona , zaczynam się uzależniać i dobrze mi z tym :mrgreen:
Awatar użytkownika
By superslimmentol
#1731137
toska pisze: EARL GREY po prostu pyszne , ale zmieszane z pomarańczą czy cytryną niebo w gębie . Mieszam z nim każdą owocowke i jestem zachwycona , zaczynam się uzależniać i dobrze mi z tym :mrgreen:


Zgadzam się :D
Tylko nie wiem czy ze mną jest coś nie tak czy też tak masz. Mianowicie Earl Grey zdecydowanie lepiej smakuje mi "na świeżo". Tzn zakraplam aromat, potrzęsę z 5 minut i do baniaka. Smakuje wtedy jak świeżo zaparzony mocny Lipton z bergamotką. Wdaje mi się, że z każdym dniem intensywność zanika i smak zmienia się w taki trochę liściasty(w sensie koszona trawa itd :D )
Awatar użytkownika
By toska
#1731170
superslimmentol pisze:
toska pisze: EARL GREY po prostu pyszne , ale zmieszane z pomarańczą czy cytryną niebo w gębie . Mieszam z nim każdą owocowke i jestem zachwycona , zaczynam się uzależniać i dobrze mi z tym :mrgreen:


Zgadzam się :D
Tylko nie wiem czy ze mną jest coś nie tak czy też tak masz. Mianowicie Earl Grey zdecydowanie lepiej smakuje mi "na świeżo". Tzn zakraplam aromat, potrzęsę z 5 minut i do baniaka. Smakuje wtedy jak świeżo zaparzony mocny Lipton z bergamotką. Wdaje mi się, że z każdym dniem intensywność zanika i smak zmienia się w taki trochę liściasty(w sensie koszona trawa itd :D )


Ja wolę jak Earl Grey się przegryzie , lubie ją delikatniejszą . Teraz chmurzę taką odstaną 3 tygodnie i jest bajka , nie czuje w niej za dużo liści :mrgreen:
By Chomayenko
#1731265
Citrus punch w połączeniu z Grape Juice, to niegdyś stały bywalec w mojej rotacji. Od czasu do czasu wciąż wracam bo smakuje obłędnie, zarazem nie smakując podobnie do tych aromatów użytych osobno ;). Jak ktoś zainteresowany proporcjami, to zaczynałem po 8%, a z czasem obniżyłem Citrus punch to 6%, wtedy liquid jest słodszy i bardziej cukierkowy. Wiem, że stężenia wydają się wysokie, ale trybi świetnie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
By pietrek86
#1733695
Witam.
poszukuje aromatów z tej firmy
miętowy
jabłkowy
kwaskowaty

ktoś próbował i poda nazwę ? ( będe 1 raz produkował )
chce zrobić sam miętowy , jabłko mięta i kwaskowaty
Awatar użytkownika
By anal_destroyer
#1738199
Mam pytanie odnośnie aromatu RY4 Double. Czytałem opinie w tym temacie i większość była/jest zadowolona, a same opinie wskazywały, że jest to aromat tytoniowy. A mi co wyszło? Perfumy! Słodkie, kierwa, perfumy! Zmieszałem toto z bazą Inawera Power Smoke 6.mg w stężeniu 5%, leżało sobie ok 2 tygodni. W sumie ciekawy smak, ale obawiam się, że to nie to co powinno być. Nadmienię jeszcze o jednej rzeczy, mianowicie mieszałem kiedyś aromat Classic WNST od Inawery i wapowałem go na Aspire ET i smak był bomba (lekka tytoniówka z baaardzo leciutkim posmakiem mięty), natomiast kiedy przesiadłem się na Melo 3, liquid na tym aromacie i na tym parowniku również smakował jak perfumy! Na opakowaniu narysowane były jakieś kwiatki więc doszedłem do wniosku, że na Aspire Et to nie było to co ma być, a Melo 3 po prostu lepiej oddaje smak i ten aromat to jakaś mieszanka kwiatowa i ma tak smakować. No a teraz takie same jaja z kolejną tytoniówką. Arcyważne pytanie: jak to Ry4 double faktycznie smakuje? Ja rozumiem, że różne kubki smakowe itp. itd. no ale bez przesady! Perfumy??!! :shock:
Awatar użytkownika
By miron52
#1738203
Dziwne, masz aromat pierwszy raz i rozrabiasz go w jednym stężeniu ? I to dokładnie 5%. Ja pierwszy raz robię co najmniej 5 próbek. I tak rzadko trafiam za pierwszym podejściem. RY4 Double zrób co najmniej 3 stężenia. 8, 10 i 12 %.
Awatar użytkownika
By anal_destroyer
#1738218
Co jest dziwnego w 5%?? Zawsze rozrabiam wg. sugerowanego stężenia i jest ok. Tutaj myślałem, że trochę przesadzam bo sam aromat dość intensywnie pachnie, a i gotowy lq też dosyć mocno. Spodziewałem się raczej odpowiedzi "zrób trochę mniejsze stężenie" ;) Szczerze to boję się rozrobić w większym stężeniu bo bardziej intensywne perfumy mnie zabiją :|
Awatar użytkownika
By miron52
#1738454
anal_destroyer pisze:Dziękuję. A czy acetylpyrazina musi być koniecznie produkcji TPA? Nie widzę tego w najlepszymsklepienakuliziemskiejiwogólewcałymuniwersie, ale mają za to inawerową.
A zaopatruję się tylko w tym sklepie bo tak mi wygodnie i nie chce mi się inaczej ;)

Może być nawet w proszku, wtedy sam zrobisz roztwór 5% w glikolu, bo taki jest używany w przepisach na samogony.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1750557
pietrek86 pisze:Green apple jakie stężenie?
Znalazłem 5% i 12% i zglupialem
Baza 50/50


8-10% :)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1750601
pietrek86 pisze:7 dni wystarczy na lezakowanie?


Powinno. Spróbuj po 7 dniach a jak nie, to daj mu jeszcze ze 3 dni.
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1752490
A ja spróbowałem tak zachwalane RY4 Double TPA po 8 dobach leżakowania(8% na 10ml.baza 50/50) i nie ma tam ani tytoniu ani jakiegoś prażonego cukru ani słodyczy!!!Mam wrażenie jakbym przebywał w gabinecie stomatologicznym..taki dziwny posmak!może za kilka dni się wyklaruje a docelowo dodam jutro Acetylpyrazine na tzw.Tribece i niech się warzy jeszcze ze 2 tygodnie..Wystarczy na Tribece?
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1752880
Przed miesiącem nie podchodź do tego aromatu.
10% to takie optimum, chyba że masz dobry parownik z dobrym setupem to 8% wystarczy.
Z AP uważaj... 2 krople na 10ml bo będzie niewapowalne.
By Laim
#1752956
Zrobiłem ostatnio polecany Sucker Punch. 12% Dragona, 4% Bavariana i 3% Cotton Candy. Odłożone po kąpieli w ciepłej wodzie na tygodniowe dojrzewanie i póki co średnio mi podchodzi. Za bardzo śmietankowe, następnym razem dam 2%, tak jak faktycznie jest w przepisie *SMOKEKING*
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.